» »

Nov način kupovanja študentskih bonov

Nov način kupovanja študentskih bonov

1
...
3 4
5
»

sidd ::

Točno ja, noben minister al pa poslanc nima firme za tako tehnologijo....magnetnih trakov pa čipov na študentske limat....pje...
no idea for signature
signed
I

darkolord ::

Še čehi majo tak lepo porihtano....


Sam naši nočejo met po češko... :))

error7891 ::

Je že kdo podaljšal subvencijo za naslednje šolsko leto in je že bil prej registriran v sistem?
Se je potrebno še enkrat na novo registrirati na njihovi strani, ali kako se to uredi?

hvala

darkolord ::

Greš tja, pokažeš potrdilo za naslednje šolsko leto in je urejeno... ?

error7891 ::

Sem jim poslal mail kako je s ponovno registracijo in dobil sem odgovor:

Registracija na strani je potrebna, na točko SŠP pa prineseš osebni dokument in originalno potrdil o šolanju za naslednje študijsko leto.

Veron ::

ah ni res, glih učer sm šou "podalšat" za nasledn let, vse kar sm rabu je potrdilo o šolanju oz. čisto dovolj je študentska z novo nalepko za 10/11

error7891 ::

Potem pa tisti ki mi je odgovoril na mail ni dobro razumel kaj sem ga vprašal:

Na spletni strani studentska-prehrana.si sem videl novico, da je možen vpis za subvencionirano prehrano za naslednje študijsko leto že ta mesec. Zanima me, ali se moram še enkrat registrirati na strani, oziroma kaj moram prinesti na SŠP točko, kjer poteka registracija?

OK Veron, hvala da sedaj vem.

urosz ::

nekaj me samo zanima.. zdaj grem na 1. letnik študija.. v petek, 1.oktobra bom že lahko jedel "na bone"?

balocom ::

urosz je izjavil:

nekaj me samo zanima.. zdaj grem na 1. letnik študija.. v petek, 1.oktobra bom že lahko jedel "na bone"?


Če si že prijavljen ali pa če ti rata se prijavit 1ga oktobra v sistem potem boš lahko jedel na bone...
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

urosz ::

v sistem sem prijavljen že, skrbi me edino študentska izkaznica, za katero ne vem, če jo bom glihdobil 1. oktobra

hamax ::

Ne rabis studentske za jest. Samo mobitel/kartico ter osebni dokument. Lahko mas osebno, studentsko al pa potni list :) Sam tok da se prepricajo, da je tvoj telefon.

urosz ::

vozniško lahko? osebne nimam, potnega lista pa ne nosim glih s sabo :D

kmetek ::

kako nimate osebne?

AndrejS ::

Še malo pa bo 1.okt. Vsipali se bodo študenti, in vsi hoteli jest. Resen preizkus novega sistema bo v ponedeljek 4.okt.
Upam da ne bodo študenti lačni takrat.

Mavrik ::

hamax je izjavil:

Ne rabis studentske za jest. Samo mobitel/kartico ter osebni dokument. Lahko mas osebno, studentsko al pa potni list :) Sam tok da se prepricajo, da je tvoj telefon.


Rabiš pa vseeno nek dokaz o statusu ko se prijvljaš v sistem. Tako da bo rabo indeks, študentsko ali potrdilo da ga bodo prijavili v sistem prvič.
The truth is rarely pure and never simple.

jrtjtejtt ::

Mavrik, sj je že v sistemu, vsaj tako je napisal :)

sj ne rabi osebne, mora samo imeti nek dokument, na podlagi katerega se lahko določi identiteta. tako da vozniška je OK

urosz ::

smo 1. oktobra in:

na voljo imaš še: 0 subvencioniranih obrokov

zgleda da bom na svoj prvi študentski dan lačen :D

clix ::

js jih mam pa še 13, tok k jih nism septembra porabu...

M-XXXX ::

Koliko je max št. bonov, ki si jih lahko "nabereš"? Za dobrih 40 vem, da je mogoče, za max pa še ne...

clix ::

O čem ti govoriš? Št. bonov na mesec je enako št. delavnih dni, oz. če maš froca se številka podvoji.

M-XXXX ::

clix je izjavil:

O čem ti govoriš? Št. bonov na mesec je enako št. delavnih dni, oz. če maš froca se številka podvoji.

