» »

Lost - nadaljevanka!

Lost - nadaljevanka!

««
18 / 19
»»

wooted ::

pomoje je ben na otoku postal nesmrten ;D

Tr0n ::

Ne, tudi on in Hurley sta enkrat umrla in pristala v vmesnem "sideways svetu" (po verjetno vec deset- ali stoletjih kot paznika otoka).

Zato Hurley na koncu rece Benu "you were a good number 2" in Ben "you were a good number 1".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Lion29 ::

Tr0n: hvala za link!

moje dojemanje serije ni bilo podobno temu in ta post mi je razjasnil prakticno vse. Enkratno!

Sploh to kar si povedal na koncu, sem cisto spregledal!

Zdaj lahko recem se vecji WOW! :P

Aja, pa se moj najlepsi trenutek v seriji. Michael Emerson si zasluzi obvezno AMMY-ja za to!

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Tr0n ::

Lion29 ::

jap, to sem vidu uni dan v intervjuju :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Double_J ::

Lahko bi bilo še malo slabše. Lahko bi se en na koncu zbudil in rekel, "uf, kakšne komplicirane sanje";((


A ni blo tko?;(( Drgač sem pa jaz gledal lih ene 10% oddaj, vem pa pomoje ene toliko kot vi, lol.:D

Dejansko je konec losta 6.sezona brez te alt reality. Lahko bi rekli, da se vse odvija le na otoku, uničijo Mib, Hurley prevzame otok in jack umre...in z Jackom se vse konča. In alt reality je neka pot umiranja za jacka...poklical je ljudi, ki su mu kaj pomenili, kot se jih on spomni...in to mi je čist logično, saj je Jack bil do otoka LOST in je na otoku komaj začel živeti. in pred smrtjo je razmišljal o teh ljudeh, ki so umrli in za njega so bili oni edini srečni konec... Mogoče je to bila zanj celo tolažba ko je umiral, da se mu je pač pred smrtjo odvrtelo njegovo življenje pred očmi, ampak ker pred otkom ni imel nič lepega, si je svoje življenje zamislil kot kako bi lahko bilo in v svojih mislih "ustvaril" srečo tudi tistim, ki so jim največ pomenili - ostalim lostovcem, dokler spet ne končajo skupaj...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

]Fusion[ ::

Tr0n tnx za link :) Sicer sem že začeel razmišlat v tej smeri, samo mi je oni post zapečatil moje mnenje in pojasnil veliko stvari :)
Dejansko zdaj ko z novimi očmi gledam serijo niti ni bla tako slaba :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

T-h-o-r ::

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Lion29 ::

hehe, sem videl vceraj, ja... sem se full nasmejal! carsko nareto!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

T-h-o-r ::

a da je smoke monster že bil dol z otoka, ampak ne sme it dol z otoka?

Zakaj je cela prva sezona o dojenčku in Waltu, ki sta bila tako zelo pomembna in posebna da so jih vsi želeli, potem pa kar naenkrat ne več?
2. Zakaj je cela druga sezona o Swan postaji in pritiskanju gumba vsakih 108 minut, nepritiskanje pa naj bi pomenilo konec sveta or smth. To da je enkrat Desmond pozabil in je to strmoglavilo letalo z druščino je bilo predvidljivo s strani Jacoba, ki jih je kao pripeljal na otok za višje dobro?
3. Zakaj je cela zadnja sezona o Jacobu in Smokeyu, ki ne more zapustiti otoka, če pa sta bila oba na celini? In zakaj ga ne sme zapustiti, če pa zgubi moči ko lahko odide?
4. Kdo je Eloise in kaj je njena vloga pri vsem skupaj?
5. Kaj je razlika med "posebnimi" in ostalimi. Zakaj kandidati in ne nek random folk (sam ne mi z nekimi čustvenimi razlagami, da so sami na svetu al karkoli, to ni nobena supermoč).
6. Zakaj Jacob ne more ubiti brata, potem pa ga vseeno lahko, ko ga vrže v luknjo?
7. Zakaj Smokey ne more pobiti kandidatov z bombo, ki odšteva, lahko pa jih ubije z bombo ki ne odšteva zares dokler ne spuliš žice iz nje?
8. Da ne začnem s potovanjem v času in s tem povezanimi paradoksi. Pizda še v Back to the future 3 so to bolje izvedli.
9. Na začetku sezone smo vidli potopljen otok. Torej Hurley le ni tako fino opravil svoje naloge?
10. Kolo v steni ki premika cel otok?
11. Pepel in električna ograja ustavita smokeya. Ok. Zakaj ne spuli eno kurčevo drevo in pomete pepel, kot smo vidli da deluje, ali pa podre ograjo s skalami ali čem drugim, kot smo tudi videli da deluje?

