» »

Parkiranje tujih vozil na zasebnem parkirišču

Parkiranje tujih vozil na zasebnem parkirišču

1
2
3

ZaphodBB ::

Poenostavljeno povedano, če prav razumem: Torej lahko grem do prvega modela, ki ma iPhone 6. Mu ga vzamem in mi nič ne more. In če me jezno napade in odvzame mobitel nazaj ga lahko obtožim motenja posesti + napada. V primeru, da me ne, jaz lahko mirno kličem s tem telefonom svoje sorodnike v Tokio, medtem, ko mi lastnik telefona plačuje impulze? In nihče mi nič ne more dokler se sodišče po recimo pol leta ne odloči, da sem res ukradel stvar (pa še tukaj ni nujno, da dobim kazen, ampak samo opomin)?

Če to drži potem pa res ne vem, če naj se smejem al naj se jočem.

Tako je. In, če boš pomislil pet centimetrov od svojega ega naprej je zadeva čisto jasna. V deželi, kjer vlada pravo, ima samo pravosodni aparat dovoljenje za uporabo sile in prisile.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

St235 ::

njyngs je izjavil:

Poenostavljeno povedano, če prav razumem: Torej lahko grem do prvega modela, ki ma iPhone 6. Mu ga vzamem in mi nič ne more. In če me jezno napade in odvzame mobitel nazaj ga lahko obtožim motenja posesti + napada. V primeru, da me ne, jaz lahko mirno kličem s tem telefonom svoje sorodnike v Tokio, medtem, ko mi lastnik telefona plačuje impulze? In nihče mi nič ne more dokler se sodišče po recimo pol leta ne odloči, da sem res ukradel stvar (pa še tukaj ni nujno, da dobim kazen, ampak samo opomin)?

Če to drži potem pa res ne vem, če naj se smejem al naj se jočem.

Edit: odstranil Janša


In boš pač odsedel svoje zaradi kraje. Ravno tako boš povrnil vse stroške (klici), ki so nastali. Še enkrat: motenje posesti nima NIČESAR z ugotavljanjem lastništva in ne vem še čim.

njyngs ::

Saj te posledice so nekako jasne, ampak to za lastnika telefona iz tega primera pomeni, da se lahko j*** pa dokler ni postopek končan in krivec obtožen. Pa še takrat bo dobil pol leta rabljen telefon nazaj.

:8)

ZaphodBB ::

njyngs je izjavil:

Saj te posledice so nekako jasne, ampak to za lastnika telefona iz tega primera pomeni, da se lahko j*** pa dokler ni postopek končan in krivec obtožen. Pa še takrat bo dobil pol leta rabljen telefon nazaj.

:8)

Po tvojem je bolje, če ga napadeš in v primeru, da je zlikovec močnejši in te še prebuta avtomatsko lastništvo preide na njega? Daj malo misli no.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

njyngs ::

Tega nisem nikjer trdil niti namigoval.

MrStein ::

njyngs je izjavil:

Poenostavljeno povedano, če prav razumem: Torej lahko grem do prvega modela, ki ma iPhone 6. Mu ga vzamem in mi nič ne more. In če me jezno napade in odvzame mobitel nazaj ga lahko obtožim motenja posesti + napada. V primeru, da me ne, jaz lahko mirno kličem s tem telefonom svoje sorodnike v Tokio, medtem, ko mi lastnik telefona plačuje impulze? In nihče mi nič ne more dokler se sodišče po recimo pol leta ne odloči, da sem res ukradel stvar (pa še tukaj ni nujno, da dobim kazen, ampak samo opomin)?

Če to drži potem pa res ne vem, če naj se smejem al naj se jočem.

Načeloma ja.
Poznam osebno en tak primer.
Ne gre sicer za telefon, ampak bolj podobno parkirišču iz teme.
Kot lastnik lepo plačuješ stroške, ki jih dela ...hm... "odtujitelj", in mu nič ne moreš.
Ne moreš uporabljati svoje lastnine, le čakaš lahko da se kolesje zakonov počasi obrača in na koncu se uredi (bolj ali manj). Pa upaš, da imaš srečo (glej novice o 10 let trajajočih zadevah).

