» »

Izrael uspešno ubranil svoj narod pred terorističnim konvojem

Izrael uspešno ubranil svoj narod pred terorističnim konvojem

1
2
3 4 5

poweroff ::

Limit-sky je izjavil:

Potem pa kolega ni dobro poslušal na pripravah. Brat je opravljal misijo v Siriji, Libanonu in Izraelu. Najprej so jih opozorili na "uradna" stališča obeh strani. "Njihova zemlja" in "potisnimo jih v morje".

Kolega je slišal to na terenu - od lokalnih izraelskih oblasti.

Seveda pa so bili na drugi strani podobni argumenti.

Oboji se obnašajo noro. Samo razlika je ta, da mi Izraelce gledamo kot neke hude racionaliste. Niso - tehnološko so sicer napredni, v miselnosti pa na podobni stopnji kot Palestinci.

Pa da ne pozabimo genocida v Šabri in Šatili! Ja, ja. Palestinci so delali podobno. Ampak to je zgolj dokaz za mojo trditev - oboji so na isti nizki civilizacijski stopnji. Le da imajo eni v roki nož, drugi pa jedrsko bombo.
sudo poweroff

Limit-sky ::

S tem se pa popolnoma strinjam.
So pa žrtve konflikta tudi primerljive, glede na "nož" in "jedrsko bombo".

poweroff ::

Glede jedrskega orožja JAR pogooglajte "Vela Incident".

Sicer pa:

In 2010, The Guardian released South African government documents that it alleged confirmed the existence of Israel's nuclear arsenal. According to The Guardian, the documents were associated with an Israeli offer to sell South Africa nuclear weapons in 1975.

# ^ McGreal, Chris (24 May 2010). "Revealed: how Israel offered to sell South Africa nuclear weapons". London: The Guardian. http://www.guardian.co.uk/world/2010/ma.... Retrieved 24 May 2010.
# ^ McGreal, Chris (24 May 2010). "The memos and minutes that confirm Israel's nuclear stockpile". London: The Guardian. http://www.guardian.co.uk/world/2010/ma.... Retrieved 24 May 2010.

V času apartheida, fantje!
sudo poweroff

PaX_MaN ::

The "three sizes" are believed to refer to the conventional, chemical and nuclear weapons.

Mhm. Isto kot s Patriinim J-jem.

rezator ::

Matthai
Nisem rekel, da je ugibanje ali imajo jedersko orožje ali ne. Rekel sem, da so ugibanja to kolikšna je ta količina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

DarwiN ::

Tole je višek bias propagande... Prosim admine, da spremenite naslov te nitke, ker gre v najboljšem primeru za en kup kriminalnih špekulacij.. Palestincem se verjetno dogaja najhujša krivica na tem ljubem svetu, ki traje že več kot 50 let, pa ja ne bomo tukaj sedaj še sionizma podpirali?

Saj svoboda govora ja, ampak vse pa tudi ni dovoljeno!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

poweroff ::

rezator - pardon, se opravičujem.
sudo poweroff

Okapi ::

Mene bolj zanima, ali se Izraelci zavedajo, da s svojo politiko dolgoročno kopljejo Izraelu grob. Ker slej ko prej bo atomsko bombo dobil tudi Iran, ali pa bo v Pakistanu na oblast prišel protiizraelski režim, kar je podobno, ali pa bo Kitajska izpodrinila ZDA s svetovnega prestola. Skratka, v 100 ali 200 letih se lahko ravnotežje moči močno spremeni in Izrael lahko s svojo vojsko in bombami sicer naredi ogromno škode, zmagati pa proti vsem okoliškim državam, ki so proti njemu, na dolgi rok ne more.

O.

Vajenc ::

pa ja ne bomo tukaj sedaj še sionizma podpirali
A ti bi jih tudi kar v morje pometal? Palestinci sami pa bi lahko z denarjem od Hamasovih raket kasam-2 naredili čuda humanitarnih in ostalih perspektivnih stvari. Res je treba rešiti vprašanje Palestincev, ampak ne s provokacijami.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Karaya 52 ::

Matthai> Izrael je v Palestini dejansko odprl koncentracijsko taborišče. Ljudem ne dovolijo dostavljat ne hrane, ne zdravil. Poleg tega samovoljno streljajo na civiliste, uporabljajo prepovedane kasetne in fosforjeve bombe, itd. Valjda ljudem poči film in si skušajo dobiti kakšno orožje in se branit. Ampak tudi če si dobijo par pušk in bomb to proti nekaj tankom in izurjenim ter dobro opremljenim vojakom ne zaleže nič.

