» »

Serija: Breaking Bad - spoiler contaminated

Serija: Breaking Bad - spoiler contaminated

««
19 / 23
»»

NightHawk ::

Sej otroka ni ubil. Lahko zdej razpredamo, da bi ga lahko, ampak na koncu koncev ga ni in otrok živi dalje brez posledic.

Meni se je zameril, ko je ubil Gale-a.

Bor H ::

Samoobramba :)

Karaya 52 ::

Lion29 je izjavil:

ma daj no karaya...v vseh HW akcijskih filmih "heroj" pobije kopico nedolznih "nasprotnikov"...pa se vedno vsi navijajo zanj...folk dobro loci med realnostjo in fikcijo...

v resnici nebi nikakor mogu navijat za Walter White-a ali Nancy Botwin, Dexterja ali House-a... ali celo za Erica Northmana ali za brata Salvatore ali pa za Rumplestiltskina


Če misliš, da film, mediji nimajo vpliva na ljudi si res naiven. Junaki so danes precej drugačni kot so bili 10, 20, 30 let nazaj.

Ramon dekers ::

Kako drugačni? In kaj se je spremenilo? Včasih so kavbojci pobijali indijance...In? Pa se ni nihče prav dosti sekiral.

Lion29 ::

Karaya 52 je izjavil:


Če misliš, da film, mediji nimajo vpliva na ljudi si res naiven. Junaki so danes precej drugačni kot so bili 10, 20, 30 let nazaj.



jap... prej so bili bolj zategnjenji... zdaj si pravzaprav vec upajo... 20 let nazaj bi BB, Dexa in Weeds takoj skinli s scene... tudi Californication in Shameles verjetno
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Ramon dekers ::

No MaCgayver je bil pa ja legenda! Pa mislim da je bilo to ravno 20 let nazaj. On je s švicarskim nožkom reševal svet. Pravzaprav se lahko kosa z WW.

Karaya 52 ::

Lion29 je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:


Če misliš, da film, mediji nimajo vpliva na ljudi si res naiven. Junaki so danes precej drugačni kot so bili 10, 20, 30 let nazaj.



jap... prej so bili bolj zategnjenji... zdaj si pravzaprav vec upajo... 20 let nazaj bi BB, Dexa in Weeds takoj skinli s scene... tudi Californication in Shameles verjetno


Z zategnjeni verjetno misliš, da so se trmasto držali nekaterih moralnih načel z razliko od Walta, ki gazi "v samoobrambi" (lol, egomanija much?) vse kar mu stopi na pot. Da ima televizija vpliv se že vidi po teh komentarjih. O "moralno zategnjenih" protagonistih, hehe...

Indijanci in kavbojci je nekaj drugega, ker so prvi (zgrešeno) vedno predstavljeni kot divjaki/klavci, kavbojci pa kot nosilci civilizacije. Že na tem se vzpostavi črno-bela podoba v kateri pa potem belo zmaga in črno zgubi. Danes gre za spopad sivin.

Hilda je tudi legenda al kako? Ima jajca in intelekt. Hladokrvno preračuna zadeve in potem jih brezkompromisno izpelje. Cmon, bo kdo priznal, da mu je všeč? ;((

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

ocitno imas zelo resne probleme pri locevanju RL in fikcije...nekateri pac locimo...

fikcija (vsaj meni, in sklepam da vecini) je le fikcija... pac domisljija... nek pobeg v namisljen svet, kjer je vse mogoce... ker VEMO, da se v RL te stvari ne dogajajo oz. se vsaj nebi smele... pac toliko bolj uzivamo, ko nam nekdo to predstavi...

a ko gledas vampirske serije ali zombie serije... si mislis, da bo tvoj sosed zacel res pobijat okoli... in ti bos res zacel hoditi s cesnom okoli pa to?


daj no... tle neki moralizirate o fikciji. Me pa zelo skrbi, da nekateri ne znate lociti stvari... upam, da ste res redki... ker nebi rad vidu kup CSI strokovnjakov, kup CIA, NSA in SHIELD agentov... se manj pa kup vampirjev okoli
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Karaya 52 ::

Torej trdiš, da filmska industrija, mediji, nimajo vpliva na ljudi? Točno to trdiš, meni pa podtikaš nekaj kar nisem zapisal, to je, da ljudje ne ločijo med fikcijo in realnostjo.

Lion29 ::

imajo vpliv... seveda...pa se kaksnega...

sicer pa si ti zacel mesati tovsakovo zraven... zato ker nekateri navijajo za fiktivne nepridiprave.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Karaya 52 ::

No, ker ima vpliv, se zdaj lahko sprašujemo kakšnega. Za Walta pa tudi sam na nek način navijam, ker je predstavljen kot protagonist zgodbe. Če bi bil to Hank bi pa vsi zanj navijali, glavni antagonist pa bi bil Walt kot je tudi Tovšakova. Fora je v tem, da so v zadnjem desetletju protagonisti moralno zelo zmuzljivi tipi. Moč medijev.

