» »

Serija: Breaking Bad - spoiler contaminated

Serija: Breaking Bad - spoiler contaminated

««
6 / 23
»»

Lion29 ::

se par dni...


malo sem razmišljal... kako mislite, da se bo končalo?

full je nehvaležno rpedvidevat BB, ker so ena izmed najmanj predvidljivih serij....

nekako si predstavljam, da bo WW tolko časa pritiskal na Jesseja, da se mu bo snelo in ga bo pokončal
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Ramon dekers ::

pa kaj rajcaš, daj mir:))sem že mislil da je zunaj.

Lion29 ::

hehe... ustvarjamo malo napetost... anticipation... bo katarza tolk vecja :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Ramon dekers ::

črnc je itak krepnu, serija brez njega nima več tistega pravega okusa.

Lion29 ::

Ramon dekers je izjavil:

črnc je itak krepnu, serija brez njega nima več tistega pravega okusa.


itaq da bo mela... brez skrbi ;) tut brez njega je bla dobra... on je prinesel veliko svezine... sem preprican, da bo prav tako super zanimivo...

sicer pa lani se mi zdi, da je bilo vec hype-a pred sezono... letos nisem nic zasledil :(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

leiito ::

Hype-a mogoče ne, se pa zelo veliko piše v teh dneh, bili so na naslovnici Hollywood reporterja, Cranston je na show The View prinesel vsaki vrečko plavega, govori se tudi o filmu + tema je aktualna zaradi zdravstvene reforme, ker če bi bilo Waltu zdravljenje dosegljivo, ne bi bil moral zaviti na kriva pota (posrečen prevod, btw).

Lion29 ::

epizoda pobrana. pismo se mi bo vleku danes dan do vecera :D komi cakam!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

leiito ::

soliden uvod v sezono, čeprav je bilo stopnjevanje variante Walt Corleone predvidljivo.

Bor H ::

Zanimiv začetek, škoda sam da sem že mal pozabu kaj se je dogajal prej pa sem mogu pogledat zakaj je Ted v bolnici. Pa tist hec z magnetom mi je mal nerealen, nočem pa spoilerjev pisat..

Lion29 ::

not shabby, not shabby at all!



spoilers




lol@"Because I said so"...in njegov samozadovoljen obraz :D
lol@"We are done, when I say we are done".... and Saul's face :D
lol@"I forgive you"....In izraz na Skylarjevem obrazu :D


kaj naj recem, epizoda po pricakovanju :D me zanima cemu je WW na "terenu" cist na zacetku... kaj bo vodilo do teh dogodokov
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

kow ::

Zapleti so malo iz trte izviti, ampak dober... je le 5. sezona. Še vedno zabavno in do konca bomo lahko ugibali ali bo živel ali umrl svoboden :)

Nikec3 ::

Prva epizoda je bila vrhunska. Breaking Bad je ena izmed redkih serij, ki se z sezonami ne slabša (vsaj po mojem mnenju).
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

echo ::

Zato je tudi prav, da bo tale zadnja. Res upam, da se bodo držali tega.
Če že ima kdo preveč denarja, naj raje isti ustvarjalci naredijo novo serijo z novimi igralci in novimi premisami.

Nikec3 ::

Na Metacritic ima peta sezona Breaking Bad (torej prva epizoda) trenutno oceno 98/100. Drugače povedano, od 21 kritikov, jih je dalo 20 epizodi najvišjo oceno.

http://www.metacritic.com/tv/breaking-b...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

leiito ::

echo je izjavil:

Zato je tudi prav, da bo tale zadnja. Res upam, da se bodo držali tega.
Če že ima kdo preveč denarja, naj raje isti ustvarjalci naredijo novo serijo z novimi igralci in novimi premisami.


Še 6. bo, technically speaking, 16 epizod total, po 8 epizod za 5. in 6. sezono, če se ne motim.

Nismo pa več offbeat, BB je zdaj mainstream supershow:

Ever since Sunday night's season-five premiere, "Breaking Bad" is breaking records. According to a press release from AMC, 2.9 million viewers tuned in to be reunited with Walt, Jesse and company for "Live Free or Die," making it the most-watched episode of the series yet. Compared with the season-four premiere in July 2011, the total number of viewers was up 14 percent, and the coveted 18 to 49 demographic in particular saw a 34 percent increase in viewership.

hojnikb ::

cant wait for episode 2 ;)

Men osebno huda serija 8-)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Okapi ::

To z magnetom je sicer zanimiv humoristični vložek, ampak saj menda ni imel tak mastermind, kot je bil Gus, kar nešifriranega diska v prenosniku.;)
Na drugi strani pa, kaj če je imel SSD?