Malo več discipline pri navajanju dokazov ali vsaj osnovna časovnica nebi škodovala. Kaj imajo taborišča skupnega s kasetnimi bombami oz. praviš da so geta vadbišče izraelskih zračnih sil? Če se ti tihotapljenje orožja ne zdi problem, vprašaj žrtve hamasovih raket.

Matthai> Zato mi ne prodajat bušk kako je tihotapljenje par pušk problem. Problem je, da so ljudje obupani, Izrael pa jih direktno ruga v glavo in masakrira.

Spet, brez časovnice, čez palec.

Matthai> Kar se tiče jedrskega orožja in izjav, ena napaka, pa upepelijo svet. Zakaj točno je problem Iransko jedrsko orožje, Izraelsko pa ne? Če ena država misli, da drži v šahu cel svet, se ji orožje zaseže, pa pika. S teroristi se ne pogajamo, ali kako že...

Zato ker smo za svet brez jedrskega orožja, sploh pa ne dovolimo oborževanja državam ki vsak mesec Zahodu grozijo z uničenjem. Kako zasežeš jedrsko orožje drugi državi je nekaj novega, kako se to izvede? S sankcijami VS, kjer Kitajska vsak poskus blokira z vetom?

Double_J ::

http://www.godlikeproductions.com/forum...

Mnenja o incidentu so deljena.
Dve šivanki...

DarwiN ::

Vajenc je izjavil:

pa ja ne bomo tukaj sedaj še sionizma podpirali
A ti bi jih tudi kar v morje pometal? Palestinci sami pa bi lahko z denarjem od Hamasovih raket kasam-2 naredili čuda humanitarnih in ostalih perspektivnih stvari. Res je treba rešiti vprašanje Palestincev, ampak ne s provokacijami.


Kako naj se pogovarjam z nekom, ki je tako opran kot ti tule?..Nemogoče..

Prilastim si dvorišče/okolico tvoje hiše in pa tudi 70% tvoje hiše. Kontroliram in ponižujem te na vsakem koraku, tudi ko greš na stranišče moraš skozi moj checkpoint, kaj šele izven hiše, kjer lahko uporabljaš samo zasvinjane peš poti, ne civiliziranih. Na vsakem križišču stoji en moj oborožen pripadnik, ki te ustavi in ponižuje.
Tvoj oče se po mojem mjenju ne zna civilizirano vesti, zato ga označim za terorista in to razložim vsem svojim mogočnim znancem, ki me podpirajo in mi verjamejo. Ti in tvoja družina na drugi strani nimate nobene besede.

Nadlegujem tudi tvoje družinske člane in nekega dne imaš vsega dovolj. Razmišljaš ali bi si od ponižanja in obupa nadel bombo ter naju oba razstrelil... Na koncu vendarle kot odgovor za menoj zalučaš le kamen.

Zaradi tega kamna te označim za terorista, prilastim si še eno tvojih sob, da ne bi sodelov z drugimi teroristi te ne izpustim te iz hiše, itd..
-------------------

Tako nekako.. In v vsej tej zgodbi se tebi najbolj kriminalno dejanje zdi ta odvržen kamen... Res čistitke!

Hamasove rakete niso ubile niti ene same osebe, zato analogija s kamnom. V zadnjem Gaza spopadu je umrlo 1400 Palestincev in 13 Izraelcev. Hamas so pa "teroristi" tako kot "tvoj" oče v tej zgornji zgodbi. Saj, kaj jim pa preostane kot upor s kamni? Poskusili so z Arafatom in kaj se je zgodilo? Tip je bil vsak dan tepen.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

poweroff ::

Karaya 52 je izjavil:

Malo več discipline pri navajanju dokazov ali vsaj osnovna časovnica nebi škodovala. Kaj imajo taborišča skupnega s kasetnimi bombami oz. praviš da so geta vadbišče izraelskih zračnih sil? Če se ti tihotapljenje orožja ne zdi problem, vprašaj žrtve hamasovih raket.

...

Spet, brez časovnice, čez palec.

No, pa dajmo časovnico. Začnimo s tem, kako je nastala Izraelska država. In kaj se je dogajalo v tisti vojni z Egiptom, predvsem glede masakriranja civilistov. Tudi Šabra in Šatlila sodita nekje na tisti začetek.

Če že govorimo o časovnicah in kaj je bilo prej in kaj je vzrok česa.

Karaya 52 je izjavil:

Zato ker smo za svet brez jedrskega orožja, sploh pa ne dovolimo oborževanja državam ki vsak mesec Zahodu grozijo z uničenjem. Kako zasežeš jedrsko orožje drugi državi je nekaj novega, kako se to izvede? S sankcijami VS, kjer Kitajska vsak poskus blokira z vetom?

A! Izzrael pa ni problem, ker (še) ne grozi?