IL_DIAVOLO ::

A že kdo kuha meth? :))

xxxul ::



Po srcu vsi hočmo bit barabe, ampak večina nima J****, zato je pa toliko lepše se poistovetiti z namišljenim a realnim likom, in razmišljati kaj bi jaz/ti naredu v njegovi koži >:D

Ali bi sam v RL na njegovem mestu naredu isto? verjetno ne, nikakor pa ne morem reči, kot nekateri, da "tega pa jst sigurn nebi naredu" - v sili še hudič muhe žre

ZaphodBB ::

xxxul je izjavil:


Po srcu vsi hočmo bit barabe, ampak večina nima J****, zato je pa toliko lepše se poistovetiti z namišljenim a realnim likom, in razmišljati kaj bi jaz/ti naredu v njegovi koži >:D

Ali bi sam v RL na njegovem mestu naredu isto? verjetno ne, nikakor pa ne morem reči, kot nekateri, da "tega pa jst sigurn nebi naredu" - v sili še hudič muhe žre

V resnici nismo vsi taki kot ti.

Shegevara ::

še enkrat da ne bo dileme : navijati za nekoga NI ISTO kot identificirat z nekom.

To še posebej drži za fantazijske zgodbe iz TV ekranov. V bistvu spada mišljenje navijanje=identifikacija v popolnoma enak koš kot teza da GTA 5 povzroča nasilne pohode najstnikov.

Ramon dekers ::

Ali bi sam v RL na njegovem mestu naredu isto? verjetno ne, nikakor pa ne morem reči, kot nekateri, da "tega pa jst sigurn nebi naredu" - v sili še hudič muhe žre


Hja roko na srce Walt je imel znanje, pa ne samo kemije, tudi organizacijske sposobnosti. Hank je pač Hank, nič posebnega ne more človek pričakovati od njega. Na skretu se mu je usralo ko je našel dnevnik in povezal dogodke, Jesse je tip, ki v življenju ne ve kaj bi sam s seboj. Ostali karkterji pa tudi niso nič kaj prida, pač neko ameriško povprečje.
Večina nima nikakršnih sposobnosti in je zato v kritičnih situacijah potisnjena v kot in delajo kar pač delajo, prostitucija, dva šihta... Well, sposobni oropajo banko, kuhajo meth, hekajo bančni račun. Tu ne moreš delati primerjav s Tovšakovo, Tovšakova je bila požrešna, ona bi lahko normalno (lagodno) živela tudi s plačo ki bi jo imela če ne bi bila koruptivan. Je pa res da brez politične vpletenosti ostalih kadrov pač kraje ne bi bile izvedljive. Ampak potemtakem je potrebno vso politično sceno pred zid, je pa še naprej izvoljena. Ironično ane, ko se daje takšne primerjave.

darkolord ::

Walt je tudi ratal požrešen. Na začetku je do dolarja točno izračunal, koliko bo potreboval... Potem je pa denarja imel toliko, da ni vedel, kam z njim, pa mu še ni bilo čisto dovolj...

FlyingBee ::

vse potem je naredil kot bi večina, ampak na začetku je povlekel odločitev, ki je na nivoju low-life zadrogiranca

FlyingBee ::

spet malo probal Max Payne 3, tokrat še bolj impresivna igra, ko teče na 60+ fps, in se mi je utrnila misel, da bi bil Cranston idealen za posodt/igrat v naslednjem delu igre 4 in še film Max Payne 2

Nikec3 ::

FlyingBee je izjavil:

spet malo probal Max Payne 3, tokrat še bolj impresivna igra, ko teče na 60+ fps, in se mi je utrnila misel, da bi bil Cranston idealen za posodt/igrat v naslednjem delu igre 4 in še film Max Payne 2

Max Payne je imel gromozanski potencial, da bi bil izvrsten film, pa se žal ni izšlo. Se opravičujem za off-topic. Cranston bi vejetno res blestel 8-)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

sulaco ::

A jutri bomo res zadnji del gledali ? Kaj to pomeni, da bodo vsi pomrli...

dr.Akula ::

Prejšnji ponedeljek je imel Conan oddajo v celoti posvečeno Breaking bad-u. Gostje so bili vsi glavni igralci v seriji, ter Vince. Če kdo hoče gledat, da si skrajša čas do jutri, lahko pogoogla "conan.2013.09.23".
ni podatka

CMpunk ::

A mi lahko kdo pove kva je zanimivga v tej seriji oz. zakaj nj bi jo gledu?