Če nisi prejšen mesec porabil vseh bonov jih imaš potem ta mesec toliko več. Zanima me max število bonov.

šernk ::

boni veljajo 3 mesece, torej 3x22 dni recimo, 66 bonov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

clix ::

aja, zanimivo, nisem vedel da se boni prenašajo neprej.

St235 ::

V bistvu imajo boni veljavno 3 mesece. Torej ko jih dobiš na račun, tam ostanejo dokler jih ne porabiš ali preteče tri mesece. Je bilo pri papirnatih enako. Sam tam si jih po preteku 3 mesecev moral nest nazaj, tukaj ti jih pač avtomatsko trga.

šernk ::

Nov način plačevanja: zahtevaš račun, kaj lahko počakate še malce, ker sta mi dostavljalca odnesla oba terminala? Prosim lepo da počakate, saj le enih 10 minut, no na srečo se nam ni mudilo nikamor drugam, kot v sosednji bar, vendar... šele 30x sem stvar uporabljal, pa sem doživel skoraj vse mogoče že. Od tega da ne dela, da v 4ih plačuješ 15min in moraš sam izračunat kolk morš plačat, do tega da ti kljub plačilu s kartico zaokrožujejo navzgor in sedaj še to da moraš čakat 10min da sploh terminal dobijo.

Pa še prevečkrat te kar sredi jedi že nadlegujejo s plačilom, ker se jim mudiii
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

LeQuack ::

Jaz čist nič ne zavidam natakaricam, ki morajo sedaj ta beden izum od Golobiča uporabljati. Vsa stvar traja vsaj ene 5x dlje kot prej (brez pretiravanja). Da ne rečem, da v dosti restavracijah nimajo plačila na kartico in se potem ubadaš z drobižem tako ti kot natakar. Groza v glavnem.
Quack !

Tody ::

najbolje da čimprej diplomirate :)

Veron ::

sicer 3x do zdej jedel na bone, pa nikol nisem mel nobenih problemov, terminal porabil max 5s (telefon), da je odpiskal svoje, ostalo plačal z gotovino in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

BCSman ::

ja počak na ponedeljek ko bodo sploh študenti v Lj

šernk ::

Veron je izjavil:

sicer 3x do zdej jedel na bone, pa nikol nisem mel nobenih problemov, terminal porabil max 5s (telefon), da je odpiskal svoje, ostalo plačal z gotovino in to je to.


5 sekund...prej sem rabil 5 sekund za celotno plačilo...bon, študentska to je to. sploh si ne upam v menzo v rožno it pogledat stanja čez 1 tedn v času kosila :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gandalfar ::

ker staro guzvanje za bone je bilo pa super

LeQuack ::

Gandalfar je izjavil:

ker staro guzvanje za bone je bilo pa super


Tist sploh ni blo nič takega največ 15min sem stal v vseh teh letih, pa še to samo enkrat na mesec. Če štejem koliko časa sem vrgel stran samo s čakanjem na semaforjih in podobnih bedarijah mi je kar škoda življenja. Zdaj bo pa vsak dan povsod treba čakat.

Prej si imel mizo 8 študentov, kar je precej navadno, ker študentje gredo ponavadi skup jest. Natakar je prinesel račun, pobral 8 bonov in pogledal 8 študentskih, vsega skupaj max 30 sekund bi rekel. Zdaj pa mora obdelati vsakega posebaj, se pravi prinese račun enako kot prej, potem pa nekaj sekund avtorizacija, nekaj sekund da študent najde denar oz. drobiž in še nekaj sekund, da mu natakar vrne drobiž, podobno je z bančno kartico če ne še dlje. Vseka skupaj nekje 20-30 sekund na študenta, množiš to x8 in prideš na slabe 4 minute. Z večanjem števila študentov se seveda razmerje še povečuje.
Quack !

šernk ::

Gandalfar je izjavil:

ker staro guzvanje za bone je bilo pa super


ker več kot 2 min nisem nikoli čakal ane? še 2x letno ko sem skočil po 2 bona ob 12:00 sem čakal max 15 min, če si bil pa malce pameten in si prejšni dan se zmenil kam na kosilo si skočil po bone proti večeru in ni bilo nobenega čakanja. itak v kolk različnih restavracij pa hodiš? vsak dan drugam? ne poznam nikogar, ki bi to delal, vedno sem imel za najljubše menze/gostilne vsaj 2-4 bone na rezervi vsak dan, sedaj smo tudi ostale malce testirali ja...vendar ostajamo tam kjer dobiš hrano in ne košček mesa.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

technolog ::

Jst sm si tole na kratko prebral...