Kako se zaseže jedrsko orožje pa verjetno vedo najbolje bušistični neoliberalci. Menda se pošlje specialce in državo zbombandira do tal (kot npr. Faludžo). Pol pa čez en teden na ladji razglasiš zmago, pa je projekt zaključen.

Ali kako že... samo ponavljam kar so nekateri govorili za Irak. Moje mnenje je sicer precej drugačno. Tudi glede Izraela.
sudo poweroff

Karaya 52 ::

DarwiN> Hamasove rakete niso ubile niti ene same osebe, zato analogija s kamnom.

To seveda ne drži, zakaj lažeš?

Raket pač ne smemo zanemarit, uporejene so naključno nad izraelska mesta, na srečo ima Izrael dobro razvit sistemu obveščanja (sirene itd.), ki preprečuje večje število žrtev.

Matthai> No, pa dajmo časovnico. Začnimo s tem, kako je nastala Izraelska država.

Pred par tisoč leti, če želiš pobalinsko debato. Dajmo to na stran, v 20. stoletju nastane sodobna država Izrael, nastane problem, na katerem koncu se ga lotimo? Če imamo oboržen konflikt lahko zmanjšamo število orožja, enakopravna vojaška moč pomeni samo še več mrtvih na obeh straneh, to je jasno, ampak zakaj potem švercanje orožja Hamasu (ki se mu odrekajo skoraj vse arabske države, razen evropskih osamofiolov) ni problematična?

Matthai> Kako se zaseže jedrsko orožje pa verjetno vedo najbolje bušistični neoliberalci.

O zasegu jedrskega orožja ti klamfaš, kako ga misliš zaseči?

poweroff ::

Jaz ne pravim, da švercanje orožja ni problematično. To mi ti podtikaš.

Pravim pa, da je povsem razumljivo in pričakovano, da se bodo Palestinci pod takšnim terorjem uprli z vsem kar imajo na voljo. In če so to kamni, se bodo uprli s kamni.

Je to težko razumet?
sudo poweroff

Karaya 52 ::

Matthai> Zato mi ne prodajat bušk kako je tihotapljenje par pušk problem.

Nič ti ne podtikam. Med parimi puškami so še sponzorirane rakete, tudi iranske. Nebi tvegal in dovolil Iranu atomske bombe, ki se lahko znajde na ladji "humanitarne pomoči", Iran je mogoče nebi uporabil, ve pa kdo so največji interesenti. Še vedno me zanima kako državi odvzameš jedrsko orožje? Vojaška pat pozicija je nevarna oblika "miru", hladna vojna, Severna in Južna Koreja, zahvala gre atomski bombi Severne Koreji in Kitajski, ki ščiti sosedo za vsako ceno. Reakcije Palestincev razumem ni podpiram dokler so miroljubne, Hamasa na drugi strani ne - gre za i.fundamentaliste, katerih cilj je uničenje Izraela. To ne more biti dobra rešitev, ali pač?

Keyser Soze ::

Ma, problem je ta, da si Izraelci sami delajo eno veliko negativno propagando. Še bolj zalostno je, da se v veliki meri šlepajo na dogodkih iz II. svetovne vojne.

Osebno so IMO že dolgo nazaj presegli en civiliziran, normalen prag "samoobrambe" pred sovražnikom, ki ni vreden resne omembe.

Vse kar delajo je da še dodatno podžigajo sovraštvo in destabilizirajo celotno regijo. Heck, če je tole kateri od civiliziranih držav (celo Izraelskih zaveznikov) v interesu, se moram resno vprašat po zdravju tistih, ki mi "želijo samo dobro". Bottom line je samo to, da so s pomočjo provokacija druge strani konkretno pomaknili zadeve nazaj in se še bolj oddaljili od kakršnekoli možnosti za rešitev problematike tam dol.

V bistvu bi bilo IMO res najbolje, da se celoten predel, vključno z Izraelom, znuka in pozabi. Pač, zgleda da žrtve morajo bit, če je pa že tako, naj pa bo vsaj konkretno narejeno.:|
OM, F, G!

Mipe ::

Ma, Izrael je že tako dovolj nepriljubljen, Palestincem se ne splača sabotirat njihove priljubljenosti. Ne, to ni bila načrtna provokacija.

Keyser Soze ::

Dobr, pač so leteli notr, zavedajoč se "premaknjenosti" in militantne naravnanosti Izraelske vojske. In iz te moke ne more bit dobrega kruha.

Pa naj so si to storili iz čiste dobrosrčnosti ali zaradi lastne slave. Morali bi vedeti, da obstaja šansa, da jih popipsajo. In so jih.

