» »

Iztekanje nafte v Mehiškem zalivu

Iztekanje nafte v Mehiškem zalivu

1
2
»

Pyr0Beast ::

Tell us more.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fave ::

My mind's a hyper tool that fixes everything.

Vikking ::

Glede na to da imajo američani več kot 50 let izkušenj s črpanjem nafte, in več kot 30 let izkušenj s črpanjem iz morskih globin, jim bomo potem Slovenci pametovali.

Ne se hecat, kolikokrat so pa slovenci operirali na 1500m globini. Imajo sami več kot dovolj idej.

Fave ::

Vikking je izjavil:

Glede na to da imajo američani več kot 50 let izkušenj s črpanjem nafte, in več kot 30 let izkušenj s črpanjem iz morskih globin, jim bomo potem Slovenci pametovali.

Ne se hecat, kolikokrat so pa slovenci operirali na 1500m globini. Imajo sami več kot dovolj idej.


Glede na to kako dolgo se že vse skupaj vleče, bi rekel, da se motiš...
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Tody ::

Jah itak spravit par tisoč ton nekam na odprto morje in dobit tako opremo, ki ne bo ob prvem pogledu na morje zarjevela, kaj šele delala na globini 1500 m je itak "dok si rekel keks". Sploh če se ti prvih par planov že podre. Zdej bo se najdu en pameten pa bo reku nej naseljo par kitajcev dol pa bodo tlačil nazaj nafto :)

Poldi112 ::

Vikking je izjavil:

Glede na to da imajo američani več kot 50 let izkušenj s črpanjem nafte, in več kot 30 let izkušenj s črpanjem iz morskih globin, jim bomo potem Slovenci pametovali.

Ne se hecat, kolikokrat so pa slovenci operirali na 1500m globini. Imajo sami več kot dovolj idej.


Očitno so zelo uspešni. Se jim pozna teh 30 let izkušenj. Skoraj ne upam pomisliti, kakšna okoljevarstvena katastrofa bi bila, če ne bi imeli teh 30 let izkušenj na razpolago.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tarzan ::

Poldi112 je izjavil:



Očitno so zelo uspešni. Se jim pozna teh 30 let izkušenj. Skoraj ne upam pomisliti, kakšna okoljevarstvena katastrofa bi bila, če ne bi imeli teh 30 let izkušenj na razpolago.


Popolnoma enaka. ;)

PacificBlue ::

Čufer je dejal, da je sistem v nekdanji Jugoslaviji za Kuvajt razvil Litostroj, a nikoli ni bil uporabljen, saj je bila Jugoslavija tik pred vojno, v Beogradu pa tudi niso imeli posluha za tovrstne projekte.


http://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnolo...

No zelo lepo bi bilo če bi jim uspelo..čeprav ima tudi Iran imo spodobno tehnologijo, ker imajo izkusnje na tem področju. Sam kaj ko jih Zda in BP ne uposteva...

Thomas ::

Poznam tegale s TV. O njem sem govoril par postov višje.

IMO je njegova ideja OK, samo zraven bo prišel šele, ko bo enim par desetim prej spodletelo. Pa tud ni lih čist 100% da pa to rata.

Po moje že.

Kar se tiče tega, da se bo zato ustavil Zalivski tok ... ni vredno omembe.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

energetik ::

Sicer ne vem, če je že kdo govoril o tem, ampak zakaj ne zaprejo ventilov v BOP? Če prav razumem sheme na BP strani, je na vrtini prišraufan BOP, šele nad njim pa visi zlomljena cev. Kaj jim preprečuje, da tam zaprejo ventile?
EDIT: govorim o tejle rumeni zadevi:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Thomas ::

Baje je to pokvarjeno, se pa ne da zapret.

Šalabajzerji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

energetik ::

A tako, se mi je zdelo.
Sicer pa je slabo za živce trenutno gledat sliko v živo, ker snemajo trenutno kako bruha iz cevi...
Pred parimi urami so pa s cirkularko žagali cev...

bosmla ::

Sicer ne spremljam dosti te teme ampak ni bilo receno, da so ze poveznili preko betonsko kupolo, pa se blato, itd - sedaj pa ce pogledam te skice in zivo sliko sploh ne izgleda, da bi bilo to izvedeno. Pa tudi prevec smiselno ni ce gledas prenos vidis, da je potrebno odstranit zlomljeno cev in privit (se vidi, da je tudi stara privita s prirobnico) novo. Vem, da je globoko ampak taksna dela so na naftnih ploscadah prakticno rutina - to izgleda kot nategovanje...

PrimozR ::

zee je izjavil:

Zakaj pa iztekajoce nafte enostavno ne zazgejo?

V bistvu jo ponekod sežigajo (kontrolirano).

Da so rutina veš iz lastnih, praktičnih izkušenj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

DarkSite ::

Glede te lukne :D

A mi lahko nekdo pove kaj je narobe z mojo rešitvijo?

