» »

Dexter

Dexter

««
2 / 27
»»

Nashina ::

Ne vem za Dexterja, vendar bi jo jaz definitivno.
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

Tr0n ::

Svojo sestro bi ubil? To pa ni lepo od tebe. :)

Mehmed ::


To ne. Vprasanje je bolj, kaj bo Debra naredila, ko bo izvedela.





In kot je Okapi že omenil, je bil tisti fotograf, ki ga je Dexter ubil po pomoti, popolnoma nedolžen. Že samo zaradi tega bi si zaslužil električni stol.
Ponavadi za nastanek množičnih morilcev, ki so večinoma moški, okrivijo mame. Pri Dexterju pa je enkrat za njegovo zavoženo življenje kriv čudaški oče, ki ga Dexter samo posnema.


Ne vem katero serijo ti gledas. Dexter ne posnema oceta. Oce je spoznal dovolj zgodaj, da si dexter ne bo mogel pomagati in ga je raje izucil pobijati slabe ljudi, ter mu vcepil en kodeks.
Fotograf se je pa izvlekel za neko posilstvo pred tem, ce me spomin ne vara. Ne ravno nedolzen, ne pa morilec, to pa.

Nashina ::

Ne mojo, ampak njegovo. :P
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

LuGi ::

Fotograf ni bil nic kriv.. kriv je bil njegov sodelavec saj je vse priznal

Lion29 ::

haha IZI, ti me vsakic prav nasmejes :)

a ti bi dexterja dal na elektricni stol, ker je pac mnozicni morilec in pobija tiste, za kjere misli, da si zasluzijo :)

kaj pa potem tisti, ki mnozicno morijo kriminalce z elektricnimi stoli? A oni niso morilci, ki pobijajo ljudi za katere msilijo, da si zasluzijo umreti? :)


Meni je dexter izredno vsec. Odlicna serija.. sam sem namrec pisal ze ene 8 let nazaj roman o serijskem morilcu v taksnem smislu, da bralec simpatizira z njim... in so me vsi psotrani gledali, ko sem jim dal osnutek za prebrat... ces kak sem devianten in kontroverzen in da se kaj takega nebi prijelo :)

tak da malo sem ljubosumen na ustvarjalce serije.. oz. pisca romanov o dexterju


zadnji del je bil res bomba.. ceprav se je ze od vsega zacetka vedelo, da se bosta srecala, ker je ze naslov epizode Hello dexter morgan... ampak vseeno je bil konec fantasticen.. super clifhanger, ceprav ni konec sezone :)

Musc Man, tvoj scenarij bi bil mega.. zelim si, da bi se kaj takega zgodilo... kaksna fajna tragedija.. bye bye cody... ampak sem zelo skepticen, da bodo imeli pisci jajca :)

vsekakor je dexter med prvimi tremi serijami na mojem spisku!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mehmed ::

Fotograf ni bil kriv za umor, so pa povedali, da se je izvlekel s posilstvom leta prej.
Tko da ne morilec, nedolzen pa tudi ne cisto.

T-h-o-r ::

ampak, dexter je vseeno zajebal




producent pa je rekel: the final episode is going to blow the top of your head off :)

"Pri Dexterju pa je enkrat za njegovo zavoženo življenje kriv čudaški oče, ki ga Dexter samo posnema."

sploh se ti ne sanja, o čem se gre serija :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Lion29 ::

lol@cudaski oce :))
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PINki ::

Jutri zadnji del:|

T-h-o-r ::

fuck yeaaah

najboljši finale ever
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Music Man ::

Hudo 8-O

Lion29 ::

S P O I L E R

mah, sem rahlo razocaran.. prejsnji del je bil boljsi... in Music Man-ov scenarij bi mi bil bolj pri srcu... sej ne bom rekel, da ni kul, sam bi lahko blo bolje... sploh pa se je sezona prodajala kot DEXTER-dad..... na stotine psotrov in trailerjev/introv je bilo na to temo, pol pa je bil samo uvodni del tak

