» »

"Zastonj" energija

"Zastonj" energija

black ice ::

Nekaj dni nazaj nisem vedel kaj početi in tako sem se odpravil na travnik, da najdem kakšno knjigo vredno branja.
Slučajno sem naletel na cel komplet pdf člankov in vodičev, ki opisujejo kako priti do "zastonj" energije - od mini vetrnih turbin do DIY solarnih celic. Zadeva je res obsežna in še nisem predelal vsega, vendar mi je ob preletu vsega materiala v oči padla ideja pridobivanja enosmernega toka iz zemlje.
Sicer sam nimam nobenih izkušenj glede elektrike (razen par srednješolskih vaj pri fiziki), zato prilagam članek (Dropbox).
Kolikor sem razumel, je vlaga pogoj za ustvarjanje toka. In če hočemo dobiti nek soliden tok, je potrebno postaviti sorazmerno več celic.
Sedaj pa najbolj pomembno vprašanje: je izkoristek teh celic dovolj velik, da povrne vrednost vloženega dela in materiala ali je vse skupaj lari-fari?

PS: Članka nisem našel nikjer drugje, zato sem priložil pdf. Upam, da ni v nasprotju s pravili.
  • spremenilo: black ice ()

popster ::

menda je v zemlji premalo elektike za kaj resnega. je pa res da marsikdo meni drugače

jest10 ::

Aha, baker in aluminij sta pa zastonj ane? Pač še ena izmed mnogih baterij, nič drugega.
Plus to, da so v tem pdfju še neki idiotizmi o lovlenju strel s to baterijo:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

rezator ::

da ti to vse skupaj povrne keš bi potreboval kar veliko časa. pa tudi nevem za kaj bi uporabljal pridobljeno energijo, da se ti bi vse skupaj spoh splačalo :D takšne stvari so za enkrat še veliko predrage oz se ne splačajo, kot naprimer če imaš doma "elektrarno" na sončne celice, odkopuje elektro od tebe elektriko dražje, kot pa jo kopujemo mi od njih, samo da na nek način sponzorirajo-subvencionirajo takšne projekte, ker se ne splačajo zaradi velikih stroškov.

BALAST ::

odkupuje elektro od tebe elektriko dražje, kot pa jo kupujemo mi od njih


To je napisano samo na papirju, v resnici pa je bila večina investitorjev nategnjenih.
Ja "Ekologija" in "nateg" gresta z roko v roki.

rezator ::

to nevem, ker ne poznam nobenega ki bi to imel, naj pa bi bilo tako

"Ja "Ekologija" in "nateg" gresta z roko v roki." to se pa popolnoma strinjam:D

guest #44 ::

No, just no

Fave ::

BALAST je izjavil:

odkupuje elektro od tebe elektriko dražje, kot pa jo kupujemo mi od njih


To je napisano samo na papirju, v resnici pa je bila večina investitorjev nategnjenih.
Ja "Ekologija" in "nateg" gresta z roko v roki.


Redki so bili nategnjeni. Večina dobiva normalno plačano.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

gruntfürmich ::

elektrike je dosti, ampak je samo tesla znal do nje priti. (ionosfera; kondenzator z zemljo)
upam da bo tudi meni uspelo:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BigWhale ::

gruntfürmich je izjavil:

elektrike je dosti, ampak je samo tesla znal do nje priti. (ionosfera; kondenzator z zemljo)
upam da bo tudi meni uspelo:))


Tesla je pri tem skuril kar nekaj opreme ... ;>

Nightcrawler ::

Če imaš 600 pomaranč lahko napolniš mobilni telefon!

brodul ::

Hehe, sam sem poskušal podobno storiti na svojem kolesu. Da bi mi svetila LED dioda. Prilezel sem do željene napetost, vendar se mi je prehitro prenasičilo z "nasprotnimi ioni" okoli katod in anod . :D Drugače sem vzel limone, sedaj bom pa probal z "sintetično" citronsko kislino. Pa poskusit moram še z krompirjem.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Pyr0Beast ::

Če hočeš konkretno baterijo pojdi v merkur ali mavrico kupiti koncentrirano klorovodikovo kislino. Sadja je škoda.
Uporabi pa aluminij in baker, v tem primeru lahko kislino nadomestiš z lugom (cevosan) za enak efekt. Ta mešanica da 0.7V že po defaultu, tako da rabiš samo 2 celice da si na ravni 1.5V baterije.

Ena pa je dovolj močna da poganja joule-thief in s tem tudi ledico priključeno nanj.

Drugače pa je sadna baterija neuporabna za kakršnokoli pridobivanje energije. Ta iz vtičnice je za faktor 10.000 cenejša.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterije v Teslah se starajo počasneje od pričakovanj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8519228 (12724) algoritem
»

FRI - v sežani ali na FEMNIT

Oddelek: Šola
346300 (5253) swdev
»

Vozilo na vodik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12234450 (32575) jest10
»

Chebela - mobilnost prihodnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8215488 (13906) Matako
»

bencin : diesel

Oddelek: Loža
453865 (3011) kixs

Več podobnih tem