» »

TV mi nagaja :(

TV mi nagaja :(

lucka ::

Samo zanima me, ko gldam kakšen film, mi karnaenkrat na TV-ju ekran pomodri, in traja nekaj časa, sicer film se še vidi, in tudi podnapisi, se še dajo brat, ne vidi se pa detajlov in ni prijetno gledati to pomodreno sliko in čakati, da se spet povrne prava.

to se dogaja ko gledam film iz računalnika
povezana je preko HDMI
preko HDMI imam tudi povezan vmesnik od AMISA a tam je vse ok, tako da je verjetno kriva grafična kartica v mojmu rečunalniku.
če bi kdo vedel kako se rešiti tega problema, bi bil vsak nasvet zelo dobrodošel.

HVALA V NAPREJJ

grafika :Radeon HD 4800
TV: PHILIPS

msjr ::

Se napaka pojavi tudi na monitorju?

Če da: lahko da je grafična
Če ne: preveri kablovje, poglej, če je kje slabo vtaknjen kabel (slab stik)

lucka ::

ne na monitorju se ne pojavlja, kablovje pa je ok.

msjr ::

Glede na to da ni drugih odgovorov bi probal še tole:

- zamenjal hdmi vhode na tv (amis daj na tega, kjer je sedaj komp in obratno)

Drugače pa še ta vprašanja:

Kateri model TV-ja je? A lahko malo bolj opišeš kakšna modra slika je (samo modra barva, moder noise)? Lahko takrat, ko je slika modra zaznaš še kakšno drugo barvo (so beli podnapisi čisto modri ali so, mogoče bolj proti vijoličasti oz turkizni)?

lucka ::

Še enkrat hvala, za vse odgovore in vaš trud.

HDMI izhode, sma že menjala, in ne pomaga.

tv je tale model http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi...

sliko bi si pa pomojem najlažje predstavljal, kot če bi povil ekran v modro prozorno folijo. barve pa malo svetlejše, kot DVD na drugi strani.

HEH mogoče je smešno, ampak mi je najbol enostaven primer, ki sem se ga spomnila.

krebs11 ::

Modro ozadje na tv-ju je ponavadi takrat, ko nima signala, preveri resolucijo in osveževanje grafične na PC-ju TV podpira te:
Supported Display Resolution
oComputer formats
Resolution
Refresh rate
640 x 480 60 Hz
800 x 600 60 Hz
1024 x 768 60 Hz
1280 x 1024 60 Hz
1360 x 768 60 Hz
1600 x 1200 60 Hz
1920 x 1080 60 Hz
oVideo formats
Resolution
Refresh rate
480i 60 Hz
480p 60 Hz
576i 50 Hz
576p 50 Hz
720p 50, 60 Hz
1080i 50, 60 Hz
1080p 24, 50, 60 Hz
1080p 24, 25, 30 Hz

msjr ::

Evo, še ena varianta, malo že ugibam, da mi ne bo kakšen AV freak zameril:

Dolg HDMI kabel, oz grafična kartica daje prenizko voltažo (mogoče potem ko se segreje in mora PC vklopit kakšen ventilator).

In HDMI, if the signal voltage is high, it encodes a one; if low, a zero. The voltage encoded as a one can drop a fair amount and still be distinguishable from voltage encoded as a zero. After a certain point, however, the signal voltage drops so low that ones and zeros look alike, and the TV's receiver chip attempts to guess their value. So rather than gradually diminishing in accuracy, the way an analog signal does, a digital signal may remain perfect up to a critical level and then fail catastrophically. According to the experts, such problems are likelier to occur with an 8- to 12-meter copper cable (which is significantly longer than most users need) than with a 4-meter cable of the same type.

lucka ::

msjr, ti bi bilo pa možno, in še najbolj logično se čuje, ker kabl imam pa dolg 15m.

krebs, tebe pa vseeno vprašal, kje si to naštelam?

krebs11 ::

Imaš program ATI Catalyst Control Center in tam nastavi.

delfin ::

Pojdi do soseda in zavrti film na njegovem TV. Če bo v redu, je napaka na tvojem TV, če pa ne bo v redu, pa je napaka na filmu - DVD. Potem upoštevaj prejšnje odgovore in išči dalje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

saphire r9 280x dual x+ 4K TV

Oddelek: Zvok in slika
271964 (1568) zlabra
»

Pc na TV nasvet

Oddelek: Pomoč in nasveti
142271 (1917) DarwiN
»

Predvajanje filma na TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
141204 (1033) opeter
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117386 (34373) Kovalchuk
»

Samsung 971P - "Not Optimum Mode, Recommended Mode 1280 x 1024 60 Hz"

Oddelek: Zvok in slika
82184 (2040) nosk8fx

Več podobnih tem