Z dobrim odvetnikom se mogoče lahko kaj več doseže, ampak ravno včeraj je en iz "foha" na radijskem intervjuju dejal, da ni dobrih in slabih odvetnikov, ampak so baje vsi enaki. :)

Pa še to: odvetniku je denar iz tvojega žepa garantiran, tako da paziti na to malenkost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

In boš pač odsedel svoje zaradi kraje. Ravno tako boš povrnil vse stroške (klici), ki so nastali.
Avtomatsko ali ga mora za to posebej tožit?

MrStein ::

njyngs je izjavil:

Saj te posledice so nekako jasne, ampak to za lastnika telefona iz tega primera pomeni, da se lahko j*** pa dokler ni postopek končan in krivec obtožen. Pa še takrat bo dobil pol leta rabljen telefon nazaj.

Z obilo sreče.
Ponavadi dobiš le papir, da si uspešno oddal prijavo.
Pa takoj blokirat SIM, ker tistega denarja tudi ne boš videl. Boš pa plačal za predčasno prekinitev pogodbe. Tudi poznam osebno, žal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ZaphodBB ::

Avtomatsko ali ga mora za to posebej tožit?

Po želji. Storilec lahko plača, ko je pozvan. Ali pa kasneje, ko bo moral plačati še sodne stroške in obresti.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

St235 ::

Utk je izjavil:

In boš pač odsedel svoje zaradi kraje. Ravno tako boš povrnil vse stroške (klici), ki so nastali.
Avtomatsko ali ga mora za to posebej tožit?


Kraja je kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti in v okviru tega lahko oškodovanec uveljavlja tudi stroške.

MrStein je izjavil:

njyngs je izjavil:

Saj te posledice so nekako jasne, ampak to za lastnika telefona iz tega primera pomeni, da se lahko j*** pa dokler ni postopek končan in krivec obtožen. Pa še takrat bo dobil pol leta rabljen telefon nazaj.

Z obilo sreče.
Ponavadi dobiš le papir, da si uspešno oddal prijavo.
Pa takoj blokirat SIM, ker tistega denarja tudi ne boš videl. Boš pa plačal za predčasno prekinitev pogodbe. Tudi poznam osebno, žal.


Malo smo odlutali. Kaj točno ima to z motenjem posesti? Oziroma kaj bi bilo drugače, če tega ne bi bilo? A potem bi veljalo pravilo močnejšega? ČE lahko zločinca nalomiš in mu vzameš telefon OK, če pa ne si si pa sam kriv za stroške? Oziroma še drugače kako motenje posesti vpliva na to ali bo nekdo plačal povzročeno škodo ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MrStein ::

Zakaj citiraš moje sporočilo, če odgovarjaš* na drugo?

* - no, sprašuješ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

driver_x ::

Vikking je izjavil:

2. Vidim da res obstoja opcija ki jo je predlagal sammmy73:
vsakemu napačno parkiranemu vozilu se poda pisno obvestilo o motenju posesti, v kolikor pa to ne bo zaleglo, pa se lahko obrnete tudi na občino, ki lahko na vašem parkirišču namesti prometni znak, da je območje parkiranja namenjeno zgolj stanovalcem vaše stavbe. Postavljen znak je namreč podlaga za globo, ki jo lahko napačno parkiranemu vozilu izreče pristojna služba.


Pri meni je to delovalo. Kakor vem, redar ni pisal kazni za motenje posesti ali kaj podobnega, ampak za napačno parkiranje. Par obiskov redarja (in napisanih kazni) je zaleglo.

lambda ::

Uf, se je nabralo odgovorov.

Ponovno - parkirišče je na podlagi ZK naše, kljub temu, da je ob cesti. Kot drugo, civiliziran pogovor ne pomaga. Dotični osebki se sploh ne pogovarjajo, pošljejo te v kak organ in se odpeljejo. Fizične prepreke so vedno opcija, ampak nam niso v interesu, ker so vse rešitve preveč štoraste (razen avtomatskih, kjer pa gre z gore denarja). Zaklepanje njihovih avtomobilov z dvižnim količkom pa se ne zdi izvedljivo - če drugega ne, bodo parkirali tako, da se ga ne bo dalo dvignit. Pa tudi če uspe, bo šel in naslednji teden potegnil par naših avtov s ključem.

