» »

Nateg na bolhi

Nateg na bolhi

«
1
2

vaiosony ::

Pozdravljeni!
Kupil sem telefon iz sledečega link http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa.... Stvar sem plačal po povzetju in po temeljitem pregledu sem ugotovil, da je telefon kopija. Prodajalec se zgovarja češ da ga ni niti prižgal in da se s telefonim ni ukvarjal. Danes sem ga klical če lahko telefon vrnem nazaj po povzetju. On mi pravi da ne ker bo dobil rzstavljenega, rečem vredu ga prinesem na nas naslov če mi plačate poštne stroške oz. ga pridete iskati na moj dom. vstrajal je da ni nobenega problema če ga prinesem nazaj in da mi da denar takoj. Ker pa nimam namena izgubljat časa in se voziti daleč na koncu pa me bo spet nategnil. Mu rečem da pošljem po povzetju oz. če se ne strinja bom poklical policijo. Tip me kliče pa naj kr pokličem policijo takoj in da sploh ne vem s kom imam opravka... Kaj naj naredim?! vse skupaj mirno pozabim ali se da kako ukrepati ?

andreasjecar ::

Težko mislim da se lahko kaj naredi... to ni ebay :D
Nevem no probi poklicat na policijo pa vpraš še imaš kaj možnost da dobiš nazaj denar.

šernk ::

Kaj pa naredit, če kupiš zadevo po povzetju?

prijava na policijo za poskus goljufije, bodo že oni urejal pol naprej.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gddr85 ::

You're just too good to be true
I can't take my eyes off you
You'd be like heaven to touch
I wanna hold you so much :D

...drugač pa jst bi res mogoče javil policiji pa ga nej oni obiščejo

_koki_ ::

Nevem kaj sploh razmišljaš, če ti je poslal po povzetju imaš vse njegove osebne podatke za prijavo na policijo zaradi goljufije, če se ne da lepo zmenit s takimi bedaki...

menjalnik ::

Evo še slikco, da bodo vsi vedeli


Lahko bi bil prodajalec pošten in bi zraven dodal, da je to replika kot vsi, ki prodajajo kopije


Imam pa tudi sam en nateg. Prodal sem telefon prek pošte, ga poslal in sedaj se tip zgovarja, da nima trenutno denarja in ne more prevzet! Najraje bi šel tja in ga zbrcal;((

Redjep Selimoski
Koreno 7, Lukovica

radmannsdorf ::

ne pust se mu. tip anteguje in za to naj odgovarja! prjav na policijo nujno! grrrrrrr

menjalnik ::

Meni je čudno, da še vedno ni izbrisal oglasa:DTip ma očitno zalogo z Ebaya doma

s6c-gEL ::

menjalnik je izjavil:

Meni je čudno, da še vedno ni izbrisal oglasa:DTip ma očitno zalogo z Ebaya doma

Daj pokliči in vprašaj če oglas še velja (če da, potem jih ima na zalogo).

s6c-gEL ::

Če se prodaja kopijo, to jasno napišeš v oglas.

Občasno kdo nujno potrebuje eur in spusti ceno, kaj ima tu kupec biti kriv ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

m0LN4r ::

Heh, če že nemoreš na it osebno do njega po nekaj, kar je vredno 170EUR bi ga vsaj prosil preden si kupil naj ti ga v živo preko skypa pokaže al posname kako dela pa to.
Če pa ne, pa ne kupiš.

Če nebi vedel, mu nebi rekel "ti kr prjav sej neveš skom imaš opravka" :
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/171874...
http://www.stop-neplacniki.si/redjep-se...

Pa še ime in priimek, ta tip ve kaj dela.