Me zanima kaj se bo zgodilo med debro in dexom v naslednji sezoni... in upam, da ne bodo vlekli v nedogled in da bo naslednja sezona zadnja... in da bodo dobro zakljucli... ce bodo hotli nadaljevat fransizo cez nekaj let, bodo lahko z njegovim sinom

ali bo naslednja sezona kaj povezana z arturjevo druzino? bolj natancno z njegovim sinom? Ce je bla hcerka Christine Killer, obstaja nekaj moznosti, da bo tudi sin

No, tak da zakljucim... upam, da bo naslednja sezona dexa zadnja in da bo fantasticna.. in upam, da bodo serijo cez par let nadaljevali z njegovim sinom, ki je sedaj dozivel podobno kot on
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tr0n ::

Didn't see this one coming. :O

bond007 ::

Mogoč jo je mal škoda, ampak je itak bla kr naprej neki tečna, pa paniko zganjala brez potrebe.. zdej pa ma:P Si bo že Dex še kaj užitnega najdu v peti sezoni.

LuGi ::

Woa ker konc :Shock:

Beli_Zajcek ::

Hehe, naslednjo sezono bo pa froce mel čez. Nisem pričakoval takega konca.

Brane2 ::

Zguba časa. Dokaj predvidljivo. In neprepričljivo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

PINki ::

Ni mi jasno kako je Dexter najdel Trinity-ja... Kar vedel je kam bo zapeljal lol. Sam konca si pa res nisem predstavljal takega.

bond007 ::

To tudi meni ni najbolj jasno možno, da je bil skrit v prtlažniku ali pa je mustangu sledil s kakim tihim električnim skuterjem :D, mogoče pa je preprosto zračunal, kdaj bo avto zakuhal :D

PINki ::

A mi lahko še en pove kaj je na koncu Rita rekla Dexu preko mobilca, ker nisem razumel vsega v angleščini.;((

Tr0n ::

Bodo v peti in zadnji sezoni vse razlozili, no fear. :)

LuGi ::

To bo veselo.. se beremo spet septembra =)

Okapi ::

A mi lahko še en pove kaj je na koncu Rita rekla Dexu preko mobilca,
Da je nekaj doma pozabila in je šla nazaj iskat.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

iceman3 ::

Škoda k nima več epizod men je ta nanizanka res huda-kdo bo spet čakal september!

Ni mi jasno kako je Dexter najdel Trinity-ja... Kar vedel je kam bo zapeljal lol. Sam konca si pa res nisem predstavljal takega.


Tu je ena razlaga dokaj logična (v angleščini je, ne da se mi prevajat):

When Dexter saw the part from the Mustang at Arthur's house, he remembered seeing the invoice from the garage in Arthur's wallet and realized Arthur would not leave without the car.

Dexter got to the garage before Arthur did and somehow removed the oil cap. He then waited near the garage and when Arthur drove off, Dexter just followed him until the breakdown he knew was ineviable.
The knowledge is the only true power!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iceman3 ()

T-h-o-r ::

lol, kot da vas je polovica braindead

dexter je našel račun od mehanika

trinity pa je pri dexterjevem starem stanovanju našel njegov naslov in se je odločil tam počakat, ampak na žalost je vmes uletela še rita in je trinity pogruntal o familiji ter jo ubil (na smrtni postelji reče dexterju: it's already over, ko govori dexter o svojem normalnem življenju)

rita pa reče dexterju po voice mailu: the moon will be beautiful tonight
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Imperfect ::

Men pa nekaj ni jasno..

Če so od Trinity žrtve predstavljale njega in njegovo družino, kot so dejansko umrli, zakaj je potem kot svojo sestro pobijal ženske srednjih let in ne deklet starih toliko, kot je bila njegova sestra stara, ko jo je "ubil".
Zdej po tem koncu zgleda kot, da zato, da umor Rite malo manj izstopa.. Mam prov al kwa?:)

Lion29 ::

Men pa nekaj ni jasno..