Kot je rekel Lakotnik29 - dont shit where you eat - glede na dosedanje izkušnje z njimi bo kateri od teh v primeru zlomljenih brisalcev prišel ponoči nazaj in polomil brisalce vsem. Pa v istem letu še 3x. To so goveda, ne civilizirana bitja. Z ogromno večino teh ljudi ni nobenih težav - nikomur, ki tukaj parkira le izjemoma, ne težimo. Motijo nas pa tisti, ki parkirajo praktično vsak dan ali vsak drugi dan.

Torej ena opcija je predlog, ki ga je dal sammy73 (odlok od občine in klic redarja) - se moram pozanimati ali je možno. Druga pa motenje posesti (klic policije za uradni zaznamek registrske - lastnika ne poznam, potem pa prijava motenja posesti).

Vse to sranje za 8 € mesečno. Saj ne morem verjet. Bom poskusil najprej s dopisom za brisalec, da nameravamo ukrepat zaradi motenja posesti. Morda se zgodi čudež in jih sreča pamet.

Netrunner ::

Nakupite samo lepljive prazne liste na katere natisnite sporočilo o napačnem parkiranju in mu le to zalepite na sprednjo šipo. Začnite z kakim malim A6 formatom, naslednjiš A5, nato A4 ... itn ..rpej ali slej bo šel parkirat drugam :)

MrStein ::

lambda je izjavil:


Vse to sranje za 8 EUR mesečno. Saj ne morem verjet. Bom poskusil najprej s dopisom za brisalec, da nameravamo ukrepat zaradi motenja posesti. Morda se zgodi čudež in jih sreča pamet.

V prej danem linku (motenje posesti...) je prav obrazec za ta namen: Dokument: Opozorilo pred tožbo v primeru motenja oziroma odvzema posesti

S kakim pravnikom ste se že pogovorili?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

krho ::

Netrunner je izjavil:

Nakupite samo lepljive prazne liste na katere natisnite sporočilo o napačnem parkiranju in mu le to zalepite na sprednjo šipo. Začnite z kakim malim A6 formatom, naslednjiš A5, nato A4 ... itn ..rpej ali slej bo šel parkirat drugam :)

Ne mi z limanjem listov na šipo. En kretenski penzionist mi je v Lj. Ko sem parkiral pred blokom (ja, se delal prekršek) težil, da nimam kaj parkirat ker je to parkplac za stanovalce. Sem mu rekel, da rabim pustit avto za 15min... Pridem nazaj čez 20min.. Sem mel pa na šipo s neostikom naliman A4 list.
Policija se stvar lepo uredila. Jaz sem plačal kazen za napačno parkiranje.. Ata pa uničevanje poseti.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Netrunner ::

Če zalepiš listek na avto gre za uničevanje posesti ? ...saj nič ne poškoduješ ... ok neostik je malo bolj agresiven kot samolepilni

No kakorkoli .. ta metoda bi vsekakor izučila prekrškarja na omenjenem placu .. samo dobit te ne smejo da si prilepi :) .. pa začneš za easy z malim formatom

Saj ne podiram tega .. samo nekaj podobnega bi verjento naredil če pogovori in drugi bolj cibilizirani ukrepi ne bi pomagali.

Zalepiti listek je eno .. je pa še malo morje drugih načinov da daš vedeti da je nezaželjen brez povzročanja škode....

NonPlusUltra ::

Praviš, da so goveda, ne civilizirana bitja, kako naj jih potem sreča pamet?

Pred leti smo imeli tudi v našem naselju podobne težave. Kljub tablam, da je parkiranje dovoljeno le stanovalcem teh štirih blokov (parkirna mesta so lastniška), je bila že dopoldan tretjina parkinga zasedena z avtomobili iz bližnje firme, kljub temu, da je bilo 3 minute hoje stran večje brezplačno parkirišče. Ko so se stanovalci postopoma vračali iz služb, se je parkirni totalno zapolnil in tisti, ki so se vračali malo kasneje, so ostali brez placa in so morali parkirati na onem brezplačnem parkirišču ali pa (večinoma) na pločnikih. Zaposleni v tisti firmi pa so prihajali in odhajali ob zelo različnih urah, nekje do 20h zvečer.
Zaleglo ni nič: listki za brisalci, prošnje, uradni dopisi v firmo, osebni pogovori ...
Ko pa je nekega dne cela četica stanovalcev, ki so bili prisiljeni parkirati na pločniku, od redarja dobila kazen za nepravilno parkiranje, je bilo lepih manir dovolj.
Praktično vsak dan je bil en avto od tistih zaposlenih zaparkiran od spredaj in od zadaj, ali pa od strani, da se ni mogel spraviti ven. Od trenutka, ko je lastnik klical policijo, do trenutka, ko mu je bil avto "odblokiran", je minilo precej časa (človek je spal, šel v trgovino, se tuširal, bil pri sosedu na kavi, itd., poleg tega pa seveda izjavil, da on ni zaparkiral nikogar, da je on tam stanovalec in da od prejšnjega dneva avta sploh vžigal ni, torej je dejansko oni vsiljivec zaparkiral njega ) in v tem času je tisti človek izgubil živce, jasno. Neka ženska je histerično kričala, da bo zamudila v trgovino, da je naročena kajvemkje, da bi že zdavnaj morala po neko blago ... Naslednjič se je to zgodilo nekomu drugemu. Očitno so se novice v firmi hitro razširile, v roku enega ali dveh tednov so vsi parkirali na parkingu par minut stran.
Mimogrede, nihče od stanovalcev ni imel polomljenega brisalca, spuščenih gum in kaj vem s čim še strašite tu gor.

