» »

Linux - Kje se naučiti?

Linux - Kje se naučiti?

1 2
3
»

technolog ::

Saj sem ti rekel :)

Začni z najbolj uporabniku prijazno distribucijo, Ubuntujem ali Linux Mintom, potem pa lepo počasi in postopoma naprej.

NeMeTko ::

r3Qui3m je izjavil:

Tudi jaz se sprašujem podobno kot Alen716. Nisem še našel časa, da bi se res pričel ukvarjati z učenjem, toda kaže da bo zima prinesla nekaj več časa. Vaši posti so načeloma dali odgovor. Vendar ste porabili dve strani da ste se med seboj prepirali kdo ima bolj prav. Moram priznati, da sem dvakrat prebral obe strani, pa še nisem 100% kako naj začnem!?. Jutri začnem znova od prvega posta.

Brez panike - Linux ni noben bavbav, ugriznil pa tudi ni še nobenega.

Pretežni del diskusije se je vrtel okoli učenja uporabe strežniških funkcij in strežniškega uporavljanja Linuxa - 'prepiri' pa so pretežno nastali zaradi tega, ker so očitno nekateri spregledali, da se ne gre za navadno 'desktop' rabo.

Če si se ti namenil 'povohati' Linux, si namesti neko preprosto distribucijo. Danes je ta namestitev v nekaterih distribucijah že tako preprosta, da ne rabiš niti za to kakšnega posebnega predznanja. Ko sem jaz prvič namestil Linux, sem moral 3x ponoviti zadevo, da sem nekako pravilno zadel velikosti potrebnih particij.

Ko bo stvar nameščena, se boš spraševal čemu sploh ves ta cirkus, ki se je počel tu zaradi tega, kako se učiti. Res da vse izgleda malo drugače, kot v Windowsih, pa da boš na začetku rabil iskati kje v menijih najdeš ekvivalente Windows funkcionalnostim, toda sčasoma se boš to privadil.

Tako, kot v Windows navaden uporabnik le redko zaide v na command prompt, tako tudi na Linuxu marsikdo dolgo ne zaide tja.

Tako da ti kar brez strahu, boš videl, da je vse skupaj res preprosto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
223373 (2499) DarKel
»

Ubuntu pripravlja nov menijski vmesnik HUD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
11528685 (24259) BigWhale
»

Programski jezik za Linux programe

Oddelek: Programiranje
161979 (1335) gnomee
»

Hrošč v konfiguraciji X strežnika omogoča odklepanje brez gesla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5312943 (10712) Blisk
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725909 (23142) MrStein

Več podobnih tem