Je pa to izvrstna iztočnica za eno od prihodnjih epizod Mythbusterjev.;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Nikec3 ::

Magnets bitch! 8-)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Lion29 ::

Okapi: a emp ne deluje na vse elektronske naprave? SSD, hdd, mama plata, telefoni, etc?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

AFAIK ne tako, da kar zbriše podatke. Predvsem pa elektromagnet ni emp.

O.

Nikec3 ::

Že dalj časa opažam, pri zadnji epizodi pa še posebej. Ali se mi samo zdi, ali pa režiserji Breaking Bada navdih jemljejo od Tarantina? Nekaj scen je bilo prav značilnih zanj.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

echo ::

Jap, malo po svoje obrnjen, ampak Tarantino še vedno. Recimo ko Walt gleda v prtljažnik se zdejle spomnim - čista Tarantinova "serious shit is 'bout to happen!" scena.

leiito ::

Ne bi ravno rekel, da Gilligan od Tarantina jemlje navdih, tip je izvirno briljanten, prej so kakšne scene hommage, npr. Godfather-u v 5/01.

Prav zanima me kako bo rešil problem Hanka, po "he was right under my nose" monologu šefa policije ne bi bilo več logično, če ne bi posumil v Walta, prizor to itak jasno sugerira. Pofl scenarist bi zadevo rešil npr s kakšno last minute life-saving "now we're even" sceno. Malo boljši bi se fokusiral na Hankovo moralno dilemo oz. več njih, ampak oba bi ga morala zaradi toka zgodbe ubiti. Gilligan pa bo oz. je to garant rešil z eleganco, ki dela BB to, kar je, ena najboljših stvari na tiviju ever.

Svaka čast pa tudi Cranstonu, za tak tip vloge je res neprekosljiv. Zaradi svojih dejanj bi nam moral biti Že zdavnaj antipatičen, pa nam še vedno ni.

Gladi ::

"He was right uder my nose" pomoje samo napeljuje gledalce na to kaj je možno da se razvije. Zelo dvomim da Hank karkol sumi, mu je pa definitivno dal šef namig. Tveganje bo/nebo odkrit pa itak poteka že večji del serije.

Mi je pa zanimivo to, da ko je Walter šel na ponovno slikanje pljuč je samo pri kosilu, ko ga je žena(ali sin) vprašala o rezultatih, je samo komentiral da rak ni napredoval in basta. Pomoje se lah še iz tega kej razvije, za konec seveda.

Lion29 ::

leiito je izjavil:

Gilligan pa bo oz. je to garant rešil z eleganco, ki dela BB to, kar je, ena najboljših stvari na tiviju ever.


jap!

sem v yadnjih par letih gledal le pescico "series finale".... DHW...bogo, sopranovi, hm... smallville beda... house.... hmm...prison break... hm..., lost...:(....drugih se ne spomnem...

sem preprican, da bo BB epski...ponavadi ko pricakujem, sem vedno razocaran, ampak BB me se ni razocaru...

cranston je pa itaq FENOMENALEN!

prejsnjo sezono mi je bil gus super, to sezono bo zgleda mike stural...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

leiito ::

+1 Lion, casting res izvenserijski. Zanimivost; lik Jesseja Pinkmana je bi izvirno namenjen za odstrel ob koncu 1. sezone, ampak je Aaron Paul vse tako navdušil, da so spremenili skript. Danes si serije brez Pinkmana niti ne predstavljamo.

A propos, štrajk scenaristov in drugi piscev pred leti je bil res utemeljen. Pridne mravljice, ki ne dobijo slave in moči, vsaj šuške si pa gotovo več kot zaslužijo in zahtevali so minimalne povišice
Smo pa plačali visoko ceno tistega štrajka, bil jr katalist za razmah reality showov.