Ja, mogoče bo kdo rekel, da smo necivilizirani divjaki in da nismo na divjem zahodu, kjer so jemali zakon v svoje roke. A kdor zakon in naš sodni sistem pozna malo pobliže, bo razumel takšno dejanje.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

MrStein ::

Netrunner je izjavil:

Če zalepiš listek na avto gre za uničevanje posesti ? ...saj nič ne poškoduješ ... ok neostik je malo bolj agresiven kot samolepilni

No kakorkoli .. ta metoda bi vsekakor izučila prekrškarja na omenjenem placu .. samo dobit te ne smejo da si prilepi :) .. pa začneš za easy z malim formatom

Saj ne podiram tega ...

Kaj pa potem počneš?

Zalepiti listek je eno .. je pa še malo morje drugih načinov da daš vedeti da je nezaželjen brez povzročanja škode....

Da so nezaželjeni, že vedo. Jim je bilo povedano. Ustno.

Saj poznate rek "ne drezaj v osje gnezdo"?
Kaj če je en od osebkov kaki psihopat?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MadMax ::

Tudi med stanovalci/lastniki se hitro najde kak psihopat, če mu dovolj dolgo skačeš po žulju...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

thramos ::

A če se psihopata lotiš po legalni poti je vse v redu?

fantasycamp ::

Rusi dobr naredijo! Velika nalepka!

MrStein ::

krho je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Nakupite samo lepljive prazne liste na katere natisnite sporočilo o napačnem parkiranju in mu le to zalepite na sprednjo šipo. Začnite z kakim malim A6 formatom, naslednjiš A5, nato A4 ... itn ..rpej ali slej bo šel parkirat drugam :)

Ne mi z limanjem listov na šipo. En kretenski penzionist mi je v Lj. Ko sem parkiral pred blokom (ja, se delal prekršek) težil, da nimam kaj parkirat ker je to parkplac za stanovalce. Sem mu rekel, da rabim pustit avto za 15min... Pridem nazaj čez 20min.. Sem mel pa na šipo s neostikom naliman A4 list.
Policija se stvar lepo uredila. Jaz sem plačal kazen za napačno parkiranje.. Ata pa uničevanje poseti.

Kako pa so tam imeli urejeno, da te je policija kaznovala?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matijadmin ::

AndrejO je izjavil:

St235 je izjavil:

Dajmo razčisti kaj motenje posesti in s tem povezana tožba sploh je.
http://www.pravozatelebane.com/ostalo/s...

Nekateri podatki, ki manjkajo v kontekstu tega vprašanja:
- Kako se vloži takšno tožbo proti neznani osebi? "Legitimacija" pač ni možna.
- Kako se tožbo uspešno nadaljuje, ko bo lastnik vozila predložil nek dokaz, da verjetno ni bil on tisti, ki je parkiral?


Se avto fotografira in gre k odvetniku, ki lahko vpogleda v CRV za potrebe ugotavljanja tožnika oz. sprožitev postopka. Za to ne potrebuje odredbe sodišča.

fantasycamp je izjavil:

Rusi dobr naredijo! Velika nalepka!