Nekdo je pisal, da natakarji včasih zaokrožijo navzor tudi pri kreditih karticah, torej za max 5 centov... Čeprav se znam zase potegnit in komot rečem kako glede tega, bi bil pri postrežbi hrane lepo tiho. Ni vredno. In veste zakaj ne? Zdi se mi, da 3 cente ni vredno pljunka v solati in sperme v kebabu. Kar se tiče prehranske industrije - zamer nočem.

Nekdo je omenjal spam, ki ga dobivamo iz teh obrazcev. Kdor ima svojo domeno, tako kot jaz, vedno lahko da poljuben prefix. Jst sm dal recimo sedaj prehrana@rok-kralj.net... In ti sedaj počnem že kar nekaj časa. Če potem pogledam spambox, natančno vem, kdo je dal moj naslov naprej. V najslabšem primeru naredim pač blacklist tistega maila.

Glede bonov ki veljajo 3 mesece - upam da je to narejeno po logičnem principu. (Ilustracija) Če mam jst en bom 2 mesca star pa enga, k je en mesec star, upam da se porabi tisti, ki je star dva meseca. Saj je tako, kajne?

Moje splošno mnenje je pa v temi, ki je bila zakljenjna:

Tale sistem mi je totalna šalabajzerija, goljufije se bodo zagotovo dogajale... Najbolj me pa jezi cena tistega malega koščka plastike, za katerega hočejo 15EUR?

Sploh veste koliko je najbrž stal razvoj tega sistema, koliko bo stala postavitev validatorjev? Gotovo toliko, da bi lahko še štiri generacije zastonj jedle. In po vsem tem še ni nič prida.

Mavrik ::

Glede bonov ki veljajo 3 mesece - upam da je to narejeno po logičnem principu. (Ilustracija) Če mam jst en bom 2 mesca star pa enga, k je en mesec star, upam da se porabi tisti, ki je star dva meseca. Saj je tako, kajne?


"Bonov" kot takih več ni. Imaš pač določeno število subvencij, preostanek se prenese v naslednje mesece. Porabljajo se "najstarejše" subvencije.
The truth is rarely pure and never simple.

memnon ::

Sem bruc in mi je sistem čisto vredu. Imam pa eno vprašanje. Moj telefon je prijavljen na dedka (uporabljam in plačujem ga sam). Zanima me, če ga lahko vseeno uporabljam v tem novem sistemu študentske prehrane.

5er--> ::

Bom še enkrat postal sem svoj post iz zaklenjene teme, ker bi rad dobil kakšen feedback. Če se moderatorju ne zdi primerno, naj izbriše.

Glede na to, da te pri plačevanju sistem identificira glede na CLI (beri: telefonsko številko iz katere kličeš - če se prav spomnim, sem tudi v informativnem materialu prebral, da ne smeš uporabljati "skrite številke"), je že kdo probal tole sfake-at?

Za android in AT&T je bila nekaj časa nazaj novica.
Obstoji posebna aplikacija za Android, ki omogoča pretvarjanje, da klic prihaja z druge številke (caller ID spoofing) kakor v resnici.

Če stvar deluje tudi na slovenskih omrežjih, je dovolj da veš telefonsko števiko od kolega, in že lahko ješ na njegovo subvencijo (če predpostavimo, da se npr. dostavljalcu hrane na dom, po tem ko mora prit v 4. štuk, ne da preverit istovetnosti osebe in izpiska na ekranu).

Ice-Heki ::

Nima veze kdo je naročnik. Pomembna je telefonska številka, ki jo identificiraš na za to določenih točkah.

Mavrik ::

Glede na to, da te pri plačevanju sistem identificira glede na CLI (beri: telefonsko številko iz katere kličeš - če se prav spomnim, sem tudi v informativnem materialu prebral, da ne smeš uporabljati "skrite številke"), je že kdo probal tole sfake-at?


Kako bi ti to pomagalo? Ko ti narediš klic, se itak na terminalu izpiše ime študenta za subvencijo in natakar preveri osebni dokument.