the reason Ben's not in the church, and the reason no one is in the church but for Season 1 people is because they wrote the ending to the show after writing the pilot. And never changed it.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Lion29 ::

95% terh odgovorov dobis ce pogledas tisti intervju in preberes link od trona
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

XsenO ::

Lion29 je izjavil:

95% terh odgovorov dobis ce pogledas tisti intervju in preberes link od trona


In ti v tem ne vidiš težave?
1 + 1 = 1

Lion29 ::

XsenO je izjavil:

Lion29 je izjavil:

95% terh odgovorov dobis ce pogledas tisti intervju in preberes link od trona


In ti v tem ne vidiš težave?


sploh ne.. vse je bilo razlozeno ze v seriji, samo nismo bili dovolj pozorni... in kot receno je namerno tako nareto, da ni za to velikega poudarka...ce pa kdo zeli vec, pa naj si pogleda... ce pa ne, pa je potem tudi nesmiselno naprej trolat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

lebang1 ::

Malo razočaran nad koncem.... lahko bi kaj bolše naredili...

T-h-o-r ::

I'm sorry for ALL you people who were Lost fans who now hate the show. It's a sad thing to have put your hope into this joke of a tv show.

I worked on the first season of Lost at a Post Production house here in LA. Me and my co-workers callled it "Gilligan's Island". After seeing the "smoke monster" and a polar bear on a tropical island, I couldn't help but laugh. First season I thnk. I haven't watched one second of it since. But I feel for you who all who have.

The show is beyond bad. And make no mistake, the writer's had absolutely no idea where they were headed. They just needed to keep the show popular in the ratings so they could get paid. They couldn't give a rats a#s how the story played out. And it showed.
There would NEVER, NEVER be any sort of story resoluton (coherently, that is) as long as the show was popular. JJ Abrams is a joke. I'm sure he said, "just keep it going no matter what!"

I'm interested in how it will end though. Maybe everything will end up being a dream. Or maybe everyone died in the initial crash. Either way, the show sucked big time. And it's a perfect example of how not to write a story. It was stretched in so many directions and went off on so many tangents, just to do one thing.
Make Money. Who cared whether it made any sense.
Best Wishes, Lost fans.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

T-h-o-r ::

An island with a strange electromagnetic power that comes from the vajayjay of destiny with its glow water. There is also a cloaca of destiny with a cork. A lot of ladies with bladder issues must wish for one of dem.

- WTF was so special about Walt?

ESP 1970s powers of matthew star type stuff. poorly thought through, no longer to be thought of or mentioned. not the droids you're looking for.

- WTF built the light well?

folks.
not the droids you're looking for.

- WTF was the light?

spiritual energy, the soul, the essential essence, the fifth element, the light inside all of us, disney energy, unobtainium rays...
not the droids you're looking for.

- WTF built the statue?

people jacob brought to craphole island.

- WTF was the smoke monster?

damn good question. a poorly thought out copy of PREY?

- WTF did the island's light well needed protecting if anyone who got in
there died (IF they could find it)?

not the droids you're looking for.

- WTF were all the other people from the flight? Not good enough for the church? Not even Jacob and his brother?! Or Richard?!?!

no deep karmic connection to the other people there / not leading cast members.
not the droids you're looking for.

- WTF picked the first island protector?

not the droids you're looking for.

- WTF was Richard doing with the Dharma Initiative, away from the island?

look! a dangling plot thread.