Ta nalepka pride v poštev, kadar te voznik, ki ne popusti prošnji, da se odstrani s površin za pešce, skuša povoziti oz. ogroža, ker te za čiščenje ne bo terjal, saj tvega recipročen ukrep. Problem je še, da gre tu za zasebno parkirišče na konkretni lokaciji in je maščevanje nepoštenih uporabnikov parkirišča nadvse verjetno pričakovati.

Zgodovina sprememb…

mitkos ::

Tole mislim da je še najboljša in najcenejša varianta

terryww ::

mitkos je izjavil:

Tole mislim da je še najboljša in najcenejša varianta

in vrtanje v javne površine je ok al kak
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

facepalm ::

terryww je izjavil:

mitkos je izjavil:

Tole mislim da je še najboljša in najcenejša varianta

in vrtanje v javne površine je ok al kak


a ni parkirisce zasebno?:)

mitkos ::

Če pravi da so njihova lastniška parkirišča...

ProGo ::

Edina učinkovita zadeva brez povzročanja škode je nalepka na steklo pred voznikom, z dobrim lepilom.
Človek si mora potem vzeti kar nekaj časa da nalepko odstrani, ne povzročiš pa mu škode, dobi pa močno sporočilo.

Tody ::

in potem on polepi vsem avte :) Ker pač smo žvali in nimamo pravil obnašanja.

matijadmin ::

terryww je izjavil:

mitkos je izjavil:

Tole mislim da je še najboljša in najcenejša varianta

in vrtanje v javne površine je ok al kak


Saj niso javne. So zasebne.

mitkos je izjavil:

Tole mislim da je še najboljša in najcenejša varianta


To ni praktično, ker moraš potem ustavljati vozilo na smernem voznem pasu, ko greš odklepati.

ProGo je izjavil:

Edina učinkovita zadeva brez povzročanja škode je nalepka na steklo pred voznikom, z dobrim lepilom.
Človek si mora potem vzeti kar nekaj časa da nalepko odstrani, ne povzročiš pa mu škode, dobi pa močno sporočilo.


To je škoda, ki jo lahko iztoži, če ugotovi, kdo je bil.

Zgodovina sprememb…

krho ::

MrStein je izjavil:

krho je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Nakupite samo lepljive prazne liste na katere natisnite sporočilo o napačnem parkiranju in mu le to zalepite na sprednjo šipo. Začnite z kakim malim A6 formatom, naslednjiš A5, nato A4 ... itn ..rpej ali slej bo šel parkirat drugam :)

Ne mi z limanjem listov na šipo. En kretenski penzionist mi je v Lj. Ko sem parkiral pred blokom (ja, se delal prekršek) težil, da nimam kaj parkirat ker je to parkplac za stanovalce. Sem mu rekel, da rabim pustit avto za 15min... Pridem nazaj čez 20min.. Sem mel pa na šipo s neostikom naliman A4 list.
Policija se stvar lepo uredila. Jaz sem plačal kazen za napačno parkiranje.. Ata pa uničevanje poseti.

Kako pa so tam imeli urejeno, da te je policija kaznovala?

Bila je Tabla prepovedano parkiranje in ustavljanje.. Spodaj pa dopolnilna Dovoljeno za stanovalce.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ProGo ::

matijadmin je izjavil:

terryww je izjavil:

mitkos je izjavil:

Tole mislim da je še najboljša in najcenejša varianta

in vrtanje v javne površine je ok al kak


Saj niso javne. So zasebne.

mitkos je izjavil:

Tole mislim da je še najboljša in najcenejša varianta


To ni praktično, ker moraš potem ustavljati vozilo na smernem voznem pasu, ko greš odklepati.

ProGo je izjavil:

Edina učinkovita zadeva brez povzročanja škode je nalepka na steklo pred voznikom, z dobrim lepilom.
Človek si mora potem vzeti kar nekaj časa da nalepko odstrani, ne povzročiš pa mu škode, dobi pa močno sporočilo.


To je škoda, ki jo lahko iztoži, če ugotovi, kdo je bil.


Kako pa definiraš to škodo?
Edit: Davek na neumnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Manu ::

Edina možnost, ki jo vidim (glede na podatke v tej temi) je lepljenje večjih nalepk na vetrobranska stekla.

Najbolje je, da so prazna, ker če nič gor ne piše, potem ni dokazov kdo je nalepil.

Na začetku bo seveda veliko jeze (mogoče tudi povračilnih ukrepov), ampak če se vztraja, potem se jim ne bo več dalo tam parkirat.

