» »

Kje stestirati internet povezavo?

Kje stestirati internet povezavo?

«
1
2

salesky ::

Živjo!
Enkrat je bla že ta povezava na neko stran ki ti je stestirala hitrost. Slovenska stran.

A se mogoče kdo spomne naslova?

LP.

Matek ::

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Paramedic ::

A gremo spet mert kdo ma večga >:D?
Js bom začel, od vas pa je odvisno, če boste hoteli izenačti 8-):
Pa bodite fer!
End transmission.

Highlag ::

Sem nekajkrat probal in je šlo od
240K- 810kbps:\ do 102K bajtov /s

Z Arnesa gre tudi v tem območju, ponavadi okoli 82KB/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

Binji ::

Eh jst mam bl srednjega vidm:D tuki
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tody ::

hehe jestm mam pa 300 širozga (:!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

virtual_reality ::

jst sm dobu 1813.8 kbps :D
Najeti vod pac.
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

Borci ::

Sicer mi dvakrat javi napako, a rezultat je sledeč.

Tody ::

ni čuden da ti je dvakrat javl napako pa kakšno povezavo mašti človek si z optiko čist zdraven al kva?????????8-O

Paramedic ::

Borci: sej nimaš res take povezave kaj? Si mogoče ti mal goljufal (mislim, da vem kak se da), al pa maš res kej čudnega narobe.
Sicer pa še vedno vodim :P 0:)
End transmission.

b ::

prvic,

drugic

tretjic

To bi moralo v bistvu it precej hitreje...bom malo pogledal kje je problem tukaj vmes.

lp,
Borut.

Borci ::

Saj vem, da se vam sline cedijo. :)

A žal nimam te povezave doma, to je namreč v štud. domu, kjer je do nadstropja optična povezava, potem pa dalje UTP 100Mbit mreža.

gorjanc ::

eto fantje iz enga malga ciber cafeja v londonu http://speedtest.kks.net/rezultat.php?k...

jc ::

Fantje odgovor na cyber-cafe iz slovenije, sicer pa danes ne dela lihk ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jc ()

bigbug ::

bostjan11s ::

no ja se moj dodatek k temu

se moj prispevek

hm kje zivim hja majhen kraj ob cro meji, koristim kabel ki je speljan do carine (opticJEAH)

:)

bostjan11s ::

aja sem pozabil na tole...

hja tak pa je ce uporabis sred atlantika kar one kable ki povezujejo celine kaoooo :))

AIDS ::

A dejte nehat, to se da patrigat 100/h

MOJ TEST

The-B ::

pin29 ::

Hja, Borci in ostali, ta graf ne pove vse!!! Če vam javi napaki, pa ju ne zaprete takoj (počakate kake 20 s), se vam zgodi to8-O . Če pa ju jaz zaprem takoj pa dobm to.
Vse je izmerjeno v xp-jih, na isdn 64k in pri Arnesu.

Kaj pravite a?

Paramedic ::

Škoda ko nimajo urljev mal 'šifriranih' >:D. Ti bom dal js čezcelinsko optiko :D
End transmission.

teac ::

Evo še mojega: test

Ps: Saj ponavadi je še hitrejše, samo danes mi je povezava delala fulll počasi! >:D :D :D

Dr_M ::

Lucifix ::

Ma kdo ISDN? Me zanima kok majo ostali kej hitrost? Jst mam bogih 7.55kb/s. TO NI NORMALNO!!!;(

Borci ::

ISDN ima 64kbps, če se ne motim. Če to deliš z 8, dobiš kB/s --> Torej 8 kB/s. To je seveda teoretična maksimalna hitrost. In ti praviš, da je tvojih 7.5 počasno???

Lucifix ::

No ja... v bistvu res ni tko slabo za ISDN, sam mal sm jezn ko gledam te prečudovite rezultate in jih primerjam z mojimi lol.

Tr0n ::

Lucifix: ISDN je ISDN. Vec kot 7.5 ne bos mel, edino ce se na obe liniji povezes.

Pa ce se nisi opazil, se da pofejkat tale test.

Lucifix ::

Jah vse skup je mal, oz. kr dost sumljiv. Sam vseen mori k hočeš kej večga z neta pobrat pa čakaš pa čakaš. Pa js vem...moja krivda, nabavt morm ADSL al pa kabl.

DamoskinoS ::

ewo...cist posteno! :)

-= test =-
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

DamoskinoS ::

drgac je pa tle seena kao test warjanta...bl tocna!

bl tocn test!

pase zdej pohwalte!! ;)
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

Paramedic ::

Dude!
To je ta nov test. Čist tko btw: ko sm testiru sm 6 filmov DL-jal >:D. Pa to ni tko preveč realno, ker mam v praksi več...
End transmission.

Hux ::

se lahko gremo malo bol resno?

Ej to je prekleti slovenski test in mi rece da mam 503kbps kar je realno ce preracunam da mi maximum 62.5kB/s vlece in to samo v idelanem trenutku.

Zakaj zavraga ce recejo da je 512 tudi ni 512 huh?
Zaj me zanima ko bo 1024 a bom mel pol 800kbps al kaj jebemti.

McHusch ::

Poglej Hux2, maksimalna surova hitrost je 512kbps. Toliko surovih podatkov lahko preneses trenutno po ADSLju - bilokakih, enk, nul, zaporedij, vsako sekundo 512 tisoc.

