» »

V zadnjih 29 tednih shujšal 30kg

V zadnjih 29 tednih shujšal 30kg

1
2
»

amigo_no1 ::

Verjetno pijejo brezalkoholnega...

To ni zdrava in uravnotežena prehrana. Če stradaš telo in mu ne daš OH.

Po mojih podatkih je priporočljivo okoli 25% OH od dnevnega vnosa.
Kakor gledam po raznih menijih (gostilne) in pogovorih s prijatelji je v praksi ravno obratno, 75 % OH dnevno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

energetik ::

jcb je izjavil:

Pravilno razmišljanje in ravno z kombinacijo zdrave prehrane in gibanje je meni uspelo v tako kratkem času izgubiti veliko kilogramov.
Tako prehrano mislim imet za vse življenje, saj je počutje po taki prehrani in gibanju fenomenalno.

Če misliš, da je izogibanje OH in sadju zdrava prehrana, se malce motiš. Kot je nekdo prej omenil, se je še vedno najbolje držati prehranske piramide. Če hočeš shujšati, samo zmanjšaš celoten vnos hrane, razmerja pa pustiš enaka in/ali se začneš več gibati. To je vse. Če vneseš v telo manj hrane, kot jo porabiš (upoštevano z izkoristkom presnove), hujšaš. In obratno.

whatever ::

Jaz sem se pred enim mesecem lotil enakega podviga. Začel sem pri 131.3 kg, zdaj po enem mesecu jih imam 123.6. Torej malo manj kot 2kg na teden. Sem ocenil, da je takšen tempo za mene idealen, ker mi bo omogočil, da se navadim na nov način prehranjevanja in obdržim stabilno težo tudi po koncu hujšanja. Cilj je pa 90 kg. Jem vse, tudi čokolado, majonezo včasih, samo vse v majhnih količinah. Na dan pojem približno toliko oziroma še malce manj kot povprečno dnevno kosilo v povprečni restavraciji. Ta obrok razdelim na nekako 2-3 obroke dnevno. Spijem precej vode in občasno pijem kavo. Lačen nisem praktično nič. Sem pa debel že od rojstva, tako da ni vse v prehrani. Izogibam se edinole fast foodu. Do novembra bom prišel na 90kg.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Daren ::

whatever je izjavil:

Jaz sem se pred enim mesecem lotil enakega podviga. Začel sem pri 131.3 kg, zdaj po enem mesecu jih imam 123.6. Torej malo manj kot 2kg na teden. Sem ocenil, da je takšen tempo za mene idealen, ker mi bo omogočil, da se navadim na nov način prehranjevanja in obdržim stabilno težo tudi po koncu hujšanja. Cilj je pa 90 kg. Jem vse, tudi čokolado, majonezo včasih, samo vse v majhnih količinah. Na dan pojem približno toliko oziroma še malce manj kot povprečno dnevno kosilo v povprečni restavraciji. Ta obrok razdelim na nekako 2-3 obroke dnevno. Spijem precej vode in občasno pijem kavo. Lačen nisem praktično nič. Sem pa debel že od rojstva, tako da ni vse v prehrani. Izogibam se edinole fast foodu. Do novembra bom prišel na 90kg.


Koliko to znese kalorij oz. konkretno katero hrano ješ? Občutek imam, da stradaš in stavil bi, da ti po "hujšanju" nikakor ne bo uspelo obdržati željene teže za daljše časovno obdobje, recimo eno leto.

Če bi od rojstva jedel "prav", ne bi imel take teže. Genetika so finese, ne izgovori.

Ljudje ne dojamemo, da kalorija iz kruha ni enaka kaloriji iz špinače in tako vsa teorija "samo jej manj" na dolgi rok propade. Nismo škatla, ki samo sešteva in odšteva kalorije.

whatever ::