Jaz se tut nebi zajebaval s takimi. Nikoli neveš, kdo je kdo in česa je sposoben. Primer: na sodišču ti cigumigu zašepeta "ko boš spal ti pridemo pa zažgemo bajto"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

venson ::

Uporabite google za iskanje slike, dela čudeže, glede na kakovost slike bi se že ob ogledu dalo kaj domnevat. slika

chrispy ::

veliko oglasov je tudi napisanih dvoumno. ko sem sam kupoval telefon, je bilo polno galaxy s4 in podobnih, po nizki ceni, kjer ni nikjer pisalo da je kopija, ali pa je morda v opisu na hitro napisal ime kitajskega podjetja

m0LN4r ::

venson je izjavil:

Uporabite google za iskanje slike, dela čudeže, glede na kakovost slike bi se že ob ogledu dalo kaj domnevat. slika

Ja tudi to. Prodaja S4 pa nemore naložt poštenih slik. Fishy
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

imagodei ::

Kako, zakaj policija ne bo mignila? Ni na kupcu, da ugotavlja istovetnost. Prodajalec je vede ali nevede prodajal nek artikel in to zapisal v oglas. Kupec se je na oglas odzval. Zakaj prodajalec prodaja nek artikel tako poceni, ni stvar kupca. Kupcu je v interesu kupiti čim ceneje, ne pa, da bo prodajalcu morda še celo dal vedeti, da prodaja prepoceni.

Če je prodajalec vedé napisal napačne podatke (ni dal obvestila, da gre za ponaredek), gre za prevaro. Če tega ni storil vedé, je IMO kljub vsemu dolžan kupcu vrniti kupnino in prevzeti prodajano stvar.
- Hoc est qui sumus -

fikus_ ::

Če preberete tekst oglasa:
"Prodam omenjeni tefon, ki je popolnoma nov. Aparat je bil dubljen za darilo. Prodajam ga ker ga ne rabim."
vidite, da tip navaja, da ga je dobil za darilo?!
Če še ima kakšnega na zalogi ima veliko žlahto/prijateljev brez domišljije in mu podarjajo enako darilo.

Pojdi na policijo in boš izvedel kaj je na tem in pa prijava inšpekciji, davčni, . . .. Pa hitro, dokler ima biser še oglas na bolhi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

spirit ::

on se bo sicer lahko zgovarjal, da oglasa pač ni dal dol, lahko mu s kakšnega drugega maila pišeš, če še vedno prodaja in če odpiše da ja, potem je res dobil vsaj 2 enaka ne S4 telefona za darilo... z vsem tem na policijo in naj ga malo preverijo, in če goljufa,...

trnvpeti ::

kot vidis, policija ne bo mogla veliko storiti
pac on je poslal pravi S4, in ti ga hoces ogoljufati

ostane ti samo se moznost,da jih vec prodaja
ampak, bos moral dobro razmislit, kako ga bos dobil z prsti v medu

m0LN4r ::

Tako, pa da nebo on na koncu kak palicajac ili inšpektor ili odvetnik i to.
Ali imel puno kolege. Šarkezi, mikeladželo i đomba
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

branc ::

Pač, taki osebki simbolizirajo današnje stanje duha. Kot v sosednji temi, ko neki prevarant zamolči ključna dejstva pri prodajanju avta (dilerček). In se po ST še hvali s tem. V tvojem primeru ti pa celo grozi. Prijaviti policiji, takoj. In ga prijavi tudi za grožnje.


Mah, sej drgač ne moremo biti, če imamo obsojenega poklicnega tatu v parlamentu...

nekikr ::

Če je prodajalec vedé napisal napačne podatke (ni dal obvestila, da gre za ponaredek), gre za prevaro. Če tega ni storil vedé, je IMO kljub vsemu dolžan kupcu vrniti kupnino in prevzeti prodajano stvar.

Tole. Sedaj pa ali se zmeniš, pisno (tudi sms bo v redu) da prideš iskat in te nategne in pokličeš policijo pa naj se oni z njim ukvarjajo ali pa greš direktno na policijo.

Kolega je pred časom na Bolhi kupil mislim da iPhone 4s, takrat je bila to aktualna roba. Za pol cene, seveda. V škatli, ki jo je plačal po povzetju, je dobil lepo utež. Trajalo je precej časa, a na koncu je dobil kupnino. Preko posredovanja policije, seveda.

Bye ::

Vsaj uradno nismo na Divjem zahodu. Odloči se, kaj boš naredil - ali pojdi (s primernim spremstvom, če ne obvladaš krav mage) do prevaranta uredit zadevo ali pa zrihtaj po pošti - zahtevaj vračilo kupnine s stroški vred na TRR in nato pošlji nazaj telefon. Nisi dolžan osebno vračati blaga.
Če se tip ne odziva, ga prijavi na policijo; zato so tam. Ne tuhtaj, just do it. Ne pusti se izsiljevati!