Če so od Trinity žrtve predstavljale njega in njegovo družino, kot so dejansko umrli, zakaj je potem kot svojo sestro pobijal ženske srednjih let in ne deklet starih toliko, kot je bila njegova sestra stara, ko jo je "ubil".
Zdej po tem koncu zgleda kot, da zato, da umor Rite malo manj izstopa.. Mam prov al kwa?:)



sej ni... kot "mamo" je ubil mamiico z dvema otrokoma (skok z balkona).. kot sestro je ubil mlado punco v banji in kot fotra je ubil moskega (s kladivom)... in kot sebe, je ubil otroka...

nikjer ni bilo povedano, kolko je bila njegova sestra dejansko stara... ampak predstavljam si, da okoli 20
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kogledom ::

Je tokrat sploh začel s ciklom? Otrok se mu je ponesrečil, Rita bi tudi morala biti nekaj mlajša, da bi ustrezala...
Dexter je v tej sezoni šel izven kodeksa (fotograf, ki ga ni dovolj dobro "preveril"), Arthur pa je improviziral z Rito, oba sta torej drug drugega vlekla iz ustaljenih tirnic.
V naslednji sezoni bo zanimivo kako bo Dexter kot samski oče treh še lahko kombiniral službo, družino in svojo temno plat.

steev ::

Potem bo 5. sezona? Sicer sem za, samo da ne bo zmanjkal idej in bo potem nekaj na sceno losta. Raje eno sezono prej zaključit.
:|

Tr0n ::

Jup, peta bo baje zadnja.

Lion29 ::

Jaz bi na amazonu nabavu dexove knjige.. je se kak interesent, da se stroski postnine delijo? :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bor H ::

Jst sm si knjigo naroču kr v Behemotu v Ljubljani, vse štiri knjige so okol 10EUR (vsaka). Lahko pa dobiš ceneje in hitreje iz amerike (jst naročam iz anglije in malo redkeje naročijo), sam nimajo še na voljo četrte knjige v USA in bi bila zbirka nekonsistentna. Aja, pa Omnibus (prve tri) imajo v Konzorciju za cca 20EUR

T-h-o-r ::

Je tokrat sploh začel s ciklom? Otrok se mu je ponesrečil, Rita bi tudi morala biti nekaj mlajša, da bi ustrezala...
Dexter je v tej sezoni šel izven kodeksa (fotograf, ki ga ni dovolj dobro "preveril"), Arthur pa je improviziral z Rito, oba sta torej drug drugega vlekla iz ustaljenih tirnic.
V naslednji sezoni bo zanimivo kako bo Dexter kot samski oče treh še lahko kombiniral službo, družino in svojo temno plat.



trinity je šel izven tirnic takrat, ko je dexter rešil otroka in z ubojem kyla butlerja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Lion29 ::

Jst sm si knjigo naroču kr v Behemotu v Ljubljani, vse štiri knjige so okol 10EUR (vsaka). Lahko pa dobiš ceneje in hitreje iz amerike (jst naročam iz anglije in malo redkeje naročijo), sam nimajo še na voljo četrte knjige v USA in bi bila zbirka nekonsistentna. Aja, pa Omnibus (prve tri) imajo v Konzorciju za cca 20EUR


nisem najbolje stekal... pr behemotu lahko narocim vse 4 knjige?
in vsaka je le 10e? aja, to so paperback variante?

jim ze pisem :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Bor H ::

res je, paperback, če boš vzel iz anglije (torej knjige kot so na angleškem amazonu) jih dobiš v drugi polovici januarja in so cca 10EUR komad. Če boš iz amerike pa sumim da dobiš prej in malenkost ceneje, sam ne vem če so vse štiri na voljo. Aja, prva je fantastična ;)

steev ::

O čem te knjige?
:|

Bor H ::

Te zanima o čem knjige govorijo? Pravijo da je Dexter posnet po knjigah Jeffa Lindsaya, prva knjiga se dost dobr ujema s prvo serijo, prva polovica skor do quotov natančno, medtem ko so naslednje precej drugačne. Priznam pa da sem šele prvo uspel prebrat.