Danes pohan sir + mozzarelo + paradižnikovo solato na primer. Včeraj juho + palačinke z lešnikovo kremo. Predvčerajšnjem ričet in tuno pa mleko. Pred 3 dnevi golaž in široke rezance. Kar je pač za kosilo oziroma kar je v hladilniku. Vsak dan pa pijem vodo, razredčen sok in kavo. Ne stradam. Kalorija iz kruha je enaka kaloriji iz špinače, ampak zadevi se razlikujeta po vitaminih itd. Odkar jem manj, se precej bolje počutim. Danes sem pojedel 1 rezino pohanega sira 1cm debelo, plus dobrih 50 gramov mozzarele (pač eno mozzarelo v tisti mali pakongi, ne vem koliko je je) in malce paradižnikove solate. Premalo, bom še eno sirovo štručko, ko je glih pri roki in še malo solate, če je je še kaj ostalo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Okapi ::

Torej malo manj kot 2kg na teden. Sem ocenil, da je takšen tempo za mene idealen, ker mi bo omogočil, da se navadim na nov način prehranjevanja in obdržim stabilno težo tudi po koncu hujšanja.
To je absolutno preveč. Idealno je recimo pol kile na teden. Traja sicer malo dlje, da prideš do želene teže, ampak tako ali tako moraš prehranjevanje dolgoročno spremeniti, drugače boš hitro nazaj dobil vse, kar si izgubil.

O.

cewapcic ::

Mah čist kul je, saj rezultati so hitrej vidni in pol tud lažje nadaljuješ s hujšanjem, saj pri meni je blo tko.

Avenger ::

whatever je izjavil:

Danes pohan sir + mozzarelo + paradižnikovo solato na primer. Včeraj juho + palačinke z lešnikovo kremo. Predvčerajšnjem ričet in tuno pa mleko. Pred 3 dnevi golaž in široke rezance. Kar je pač za kosilo oziroma kar je v hladilniku. Vsak dan pa pijem vodo, razredčen sok in kavo. Ne stradam. Kalorija iz kruha je enaka kaloriji iz špinače, ampak zadevi se razlikujeta po vitaminih itd. Odkar jem manj, se precej bolje počutim. Danes sem pojedel 1 rezino pohanega sira 1cm debelo, plus dobrih 50 gramov mozzarele (pač eno mozzarelo v tisti mali pakongi, ne vem koliko je je) in malce paradižnikove solate. Premalo, bom še eno sirovo štručko, ko je glih pri roki in še malo solate, če je je še kaj ostalo.


Izgubljaš težo, ampak glede na napisano, bi po vseh pravilih moral izgubljat kar lep procent mišične mase, kar pomeni, da boš kasneje pri isti količini hrane (če boš dolgo vztrajal) kot jo imaš zdaj, težo celo pridobival. Skor nič beljakovin nimaš, sir pa mocarela jih sicer imata nekaj (koliko g sira?) vendar imata preveč nasičenih maščob. Da sploh ne omenjam pohanja. Kruha in špinače ne moreš kar tako primerjat, imata čisto drugačen glikemični indeks in sploh sestavo, ni vse v kalorijah.

In tamle zgoraj je mislim da energetik pisal o tem, da naj bi pri hujšanju upošteval prehransko piramido le zmanjšal količine vsega. Lepo prosim, a bo potem telo čudežno rabilo manj beljakovin za obnavljanje celic v telesu, za opravljanje telesnih funkcij, rast las, nohtov????

Količina beljakovin naj bi bila, če ni v načrtu rast mišic, praktično vedno enaka, potrebo po energiji pa reguliraš z OH in maščobami. Torej, tudi če hujšaš, moraš kar dosti pojest, vendar beljakovin, zelenjave, sadja in malo špagetov, kruha, krompirja, riža, itd.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

whatever ::

Sej jem meso. Če mesa ali rib kak dan ne jem, mam občutek, da mi nekaj manjka. Danes je pač izjema, upam da bojo mati juter kej mesa prinesli. Moram shujšat, 123.6 pri 176 cm višine je KRIZA, kritično že, da ne omenjam da sem imel 131.3. Pa ne stradam, nasprotno, počutim se bolje. Vas bom obveščal o napredku vsak teden.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

jcb ::

Samo to bom rekel, v življenju imaš nekega dne pri 175cm lahko le 65kg, čez 5 let pa lahko 130kg, najbolje je, da sprejmeš življenjski cilj to, da ješ zdravo hrano, 1x/teden si privoščič off obrok, športniki sicer pravjo, da poješ več OH (riž, testenine).
4x teden ene 45 minut teka al pa 1 uro hoje.

whatever je izjavil:

Sem pa debel že od rojstva, tako da ni vse v prehrani.


