» »

TELEKOM ZAČEL TRŽIT <b>ADSL</b>

TELEKOM ZAČEL TRŽIT <b>ADSL</b>

«
1
2

J-A-G ::

Ja...............
Začelo se je........:))

McHregec ::

Kje kje ????? 8-O

Elemen_T ::

Nedelja..ti pa napišeš da je telekom ravno na nedeljo začel tržit ADSL?

J-A-G ::

butli....... juter se bo začelo8-)

srale ::

tukaj je mal zanimivih stvari...
http://www.finance-on.net/show.php?id=2...
hvala bogu za naše Finance..

edmund ::

Hem, jok... Nažalost nisem tisti srečnež, ki bi živel na pravem mestu v Sloveniji :'(.
Pa že pri kablu je blo tko ;) Mogoče bi lahko tožil državo/telekom zaradi diskriminacije ;)
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

wind ::

Mogoce pa ADSL tudi v Ormož pride kdaj ;))

wind ::

oz. v Vržej ;))

J-A-G ::

Najpomembnejši del članka:
TELEKOM NAJ BI JUTRI ZAČEL KOMERCIALNO PRODAJO PAKETOV ADSL; 145 MILIJONOV TOLARJEV VREDEN POSEL DOBIL ISKRATEL, SAJ SE JE PODJETJE ESC TEL PRITOŽILO PREPOZNO>:D

whatson ::

In kakšne bodo cene???:D sux ha?

J-A-G ::

jutr bo znano ......... zdele sem dal v Novice :D:D:D:D:D:D

hatch ::

Povej kar ves, ne bit pes.

Sicer pa bomo jutri spet zasuli telekom s telefonskimi klici.

srale ::

spet boste spraševali po povezavi..spet se ponavljam..jutri bo v delu:

J-A-G ::

NČ SKRBET:

jUTRI BODO TAJNICE NA TELEKOMU TEŠKO DIHALE :D:D

a naši tel račune bodo kasneje lepši >:D

J-A-G ::

A je že kdo zvedu kake koristne INFORMACIJE:8)

baghera ::

Neke informacije so se pojavile na http://www.386tele.com/article.php?sid=... le da piše da so neuradne:

Zaenkrat so neuradno znane nekatere cene za ADSL:
Vzpostavitev navideznega kanala na obstoječem TK priključku - enkratno - 30.000,00 SIT z 19% (vračunan DDV)
Zakup navideznega kanala na obstoječem TK priključku - mesečno - 3.034,50 SIT (vračunan DDV)

Zakup navideznega kanala za ADSL storitev v dostopovnem omrežju je omogočen le za ISDN BA priključke. V ceno sta všeta le vzpostavitev in zakup navideznega kanala za ADSL storitev za TK priključke od naročnika do DSLAM-a. Cena ne vključuje ATM povezave med DSLAM-om in internet ponudnikom, ki se plača posebej.
Slednje bo verjetno kril ponudnik Interneta. ADSL bo torej uporabnika stal 30.000 SIT vzpostavitev in 3.035,50 SIT mesečno + storitev dostopa do Interneta po ceniku ponudnika.

Men se tole zdi idealnon nekak pričakovane cene, le zanimam me kolko bo računu SiOL na mesc naročnine. Mislm da 4-5 k.

J-A-G ::

Kje dobit INFORMACIJE:

Men pravijo da ni nič..........

A lahko kdo kako cifro objavi:D

baghera ::

Zdej pa še uradno od Telekoma :

http://www.386tele.com/article.php?sid=...

30 000 SIT Priklop (ne vem, če je vštet modem)
3.034,50 SIT na mesc Telekomu (+ internet ponudnik npr:SiOL)

poweroff ::

SUX!
ADSL je bil razvit ravno z namenom omogociti hiter dostop NE-ISDN uporabnikom. Se pravi za navadne centrale. Sedaj pa Telekom zavaja narod in pogojuje ADSL z ISDN.;((
Me prav zanima koliko casa se bo narod se pustil nategovat...

baghera ::

JAG skos se je govoril, da bo treba met ISDN, kljub temu, da brez ISDNja ADSL dela bolje. Ampak to so strateške poteze Telekoma, za hitrejše digitaliziranje uporabnikov. Prej sm pozabu oment, da so cene Z DDV. Res pa me zanima, če je modem vključen v ceni, ker če ni, zna bit pol kr dost drago :)

PaJo ::

Ja kaj mores, saj je bilo itak ze celo leto znano da bo Telekom zelel met polek ADSL-ja ISDN, saj ves da morajo prodat se kaksen ISND paket, pa mislim da majo se tudi tehnicne tezave, ker jim Iskra Telkomunikacije dobavlja le centrale ki polek ADSL -ja podpirajo ISDN, to pa zato ker Siemens dela vecino taknih central, sele v zadnjem casu je zacel delat ADSL in anlogne skupaj. Je pac tak da Siemens dela za Nemcijo, ker je ISDN-ja mnogo;(

No glavno je da so ceniki znani, zdaj se lahko samo cakamo kdaj bodo nase centrale nadgrajene in kdaj bodo prvi ISP ponudniki ponudili ADSL.

