» »

Ventilator se zaganja v prenosniku

Ventilator se zaganja v prenosniku

lebang1 ::

Imam toshiba satellite L670 prenosnik in težave z ventilatorjem.
Kar naprej se nekaj zaganja. Če pogledam s programom toshiba pc health monitor mi kaže za vetrnico,
najprej dela tam na 40%, v minuti počasi tja do 55 in potem pade na 0%, se za trenutek zažene na polno, spet 0 in od začetka...
ali pa se na začetku že zažene na 70, gre do 90% pa spet pade na 0%......... in to se ponavlja na vsake nekaj minut.

Procesor ni preobremenjen, temperaturno tudi ni dosti.
Prenosnik je dokaj nov, nič zaprašen.
Imam pa win. 7 64bit

popster ::

Če prav razumem je hitrost ventilatorja zelo dinamična, kar je razumljivo moteče..

Lahko probaš nastavit energy settings na kaj drugega, dobra ideja pa bi tudi bla da z kakim ubuntujem bootneš da vidiš če je OS kriv.

lebang1 ::

Kaj bi lahko v energi setting spremenil?
Nekaj sem spreminjal samo ni bilo kakšne spremembe.

unit3d ::

OS ni kriv, ker imam jaz Toshibo l650 in imam enak "problem". Tam, ko imaš možnosti porabe energije, pojdi na Toshiba power saver settings -> cooling method -> in potem za obe možnosti nastaviš "battery optimized". Nisem pa siguren, če je to pametno :)

lebang1 ::

Sedaj je tako,
če dam tam na battery optimized, potem se spremeni le to da več časa ventilator ne dela in se potem bol na polno zažene (brez enega vmestnega hitrega zaganjanja in procesor se v tem času segreje za 10%).

Poiskusil sem tudi z linux ubuntu v10.10 (slo-tech linux (live cd) mi ni hotel delat, verjetno prestar :) ) in tam je vetrnica bila konstantno tiho, sem poskusil tudi v varnem načinu pri windowsih, tam je bila pa konstantno pod gasom.

technolog ::

Torej je pod Ubuntu Linux ok? Se pregreva?

lebang1 ::

technolog je izjavil:

Torej je pod Ubuntu Linux ok? Se pregreva?


pri linuxu na minimumu laufa ventilator, verjetno se ne pregreva, nisem našel kakšnega podatka o temperaturi procesorja v linuxu.

Pa vendar linuxa ne uporabljam, tako da bi rad nastavil da dela tako tudi v windowsih.
Kakšna nastavitev?

lp

technolog ::

Klikneš z desno na panel, daš add to panel..., potem pa "Hardware sensors monitor". Potem prosim poročaj, kake so temeperature... Lahko da so temperature višje zato ker ventilator dela manj.

popster ::

lahko tudi v ukazni vrstici (klik)

lebang1 ::

"Hardware sensors monitor" tega ni bilo na seznamu,
tisto z ukazno vrstico tudi ni delalo (pisalo da ni mape), verjetno zato ker sem linux le preizkušal in ni nameščen na računalnik.

Kakorkoli.... malo se je oddalilo od mojega prvega nerešenega vprašanja:
Kako nastavit bol konstantno hitrost ventilatorja, da se ne zaganja v windows 7?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pregrevanje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
341853 (1326) mulc007
»

računalnik se kar ugasne...

Oddelek: Strojna oprema
152118 (1990) seljo
»

ubuntu in nadzor temperatur

Oddelek: Pomoč in nasveti
81414 (1290) šernk
»

Temperature računalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112582 (2126) mat3j0
»

Program za merjenje temperature procesorja

Oddelek: Programska oprema
175662 (4291) Spajky

Več podobnih tem