Lion29 ::

SPOILERS



Mike says:
Call them: Yes sir and No sir


:D


OMG, the writing is fabulous and the acting is impeccable! Mr. White scares the bejeezus out of me. His looks, his stance...his psycho mind games...

to je kar obozujem pr tej seriji... character depth and development!

komaj cakam, da se majk in uoltr pocita
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

Sedaj ko je biznis v Majkovih rokah, izpade vse skupaj skoraj preveč pod kontrolo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

Sedaj ko je biznis v Majkovih rokah, izpade vse skupaj skoraj preveč pod kontrolo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

echo ::

Brez dvoma najboljši tedenski entertainment ta trenutek.
Pa muzika!
Uni marijačiji mi še zmer odzvanjajo v glavi, tole pr S5E3 je blo tut zelo primerno.
In ko se vse odlične stvari zlijejo v eno serijo, bo ta briljantna.
Je pa verjetno težko začeti s peto/četrto sezono, sploh če hočemo resnično dojeti vse osebnostne spremembe in FUBAR trenutke.

leiito ::

Serija desetletja, ob The Wire, nedvomno, čeprav se mi zdijo prve tri epizode 5. sezone kljub vsestranski briljanci s stališča zgodbe in razvoja karakterjev slabše kot prej. Dva predvidljiva loka, vsak s potencialno terminalnimi posledicami, eden s Hankom, drugi z Mikeom + godfather/scarfaceizacija Walta, ampak še vedno upam, da nas bo Gilligan zapeljal v nepredvideno smer. Vprašanje tudi kako zadevo končati. Ker če Walt ne umre ali ne gre v zapor je morala zgodbe, crime pays?

Gladi ::

Nevem zakaj ste nekateri "obsedeni" s tem slabim/dobrim koceptom ter moralo in ne moralo. Zakaj bi pa morala met zgodba nek moralni nauk, ljudje nismo samo dobri in nismo samo slabi, dogodki in naša dejanja nas odvedeta do končne situacije. In tudi vsako barabo ne obsodijo in tud vsak junak ni poveličevan.

Mesar ::

Stara generacija Gladi... mogoče niti ne tako v letih kot v nefleksibilnosti.
Your turn to burn!

leiito ::

Gladi je izjavil:

Nevem zakaj ste nekateri "obsedeni" s tem slabim/dobrim koceptom ter moralo in ne moralo. Zakaj bi pa morala met zgodba nek moralni nauk, ljudje nismo samo dobri in nismo samo slabi, dogodki in naša dejanja nas odvedeta do končne situacije. In tudi vsako barabo ne obsodijo in tud vsak junak ni poveličevan.


Sam sploh ne trdim, da je moralni nauk nujen in kar se mene tiče Walt ni nujno nemoralen, pač počne, kar se mu zdi, da mora. Druga stvar so pa ameriški ustvarjalci, tudi pritisk oz pričakovanja javnosti in posledično producentov oz studiov.

bond007 ::

Ta Skyler bo še problematična...

Lion29 ::

bond007 je izjavil:

Ta Skyler bo še problematična...


SPOILER




heh, ves cas sem imel obcutek, da se bo daj ona zoperstavila, ker jo Walt izziva... in tako jo je ponizal, da sam cakam, kdaj ga bo hotla zastrupit pa to :D


kaj mislite s kako idejo je prsu WW na plan, da se resijo problema une uptight prasice?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Ramon dekers ::

kaj mislite s kako idejo je prsu WW na plan, da se resijo problema une uptight prasice?


fental jo bodo.

Drugače pa nič posebnega, že ves čas sem imel občutek da bo Skyler delala probleme. Ampak kakorkoli pogledaš jo ww ne bi smel vplesti že v štartu ker je preveč zabita in bi ali bo slej ko prej čivkala. Ok res da pere denar, ampa to bi se dalo tudi brez nje.

Problem ki ga vidim je da ww tudi preveč zapravlja, tole z avtomobili pač ne gre.

Lion29 ::

a-a, skylar pa ze ni zabita, prej obratno. glede na to, da vsi zdj pricakujemo nek vlki upor skaylar in neko vlko stalo, mislim, da bomo razocarani, nickolikokrat so se pisci izkazali in nas zajebali :D


ww je ratu cocky... he thinks he's invincible.... sploh po njegovem monologu ob bazenu... kak je razlagal kaj vse je prezivel, over and over.... in itak ga bo kmalu bajtalo in di ass!...

skratka, can't wait
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

Skyler ni zabita. Če že izbiramo kdo sodi v psihiatrično bolnišnico, je favorit definitivno Walt. Zadnje čase imam problem kako "likat" Walta, ker je totalen kreten. Ni mi všeč, da zapostavljajo Pinkmana. Dialog med Waltom in Skyler, ko mu ona na koncu reče, da čakajo na raka, je bil odličen. Zadnja scena in tiktakanje ure pa je seveda simbol za odštevanje nečesa. Waltovo življenje?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Lion29 ::