- WTF happened to the Dharma Initiative and HTF did they find the island in the first place?

jacob brought them there.

any humans coming into contact with the island we know of were brought there by jacob as part of his psychotic social experiments. he is a maniacal god-like monster. like out of original star trek.

but really... its all hallucinations. it was going to be, anyway. then the car crash of success derailed stuff for the better part of six years.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

lebang1 ::

Are you angry? Feeling cheated? Quickly realizing that all the effort and attention you put into Lost in the past six years was for naught? I don't blame you.


klik

mavec ::

Gledal še do konca 3. sezone. In že takrat me je minevalo, no dokončno mi je pa "film" počil pri 3. oz. 4. delu 4. sezone ;>. Od takrat dalje nisem gledal niti sekunde LOSTA ;>. In kot kaže sem se odločil več kot pravilno.

nekikr ::

Po čem sklepaš?

Lonsarg ::

Konc je cist fajn, sam bi mogu bit na koncu tretje sezone:)

Heisenberg ::

kako prejsnjo sezono bi morali spreskociti in zadnjo sezono razsiriti na dve sezoni,da bi objasnili se vse pomanjkljivosti....
je ze kdo izvedel kaksen namen so imele "stevilke" ?

Tr0n ::

Razen da so povezale Hurleya z otokom, niso imele nekega drugega namena. Vsaj ne, da bi se spomnil.

Damjan Jagar ::

Cifre so prikazovale številko kandidatov.
http://jagar.si

Heisenberg ::

ja točno v "Lighthouse" so bile te številke povazane z osebami na "vrtiljaku".....samo a se še kdo spomni da so bile te številke tudi na "hatchu" ko so vstopili dol do pritiskanja gumba....pa a niso bile te številke tudi oddajane iz oddajnika, saj je te številke zaupal Hurleyu nekdo v norišnici če se prav spomnim in je potem s temi številkami dobil na lotu....?

Jst ::

Ta serija bi morala imeti dva konca.

Glede na dejstvo, kolikokrat so pisci ponavljali, da je ta serija o faith vs. science, bi lahko sebe malo bolj poslušali in temu primerno posneli Halfseries.Finale.1.1 ob koncu druge oziroma tretje sezone, kjer bi končali science del. Nato pa finale kot je bil za faith del showa. Potem naj se pa ljudje odločijo, po kateri poti bodo hodili. That would be refreshing in TV universe.

Odkar imam psa, poslušam dosti podcastov, večinoma ameriških oddaj, povezanih z tehnologijo. In menda so se prav v vsakem razočarani in navdušeni strinjali, da sta bili prvi dve sezoni "best show on TV."

Če po koncu serije potrebuješ še kakšen esej, da zgodbo dojameš,... mislim, da to ravno ne more biti pohvala piscem.

Sicer pa, Lost si je sam postavil visoki standard med prvo sezono, zato takšni odzivi po koncu, ne morejo biti presenečenje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mastah ::

finale je biu odlicen, problem je samo folk ki ne razume dolocenih stvari in bi rad cist navaden konec. Ce bi tko naredil, dons vec noben nebi govoril o lostu, ampak bi ga ze vsi pozabli, tko so pa dolocene stvari prepuscene da si jih lohk vsak po svoje razlaga, in se bo se kar nekaj cajta govorilo o temu

Tr0n ::

Damjan Jagar je izjavil:

Cifre so prikazovale številko kandidatov.

Aha, to pa je mozno ja. :)

Jst ::

mastah: Saj lahko narediš mistery serijo z zadovoljivim koncem. V Lostu je pa bilo polno podrobnostih, čudnih naključij, dogodkov, od katerih so nekateri nekaj pomenili, jih v seriji na veliko izpostavljali, nato pa pozabili na njih. Like Walt. Walt is special and always wet. Potem pozabijo na njega, čez sezono v določenem delu ga spet potegnejo ven in to je bilo to.