Full me pa zanima kolko bo Telekom racunal ISP-jem od DSLAM-a pa do ISP-jevega centra:8)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

J-A-G ::

Ok ne morite več !!!

Že vse vem ---> in vam povem

Telekom je danes izdal komercialno ponudbo in cenik, vendar bo vse skupaj potekalo malo drgače kt si vi mislite (no tudi kot sem si jaz). Vse bomo dobili pri ponudniku internet storitev (SiOL, Amis, Arnes). Z njimi naj bi namreč Telekom sklenil pogodbo in potom njih bomo dobili tudi modem in vse ostalo, kar je potrebno. Cene bodo postavljali Ponudniki internet storitev in od njih bo odvisna hirost povezave v svet.

pozanimal sem se za ljubljano in izvedel, da je večinoma pozor večinoma že vse zgrajeno (centrale). Prve uporabnike bodo priključili že danes. Pričakujemo pa lahko da bo v naslednjih dveh tednih pravi BUM glede ADSL-ja.


Povzetek mojega pogovora z g. DEMŠARJEM (odgovornim za ADSL pri telekomu)

Za njegovo Tel. Pišite:
SEM>:D:D

hatch ::

Ne vem kaj se pritozujete...

Ce nimate moznosti ISDN-a(fizicno nemogoce), potem ZAGOTOVO ne boste mogli dobiti ADSL-ja.

ISDN je pa tako poceni, da ni res. (jaz sem placal krepko preko 100.000 sit in mi ni zal niti tolarja). Hitrost prenosa ni stvar s katero bi se isdn lahko hvalil. In iz stalisca telekoma je to zelo modra odlocitev, da ponujajo adsl samo uporabnikom ki ze imajo ISDN.

ABX ::

V Kopru bo ADSL začel poskusno šele Aprila ;((
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

rooster ::

Hatch: se pravi da najprej pridejo telekomovci, ti namontirajo ISDN in pol preverijo ce ISDN sploh dela...?? Oz. ce ze vedo, da ti bo deloval ISDN, vedo tudi da ti bo delal DSL.
Po moje je zahteva po ISDN-ju samo zato, da zasluzijo dok se zasluzit da, ker pol jih bodo morali talat (skoraj) zastonj...
A s ti tut not padu?

J-A-G ::

jau !!

ISDN je OK
ADSL je MEKA>:D

J-A-G ::

SIOL o tem nima pojma:
>:D
Izjava pristojne na Siolu:

Pozdravljeni,
vse informacije, ki so prisle v dnevne casopise niso potrjene in tudi nam niso poslali nobenih cenikov ali informacij. Ko bomo dobili informacije jih bomo objavili na strani www.siol.net.

J-A-G ::

Ve kdo kej več:\

DC- ::

Ma na siolu predn jim bo potegnl da adsl obstaja še mal trajal, vsaj tistih k sedijo za help deskom. Pisu sm če kej vejo kakšni bojo pogoji za adsl kakšni bojo ceniki pr siolu pa mi je odpisu da je to storitev telekoma. Ko sm ga opomnu da je od telekoma že pršlo vn kako in koliko je odpisu tist standart odgovor da bo objaljeno na www.siol.net
Mal bl pametne bi pa loh dal na helpdesk.
Pa še to kdo prbližno ve kakšne bojo omejitve hitrosti Upstrema torej uploada

DC

Loki ::

Hatch ka pa je narobe z ADSL na analogno linijo?
I left my wallet in El Segundo

wind ::

Jaz močno upam da zaradi ADSL-ja ne bom kupoval ISDN-ja, ker ga NE rabim. Pa pri ISDN-ju ni problem tistih 25k za paket, ampak narocnina 3k. Vsaj za mene.

|klemen|(c) ::

No ja men se zdi pravicno od Telekoma, da ADSL prvo ponudi ISDN naročnikom :D, ker je pač število začetnih naročnikov za ADSL na žalost majhno (sprva baje le 5000, potem 20000). Konec koncev mislim, da če smo pred leti morali plačati 100k SIT za ISDN, imamo tudi sedaj pravico med prvimi dobiti tudi ADSL. >:D Po drugi strani mora pa tud Telekom digitalizirat svoje omrežje ter še malce zaslužiti na ta račun... hehe!

sleby ::

Dowload bo baje 1.2mbit/s oz. 150k/s

||_^_|| ::

Bebi: ja za vse uporabnike skupi:)))

a obstaja kje natančna slika kje bo/je ADSL možen?