Verjetno bi tudi sam zavzel podobno štanco kot "mirovniki". Nima kdo kej skakat po moji ladji. Konec koncev so lahko kakšni boljše organizirani pirati ali paravojaška organizacija. Samo če nisi natrenira oz. izurjen za takšne stvari, daš gmah pa požreš ponos, ne pa da letiš z palicami na oborožene specialke, jih nekaj celo razorožiš in potem še orožja ne znaš uporabit. Verjetno so precej podobni po duši tistim iz Whale wars. Želijo rešit cel svet, ampak so kratko malo nesposobni.

Kar se tiče pa posnetkov Izraelske vojske, ko jih tepejo "mornarji". Ja hudiča, še en dokaz, da niti niso tako elitna enota kot vpijejo po svetu. Tole je bil taktično popoln fail. En pa po en kapajo med množico besnih mornarjev? WTF? Še neviđeno. Pomoje so bili kadeti. Na začetku šolanja.
OM, F, G!

Gregor P ::

Morda bi pa vse spore rešila arbitraža>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zero0ne ::

Gregor P je izjavil:

Morda bi pa vse spore rešila arbitraža>:D


Do incidenta ne bi prišlo, če bi Palestinska ozemlja imela teritorialni stik z mednarodnimi vodami! :))
uname -o

Okapi ::

Saj ga imajo. Pa nič ne pomaga. Izraelci so ladje napadli 100 km daleč v mednarodnem morju.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

rezator ::

Karaya 52 je izjavil:

Matthai> Zato mi ne prodajat bušk kako je tihotapljenje par pušk problem.

Nič ti ne podtikam. Med parimi puškami so še sponzorirane rakete, tudi iranske. Nebi tvegal in dovolil Iranu atomske bombe, ki se lahko znajde na ladji "humanitarne pomoči", Iran je mogoče nebi uporabil, ve pa kdo so največji interesenti. Še vedno me zanima kako državi odvzameš jedrsko orožje? Vojaška pat pozicija je nevarna oblika "miru", hladna vojna, Severna in Južna Koreja, zahvala gre atomski bombi Severne Koreji in Kitajski, ki ščiti sosedo za vsako ceno. Reakcije Palestincev razumem ni podpiram dokler so miroljubne, Hamasa na drugi strani ne - gre za i.fundamentaliste, katerih cilj je uničenje Izraela. To ne more biti dobra rešitev, ali pač?



Tukaj si se pa zmotil malo. Kitajska je nedolgo nazaj malo zategnila pas in videt je da je nebi podpirala za zmeraj in v vsakem primeru. Počasi jim obrača hrbet.

djordjevic ::

Ja, skrajni čas je že bil.
No grave is deep enough to keep us in chains.

DarwiN ::

/me is dumbass. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

djordjevic ::

Sarcasm detector failure? ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

DarwiN ::

@djordjevic: Ja.;) Pravzaprav, me je tako "dvignilo", da sem samo tisti stavek videl in že dim skoz uhe, niti linka linka nisem pogledal ali nadaljnih postov, razen tistega kmetekovega, ki me je še dodatno zavedel ;)

Thanx. Me veseli, da sem kiksno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BlueRunner ::

No, letos je tudi Obama ugotovil, kot tudi vsi ostali predsedniki ZDA od L.B.J. naprej, da je Izrael na bližnjem vzhodu del problema in ne del rešitve. Pričakujemo, da bodo sledili mirovni pogovri, katerih edina funkcija bo, da se potrdi nadaljevanje mirovnega procesa, na katerem se znova ne bo nihče z nikomer ničesar dogovoril. Vendar pa bodo vse ostale države (predvsem države EU) iz tribun gromko ploskale in na vse pretege hvalile proces. Predvsem zato, da pred lastno javnostjo zakrijejo svojo lastno sramoto, ker zaradi parcialnih gospodarskih in tudi političnih interesov(*) ne želijo Izraela postaviti "na hladno".

Po potrebi po padla še kakšna nobelova nagrada za mir, ZDA bodo dobile novega predsednika in kolo se bo znova zavrtelo.

(*)Izraelska podjetja zahodnim državam in v zahodnih državah množično prodajajo opremo za nadzor in varovanje. Čeprav se to sliši pretirano, je dejstvo, da bi marsikatera država in praktično vsaka multinacionalka ostala s pregovornimi gatami na pol droga, če se bi morali odpovedati vzdrževanju teh produktov in storitev. Če se ne bi zgodilo še kaj hujšega.