V bistvu če dobro pomislim, bi bila sezona 6 sama zase (torej če bi gledal samo to sezono, brez da bi videl prejšnje) kar v redu. Ampak kot celota pa ne.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tattoo ::

Meni bolj tisti intervju deluje kot opravičilo zavito v celofan, ker so se zajebavali z gledalci serije kar 6 let. Če izvzamemo vse nepomembne reči v seriji, nam ostane gradiva ravno za 60 minut. Večkrat se ponovi (cinični pisec), tudi če niste verni ... takoj zatem pa God, science-faith, itd. Toliko krat kot nas je ta serija peljala žejna čez vodo nas pomoje nobena drugi ni in za to si že mogoče zaslužijo kakšno pohvalo. Saj ne rečem, da bi morali vse razložiti, rad imam odprte konce ampak takoj (ko je nekdo pred mano zapisal), ko se vključi ideja Boga, usode, vere, itd., izgubi to vse zakonitosti in vse reči izgubijo pomen, razen tistega glavnega sporočila, ki se ga da zapisati v desetih povedi.

Matev ::

mogoče bodo pa sedaj posneli film
če bo le zadosti ljudi ki jih konec draži

Heisenberg ::

torej nekaj en teden je po finalu! Ste pogruntali kaj novega ? Kaj je otok, ipd...?

vasquez ::

Malo sem prebiral odzive na internetu in glede konca ni nekih dvomov. Vse na otoku je bilo resnično, flash sideways se dogajajo izven časa, potem ko so že vsi umrli. So pa nekateri zelo nezadovoljni, ker veliko stvari ni bilo pojasneno, čeprav je večina zadovoljna s koncem. Avgusta pridejo DVD-ji in bo še nekaj dodatnih minut iz obdobja ko sta bila na otoku glavna Hurley in Ben.

Me pa res zanima ali bodo posneli še kakšenm film ali pa spinoff. Dozdeva se mi, da so namenoma pustili nepojasneno toliko stvari, da bi se kasneje dalo še kaj zaslužiti. Jorge (Hugo) se je v svojem podcastu hecal z Lost TNG, ampak on tukaj nima veliko besede.

Karaya 52 ::

Vodotesna zgodba in Lost ne gresta skupaj, kdor je to pričakoval po 5. sezoni je mogoče res zapravljal čas. Zanimiva je alternativna realnost, Jack dobi sina kakšrnega si je želel njegov oče, Sawyer postane policaj in odkriva prevare, goljufije, Desmond postane idealen zet, John premaga komplekse in se pusti oprerirati. Skratka, neka projekcija želj, podob - psihološki moment pa je že od samega začetka serije vsidran v jedro.

Okapi ::

Prostora za nadaljevanje (bodisi filma, serije, risane serije) je vsekakor dovolj. Otok obstaja in so ljudje, ki vedo, da obstaja in ima "nenavadne" lastnosti.

O.

Lion29 ::

ja, jaz si bi tudi zelel kak film ali celo serijo...ampak cez kake 3-4 leta...mocno upam!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PARTyZAN ::

Pogledal do konca, bil (pričakovano) razočaran zdaj pa jadram naprej :P. Prvi dve sezoni sta bili precej OK, potem je pa vse šlo samo še downhill. Star Trek me je očitno čisto preveč razvadil z dobro razloženo zgodbo, ki se celo med različnimi serijami ujema zelo dobro.

Pri LOSTu sem pa dobil občutek, da so že zelo na začetku začeli samo še raztegovati zadevo, da bi zaslužili več keša. In pri temu so za moj okus propadli po celi črti. Konec je izveden na najbolj easy mode način ... its supernatural!

Vsakemu svoje.

Tr0n ::

"Supernatural" so samo "sideways" flashbacki. Pa seveda sam otok kot tak. :)

vasquez ::

Problem pri teh ameriških nadaljevankah je, da so tako odvisne od gledanosti. Ko pišeš pilota ne veš ali bo sploh posneta cela sezona. Pri policijskih in zdravniških nadaljevankah ni to tak problem, če pa je zgodba bolj kompleksna, je pa treba pri uspešnicah kot je npr. Lost, nategovati zgodbo do absurda.

Govori se, da je bil sprva sam otok mišljen kot vice, zato se sedaj producenti tudi hvalijo, da so serijo zaključili tako kot so jo vseskozi nameravali.