Podatkov pa se prenasajo preko PPPoE in TCP/IP protokolov (ce ni res, nek kdo popravi) v paketkih. Vsak paketek ima tudi t.i. TCP/IP overhead (recimo naslov), potem so tu se signalni biti, stop biti, paritetni biti in ostale servisne informacije. Zato ti nikoli po nobi liniji ne bo uspelo prenesti toliko TVOJIH podatkov, kot je maksimalna prepustnost linije. Nekaj pobere vedno overhead.

Matr sem lepo napiso tole8-)

Tr0n ::

Nekaj v tem stilu :). Teorija != praksa :).

Hux ::

Aha ok thx lepo napisano torej kolko bo overhead pri 1MBit? verjetno 2x tolko ne?
torej 8kB/s ce mam zaj prakticno 4kB/s izgube.

Samo pol mi je pa en na ircu reko da mu nese kompletnih 64kB/s torej zakaj pa on nima teh overhead izgub?

Pol pred cca 2 tednoma sem mel upload nastiman na 19kB/s in je drzalo cca 1 teden dolker je spet padlo na poraznih 14kB/s


gorjanc ::

Se opraviccujem za zgornjo meritev nisem vedel da ce ti javni napako narobr pokaza ok klele je ta prava http://speedtest.kks.net/rezultat.php?k...

lepe pozdrave iz londona

Binji ::

Jst mam izgubo tam 19-20kB/s. Verjetno bos tud ti meu kej tazga
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Hux ::

Tak bo ko tvoje te ja verjetno.
to je bila tvoja meritev. 876.7 kbps kar je 109kB/s

ah in kak to da mas ti 1MBit na ADSLu? Ce je kaki trik odkleniti na moji strani mi povej lol.
Teorija je te 128kB/s in ce mas 19kB/s izgube vlece pol 109 ali? Mater enostavno ne razumem zakaj pri pizdi materni ne naredijo te limit na 1.2Mbit da bojo vsej tocne meritve. Zakaj moramo vendo mi placati izgube.

pri 2Mbit liniji bojo izgube te 80kB/s?

4kB/s je na 512
20kB/s na 1Mbit
100kB/s na 2Mbit lol??

x5 sem izgube mnozil lol. Samo nemore bit tak drugace bi bla hitrost z 2Mbit 156kB/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Binji ::

Ja mni vlece najvec tm 111kB/s.

Mam pa kabl drgac>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Hux ::

Kak mas kabl? link ali voljo al kaj?

Jaz sem mislo da tisto kaj si prilepo odzgoraj je tvoje in ce je tvoje te pravi da mas adsl torej kaj zaj?

Hitrost povezave do BSN-250-18-63.dsl.siol.net

DSL?

Hux ::

Paramedic kaj pa ti? Mas to tudi ADSL al kaj ker pise dsl IP namrec. Malo sme zmeden zaj.

MEDENA ::

http://speedtest.kks.net/rezultat.php?k...

tole je on objavu...

kurba laže....

Hux ::

nevem kaj delate da vam tolko pokaze meni nikdar nena vec kot 503-504

Paramedic ::

Medena: kdo laže, kdo je 'on' ?
Xux2: a js? Eh js...eh js mam sam najeti vod...nč posebnga...:D(pa ni 'moj'0:), le uporabljam ga brezskrbno). Zakaj mam DSL IP? Po čem misliš, da je od DSL-a?
End transmission.

Hux ::

Eh dobro je. Kiro koli od vasih slikic dokazil zgoraj odprem na vrhu prikaze IP in normalno sem predvideval da je to stestirani IP zaj pa se enrkat pogledam na njega in na mojega in vidim da kaze moj IP tam lol.

Hux ::

Ja mni vlece najvec tm 111kB/s.


No ce mas kabl je pa druga stvar. Racunam da bo prenos te okoli 120kB/s kar bi bilo 960kbps. Lahko pa je tudi da so izgube skoz enake in te bi vleko 124kB/s upam samo da nebo tak pocasi kot pri tebi.

Hux ::

No zaj sem z WinXP tweakom za bandwith spravo povezavo da dela na 511kbps oziroma 63.9kB/s in ne vec maximum na 503 oziroma prej stestirano cleo 500. Moram se zaj download test z siol servera videt ce dela hitreje kot 60k.

Btw. ta tweak je samo za WinXP Profesionalno verzijo drugi Windowsi ga nerabijo.

Mikrohard ::

Ali bi lahko povedal, kje dobiti ta tweak ... slučajno na www.dslreports.com ???

Hux ::

Tukaj

Pri enem tujem linku sem profitiral cca. 1.5kB/s. Moram stestirat se vec.

od siola se pa vendo isto vlece zaj ali majo res 60kB/s limit nevem. Lahko kdo drugi sproba to dol vlect? Desni klik in save as in pocakaj minuto do dve da se hitrost normalizira.

http://film.siol.net/download/film/lord...


Pol se pa je ta test Tukaj kjer izberes eno poljubno datoteko iz enega servera bilo kirega in vpises njeno pravo velikost not. Kr izberi tisto 605k jpg.

Meni je pokazalo 511.9kbps medtem ko mi je prej kazalo pod 500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Paramedic ::

No, js mam že rezultate, čeprav dvomim, da te moji glih zanimajo: 426 kB/s. A naj bo :D
End transmission.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447373832 (49443) Tero
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60733979 (17061) RedOS
»

2mbit ADSL in hitrostni problemi????

Oddelek: Omrežja in internet
121711 (1173) Hux
»

ADSL tezave

Oddelek: Omrežja in internet
331700 (997) Hux
»

Test hitrosti ADSL preko spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
256825 (6232) [Eraser]

Več podobnih tem