Blinder ::

blagor tebi ko jo lahko gledaš od začetka brez da veš kaj se bo zgodilo potem :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Lion29 ::

CMPunk: na kratko

- edina serija kar pomnem brez fillerjev
- odlicen, pravzaprav najboljsi story telling - zelo, zelo tezko napovedat kaj se bo dogajalo v naprej
- odlicna glasba
- fenomenalna igra
- spektakularna cinematografija in predanost k detajlom
- lahko bi nasteval do onemoglosti...

skratka v vecini elementov je to ena boljsih serij... ce pa sestejemo vse elemente skupaj je pa def. najboljsa

.






pismo nestrpno cakam zadnjo epizodo.... sem ze povedal v sluzbi, da pridem kasnej :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

FlyingBee ::

edino vmes kakšna epizoda zelo razvlečena, ampak prej izjema kot pravilo

Nikec3 ::

FlyingBee je izjavil:

edino vmes kakšna epizoda zelo razvlečena, ampak prej izjema kot pravilo

"The Fly" in to je to.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

shadowfax ::

Prejšnji teden konec dexterja, jutri še BB-ja, sem kar malo slabe volje :(

oo7 ::

Lion29 je izjavil:

CMPunk: na kratko

- edina serija kar pomnem brez fillerjev


Pretiravat pa tudi ne rabiš>:D

Qcube ::

Zame definitivno najboljša serija kar sem jih gledal. Najbolj žalostno je to, da je vprašanje koliko let bomo morali spet čakat da vidimo kaj podobnega.

martincek1 ::

Še par ur :) Sej ne vem, a bi mogu bit vesel al žalosten...

Lion29 ::

excited

zalosten le po epizodi :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

mlamat ::

Lasers, bitch! :))

Nikec3 ::

Konec kot se spodobi, čeprav precej predvidljiv. Je nekako tako kot sem si želel. Zadnje 3-4 strani smo se prepirali kaj je Walta gnalo v kuhanje. No, odgovor smo dobili od Heisenberga osebno. Nekateri pa morate očitno serijo še enkrat pogledati, ker niste zadeli bistva. :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Shegevara ::

no ja nikec, spreminjaš svoje izjave, oz. konec je diametralno nasprotje tvoje napovedi.

Drugače smo si večina bli na jasnem, tako kot jaz že ves čas trobim. Do nekje sredi druge sezone je bilo kuhanje za družino, naprej pa zase.

To je meni blo jasno. Začelo se je s skrbjo in obupom, končalo pa s pohlepom, nimaš kaj.

martincek1 ::

Super zaključek super serije! Hvala Vince!

Nikec3 ::

no ja nikec, spreminjaš svoje izjave, oz. konec je diametralno nasprotje tvoje napovedi.

SPOILERJI!!!

Pred časom sem napisal, da upam, da Walt umre, Pinkman pa preživi. Rekel sem, da je konec tak kot sem si želel, in ne, da sem karkoli točno napovedal.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Shegevara ::

Nikec3 je izjavil:

no ja nikec, spreminjaš svoje izjave, oz. konec je diametralno nasprotje tvoje napovedi.

SPOILERJI!!!

Pred časom sem napisal, da upam, da Walt umre, Pinkman pa preživi. Rekel sem, da je konec tak kot sem si želel, in ne, da sem karkoli točno napovedal.


ups pa res treba dodat SPOILERJE:D

SPOILER
Tvoja napoved je bila final shootout. Zgodilo se je pa
pinkman:"Do it yourself".

martincek1 ::

Pa naj mod napiše v naslov teme SPOILER CONTAMINATED. Itak je konc serije in lahko pišemo, kdor je tolk neumen da bo šel brat preden pogleda serijo mu tud spojlerji ne bodo škodovali.

Lion29 ::

martincek1 je izjavil:

Pa naj mod napiše v naslov teme SPOILER CONTAMINATED. Itak je konc serije in lahko pišemo, kdor je tolk neumen da bo šel brat preden pogleda serijo mu tud spojlerji ne bodo škodovali.



se popolnoma strinjam....



haha nikec kolk mas ti kratek spomin...

moram se pohvalit, da sem zadel finale... kar se nikoli se ni zgodilo.....skoraj do potankosti.... ampak je precej drugace, kot sem si jaz to predstavljal.... pa se lepim citat v dokaz.... pa da se ve, da mi je nikec dolzan pivo

Nikec3 je izjavil:

ceprav sem pa mnenja, da bo walt zelel postreljat nazije, ob tem pa jo skupil... a storil katarzicno dejanje in resil Jesseja ob tem (se zrtvoval za to)...