Pred leti sem na cesti prehitel soseda, s katerim se že dolgo poznam. Je pa poln sam sebe in seveda ga je zmotilo, da sem se ga drznil prehiteti. Skoraj pol ure mi je psihopatsko sledil, zalepljen na moj zadek. Ko sem ustavil, je svoje frustracije lepo zlil name, podkrepljene z nekaj žaljivkami. Čisto mirno sem šel takoj na policijo in jim naročil, naj ga malo poučijo o bontonu. Vprašali so me, če mu napišejo položnico, pa sem rekel, da samo lekcijo rabi. Od takrat me sosed več ne pogleda. A poanta je jasna - ne pusti se nobenemu, znancu ali tujcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

tomaz- ::

No, ti pa si car, da so te celo policaji spraševali, kaj naj oni storijo s tvojim sosedom.. Svaka čast, mčkn se te kar bojim..

nekikr ::

Ja, tale je malo bosa ;)

detroit ::

@OP preloži na policijo. Unega pa če ga res zanima če veš kdo je mu reči da ne veš ampak da lahko prideš pogledat;)
Skero

kr1ženska ::

Najbrž gre za tale telefon klik. S carino vred me je stal točno 170e in po štirih mesecih uporabe se še vedno smenjim ceni. Telefon superca dela, priložen je etui za samsung galaxy s4, slušalke in dodatna baterija. So pa tudi komentarji dugih uporabnikov tega telefona zelo zadovoljivi.
Edino kar manjka na njem je napis znamke in nima garancije.

Če tudi ne uspeš telefona vrniti, za tako ceno si lahko srečen da držiš vroki tako dobr telefon.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

RejZoR ::

Policija se ne bo ubadala, ker je znesek premajhen. Zapisnik bojo sicer naredil, ker ga morajo, to pa bo to. Kot bi kriminalcem javno sporočali (govorim za cel sodni sistem, ne zgolj policaje, ki so še najmanj krivi), da naj še kar naprej kradejo in goljufajo, sej jih itaq ne bo nihče preganjal.

@kr1ženska
Ta telefon ima z SGS4 ene tolk veze kot skuše z Mercedesom. Ima podobno obliko to pa je tud to. Me prav zanima če je vsaj pol od navedenih specifikacij resničnih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

facepalm ::

mene pa zanima kj bi vi naredili v primeru da bi vam nekdo zelel prodati telefon brez opreme (niti original polnilca), skatle in kakrsnihkoli papirjev. Telefon ima relativno ugodno ceno. Prevzel bi ga osebno. Papirjev ne rabim ampak me skrbi da nebi bil ukraden.

Se da kako preveriti pred nakupom?
Zdrava pamet mi svetuje OBVOZ ampak nebi hotel zamuditi prilike ce bi bil slucajno telefon res neukraden.

RejZoR ::

Težko. Bi pa mi takoj bilo sumljivo, ker skor edini način, da ga imaš brez vsega je da je ukraden.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bye ::

nekikr je izjavil:

Ja, tale je malo bosa ;)

Samo povedal sem, kar se je zgodilo. Ali bi se moral izmisliti, da bi bilo tebi bolj verjetno? :) BTW, govora je tudi o grožnjah, kar prijavi naj ga.
Ni na kupcu, da se gre detektiva na bolhi in ugotavljanju, zakaj, kdaj, kako in čemu nekdo prodaja za (pre)nizko ceno. Kot vem, ni kaznivo nekaj kupiti pod ceno, za razliko od lažnega oglasa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Phantomeye ::

Jaz imam en predlog, sicer ne vem kaj boš s tem dosegel, ampak...

Človek oglasa še ni umaknil, zato sta opciji dve.