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Kako naj se pogovarjam z nekom, ki je tako opran kot ti tule?..Nemogoče..
Operi kdaj še sebe, saj si očitno zapacan z promuslimasko propagando.
Prilastim si dvorišče/okolico tvoje hiše in pa tudi 70% tvoje hiše. Kontroliram in ponižujem te na vsakem koraku, tudi ko greš na stranišče moraš skozi moj checkpoint, kaj šele izven hiše, kjer lahko uporabljaš samo zasvinjane peš poti, ne civiliziranih. Na vsakem križišču stoji en moj oborožen pripadnik, ki te ustavi in ponižuje.
Preberi si kaj od zgodovine Palestincev in Izraelcev. Palestinci nikoli niso imeli svoje muslimanske države, nazadnje so jo imeli, ko so bili še židje. Checkpointe so uvedli po nekaj krvavih bombnih napadih na tržnicah po Izraelu. Židje so prisiljeni biti brezkompromisni. Palestinci pa, se strinjam, trpijo!
Tvoj oče se po mojem mjenju ne zna civilizirano vesti, zato ga označim za terorista in to razložim vsem svojim mogočnim znancem, ki me podpirajo in mi verjamejo. Ti in tvoja družina na drugi strani nimate nobene besede.
Če tvoja mama (aka hamas) ubije moje otroke (aka Izraelci) in jo ti (Palestinci) vseeno braniš in zagovarjaš, potem si zame sokriv moje nesreče. Ko boš zmožen priznati, da je mama hudobna, bo prišla tudi oprostilna sodba.
Nadlegujem tudi tvoje družinske člane in nekega dne imaš vsega dovolj. Razmišljaš ali bi si od ponižanja in obupa nadel bombo ter naju oba razstrelil... Na koncu vendarle kot odgovor za menoj zalučaš le kamen. Zaradi tega kamna te označim za terorista, prilastim si še eno tvojih sob, da ne bi sodelov z drugimi teroristi te ne izpustim te iz hiše, itd..
Tako nekako.. In v vsej tej zgodbi se tebi najbolj kriminalno dejanje zdi ta odvržen kamen... Res čistitke!
Kje si pa ti hodil zadnjih 30 let?
Hamasove rakete niso ubile niti ene same osebe, zato analogija s kamnom.
Na kateri bias propagandi si ti?!
V zadnjem Gaza spopadu je umrlo 1400 Palestincev in 13 Izraelcev.
Že dolgo je znano, da so v tej regiji Izraelci vojaško najmočnejši. Žal ali ne, tako je dejansko stanje.
Poskusili so z Arafatom in kaj se je zgodilo? Tip je bil vsak dan tepen.
Arafat je svojo nrav omeril, ko je začel dobivati ogromna nepovratna sredstva, z vseh strani.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BlueRunner ::

Židje so prisiljeni biti brezkompromisni.

Zionistično gibanje je bilo brezkopromisno še v času, ko je bila Palestina še britanski protektorat. Hotel kralja Davida je ključna beseda, zionistično gibanje pa de-facto utemeljitelj metod modernega terorizma.

Danes so postopki na okupiranih ozemljih tako zavrženi, da je potrebna dobršna mera slepote, da se ne opazi vse kršitve mednarodnega prava (ali je podiranje celotnih mestnih četrti samo "brezkompromisnost"). Početje, ki si ga država kot institucija privošči, pa ima svoje vzporednice, na žalost, samo v najbolj zavrženih režimih iz pretekle in polpretekle zgodovine. Odvzemanje lastnine, getoizacija, kolektivno kaznovanje, nasilno pridobivanje "življenskega prostora" so bili včasih pojmi, ki so opisovali trpljenje židov, danes pa to postajajo pojmi, ki opisujejo ravnanja države Izrael.

Kar se pa tiče Hamasa in njegovega statusa teroristov... Hamas je rezultat dela Izraela na zasedenih področjih in zavračanja kakršnih koli dogovorov, ki bi palestincem dalo upanje, da se vsaj več ne bo kradlo, če že ne bodo več dobili nazaj svoje zemlje - svoje očetnjave. Izrael potrebuje Hamas in ga je s svojim početjem ustvaril tako, kot se ustvari vsako samoizpolnjujočo prerokbo. Vendar pa pri temu prikladno spregledajo, da so seme zla zasadili sami, saj se z zmernimi političnimi strujami niso želeli pogajati. Ko pa so se palestinci demokratično (saj veste, to je tista stvar, ko gredo ljudje na volitve in glasujejo za najbolj primernega kandidata) na volitvah potrdili Hamas kot politično strujo, ki jih bo vodila, pa se je Izrael, v maniri lepega diktatorja in regionalne vojaške sile, pač odločil, da se pogajal ne bo, palestince pa bo s stradanjem in nasiljem prisilil v to, da bodo svojo oblast "demokratično" zamenjali.

In ti se hvalijo kot edina demokracija na bližnjem vzhodu. Morda potrebujejo ogledalo, kajti to kar počno ni demokracija ampak apartheid s prvinami fašizma, okužen z retoriko ZDA in njeno strategijo napadanja vseh in vsakogar in vspovsod. Pri temu pa brez sramu izkoriščajo tudi svoje lastne zaveznika in jih tunkajo v gnoj, če jih pač lahko.

