» »

Zastonj knjiga: Linux na namizju

1 2
3
»

fiction ::

Poldi112 je izjavil:

Fiction, kdaj si sprobaval Scribus? Ker jaz sem imel isto izkušnjo nekih 5 let nazaj in vsake toliko časa razmišljam, da bi ga spet preiskusil. Samo to kar traja, tako da se mi malo upira, če nimam neke realne opcije, da bo res kul.
Cca. 1 leto nazaj. Mogoče bi bilo dobro oddati kak bug report, ker mogoče pa tisto le ni tako očitno kot bi človek pričakoval. No, ampak meni se po pravici povedano po vseh težavah ni dalo ukvarjati še s tem.

babylon9 ::

Matthai, hvala za ves trud. Brez besed sem, z eno besedo odlično.
If you love someone you say it.

driver_x ::

Nekje sem zasledil rezultate ankete, ki so jo izvedli med uporabniki Eclipse-a. Tam se je delež uporabnikov Linuxa od zadnje ankete dvignil iz 26,9 odstotkov na 32,7 odstotkov. Od tega je 56 odstotkov uporabnikov Ubuntuja.

Brane2 ::

Ne vidim, kaj toliko komplicirate z založbami.

Skočiš do tiskarja, se zmeniš, počiš denar na mizo in pobereš robo.

Resda založiš denar na začetku, vendar sredstva niso nevemkaj pri "slovenskih" nakladah pa cene bodo veliko nižje in ne bo glavobolov z licencami itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

noraguta ::

Brane2 je izjavil:

Ne vidim, kaj toliko komplicirate z založbami.

Skočiš do tiskarja, se zmeniš, počiš denar na mizo in pobereš robo.

Resda založiš denar na začetku, vendar sredstva niso nevemkaj pri "slovenskih" nakladah pa cene bodo veliko nižje in ne bo glavobolov z licencami itd.

ker je tisk samo začeten problem distribucije, mogoče?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Brane2 ::

In kje je naslednji problem ?

Odkorakaš s knjigo v Mladinsko Knjigo pa še kam in se zmeniš.
On the journey of life, I chose the psycho path.

noraguta ::

če dela to eni ti isti, ob enem ima pa še nekaj drugega dela je. sploh pa potem hodiš sam do vseh "založnikov". se na di pa vedno praktično. spoloh če gre za produkt ki je sam po sebi dostopen ljudem katere zanima upešnica pa ravno ni pričakovati. sicer je pa licenca zadosti skurbana , da to lahko nekdo naredi na svojo roko.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Brane2 ::

Koliko pa je teh založnikov - govorimo o "Mladinski knjigi" in o kom še ?

Vsakomur po želji, a jaz bi to izpeljal sam...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gandalfar ::

ker je tisk samo začeten problem distribucije, mogoče?


Ubistvu ti je tisk edini problem pa se tisto je lahko naklada 50 izvodov. Vse ostalo lahko naredis online in sproti. Knjiga bo stala sicer 10% vec, vendar je to edina posledica.

Brane2 ::

Ma kakih 50 izvodov. Narediš pol palete "za male pare" in piči miško.

Stroški tiska ne naraščajo linearno z naklado. Ko si "čez koleno", so naslednji primerki _bistveno_ cenejši.

Se je pa dobro prej pozanimat in posvetovat s tiskarjem.

Da ne pripraviš zadeve z nekimi detajli, ki bistveno podražijo tisk.

Recimo, ne vem kako je sedaj z barvami. Včasih je bil barvni tisk bistveno dražji.

Danes pa verjetno vsi že imajo itak barvne stroje.

Ravno tako je s papirjem, vpetjem, formatom itd.

Papir je recimo bistven element.Vpliva na ceno, vendar ne smeš iti prenizko in s poceni papirjem otežiti samo branje itditd.


V glavnem, z nekaj dela lahko "razturiš"
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gandalfar ::

Tako je. Knjiga je pod CC licenco, kdo se bo lotil? :D

noraguta ::

Gandalfar je izjavil:

ker je tisk samo začeten problem distribucije, mogoče?


Ubistvu ti je tisk edini problem pa se tisto je lahko naklada 50 izvodov. Vse ostalo lahko naredis online in sproti. Knjiga bo stala sicer 10% vec, vendar je to edina posledica.

na ja edini problem časvno je ša najmanši stroškovno se pa pokrije. raje pr mal večjih produkcijah.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

donfilipo ::

Malce pozno pa kljub temu iz srca. Svaka čast, pravijo v naši vasi:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Koliko pa je teh založnikov - govorimo o "Mladinski knjigi" in o kom še
V resnici govorimo o vsaki knjigarni posebej. Če misliš, da bo MK namesto tebe distribuirala knjigo, se kruto motiš.