Lion29 ::

baje da so knjige boljse

no bom vidu kaj mi pr behemotu odgovorijo...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nashina ::

Knjige so bolj temačne kot serije, kar je po eni strani razumljivo. Ena od pomembnejših razlik je na naprimer, da imata v knjigah Cody&Aster isto "nujo" po ubijanju, kot Dexter.
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

Lion29 ::

Knjige so bolj temačne kot serije, kar je po eni strani razumljivo. Ena od pomembnejših razlik je na naprimer, da imata v knjigah Cody&Aster isto "nujo" po ubijanju, kot Dexter.


really? zakaj? sej niso related!
pismo ma kaj je tudi v resnici tolko morilcev kot jih prikazujejo knjige in serije (dexter, CSI, castle, forgotten, etc, etc) ??? 8-O

pismo ne more biti vsaki drugi morilec
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Najhujši je Midsomer Murders. Mirno angleško podeželje, pa sami množični morilci8-)

O.

ABX ::

Knjige so bolj temačne kot serije, kar je po eni strani razumljivo. Ena od pomembnejših razlik je na naprimer, da imata v knjigah Cody&Aster isto "nujo" po ubijanju, kot Dexter.


really? zakaj? sej niso related!
pismo ma kaj je tudi v resnici tolko morilcev kot jih prikazujejo knjige in serije (dexter, CSI, castle, forgotten, etc, etc) ??? 8-O

pismo ne more biti vsaki drugi morilec


Ni vsaka država tako varna kot Slovenija. Večkrat ne opaziš lepe lastnosti lastne države.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Lion29 ::

itaq da opazim... ze to me je groza, da morajo ponekod imeti metal detektorje v solah!!! NOROOOOOOOOOOOOOO

sam vseeno.. da pa je v las vegasu vsak teden par umorov pa ziher ne more drzat (al pa njujorku, al kjerkoli)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ABX ::

USA spada v tretji svet kar se tiče varnosti.

Nekdo je par mesecev nazaj podal link do World Peace meter in za US of A ni kazalo dobro.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Lion29 ::

http://www.nationmaster.com/country/us-...

noro.... a mi zna kdo povedat obdobje tle?


sorry, ce ni cisto DEX related
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Karaya 52 ::

Brutalen konec, pozabil dihat. Ko si predstavljam Rito s Trinitijem v kadi in onim ogledalom...

Kdaj se začne 5. sezona? Dexter mi je bil ljubši kot lonely wolf, brez žene, otrok, jasnim ciljem in troubled mind.

Nashina ::

Knjige so bolj temačne kot serije, kar je po eni strani razumljivo. Ena od pomembnejših razlik je na naprimer, da imata v knjigah Cody&Aster isto "nujo" po ubijanju, kot Dexter.


really? zakaj? sej niso related!
pismo ma kaj je tudi v resnici tolko morilcev kot jih prikazujejo knjige in serije (dexter, CSI, castle, forgotten, etc, etc) ??? 8-O

pismo ne more biti vsaki drugi morilec


Zaradi psihološke in fizične zlorabe s strani biološkega očeta. V seriji je pa bil samo nasilen do Rite.
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

Lion29 ::

ok, no more SPOILERS, please...

vem da sem prasal :)

Dej mi samo t povej.. vsebina je dobra, kaj pa stil pisanja tega avtorja? Se knjiga lepo bere?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bor H ::

Bere se zelo lepo, vsaj prvi del. Verjamem pa da se ostali prav tako lepo, ohranja tudi precej dobr črn humor notr in cinizm.
««
2 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serija: Breaking Bad - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1106196047 (12128) oo7

Serije (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6311150 (1851) opeter
»

House M.D. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26738517 (24167) Jst
»

spoilerji - kako jih označit

Oddelek: Sedem umetnosti
252840 (2677) Bor H

Več podobnih tem