Vrjami mi, da je to samo IZGOVOR.
90% folk je debelga, zaradi prehrane, 10% folk je zaradi bolezni, dednosti in, če potegneš črto 100% na vse to vpliva prehrana in čisto vsak ima lahko normalno težo, ampak posegamo že v privat lajf, kdor je debu je lenuh to je jasno vsem in tudi sam sem v času preveč kilogramov bil lenuh, sedaj pa niti pod razno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

jcb ::

Okapi je izjavil:

Torej malo manj kot 2kg na teden. Sem ocenil, da je takšen tempo za mene idealen, ker mi bo omogočil, da se navadim na nov način prehranjevanja in obdržim stabilno težo tudi po koncu hujšanja.
To je absolutno preveč. Idealno je recimo pol kile na teden. Traja sicer malo dlje, da prideš do želene teže, ampak tako ali tako moraš prehranjevanje dolgoročno spremeniti, drugače boš hitro nazaj dobil vse, kar si izgubil.

O.



Pri taki teži, kot jo je imel on ni problema, nekateri športniki z ketonsko dieto izgubijo tudi več, kot 2kg/teden.

Okapi ::

Saj ni problem v tem, da ne bi mogel. Problem je v tem, ker ni dobro. Če prehitro izgubljaš, ni dobro za organizem, predvsem pa se ne navadiš pravilno jesti - tako, kot boš moral potem vsa leta naprej, da se ne zrediš nazaj. Osnovno pravilo je, da se ti ne sme preveč muditi. Tudi s pol kile na teden v enem letu shujšaš za 30 kil. Ali pa 60 v dveh letih, če je treba. Vnaprej se je treba zavedati, da ni problem shujšati, problem je potem težo obdržati.

O.

whatever ::

Ja, al pa če vsak dan zgubiš 1 gram, si v stotih letih shušal za 36 kil!:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

jcb ::

Okapi je izjavil:

Saj ni problem v tem, da ne bi mogel. Problem je v tem, ker ni dobro. Če prehitro izgubljaš, ni dobro za organizem, predvsem pa se ne navadiš pravilno jesti - tako, kot boš moral potem vsa leta naprej, da se ne zrediš nazaj. Osnovno pravilo je, da se ti ne sme preveč muditi. Tudi s pol kile na teden v enem letu shujšaš za 30 kil. Ali pa 60 v dveh letih, če je treba. Vnaprej se je treba zavedati, da ni problem shujšati, problem je potem težo obdržati.

O.


Kdo si pa sploh še želi jest fast food, salame, paštete oz. mislil predelano hrano, VSAJ JAZ TEGA NE JEM VEČ.

Obožujem pišč.file, olivno olje mjami, tuna, testenine, riž, pust govej mesu, oreščki, ZELENJAVA, sadje....alkohola itak ne pijem, sladke pijače ne pijem, ...

whatever ::

Fast food je res smrt. Danes bo za kosilo velika skleda zelene solate in paradižnikove solate.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

PINki ::

Prej ko si žrl fast food bi pa rekel, kdo si želi jesti tega kar zdaj jes. LoL

oracle ::

jcb je izjavil:

Vem, da je eden na Vrhniki eden pa na Brezovc.
Samo me spet čaka vsaj 5 let fitnesa, ker potem bom delal na postavi in ne samo na tistem, da imaš te trebušne mišice.

Za trebušne ne rabš ničesar druzga kot bit suh, za pridobit mišično maso ni dovolj za ješ beljakovine itd.

Sicer pa grem stavt da si trol.

jcb ::

whatever je izjavil:

Fast food je res smrt. Danes bo za kosilo velika skleda zelene solate in paradižnikove solate.



Ti raje jej Whey, beljake, pišč.mesu, pusto konjsko-goveje meso,....pa seveda to, kar si omenil.
Kis je tud OK za zniževanje OH.

whatever ::

Hujšanje pa Whey je no go. Razen, če obilo fitnesiraš.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

jcb ::

2g Beljakovin na kg puste telesne teže moraš zaužiti.