Okapi ::

Pa seveda sam otok kot tak.
Tega pa ne vemo. Bolj kaže na kakšno napredno neznano tehnologijo, mogoče od kakšnih vesoljcev ali pa Atlantidov.

O.

Tr0n ::

Heisenberg ::

@tron: ne dela več sploh

Tr0n ::

Hehe. Pac epilog Losta, kjer vladata Hurley in Ben.

ali3n ::

Get a glimpse of Ben Linus in action in the "Lost" DVD special feature "New Man in Charge," which will be a part of "Lost: The Complete Sixth and Final Season" and "Lost: The Complete Collection," available on DVD & Blu-ray on August 24.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Lion29 ::

ali3n je izjavil:

Get a glimpse of Ben Linus in action in the "Lost" DVD special feature "New Man in Charge," which will be a part of "Lost: The Complete Sixth and Final Season" and "Lost: The Complete Collection," available on DVD & Blu-ray on August 24.


komaj cakam, da bo na voljo na travniku v 1080p :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MaCoFaCo ::

Brez veze. Bi morali še vsaj nekaj takih filmčkov narest :>

Keyser Soze ::

It's... Complicated.

Sem pogledal zadevo in moram rečt, da zna bit kar "težka" za kakšne bolj emocionalne duše. Je pa konec dovolj odprt, da pušča mali miljon razlag kako in zakaj. In marsikoga takšna negotovost lahko pusti precej togotnega.

Da je zaradi tega nadaljevanka slaba? Eh, dej ga srat no.

Meni je jasno, da bom moral malo osvežit spomin, da bom lahko povezal vse konce skupaj. Če pa kdo želi, da se mu v zadnjem delu gledanega vse razjasni, naj pa pogleda kakšno risanko od Tom & Jerryja. Tam imaš vse v enem kosu, od zapleta do razjasnitve. In ti je na koncu vse jasno. (ni pa nujno seveda >:D)
OM, F, G!

T-h-o-r ::

nekaj je vse do potankosti razložit

drugo pa je imeti 5 sezon serije, vseh 5 sezon zavrečti in posneti totalno unrelated 6. sezono
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

C_maniak ::

sej so avtorji ves čas govorili, da je v zgodbi poudarek na likih in kako vsak od njih preživlja te zaplete in js sem tudi tako dojemal vse. ne pa zdej jokat, če ni bila vsaka pi****ija razložena. bi bilo lepo, pa pač ni bilo, tako kot še marsikaj v življenju ne ;)

nekikr ::

Meni je bila pa serija ravno zaradi teh nepojasnjenih zadev super. Pusti ti, da si po svoje razlagaš nekatere pojave in dogodke in na koncu sam narediš nek logični zaključek. Prav refreshing je bilo, v poplavi CSI, NCSI in ostalih 187ih identičnih serij.

Jst ::

Včeraj oziroma danes ponoči, ko sem se spravil v posteljo, mi je na misel padla nadaljevanka Lost. In nisem se nikakor mogel spomniti, kako so v zadnji sezoni prišli tisti skupaj, kateri so bili v 60ih (or something) in EvilLock z Jin, ki je prišla, da bo našla svojega moža in ostali, ki niso "zginili iz letala." Torej tisti v 60ih in tisti v sedanjosti ("sedanjost").

Zaradi tega nisem mogel zaspati vsaj do treh ponoči, ko sem pokadil zadnji cigaret in pogledal na uro. (Bolj ko sem se matral, da ne bi mislil na to, več stvari sem se spomnil.)

Danes pa, ko mi je šlo po glavi ob kavi, sem se spomnil, da so ob koncu predzadnje sezone detonirali bombo. Kaj sem se sedaj prav spomnil?

Saj vem, da bi lahko šel brat kakšno "Lostopedio," ampak to me je tako matralo in je lažje vprašati tu, če se kdo še spomni, kot pa prebirati opis vsake epizode.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
18 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Westworld (Tv serija 2016- ) (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1009245536 (1520) oo7

Serije (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6311122 (1823) opeter
»

Nadaljevanka Alcatraz (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9116238 (14088) Pithlit
»

Lost - the video game

Oddelek: Igre
61065 (1065) Pesimist

Več podobnih tem