1. Pozabil ga je umaknit.

2. Ima več telefonov na zalogi. Če jih ima na zalogi več, pol je definitivno goljuf.

Predlog je, da mu pišeš ti (pod drugim mailom) ali tvoj kolega, ali morda kdo iz slotecha in mu poveš, da se zanimaš za nakup. Če ima telefon še vedno na zalogi, potem je jasno, da je goljuf.

facepalm ::

Sej pravim da bi ga vzel le v primeru ce bi se dalo preverit ce je ukraden (preveriti imei na policiji pred nakupom).
Sem prodajalcu ze javil da me je to zmotilo in da ga ne bom vzel pa je dejal da se da o ceni se kaj zmeniti. Tko da sem zdj 99% da neki ni v redu.
Gre se pa za tale oglas: http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

M-XXXX ::

vaiosony je izjavil:

Pozdravljeni!
Kupil sem telefon iz sledečega link http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa.... Stvar sem plačal po povzetju in po temeljitem pregledu sem ugotovil, da je telefon kopija. Prodajalec se zgovarja češ da ga ni niti prižgal in da se s telefonim ni ukvarjal. Danes sem ga klical če lahko telefon vrnem nazaj po povzetju. On mi pravi da ne ker bo dobil rzstavljenega, rečem vredu ga prinesem na nas naslov če mi plačate poštne stroške oz. ga pridete iskati na moj dom. vstrajal je da ni nobenega problema če ga prinesem nazaj in da mi da denar takoj. Ker pa nimam namena izgubljat časa in se voziti daleč na koncu pa me bo spet nategnil. Mu rečem da pošljem po povzetju oz. če se ne strinja bom poklical policijo. Tip me kliče pa naj kr pokličem policijo takoj in da sploh ne vem s kom imam opravka... Kaj naj naredim?! vse skupaj mirno pozabim ali se da kako ukrepati ?

OK problem je v tem: dobil si fejk, kupec je to vedel ali pa ni vedel in zdaj ti je pripravljen VRNITI DENAR NAZAJ, ti pa mu ga nočeš pripeljati oziroma vrnit? Jaz tudi nebi preko pošte ga nazaj vzel.

Sami ::

Pač odpelji se do njega, na tvojem mestu bi takoj zahteval vračilo potnih stroškov, pojdi še s kakšnim kolegom da se bo malo presral =) Če že kaj kupujem preko bolhe pa je edina opcija seveda samo osebni prevzem.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

menjalnik ::

Lahko ga greš na dom s kakšnimi kolegi razbit ali pa aparat prodaš naprej za nižjo ceno in jasno dopišeš, da gre za ponaredek ter ta dogodek vzameš kot šolo za prihodnjič

M-XXXX ::

menjalnik je izjavil:

Lahko ga greš na dom s kakšnimi kolegi razbit ali pa aparat prodaš naprej za nižjo ceno in jasno dopišeš, da gre za ponaredek ter ta dogodek vzameš kot šolo za prihodnjič

Ahahha, ja odlično, pridi na vrata in enega pretepi. To bo šele drag telefon, eden najdražjih v zgodovini. Ga boš lahko celo življenje odplačeval!

In še enkrat: kaj je narobe, da se odpelješ do prodajalca in mu ga vrneš tako kot je že on predlagal??

shadeX ::

In še enkrat: kaj je narobe, da se odpelješ do prodajalca in mu ga vrneš tako kot je že on predlagal??


Noben mu ne zagotavlja da ima pravilne osebne podatke. Na paket lahko napišem pod svoje ime in naslov "Franci NaBalanci, Pot k nategu 99, 9999 VulkanPederan". Pošta itak nima s tem nič.

Druga stvar je da bi lahko šel na drug konec slovenije zastonj. Tja bi se pripeljal, naslov pa nebi obstajal, človeka ne bi bilo doma..itd. Pa lahko daš še toliko EUR za prevoz čist đabe.

Plus kot je nekdo omenil, bi mu prodajalec rekel da mu je prinesel drugi (fake) telefon in da zadeve ne bo sprejel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

M-XXXX ::

Noben mu ne zagotavlja da ima pravilne osebne podatke. Na paket lahko napišem pod svoje ime in naslov "Franci NaBalanci, Pot k nategu 99, 9999 VulkanPederan". Pošta itak nima s tem nič.

Druga stvar je da bi lahko šel na drug konec slovenije zastonj. Tja bi se pripeljal, naslov pa nebi obstajal, človeka ne bi bilo doma..itd. Pa lahko daš še toliko EUR za prevoz čist đabe.