Avenger ::

whatever je izjavil:

Hujšanje pa Whey je no go. Razen, če obilo fitnesiraš.


Link prosim.

Okapi, bistvo je v tem, da hitro izgubljanje telesne teže sploh ni nujno slabo, vendar je slabo skoraj vedno - ker folk nima pojma. Vsak fitneser, ki uspešno dela na definiciji, ne bo kar odrezal OH, ampak jih bo zmanjševal postopno, lahko tudi ciklično, nekje na sredi začne spet povečevat OH dokler ne pride na pozitivno nulo, ko se teža ne spreminja in potem lahko ali ostane kjer je, ali pa gre spet na maso in dvigne OH.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jcb ::

OH: 50-100-150-0-200-100-0,
pred tem 75-150-225-0-300-150-0

Copy iz enga foruma.

whatever ::

Čist preveč požrl danes, jutri bo spet nad 124.:( Zarad ene stvari s študijem povezane sem se zasekiral, ki se je na koncu dobro iztekla. Požrl sem pa: 1 par hrenovk, slabih 200g piščančje posebne salame, konkretno dozo paradižnikove solate, dva kosa kruha standardne velikosti in 10 sirovih kapeletov (une male testenine). Čez cel dan. Zdajle mam 124.4, tehtam se zjutraj, ponoči zaradi švica zmeraj zgubim 0,9 kg tak da jutri bi morala vaga kazat 123.5. Vseeno ni sile. Drugače trenutno v času hujšanja, za primerjavo, pojem približno toliko MINUS piščančja posebna.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

MadMicka ::

Ali pa če dva dni ne bi nič jedel in bi pil samo vodo. Potem se ti bo pa želodec malce skrčil, pa lakota ne bo več tako huda ;)

Daren ::

Hrenovki - 140 g - 406 kCal
paradižnikova solata - niti nima veze glede na to, da je ogromno vode.
dva kosa kruha - 60 g - 165 kCal
10 sirovih kapeletov - 20 g - 61 kCal

Torej na povprečen dan torej zaužiješ 600 kcal (brez solate ampak za 100 kCal moraš pojesti 600g solate ali 350g paradižnika torej ogromno hrane glede na kalorično vrednosti).

Človek moj to je Dachau ne pa dieta.

jcb ::

Začni jest zdravo prehrano, pij vodo, imej obvezno 3 glavne obroke + 2 umesna, peč na teflonu, uporabljaj olivno olje....

whatever je izjavil:

Čist preveč požrl danes, jutri bo spet nad 124.:( Zarad ene stvari s študijem povezane sem se zasekiral, ki se je na koncu dobro iztekla. Požrl sem pa: 1 par hrenovk, slabih 200g piščančje posebne salame, konkretno dozo paradižnikove solate, dva kosa kruha standardne velikosti in 10 sirovih kapeletov (une male testenine). Čez cel dan. Zdajle mam 124.4, tehtam se zjutraj, ponoči zaradi švica zmeraj zgubim 0,9 kg tak da jutri bi morala vaga kazat 123.5. Vseeno ni sile. Drugače trenutno v času hujšanja, za primerjavo, pojem približno toliko MINUS piščančja posebna.


1x/tedensko se tehtaj, v tem času k je vroče spij vsaj 3 litre vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

Gandalfar ::

Vsak dan se tehtaj in risi graf poteka. Bo lazje. Poisci si hacker diet, to je bistvo. Spremljanje napredka in risanje trenda.

whatever ::

Danes sem mel 123.7. Torej že 3 dni enako, tak da ni Dachau.

Danes 121.8.

Torej 16.7.

Sploh ne morem napisat novega posta. Bedno.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

whatever ::

Baje moram malo več napisat, da bumpam temo. Ampak dvomim, da bo kaj pomagalo. Danes je soseda prinesla noro dober štrudl in sem sam nase jezen, da sem požrl kar tri kose. Vseeno bo do konc mesca pod 120 kil. Danes je 121.8, še dve kili do prve prelomnice. 12 kg v dveh mesecih ni pretiran tempo, sploh pri tolikšni kilaži. To je 1,5 kg na teden. Obseg trebuha mam še vedno 134 cm. Če sem tekom hujšanja kaj lačen, sem le za nianso.