Poleg tega marsikdo ne ve, da se knjigarne knjig otepajo, ker imajo pač premalo prostora na policah. Prostor na polici knjigarne stane in knjigarna ti ga ne bo šenkala, da boš na njihovih policah sončil svoje knjige.

V resničnem življenju gre nekako takole. Iti moraš do knjigarne, poslovodjo prepričati, da se bo knjiga prodajala, nakar vzamejo 5 knjig, čez tri mesece ugotovijo, da so prodali 2, tri ti vrnejo in nikoli več nobene ne naročijo. In to za vsako knjigarno posebej, ne enkrat za vse knjigarne od MK. Marže knjigarn so 30-50%.

Malo več šans s to knjigo bi imel, če bi se lotil knjižnic, zlasti šolskih. Ampak tudi tam boš porabil veliko ur in km, da jih boš spravil v promet recimo 300 do 500. Potem si pa računaj, a se ti splača.

O.

noraguta ::

Res je tu nekje ampak, nekdo iz založbe ponavadi počne to. In delo na svojo roko je zopat, podvajanje dela. Pa saj lahko založiš svojoknjigo in daš distribucijo vem, ampak tudi to je cajt in dnar.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Brane2 ::

Okapi je izjavil:

V resnici govorimo o vsaki knjigarni posebej. Če misliš, da bo MK namesto tebe distribuirala knjigo, se kruto motiš.

Poleg tega marsikdo ne ve, da se knjigarne knjig otepajo, ker imajo pač premalo prostora na policah. Prostor na polici knjigarne stane in knjigarna ti ga ne bo šenkala, da boš na njihovih policah sončil svoje knjige.

V resničnem življenju gre nekako takole. Iti moraš do knjigarne, poslovodjo prepričati, da se bo knjiga prodajala, nakar vzamejo 5 knjig, čez tri mesece ugotovijo, da so prodali 2, tri ti vrnejo in nikoli več nobene ne naročijo. In to za vsako knjigarno posebej, ne enkrat za vse knjigarne od MK. Marže knjigarn so 30-50%.



V resničnem življenju smo postavili in tudi natisnili nekaj knjig, pa tudi nekaj kolegov je izdalo svoje knjige. In pokasiralo kar nekaj kovancev.


Malo več šans s to knjigo bi imel, če bi se lotil knjižnic, zlasti šolskih. Ampak tudi tam boš porabil veliko ur in km, da jih boš spravil v promet recimo 300 do 500. Potem si pa računaj, a se ti splača.


Recimo da pokasiraš €10 po knjigi, torej pomeni 300 knjig €3.000. Vsaj meni se ne zdi drobiž.
On the journey of life, I chose the psycho path.

poweroff ::

Okapi ima prav. Moje izkušnje z distribucijo so zelo slabe. Je pa res, da sem pred leti ta del posla delal za založbo, ki je izdajala literaturo, pesniške zbirke in filozofske knjige. Morda je šlo tisti res slabše v promet...

Ampak kot je rekel Gandalf... :D
sudo poweroff

Okapi ::

Recimo da pokasiraš EUR10 po knjigi, torej pomeni 300 knjig EUR3.000. Vsaj meni se ne zdi drobiž.
Ja, samo če nimaš napeljanih zvez po knjižnicah, boš za to porabil 2-3 mesece časa in za jurja evrov bencina in telefona.

Problem je, ker se zaradi ene knjige ne splača učiti distribucijske obrti, če to prepustiš komu drugemu, boš pa zaslužil mogoče en ali dva evra od take knjige in bil srečen, če boš pokril stroške tiska.

Matthai lahko kaj zasluži edino na državni račun, če bo knjigo prijavil za kakšno subvencijo, ali če bo nekaj sto komadov prodal zavodu za šolstvo ali kaj v tem smislu.

O.

hruske ::

Ah daj no daj.

Na par novičarskih strani, poštnih seznamov in prek par vez bi takoj razprodal 100 knjig. Večji problem je to, da se ti ta moment ne splača delat neke zaloge, ker bo še lektorirana verzija. :)
Rad imam tole državico. <3

Poldi112 ::

Dvomim. Po moje je daleč najboljša opcija, da se kaj zmeniš s Pasadeno.Oni bodo verjetno tudi znali oceniti, koliko se realno kakšne knjige o Linux-u lahko proda.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Tkole je. Za eno knjigo je res problem hodit okrog knjigarn. Če pa imaš več knjig (se pravi si založba), se ti pa že bolj splača.