Izrael je del težave in prej, ko bodo zahodne vlade - današnji veliki podporniki tega početja - to priznale in temu primerno ukrepale, prej se bo problem bližnjega vzhoda začel trajno urejati.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

To je pa Palestinski terorizem: Menahem Begin @ Wikipedia

Erm, wait...!
sudo poweroff

krneki0001 ::

bladerunner pretiravaš! Še posebej pri "demokratičnih" volitvah v palestini. Ljudem so grozili, da jih bodo pobili, če ne bodo volili hamasa. Nasprotnike hamasa so pretepal, streljal, javno linčali ali pa jim podstavljal bombe in podobno - in to sami palestinci med sabo.

krneki0001 ::

poweroff je izjavil:

To je pa Palestinski terorizem: Menahem Begin @ Wikipedia

Erm, wait...!


Matthai, preberi kakšno knjigo iz bivše juge, ko so na začetku jugoslovani pomagali izraelu in jim pošiljali plačance (imaš take pokole opisane, ker so izraelcem za te pokole pomagali klavci iz juge - plačanci za zelo dobre denarje). Kasneje ko pa so se v jugi odločili za podporo palestincem, pa so arafatu pomagali z istimi plačanci. Delali so pa isto.

Se spomnim odlomka iz ene knjige, ki jo je pisal plačanec(po rodu slovenec), ki je pobijal za PLO izraelce. Opisoval je nočne pohode do vasi, kjer so poklali vse od otrok do starcev. Pa teh knjig ni tako malo.

Vajenc ::

Danes so postopki na okupiranih ozemljih tako zavrženi, da je potrebna dobršna mera slepote, da se ne opazi vse kršitve mednarodnega prava (ali je podiranje celotnih mestnih četrti samo "brezkompromisnost"). Početje, ki si ga država kot institucija privošči, pa ima svoje vzporednice, na žalost, samo v najbolj zavrženih režimih iz pretekle in polpretekle zgodovine. Odvzemanje lastnine, getoizacija, kolektivno kaznovanje, nasilno pridobivanje "življenskega prostora" so bili včasih pojmi, ki so opisovali trpljenje židov, danes pa to postajajo pojmi, ki opisujejo ravnanja države Izrael.
Primerjanje palestinskih getov s koncentracijskimi taborišči je namestu samo zaradi z dogodkom povezane besede "Židi". V vsem ostalem pa se strinjam s to razliko, da ne zanemarjam vzrokov za takšno izredno stanje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

poweroff ::

Nebivedu, to bi me pa zanimalo. Če se lahko spomniš naslova knjige jo bom z veseljem prebral.
sudo poweroff

BlueRunner ::

Primerjanje palestinskih getov s koncentracijskimi taborišči je namestu samo zaradi z dogodkom povezane besede "Židi".

Tole s koncentracijskimi taborišči se je zapisalo Matthai-ju, sam pa se s takšno paralelo ne strinjam. Izrael te točke še ni prestopil.

Po drugi strani pa je Zahodni breg ograjen, izoliran, pod embargom za hrano, zdravila in energente in to na način, da ZN ocenjujejo, da se v območje spušča samo četrtina tega, kar bi prebivalci dejansko potrebovali. Hkrati pa Izrael ozemlja neposredno ne okupira, s čemer se izogne odgovornosti okupatorja, da mora poskrbeti za lokalno civilno prebivalstvo. To so zame lastnosti geta.

Pa preden me bo kdo hotel potunkati v nekaj, kar nisem rekel: vse navedeno očitam Izraelu kot državi. Vladi, knesetu, vojski, policiji in sodiščem. Proti židom, židovstvu, židovski kulturi (ki je mimogrede fascinantna) nimam ničesar. Ravno tako državljanov Izraela ne sodim po državljanstvu ampak po njihovih osebnih mnenjih in lastnih dejanjih.

Tako kot to velja praktično povsod na svetu, se tudi v Izraelu marsikdo ne strinja s početjem lastne države in ne vidim razloga, da bi človeku utrujal ali pa si o njemu ustvarjal negativno mnenje, še preden bi on sam imel možnost, da sam pokaže kakšen je in kaj si misli.

DarwiN ::

Židje so prisiljeni biti brezkompromisni.


Prisiljeni so v etnično čiščenje potem ko sami proizvajajo palestinske "teroriste"? Potem ko kršijo mednarodne zakone?
Veš kdaj se bodo imeli pravico tako braniti? Ko bodo vrnili vso zemljo, ki jim ne pripada po deklaraciji iz leta 45.
Kaj počnejo tiste trdnjave po celem Zahodnem Bregu..?
Kaj ko bi najprej Palestincem vrnili vso ukradeno zemljo, človekove pravice in dostojanstvo.
In če bodo Palestinci še takrat streljali rakete in vse ostalo, takrat bom tudi jaz podpiral Izrael.