Prednost imajo stanovalci, saj jim je v interesu (je njihova lastnina), da imajo prazna parkirna mesta zase.

V tem primeru bo zmagal tisti, ki dalj časa vztraja. Vztrajnost je ključ rešitve.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manu ()

Pithlit ::

lambda je izjavil:

Stvar je precej enostavna. Stanujoči v večstanovanjski stabvi imamo cca. 0,5 parkirnega mesta na posamezno stanovanje.

Mene pa že cel čas firbec matra. Če je zemljišče oz parkirišče privat... ga preprosto zakoličiš (magari daš na tja une parkirne ovire na sredino vsacga parkirplaca). Ampak, nekako imam na sumu da ni to ravno zasebno parkirišče... ampak je parkirplac malo bolj javni pa stanovalcem zadeva 'pripada'. Tko kot meni pripada en parkir plac, na javnem parkirišču ki ga imam zraven bajte (ja, imam papir) - pa kljub temu ne morem tam postavit rampe ali kakršnekoli druge ovire, niti od tam ne morem nikogar pregnat.

Tko da ja, če je zadeva privat jaz niti pod razno ne vidim kje je sploh problem. Ampak ker problem očitno je... A lahko kdo to malo bolj razloži? Ker meni tudi teži ko ne morem parkirat...
Life is as complicated as we make it...

driver_x ::

ProGo je izjavil:


Kako pa definiraš to škodo?
Edit: Davek na neumnost?


Meni so na podoben način (sicer nehote) tudi povzročili škodo. Čiščenje avtomobila je stalo čez 300€, kar sem potem terjal (in tudi dobil povrnjeno) od povzročitelja na podlagi računa avtopralnice.

ProGo ::

Aha, torej so ti z nečim, kar ni lepljenje nalepke na steklo povzročili škodo na tvojem avtu. No, lepo da si to privlekel v debato o nalepkah, je res relevantno.

"Škoda" povzročena z lepljenjem nalepke na steklo je 15 minut dela, to je cca 5-10€ pri enem, ki ti za to izstavi račun.

MIHAc27 ::

usurp3r je izjavil:

Že če bi pred vstopom na parkirišče postavili tablo, da bo vsa vozila, ki tam nimajo kaj iskati odpeljal pajek, bi pomojem zadostovalo.


Ha,ha ha... si me nasmejal.

Jaz sem ene par let parkiral občasno (recmo 2x-3x na teden) na takem parkirišču. Res, da je bilo to ponavadi samo za pol urice ali manj ampak ostali so parkirali še za dlje. Znak prepovedano parkiranje in ustavljanje. Znak tudi z narisanim pajkom in grožnjo, da ti ga odpelje.

Ko so naredili betonska korita in verige... glej glej sedaj se pa tam ne parkira več nihče, ki ne sme.

Glede pajka pa. Če je na javni površini, in je redarstvo pristojno ga oni odpeljejo. Na PRIVATNI lastnini pa ga ti lahko pokličeš, ampak ga SAM tudi plačaš. Zato sem pa rekel da zberite lastniki parkingov za ene dva odvoza. Ko bo folk panično iskal avto si bo zapomnil, in še v firmi povedal kaj je bilo.

AndrejO ::

St235 je izjavil:

- Kako se vloži takšno tožbo proti neznani osebi? "Legitimacija" pač ni možna.

Tukaj seveda pride prav posredovanje policije. Četudi nima podlage za sankcijo bo legitimirala prisotne in do teh podatkov je v primeru vložene tožbe za motenje posesti mogoče prit. To se nanaša na primer, ko imaš neznance na pikniku. V primeru parkiranja imaš na voljo registrsko vozila.

Kako se tožbo uspešno nadaljuje, ko bo lastnik vozila predložil nek dokaz, da verjetno ni bil on tisti, ki je parkiral?

Glede motenja posesti je v teh primerih popolnoma enako kot v vseh ostalih. Če ni možno ugotovit kdo je kršitelj potem tudi sankcije ni mogoče izteči.

Ko to dvoje sešteješ skupaj, prideš do zaključka, da je vložitev tožbe tvegana stvar, saj na koncu ne dobiš nobenega stroška povrnjenega, vozilo je pa še vedno lahko parkirano tam, kjer je.