Torej, nekaj metrov stran od odprtine se zakoplje eno bombo nekaj metrov globoko. Ko poči, pritisk povzroči, da se cevi stisnejo,... sem kaj pozabil?

st0jko ::

pozabil si, da je potem vrtina neuporabna, kar je pa za multimiljarderje nedopustno, ker hočejo še več in več....
keks?

energetik ::

Kaj pa če bomba odpre še večjo luknjo v morskem dnu in se kar cel rezervoar nafte izprazni naenkrat? >:D

Yohan del Sud ::

Saj ne bi tu kaj hotel manjšat problema katastrofe, ampak človek se vpraša, koliko nafte iz naravnih lukenj v morskem dnu izteče v morje. Izgleda, da vse skupaj približno toliko, kot jo sedaj iz te vrtine. Seveda pa večina tega mezi ven po kapljicah čez širne miljone kilometrov morskega dna. Ampak očitno je ta pojav dovolj običajen, da so se razvili specializirani organizmi, ki jedo samo to svinjarijo.

Nek akademski link.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Thomas>Nafte pa ni ravno veliko. Ne povedo koliko je je. Ampak če je je milijardo litrov izteklo, je to kakšen mikron debela plast, v povprečju. Kriza je samo lokalna, sem in tja mau tiste svinjarije, tako da se je še pobirat ne splača, če nisi ravno pri vrelcu.

Novi podatki kazejo drugače.

Znanstveniki z univerze v Miamiju so včeraj objavili raziskavo, ki je pokazala, da se je naftni madež v Mehiškem zalivu v zadnjem mesecu povečal za trikrat. Strokovnjaki so poleg tega opozorili, da je večina nafte, ki izteka iz vrtine, ujeta pod vodo, tako da letalski in satelitski posnetki ne morejo oceniti njene količine.

Nacionalna uprava za oceane in ozračje (NOAA) pa je medtem sporočila, da je naftni madež od peščenih obal Floride oddaljen zgolj 11 kilometrov, kar pomeni, da bi ga lahko na neokrnjene obale naplavilo že v nekaj dneh, po nekaterih podatkih že jutri.

http://delo.si/clanek/108369

Edit:da se razume, nafta je pod vodo zaradi:

BP is using dispersants that function like detergents, which makes the oil into small droplets, causing it to fall below the water surface, where natural microbes can break it down.
http://www.theepochtimes.com/n2/content...

Zgodovina sprememb…

st0jko ::

null

keks?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

PacificBlue ::

st0jko ::

NE vem zakaj se mi zdi, da je okol kakšnega tankerja, ki nasede, se zlomi oz. pač pušča, veliko večji hype, kot okoli trenutnega sranja, ki je dosti večje.
keks?

Thomas ::

Nisem prepričan, da je kaj večje od enga dobrega tankerja. Se mi zdi, da niti ni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tlozej ::

Je bilo kar nekaj večjih izlivov:
Oil spill @ Wikipedia
http://cekin.si/clanek/za_dom_in_druzin...

Največji je bil (namerni) izliv med zalivsko vojno - 10 milijonov sodčkov, supertankerji pa prevažajo okoli 2 milijona sodčkov nafte ( Supertankers @ Wikipedia ).

LP

edit: link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tlozej ()

Icematxyz ::

Ja to ni omembne vredno sploh.

BALAST ::

Highlag ::

Glede koliko časa nafta že izteka.... so mediji čisto pozabili nanjo.
CNN navaja, da se je do danes izlilo 8x več nafte kot jo je izpustil Exxon Valdez 1989 ob obali Aljaske
Never trust a computer you can't throw out a window

donfilipo ::

Enkrat sem se pred leti na enem od hrvaških otokov srečal s takim problemom. Kupčki tera se skrijejo povsod in 'tropični' občutek gre v nulo:) Svinjarija. Če imajo plaže in morje tam kakršnokoli vrednost, bo ta nemara padla še rahlo več, kot bodo iztisnili pri BP. Ampak kakorkoli gledamo se sranje zgodi in to je pač cena luksuza motorjev z notranjim izgorevanjem in drugih dobrin naftne industrije.

Sem pa gledal komentarje Jona Stewarta (The Daily Show) in se kar obilno zabaval. Najbolj mi je dala misliti tale epizoda!

http://www.thedailyshow.com/full-episod...


Za vsakim dobrim hecom, se skriva tudi hudo trdo in resno vprašanje. Vsaj Eno!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Ja, stewart je car. Ampak tokrat je Rachel še boljša:


edit: vidim pa zdaj da je to tudi že imagodej napopal pred mesecem dni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Icematxyz ::

Kakšno je stanje v tem trenutku če ga primerjamo s stanjem ko so mediji o zadevi še poročali? Pred kakšnega pol leta.

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Ogledal filmček, mislim užas. Ni kej za dodat.
Never trust a computer you can't throw out a window
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peak oil? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
56342738 (23379) guest #44
»

Nafta v pomurju

Oddelek: Znanost in tehnologija
293075 (1941) Pyr0Beast
»

Oil Peak (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
987491 (5913) gzibret
»

Bush, ogrevanje ozračja

Oddelek: Problemi človeštva
222909 (2375) alexb

Več podobnih tem