J-A-G ::

Trenutno še ne !
:8)

Stripy ::

Edina prednost ISDN je to, da sta dve liniji. Se mi pa zdi, da vecina gospodinjstev dveh linij ne potrebuje. Ce je pa potrebna ena linija za modem in ena za govor, pa bi bilo to prav lepo reseno z ADSL, ampak seveda to ne gre pri Telekomu.
Poleg tega ima ISDN se nekaj funkcionalnosti, npr. izpis stevilke. Ampak to je mozno tudi na analognih linijah, seveda spet Telekom tega ne trzi (ceprav mu centrale to omogocajo). Tako da naj si vtaknejo ta ISDN nekam. Ko se bom pa enkrat odlocil, da moram nujno imeti dostop do interneta 24/7 in bo pogoj za ADSL se vedno ISDN, bom sel pa raje na kabel. Tacas je pa callback dovolj dober. ;(

J-A-G ::

ISDN je dozdej najboljša stvar ki jo je ponudil telekom za 25 jurjev>:D

wind ::

mene pri ISDN paketu moti samo narocnina.

J-A-G ::

Joj mene tud pa si nemorem nč:D

MadMax ::

|klemen|(c): ti vidis tistih 1000+ DEM. Kaj pa tisti smrtniki, ki smo pred 20 leti dali 5000+ DEM, pa jarke sami kopali, pa kabel sami kupili?!?!?>:D
A pol lahko po tej teoriji jaz prvi dobim ZASTONJ ADSL na ANALOGNO linijo?:D

J-A-G ::

MadMax je pa jarke kopu :D:D:D:D

|klemen|(c) ::

Mi smo meli prikluček pred 25+ leti, pa kaj potem? Enako smo sami prispevali večino sredstev za celotno infrastrukturo, ki je potrebna. Ampak navadna linija je pač nujnost in pri tem ne gre nikomur odrekat pravice, ADSL pa je nadgradnja, do katere so prav tako VSI upravičeni, vendar menim, da je pravično da se prvo ponudi možnost ISDN naročnikom, ki so v določene posodobitve že vlagali (to je pač posledica tega da je na začetku na voljo samo 5000 priključkov). :D

kralj Matjaž ::

Iz prve roke sem zvedel, da bo max. dol dajanje v začetku samo 150kbit/s.
imam žlahto zaposleno tam.>:D

hatch ::

Ma kakih 150kbit/s.. spet kak nespo na siolu to prijavil?

Vse kakor bojo dali eno od standardnih cifer.. 128,256, 512, 768, 1024... kolikor jaz vem bo 512kbit...

Igor ::

se en k je zamesal telekomovo omejitev ki bo 1,2Mbit kar znese cca 150kByte in ne 150Kbit (je pa res da je to max od telekoma in vec kot toliko ne bo slo, kolk hitr bo pa slo je pa odvisno kateri paket bos vzel pri siolu vrednosti je pa ze Heč povedal ceprov milsim da 128 ne bo)

J-A-G ::

houk:D

Jake ::

Meni je rekel telekomov serviser, en teden preden je bilo to zunaj, pa je vse kar je prišlo v ponedeljek ven točno povedal, tako, da ni razloga, da mu ne bi verjel:
tujina 256kbps
domače 1mbps

Kar je za 8000, kolikor naj bi vse skupaj stalo čisto pošteno v primerjavi s kakšnim telemachom.

Matri[X] ::

Kaj ti bosta ISDN in ADSL, ko so pa same omejitve in zapleti...):O Satelit je pomoje se najboljs ker mas 60Mbit/s download)>:D, za upload je pa treba se mal pocakat (cene transmiterja

J-A-G ::

matrix ti si fuk****:D>:D

hatch ::

Folk spet ene neumestne prbija...
Satelitska internet povezava je vedno bila sranje in bo sranje dokler ne pogruntajo kako posiljat informacijo s hitrostjo hitrejso od svetlobe.

Najbolje kar bi pri nas lahko dobil je 155Mbit ATM.. jaz bi si ga ponudil do frankfurta... Odzivni casi do nemcije manjsi od 15ms... zadovoljivo.

Seveda pa bi me to stalo okrog 10mio sit/mesec...
Zato se bom zadovoljil s ADSL-jem za 1000x nizjo ceno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno ADSL po "navadni liniji"!!!!!

Oddelek: Omrežja in internet
363632 (2271) Frizzy
»

Siol - konec poceni ADSL? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1018966 (5644) BluPhenix
»

ADSL brez ISDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
567899 (7899) Blue22
»

ADSL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
816521 (4914) wind
»

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
462472 (1815) Tr0n

Več podobnih tem