» »

ADSL preko ARNESA

ADSL preko ARNESA

drejc ::

Ko sem mal tko premisljeval o nacinu povezave ISP do ADSL uporabnika, sem se vprasu, a ni mozn met ADSL preko nekomercialnega ponudnika (mislm tko, z ne-prevelikimi stroski tega ispja, konkretno Arnesa). A mi lohka en razlozi, ker ce sm jest prou prebrou ISP ne rab na svoji strani ADSL ruter za vsakega uporabnika posebej. A je mozno, da bi z neprevelikimi stroski napravil kej takega tut recimo prek šol, ki že sedaj ponujajo neprofitni dial-up dostop do interneta svojim dijakom?

  • spremenil: drejc ()

J-A-G ::

šalo na stran, res da sem to napisu, ampak na tole boš mogu pučakat 1/2 leta ali pa srečno plačati SiOL.u:D

PaJo ::

Teoreticno bi bilo to zagotovo mozno, saj ko je ministerstvo dalo razporeditev prikopov za osnovne sole so za nekatere predvideli tudi adsl namesto najetega voda. Evo ti link od ministerstva:
Link

Ja no, bomo videli kak in kaj se bo to razcvetlo, jaz pravim da je le vazno da se nekaj premika:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

hatch ::

To je nesmisel. Zakaj bi hotel imeti slabsi adsl? Arnes ima 45Mbit vod v tujino ki je 90% casa 100% obremenjen.

PaJo ::

Ja samo teh 45Mbit ma velike moznosti da se povzpne na kakih 155Mbit, zagotovo vecje kod pri kakem Amisu, ki ima ze sedaj manj kod Arnes.;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

drejc ::

128k downlink pa 64k uplink tut ni tok slabo za 3k na mesec flat, ker ti vecje pasovne sirine zarad pogojev tut nebi dal. Sej ponekod tut kabelska ne da vec kot 64k v tujino za tak dnar.

Loki ::

Kuk pa ma zdej Amis?
Ampak bo se kar dolgo cajta, preden bodo nadgradili. Zato no ADSL for now.:(
I left my wallet in El Segundo

PaJo ::

Hm... kolko ma Amis natancno nevem, mislim pa da okoli 10Mbit do Dunaja, pa nekaj cas je mel stalitski link v USA, samo nevem ce se laufa, ceprav antene se majo obesene na zgradbi:D

Drugace pa sem neuradno izvedel da bi naj AMIS pravtako cez dober mesec ponudil paket za ADSL, kolko bodo pa cene in omejitve pa zal nevem. Se baje mocno pripravljajo.

Glavno da konkurenca bo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

J-A-G ::

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
NAVALIMO RAJŠI NA Siol:D

ADSL - -- -- -> je edina rešitev >:D

_fim_ ::

Ej vesojlci mi lohk kdo pove kir ponudnik interneta je najboljši (če mam zj pri arnesu 10000 . :()Mislm ker se najbolj splača!!!!
P.S.
PUPU TEORIJA : en moški + ena baba = en froc (torej teorija da 1+1=2 ne drži popolnoma saj je lahko tudi ena,dva, tri ali več... :D)

Loki ::

V Sloveniji je eden od najboljsih Siol. (who else;(().
I left my wallet in El Segundo

PaJo ::

Ja na zalost Siol, ker ma dokaj doboro porihtane povezae v svet, drugace pa kaksen AMis tudi ni svoh, samo jim malo kesa zmankuje za kaksno revolucionalno ponudbo, saj am Siol Telkom in stem posredno drzavo od vzdaj;(
Drugace pa kaksen Arnes tudi ni tako svoh:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

_fim_ ::

Sm to me še zanima kake cene so pri SIOLu.

MUC ::

Cena sigurno ne bo višja od kabelskega dostopa, ki je sedaj 7135 SIT mesečno. Telekom in Siol si bosta delila pol na pol, podobno kot si sedaj delijo kabelski ponudniki in Siol.

Quickbeam ::

Januarja sem porabo okrog 70 ur na siolu, z neomejenim paketom je blo mal pod 10000sit.... ne vem natančno ker siolov servis dela samo ob praznikih.
Zdajle sem gor kakih 20 minut pa me je že dvakrat dol vrgl. Še vseen mislim da siol krade.
Če bojo pa ljudje za adsl plačeval majn ko zdej za ta bedn dialup... ne vem, mogoče se pa zgodi kak čudež?

Matty ::

muc... kako ves, da si kabelski operaterji in siol delijo tistih 7k sit na pol? Zakaj to vprasam??? Zato, ker imam kabel, in poloznice za tak znesek se glasijo na SIOL!!! Razen, ce potem Siol daje iz svojih rok (zelo tezko verjetno) denar kabelskim operaterjem... Raje jim npr. da skoraj brezplačen ali zastonj link do neta kot pa gotovino... Oni pa naj pac sluzjo od prodaje modemov...
Ok.. ne vem kako je v resnici, to so le spekulacije, ker pa nimam insiderskih zvez... Sam 100% sem pa preprican da kabelski operaterji ne dobijo polovico zneska, ki ga jest placam v gotovini...

Igor ::

kablski operaterji si sigurne ne delijo pol na pol z siolom nekej dobijo samo sigurno ne pol
simons adsl bo sigurno manj ker ne bo treba placevat impulzov (to je edina stvar ki nardi dial up tko prekleto drag) ampak samo dostop
z neta ti pa pada ker ?
slab modem oz tel linija
dvojcek ipd
nekdo v hisi vzdigne telefon
ne vem
mam isdn in z neta mi pade samo ko mi skenslajo paket :)
z mojga acc ne vem ce mi je enkrat padu (izjeme so strele pa tak sranje)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216685 (11312) Tr0n
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
876761 (5082) Soprano
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707839 (6145) DeLonghi
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379354 (6413) AlienRex
»

VOLJA.NET (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12411878 (7910) swalow

Več podobnih tem