Trenutno pa. A so Izraelci dolžni narediti prvi korak, s tem da prenehajo graditi naseldbine in kršiti zakone/pravice ter da vrnejo/izmenjajo zemljo, ali pa morajo Palestinci narediti prvi korak, torej da se nehajo branit na edini način, ki ga imajo na voljo ?.. To je najbolj ključno vprašanje. Torej?


Sploh ne veš kaj govoriš.

Predstavljaj si, da nam Hrvatje zgradijo ene 20 utrdb po celi Sloveniji. Bomo jih mi napadli z vsemi sredstvi, tudi z obupom? In potem, če bi oni bili 1000x močnejši, bi se potem oni bili prisiljeni braniti pred nami z vojnimi zločini in zatiranjem?

Arafat je svojo nrav omeril, ko je začel dobivati ogromna nepovratna sredstva, z vseh strani.

Poskusil se je pogajati in je tudi ponudil pogoje kjer Palestinci izgubijo še nekaj dodatne zemlje, toda Izrael seveda ni sprejel. V zameno so postavili nemogoče pogoje, pod katerimi bi Palestinci bili razdeljeni na 4 kvarte in živeli kot v koncentracijskem taborišču.

Kaj naj bi revež praktično sam proti celemu svetu naredil? Podkupnin seveda ne bi rabil sprejet (v primeru da ni bil s pištolo na glavi prisiljen v to), vendar povsem nemočen je pa bil v vsakem primeru..
Seveda Hamas, seveda "teroristi" in seveda samomorilski napadi, kaj pa jim druga preostane pod takšnimi pogoji?

Edino kar ti priznam je glede raket, kar sem nepreverjeno ustrelil. V mislih sem imel čas pred tistim izraelskim napadom, ker naj bi te rakete bile povod za napad. Pa ne vem, če sem se sploh zmotil. Na tistem linku piše , da so Izraelci bili izpostavljeni nenehnemu raketiranju, o štirih žrtvah pa piše šele od začetka napada 2009 naprej..
Ne vem. Skratka, 1400 smrtnih žrtev proti 13, 19 mrtvih aktivistov proti par modricam izraelskih komandosov.
Takšne rezultate dobivamo zadnjih ~50 let, ker se tvoji bogi Izraelci pač "branijo".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Vajenc ::

Sploh ne veš kaj govoriš.
A gledaš v ekran ali v ogledalo?!

Za začetek kakšne resne debate si preberi wiki članek o Izraelu.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BlueRunner ::

Vajenc je izjavil:

Sploh ne veš kaj govoriš.
A gledaš v ekran ali v ogledalo?!

Za začetek kakšne resne debate si preberi wiki članek o Izraelu.

Ti si pa preberi kaj o modernem terorizmu.

poweroff ::

BlueRunner je izjavil:

Tole s koncentracijskimi taborišči se je zapisalo Matthai-ju, sam pa se s takšno paralelo ne strinjam. Izrael te točke še ni prestopil.

No, jaz mislim, da gre v Gazi za eno veliko koncentracijsko taborišče. Zaplinjajo res ne, a ljudi pustijo dobesedno stradat in crkovat brez zdravil. S tem, da vojska konstantno uletava in izvaja racije. Ne vem kako lahko normalno človeško bitje počne kaj takega. Še celo zagovarjat tega ne moreš, če si količkaj normalen.

BlueRunner je izjavil:

Pa preden me bo kdo hotel potunkati v nekaj, kar nisem rekel: vse navedeno očitam Izraelu kot državi. Vladi, knesetu, vojski, policiji in sodiščem. Proti židom, židovstvu, židovski kulturi (ki je mimogrede fascinantna) nimam ničesar. Ravno tako državljanov Izraela ne sodim po državljanstvu ampak po njihovih osebnih mnenjih in lastnih dejanjih

Točno tako. Sem imel priložnost poznati kar nekaj Izraelcev in so bili vsi po vrsti fajn fantje. Sicer pa - poglejte v naš parlament. Če bi sklepal po politikih, ki jih imamo, bi rekel, da v Sloveniji ni enega normalnega človeka... :))
sudo poweroff

DarwiN ::

Vajenc: Tole je vse kar premoreš? Samo potrjuješ, da nima smisla s teboj karkoli..

Hočeš rečt, da si sionist in dejansko ne podpiraš "two state solution", ali pa, da ne vidiš dlje kot 1 meter pred sabo in da torej mora Amerika in polovico ostalega sveta vrniti svoja ozemlja, ker jim zgodovinsko niso sploh ali pa večinsko pripadala..