Stavim pivo, da ne bo tako. To bi bil preveč pocukran način, da bi gledalci naenkrat pozabili vse Waltove grehe, in ga imeli spet za grešnega kozla. Preveč plehko za BB.



v glavnem.... pizda corava gilligan... tako si me razvjala skozi celo serijo, da sem v zadnji epizodi zivcno cakal, kdaj bos zasral... pa nisi...

tekom celotne epizode sem gledal na cajt, da bi znal povedat, do kdaj je bila epizoda vrhunska in od kdaj je zajebal... lol... nikakor nisem mogu 100% uzivat

skratka.... scena ko ukrade avto... z vsem dihanjem in frost bitom etc... in ko rukne po sipi da se odlima dol... lol...

scena pr unih dveh bivsih partnerjih doma...lol...cisto po waltovsko... nepricakovano...tip pride not, non salantno... lol...kira komedija... in pol bistroumno najde nacin, da bo le posredoval kesh svojcem.....

in pol ko mislis, da bo spet zajebal in kar zaupal "shake on it"..pa se spet domisli novega nacina kako si zagotovit, da bosta dostavla :D... sicer ko je nakladal, da bo lahko dan, teden mesec po tem, ko bosta zajebala bila poknjena.. sem tkoj vedu, da samo blefira :D...

ampak Badger in Skinny Pete sta bila nice touch... sicer malo neverjetno, da bi walt 2 junkija za to zaposlil... a je oprosceno... tolko da tudi ona dva zakljucita zgodbo


zelo lep zakljucek tudi z druzino - skyler, tamala in Jr. ... nic over the top in precej v svojem karakterju.. in njihovem...



tak da overall, vrhunski konec. Dobil sem svojo katarzo. sem zelo zadovoljen s koncem... za zelo redko kjero serijo lahko to recem.

AMEN
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Shegevara ::

haha lion29 se mi je zdelo da je en v teli temi zadel potek finala, čestitke :D

bzzero ::

WOW! Za moj okus hud konec. Nice touch. 8-)

Lion29 ::

@Shegevara: fala, fala....:D sicer sem si malo drugace predstavljal izvedbo, a vseeno :D...


zdaj pa mi objektivno povejte kjeri konec je boljsi? Dex ali BB?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

Tvoja napoved je bila final shootout. Zgodilo se je pa
pinkman:"Do it yourself".


Stavim pivo, da ne bo tako. To bi bil preveč pocukran način, da bi gledalci naenkrat pozabili vse Waltove grehe, in ga imeli spet za grešnega kozla. Preveč plehko za BB.

No ja. Očitno sem napovedal več koncev. Moja želja je bila, da Pinkman preživi in Walt umre. To se je uresničilo. Želel sem, da pride do shootout, a mislim, da nikoli nisem preveč verjel v to. Sem pa resnično mislil, da se Walt ne bo nacijev znebil na tako enostaven način. Fuck it. Očitno sem nekomu dolžan pivo. :D

Eno vprašanje. Je kdo videl, kdaj je dal Walt Lydiji ricin v čaj? Jaz sem šel še enkrat takoj nazaj gledat, pa nisem opazil.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Lion29 ::

sej ji ni dal v caj... dal je v stevio... ji je tudi po telefonu povedal...

jaz sem takoj videl, ko je ona zlagala une cukrscke in je sam ena stevia ostala na koncu... da je to-to :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

vesel sem tudi, da se tip ni opraviceval vsevprek.ce samo pomislim, kolko krat bi gilligan lahko stvari zajebal :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

martincek1 ::

Jaz nisem verjel, da bi Vince lahko zajebal. Recimo pri Dexu je osnova knjiga in scenaristi niso tapravi kreatorji serije, ampak samo pišejo epizode in si vsako sezono izmišljujejo novo zgodbo. Pri Breaking Bad je Vince leta živel za to zgodbo... tudi sicer mi deluje izredno inteligentna oseba, in je vse hotel izpeljati popolno. V intervjuju pri Conanu je rekel, da je zadnje čase živel kar v nekakšnem stranu, da nebi mogel dokončati serije...

oo7 ::

Nč potem moram pa kar pogledat zadnji del>:D

Shegevara ::

men je bolj čudno to, da se je Vince odločil ubit lydijo s strupom, ki se razgradi nad temperaturo 60-70°C (v čaju).

martincek1 ::

Dvomim da je bil čaj na 70 stopinj, ko ga je Lydia dobila v roke (ker je bilo dodano še sojino mleko). Pa še stresla ga je v čaj precej pozno, ko je WW že odšel. Sicer pa tud če preživi, who cares. Itak jo bodo pa Evropejci ubil, ko izvedo da ni več 96% metha.
««
19 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serija: Better Call Saul - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
37672169 (1931) Kurzweil
»

Fargo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
30666640 (2260) IL_DIAVOLO
»

Dexter (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1337246645 (21866) driver_x
»

El Camino: A Breaking Bad Movie (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
659551 (6076) IL_DIAVOLO
»

Lost - nadaljevanka! (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Sedem umetnosti
91280981 (19216) weasel

Več podobnih tem