Yea right. Denar od telefona pa je poštar nesel k Franciju NaBalanci, Pot k nategu 99 VulkarPederan.
Naslov na paketu je pravi, praktično edina varijanta je to, da bi enega na pošti poznal, ki bi mimo pošte ta denar mu nosil na "fejk naslov in ime" kar je pa tako izredno malo verjetno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

radmannsdorf ::

vi se tud krneki izmišljujete. kako pa veste kaj bo rekel. prjav se ga na policijo, in še njim se skoz teži da bo kdo ukrepal.
ker je zdej tukaj nekdo izjavil, kaj bi prodajalec LAHKO rekel, pa res ne sme tip kr vržt puške v koruzo!

menjalnik ::

Kako, da nima pravilne podatke? Plačal je po povzetju in potem je ta denar je šel direktno na naslov "nateguna", ki je pokazal osebno in poštar mu je dal denar od OP-ja.

mgermo ::

Če je poslal z položnico, je lahko naslov na kuverti fejk, sej mu pošta nakaže na trr.

shadeX ::

mgermo je izjavil:

Če je poslal z položnico, je lahko naslov na kuverti fejk, sej mu pošta nakaže na trr.



Jp. Tako se danes dela.

Prave podatke bi lahko dobil nato samo s pomočjo policije.

branc ::

Mislm, no...dejte bit malo detektivi.
KONKRETNO: ta človek ima več oglasov. Zraven 070 številke je tudi neka druga mobilna številka. Vpis druge mobilne številke v google.com ti jasno vrže IME in PRIIMEK prevaranta, ki ni najbolj bister, če nateguje ljudi in se tako samo-razkriva.

MrDelight ::

Sam si si kriv, kaj si pa naiven in kupuješ mačka v žaklju.

s6c-gEL ::

branc
issuu.com oglas iz 2009
https://sl-si.facebook.com/denis.svajger

SaXsIm ::

Poznam tipa, je znan "kštefter." Če prav goljufal do sedaj ravno ni.
SaXsIm

branc ::

s6c-gEL je izjavil:

branc
issuu.com oglas iz 2009
https://sl-si.facebook.com/denis.svajger




Vidu, vidu...sem si ogledal slike paglavca.

Glugy ::

Pa dobr ne morš od povprečnga potrošnika pričakovat da se bo s takimi stvarmi ubadal. Lahk da tud ne kupuješ doskrat telefonov in ne veš kakšna je po navad cena za tako zmogljivost pa znamko. Pač slišš od nekoga ok ta pa ta telefon je dobr.. Vtipkaš v bolho pokličeš se zmenš kupš dobiš in je to to. To pa res ni neki neobičajnga da maš tud tak folk k se mu ne da zapravljat dost časa s tem. Ne morš kupca krivit da je nasedu. Ker vedno bo kdo k bo nasedu ampak a to upravičuje dejanja goljufivega prodajalca? Ne bi rekel.

Lepo prjavš policiji pa da se oni pol s tem naprej ukvarjajo.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Virjan ::

Z istim telefonom in isto embalažo se je prejšnji teden na mojih vratih v službi naslikal 'lepo oblečen turk s šepajočo slovenščino' in mi probal prodati enak telefon.
Sem ga kar na hitro odslovil, je pa imel v primeru, če se nebi odločil za telefon s sabo še komplet keramičnih nožev haha....
Lih če ni ta tip nategnil tega, ki ti je sedaj to prodal...

vaiosony ::

Jutri grem lepo na policijsko postajo razložit situacijo in naj se oni s tem ukvarjajo. Tip se zgovarja na svojo starost in sploh ne ve kaj mi je prodal kar pa mene čisto nič ne briga zadeva je njegova in on bi moral vedeti v kaj se spušča..
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100659 (6393) predi
»

Objava osebnih podatkov nateguna

Oddelek: Loža
415175 (2895) St235
»

Prodaja avta - "keš" na roke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5114049 (11780) smacker
»

samsung s5 nateg

Oddelek: Pomoč in nasveti
243880 (2678) francek1
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4813823 (11243) Blinder

Več podobnih tem