Sem bruc in mi je sistem čisto vredu. Imam pa eno vprašanje. Moj telefon je prijavljen na dedka (uporabljam in plačujem ga sam). Zanima me, če ga lahko vseeno uporabljam v tem novem sistemu študentske prehrane.


Nima veze nič o naročnikih. Telefonska številka se samo poveže s tvojimi subvencijami ko greš prvič urejat vse.
The truth is rarely pure and never simple.

technolog ::

@Mavrik: Jaz imam močno na sumu, da ne bodo preverjali osebnih dokumentov zaradi gneče.

Men so sistem navadne buče... Pa tud diskriminacija je po eni strani. Nikjer v zakonu ne piše, da morem imet mobitel, piše pa, da imam kot študent pravico do subvencije prehrane. Ni fer, da imajo izvajalci ogromne profite od prodaje teh plastik fantastik kartic po 15EUR.

McHusch ::

Neuradna info: baje naj bi se ŠOS pogovarjal o pocenitvi kartic na 5 evrov in vrnitvi denarja vsem, ki so jih že kupili.

Mavrik ::

Men so sistem navadne buče... Pa tud diskriminacija je po eni strani. Nikjer v zakonu ne piše, da morem imet mobitel, piše pa, da imam kot študent pravico do subvencije prehrane. Ni fer, da imajo izvajalci ogromne profite od prodaje teh plastik fantastik kartic po 15EUR.


Tako je. Nikjer v zakonu ne piše da moreš meti subvencijo, mobitel, ali katico. Get over it. Skor zastonj hrano dobiš, ni ti treba stat v vrsti če hočeš jest prvi dan mesca.

@Mavrik: Jaz imam močno na sumu, da ne bodo preverjali osebnih dokumentov zaradi gneče.


Do sedaj so vedno preverjali. Lih tako kot niso preskakovali preverjanja študentskih zaradi gneče.
The truth is rarely pure and never simple.

bond007 ::

Skor zastonj hrano dobiš, ni ti treba stat v vrsti če hočeš jest prvi dan mesca.

Ja zdej morš praktično vsakič čakat (če hočeš jest ob normalnih urah, ko je največja gužva), ne samo 1x na začetku meseca...

Tody ::

Fak ljudje pa vi ste študentje, a morte reees vsi jest ob 12? K smo bli mi mladi smo se šele takrat zbudil :P Prvi k reče da ma pol predavanja pa ne more it jest dobi okol kepe! Mislim ljudje k so v rednih službah pa majo predpisan kdaj lahko gredo jest majo manj problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

McHusch ::

ja sej, zbudiš se pa greš neki pojest :))

šernk ::

Do sedaj so vedno preverjali. Lih tako kot niso preskakovali preverjanja študentskih zaradi gneče.


hahaha, pa ti res živiš v prelepi Sloveniji? Po prejšnjem sistemu so preverjali študentske v 95%, po zdajšnem sistemu preverjajo študentske v 20% restavracij. v približno 20% gostiln mi pustijo terminal na mizi, vprašajo če znam z njim delat in si subvencijo sam potegnem
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

To, da so gostinci nevestni pri kontrolah nima veze s sitemom. Pač že ene tri leta niblo resnih kontrol. Ko bodo in bo polovica gostincev ostala brez koncesije bodo pa spet redno kontroliral. To je cikel, ki je precej starejši od elektronskih bonov. Ker živim cc. 30 minut stran od prodajalne bonov in 1min stran od desetih restavracij na bone mi je ta sistem precej olajšal življnje. Tudi če 20x na mesec ko jem na bone zgubim 2 minuti zaradi sistema je še vedno bolje, kot da se moram v center peljat po bone.

šernk ::

no lahko začnemo z težavami sedaj ko je sistem v polni uporabi.

tiste kartice zgleda da niso vredne niti 1EUR...osebno sem videl že dve osebi katerim je zatajila kartica, pa tudi natakar je potrdil, da včasih kakšna kartica ne deluje...

kako deluje menza v rožni ob kosilu pa še vedno ne vem, kljub temu da živim 50m stran.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

studentska prehrana - sistem fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013161 (11102) fosil
»

Subvencionirana prehrana in moneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527428 (5657) martincek1
»

Študentske menze

Oddelek: Šola
395531 (4691) žana
»

Kam prijavit gostilne ki kupujejo lastne študentske bone (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828563 (5778) Pyr0Beast
»

Nove cene študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29022301 (13841) nobodyelse

Več podobnih tem