Glede subvencij - dvomim v uspeh, ker to ni nekaj, kar bi prijavil na ministrstvo za kulturo ali ARRS.

Sicer pa se ta teden dobim z enim neodvisnim založnikom (tudi član tega foruma), pa se bova pogovorila. Ampak ja, vidim, da je napisat knjigo še najlažji del posla... :D
sudo poweroff

opeter ::

Kaj pa kakšna spletna prodaja? Zakupiš kakšno domeno in tam prodajaš? Ali pa moraš zaradi tega ločeno odpreti kakšen s.p.? Kaj pa, če bi v prihodnosti to delal v okviru malega dela (če se bo zakon sprejel)?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

imagodei ::

Mogoče sem zgrešil, ampak - a ni point, da je knjiga zastonj? Kako pridemo od tega, da nekdo knjigo ponudi zastonj, do tega, da bi jo dali v tisk in da bi z njo zaslužil 300x10 EUR? (Brane2: "Recimo da pokasiraš EUR10 po knjigi, torej pomeni 300 knjig EUR3.000. Vsaj meni se ne zdi drobiž. "
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Point je, da bi jo očitno nekateri radi brali na papirju.

O.

JCD ::

Ja potem si jo sprintaš, ane?

Gandalfar ::

Glede subvencij - dvomim v uspeh, ker to ni nekaj, kar bi prijavil na ministrstvo za kulturo ali ARRS.


Dosti razpisov je za to. Lahko tudi v okviru istih, ki prevajajo KDE.

Poldi112 ::

JCD je izjavil:

Ja potem si jo sprintaš, ane?


Ni isto.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

opeter ::

JCD je izjavil:

Ja potem si jo sprintaš, ane?


Ne ravno. Razen če daš v kakšno digitalno tiskarno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

imagodei ::

Zakaj si je ne sprintaš? Pride predrago? OK...

Še vedno pa ni jasno, kako bi potem avtor zaslužil? Če naj bo knjiga brezplačna, torej v tiskani izdaji plačaš zgolj tisk in vezavo - potem za avtorja ni nekega zaslužka.
- Hoc est qui sumus -

Brane2 ::

imagodei je izjavil:

Mogoče sem zgrešil, ampak - a ni point, da je knjiga zastonj? Kako pridemo od tega, da nekdo knjigo ponudi zastonj, do tega, da bi jo dali v tisk in da bi z njo zaslužil 300x10 EUR? (Brane2: "Recimo da pokasiraš EUR10 po knjigi, torej pomeni 300 knjig EUR3.000. Vsaj meni se ne zdi drobiž. "



Zunaj je MNOGO knjig, ki so v on-line verziji zastonj, pa se kljub temu zelo solidno prodajajo na papirju.
On the journey of life, I chose the psycho path.

imagodei ::

Heh, samo tale ima CC oznako gor. In je dejansko na spletni strani oglaševana kot brezplačna.
- Hoc est qui sumus -

Brane2 ::

In ?

Avtou je zadosti, da ob knjigi ponudi še kak bombonček- recimo on-line update, odgovore na vprašanja itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

imagodei ::

Če bi želel zaslužit, ja.

Ampak, zakaj je knjigo potem izdal pod CC in the first place?
- Hoc est qui sumus -

Brane2 ::

najbrž zato, ker je hotel, da bi se čimbolj širila.

Sedaj jo lahko ponudi še v tiskani obliki tistim, ki na vsak način hočejo klasično knjigo, so pa pripravljeni seči v žep.

V tem primeru ga ne bi motilo niti, če bi kdo sam začel tiskat njegovo knjigo ( če to CC licenca dovoljuje ).

Knjiga bi se toliko bolj širila. Matthai od ekstra naklade ne bi dobil direktno nič, bi pa dobil veliko posredno- zrastlo bi njegovo ime.

Sploh pa, če bi nekdo tretji začel zaračunavati preveč, bi lahko vskočil sam avtor in zbil ceno na željeno raven.
On the journey of life, I chose the psycho path.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
223357 (2483) DarKel
»

Računalniki na ISS migrirajo na Linux (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17232453 (26858) MrStein
»

Linux - Kje se naučiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10117567 (15183) NeMeTko
»

Ventilator se zaganja v prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
91601 (1498) lebang1
»

Linuxov tržni delež dosegel odstotek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
23616507 (11710) BlueRunner

Več podobnih tem