Žal mi je, da kot družba za primere očitnega nespoštovanja nekaterih družbenih norm (npr. ne oviraj me na mojem zasebnem zemljišču) nismo našli drugačnega recepta, kot pa fizično omejevanje pristopa.

Ali je res rešitev to, da začnemo vsi graditi dovolj visoke ograje?

MIHAc27 ::

Da

fosil ::

Mislim da je tožba za motenje posesti edina legalna zadeva.
Res da zna trajat.
Ampak v končni fazi vse stroške nosi tisti, ki izgubi, kar zna biti na koncu kar precej drago parkiranje.

Za začetek obvestilo pred tožbo, kjer so navedene tudi vse finančne posledice.
Če ne pomaga, pa nekaj tožb, za zgled ostalim.
Tako je!

Invictus ::

Če je firma v bližini, naj se predstavnik lastnikov zglasi tam, in objavi:

- Da so avti poslikani in da bodo vložili tožbo zaradi mpotenja posesti
- Pove se jim da je zraven parkirišče za 8 EUR/mesec. Mogoče celo kdo tega ne ve.
- Da bodo lastniki na lastne stroške poklicali pajka. In potem tožili lastnika avta zaradi sstroškov.
- Predvsem pa naj pove da imajo lastniki tega poln kufer in da bodo ukrepali.


Če pač ne bodo, je dovolj ukrepov da se to malo zmanjša.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Pajek ne more odpeljati vozila iz zasebne površine.
En članek na to temo - Niti policisti niti redarji ne morejo ukrepati
Tako je!

NonPlusUltra ::

Invictus je izjavil:

Če je firma v bližini, naj se predstavnik lastnikov zglasi tam, in objavi:

- Da so avti poslikani in da bodo vložili tožbo zaradi mpotenja posesti
- Pove se jim da je zraven parkirišče za 8 EUR/mesec. Mogoče celo kdo tega ne ve.
- Da bodo lastniki na lastne stroške poklicali pajka. In potem tožili lastnika avta zaradi sstroškov.
- Predvsem pa naj pove da imajo lastniki tega poln kufer in da bodo ukrepali.


Če pač ne bodo, je dovolj ukrepov da se to malo zmanjša.


Mi smo to (razen to, da je tisto s pajkom bilo s policijo in parkirišče poleg je bilo brezplačno), poskusili parkrat, osebno in pisno. Na lep, prijazen in jezen, oster način. Kot, da bi govorili v veter.
Na hitro pa je pomagal tisti ukrep, ki sem ga zgoraj opisala, ko je bilo ljudem res vsega dovolj in še čez.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

matijadmin ::

Pajek lahko odpelje z zasebne, če plača lastnik parcele in nato toži lastnika vozila.

Tudi nalepka na šipi je strošek, ki je iztožljiv. Pa če si sam čistil ali nekomu plačal. Tudi, ce te mimovozeci avto poskropi, lahko zahtevas povracilo za ciscenje.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Meni še vedno ni jasno: Če je parkirišče _zasebno_ zakaj se ne postavi gor ovir?!? Zakaj je treba s pajki pa redarji pa policijo palamudit?
Life is as complicated as we make it...

Magic1 ::

Ni praktično, ali je pa drago ;)
Magic

Pithlit ::

Par šraufov pa vodovodna cev ni ravno drago.

Praktično pa, ja... če maš raje kekca parkiranega na svojem placu... pol res ni praktično.
Life is as complicated as we make it...

Ejsi_Disi ::

Ker je tko fletn na prometni cesti ustavt avto, it odklenit rampico, in nato bočno parkirat...
Rock n' roll ain't noise pollution!

driver_x ::

ProGo je izjavil:

Aha, torej so ti z nečim, kar ni lepljenje nalepke na steklo povzročili škodo na tvojem avtu. No, lepo da si to privlekel v debato o nalepkah, je res relevantno.

"Škoda" povzročena z lepljenjem nalepke na steklo je 15 minut dela, to je cca 5-10€ pri enem, ki ti za to izstavi račun.


Če nisi razumel analogije ti žal ne morem pomagati. Če bi bila skupaj bi ti poizkusil skicirati ali kaj podobmega, da bi zastopil, preko foruma se mi pa ne da.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422443 (18364) Saul Goodman
»

Ko te nekdo zaparkira (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13123554 (20039) ginekk
»

Ali lahko občan redarja kaznuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815529 (13082) Utk

Več podobnih tem