Mednarodni zakoni so od leta 45 in takrat so Palestincem ukradli ~71% zemlje.



Saj bolje, da si tiho ja. Ali pa spet kak neumen link podaj.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Vajenc ::

Ti si pa preberi kaj o modernem terorizmu.
Sej to piše tudi v mojem linku o Izraelu.

Darwin, nisi opravil domače naloge :(

Edit: Bluerunner, se posipam. V linku o Izraelu ni omenjen specifično napad na Davidov hotel. Je pa omenjen upor Židov tega leta.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

BlueRunner ::

Vajenc je izjavil:

Ti si pa preberi kaj o modernem terorizmu.
Sej to piše tudi v mojem linku o Izraelu.

Darwin, nisi opravil domače naloge :(

Nope. Tvoja povezava na zgodovino te države prikladno izpušča "osvobodilni boj" v katerem so razstrelili polovico hotela, pri čemer so ubili 91 ljudi in s tem zagrešili najbolj smrtonosen terorističen napad v 20. stoletju. Ravno tako, kot izpušča ostala dejanja državnega terorizma po ustanovitvi države.

Po temu in po asistiranju pri genocidu v Šabri in Šatili ima ta država le malo pravice govoriti o teroristih in samoobrambi.

podbevna ::

Jaz pa mislim, da si tile kar zaslužijo eni druge.

Nikdar ne bodo imeli miru, ker ga nočejo niti eni niti drugi. Izmenjava napadov in odgovorov nanje poteka že tako dolgo, da je popolnoma nesmiselno razmišljati o vzrokih in posledicah. Navajanje zločinov enih in drugih je tudi popolnoma neumno - oboji so zločinci in žrtve zločinov.

Ta primer: Eni blokirajo luko, drugi plujejo naprej, prvi opozarjajo, drugi blokirajo, prvi vkrcajo vojsko, drugi napadejo vojsko kovinskimi koli in vsem drugim kar jim pride pod roke, prvi streljajo na vse kar se premika... WTF? In ta primer lahko kronološko razteguješ v preteklost in prihodnost pa je vedno isto. Dve skupini idiotov, ki se pobijata v imenu vere.

Edini razlog za simpatije do Palestincev v Evropi, in marsikje drugje po svetu, je, da so pač underdog. V brutalnem pretepu dveh barbarov je vedno bolj simpatičen tisti, ki trenutno kasira. Čeprav se bi /bo z veseljem sam prav tako izživljal takoj ko bo imel možnost. Kurc jih gleda oboje.

Vajenc ::

pri čemer so ubili 91 ljudi in s tem zagrešili najbolj smrtonosen terorističen napad v 20. stoletju.
To seveda ne drži. Tudi nenapovedanih napadov na civiliste je bilo s strani palestincev več tako po številu napadov kot št. žrtev.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

BlueRunner ::

Vajenc je izjavil:

pri čemer so ubili 91 ljudi in s tem zagrešili najbolj smrtonosen terorističen napad v 20. stoletju.
To seveda ne drži. Tudi nenapovedanih napadov na civiliste je bilo s strani palestincev več tako po številu napadov kot št. žrtev.

Oprosti. Enega izmed najbolj smrtonosnih.

Senitel ::

BlueRunner je izjavil:

Oprosti. Enega izmed najbolj smrtonosnih.

Predvsem pa datumsko prvega na linkanem seznamu...

BlueRunner ::

Ta del izjave ni bil spodbijan. Pa verjetno ga bi tudi bilo težko spodbijati, glede na to, da je dogodek kar v nekaj knjigah opredeljen kot prvi primer modernega terorizma.

Okapi ::

Pa teh knjig ni tako malo.
Nebivedu, kakšen naslov mogoče, da se bomo izobrazili.

O.

Vajenc ::

Senitel> Predvsem pa datumsko prvega na linkanem seznamu...
Bluerunner> Ta del izjave ni bil spodbijan. Pa verjetno ga bi tudi bilo težko spodbijati, glede na to, da je dogodek kar v nekaj knjigah opredeljen kot prvi primer modernega terorizma.
Po spisku imata vsaj bolgarski in ameriški primer primat med prvimi modernimi terorističnimi napadi. Glede na to, da so na Kitajskem dinamit poznali že 100 let pred Noblom (naj zato počiva v miru), pa se je verjetno kaj podobnega godilo tudi pred tem.

Serija arabskih napadov na civiliste pa se je začela manj kot 2 leti po sionističnem napadu na hotel.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izraelsko-arabska vojna se bije tudi na medmrežju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11613502 (10021) Pšenični

Izrael vs. Palestina (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Problemi človeštva
85244379 (27948) Stepni Volk

Več podobnih tem