120.1 danes.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

whatever ::

Danes je 120.1 kg. 30.7. Gre po planu. afgjisgoijsdafgoijasdgio da bo bumpalo temo..........................

Blindeye ::

Whatever. Ne zameri, ampak se vidi, kako se trudiš, vendar se tudi vidi, da se "matraš". Imam občutek, da se ti dogaja podobno, kot se je meni ob prenehanju kajenja. Prvi mesec absolutna vztrajnost (zaradi trme), potem se pokažejo prvi učinki in se začne kolebanje in opravičevanje samemu sebi... In potem pride na vrsto "kakšen čik" oz. pri tebi kakšen "štrudl". In opravičilo: "Ah, saj sem bil "priden", si lahko privoščim...". Mene je to trikrat peljalo nazaj na polno kajenje.

Potem sem pa ubral tehniko, da sem (ko je bila skušnjava prevelika) šel na tek ali pa spil pol litra vode. Super nadomestilo - not. Ampak je delovalo. Že nekaj let ne kadim.

Finta je v tem, da se moraš skušnjavam (štrudl, salame, cvrtje, kruh - in ne vem kaj so še bolj neprimerna živila) preprosto VEDNO upreti. Po moje vedno, čeprav se marsikdo ne bo strinjal. Vsak odmik od tega, ti samo naredi lušte po "še".

Opazil sem (post 16. julija), da ješ ob stresu (podobno kot sem jaz kadil). Morda poišči kakšno profesionalno pomoč, da razdelaš, zakaj takrat ješ (zakaj pa ne bi takrat šel raje na 5 km hoje, recimo). Morda ti bo olajšalo spremembo načina prehranjevanja/življenja.

Mimogrede: koliko se gibaš?

LP, pa uspešno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blindeye ()

Okapi ::

No ja, pri hrani je malo drugače kot pri kajenju, ker nekaj jesti je pač treba. In s samim štrudlom kot takim ni čisto nič narobe, dokler ga ni preveč. Bistveno med hujšanjem je, da se naučiš pravilno (se pravi, ne preveč) jesti. Koliko je to, pa je odvisno od vsakega posameznika, njegove presnove in aktivnosti.

Pri kajenju bi to pomenilo, da se naučiš pokaditi samo recimo pet čikov na dan. Ali pri pijači, da se naučiš popiti največ pol litra vina ali dva pira na dan, največ parkrat na mesec pa liter vina ali štiri pire.

O.

whatever ::

Hvala, Blindeye. Nimam občutka, da se matram ali stradam ali da sem fejst lačen ali da mi kaj manjka. Če bi ta občutek imel, mi ne bi uspevalo. Tudi nobeni hrani se ne izogibam v popolnosti, tud kak košček čokolade pojem, če me prime. Samo MANJ in ni rešitev "nikoli v življenju ne pojej hamburgerja" ampak "nikoli v življenju se ne NAŽRI".

Tudi alkohola nisem pil že 2 meseca, oziroma sem celo spil pol pira pa mi sploh ni pasal, tako da sem ga pol zlil stran. Kadim pa, nažalost. Vsak ma kak strup ali kako zasvojenost, izjem ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

c3p0 ::

Pri dieti je dobro imeti en dan na teden "day off", da telo ne zapade v način stradanja in s tem v šparanja špeha.

Jasno pa to vseeno ne pomeni basanje z vsem živim... Kak kebab ali pol pizze pa ni problem.

whatever ::

To vem, če par dni ješ pod 1200 kalorij, začne špeh šparat in hujšaš počasneje, kot si reku. Enostavno jem kolikor mi paše, in sploh se mi ne paše nažirat, mi rata slabo. Ne paše mi pit alkohola. Kadit mi paše. Gibat se veliko mi ne paše. Tak pač je trenutno, in če konkretno shujšam along the way, je to samo dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830352 (8264) janja765
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615318 (13542) goldenratio
»

Zelo sem suh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13732091 (24937) metikameti
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116405 (13137) m0LN4r
»

Kako vidna je izguba teže? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27660100 (53624) jype

Več podobnih tem