Nikec3 je izjavil:

Zadnje čase imam problem kako "likat" Walta, ker je totalen kreten.



ce mi verjames ali ne, obozujem to serijo ravno zaradi tega, ker se pisci ne trudijo poz. ne obremenjujejo z vsecnimi liki...kot to opazimo pri drugih serijah, ko je zelo ocitno, da to pocno...

tukaj walt ni vsemogocen, dela debilne napake, vcasih je neveden, vcasih se vede res kot dick... moralisticno naklada, ko vsi vemo, da je full of shit, UBIJA...totalno podcenjuje in prezira jesseja, misli, da je pametnejsi od vseh... skratka vecplastni clovek....

in tudi sam se ne ubadam s tem, ali mi je kak lik vsec ali ne...logicno imam preference, ki pa se spreminjajo... ampak dejansko, popolnoma uzivam v te nepredvidljivosti in tej vecplastnosti...


upam, da bo team psicev te serije ostal skup in hitro nadaljeval s kako novo... z drugacno tematiko...

sicer pa zelo opazujem vse kar se tice te serije... od igranja, do fantasticnih kadrov, ki odlicno "settajo mood", muzike, pace, etc... full tezko najdem kaksne faulte.... tak da ni sam pisanje na vrhuncu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

Vseeno, Walt je kreten, Pinkman pa lahko naredi kar hoče, pa mi bo še vedno všeč karakter. Sicer pa imajo vse serije všečne karakterje, še Game Of Thrones.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

bond007 ::

Hja Pinkman je pač mal softič po karakterju, pač mlad je, nekonflikten, nima nekih prevelikih ambicij glede drog in denarja in večkrat jih je zaradi tega tudi dobil po pi... kot tak res ni ravno primeren za ta prav hard business. Za razliko od WW, ki je pravo nasprotje, čeprav glede na njegov način reševanja problemov in dejstvo da se mu stanje vseskozi slabša (pa ne mislim zdravja), bo res zanimivo videt kako bo rešil probleme z Skyler. Baba sigurno ni neumna in ve, da ne bo mira, doker WW ne gre v penzijo, pa čeprav je kao vse "uredil"...

Ramon dekers ::

ok, ok! Skyler se v avtopralnici zmesa, poskusi se utopiti v bazenu, ne deluje mi kot nek biser mentalne stabilnosti...karakterno je bil najaci gus.

leiito ::

Nikec3 je izjavil:

Skyler ni zabita. Če že izbiramo kdo sodi v psihiatrično bolnišnico, je favorit definitivno Walt. Zadnje čase imam problem kako "likat" Walta, ker je totalen kreten. Ni mi všeč, da zapostavljajo Pinkmana. Dialog med Waltom in Skyler, ko mu ona na koncu reče, da čakajo na raka, je bil odličen. Zadnja scena in tiktakanje ure pa je seveda simbol za odštevanje nečesa. Waltovo življenje?


Ura tiktaka večim akterjem in na več nivojih. Gilligan je obseden z detajli. V enem od
intervjujev Anna Gunn (Skylar) razlaga, da je porabil cel dan, da se je odločil kakšne barve bo
lak na njenih nohtih v tisti sceni v kopalnici, ko miga s prsti na nogah. Tehnike zvoka Gilligan terorizira s podrobnostmi, ki jih sploh ne slišimo; pravi da je to za naslednje rodove, ko bo zvok na tiviju superultra HD...

Sicer pa tudi igralci sami ne vejo glede zgodbe več od tega, kar posnamejo. Kot pravi Gilligan vsega ne ve niti on sam, ker je "the best story-telling organic". Btw, mnogi avorji opisujejo fenomen, ko protagonisti zgodbe "zaživijo" a life of their own in je avtor bolj zapisovalec kot dejanski avtor; s tega stališča jezanimiva Bartolova spremna beseda k Alamutu.

Enivej, v prejšnji sezoni je imel, tako Gilligan, na story boardu, da Hector Salamanca ubije Gustava, kako točno bo do tega prišlo pa je zgodbo ustvarjal sproti. V vsakem primeru BB doslej ni razočaral s predvidljivostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Lion29 ::

leiito je izjavil:

V vsakem primeru BB doslej ni razočaral s predvidljivostjo.




se nebi mogu bolj strinjat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

hojnikb ::

tale zadna episoda je bla kr intense ;)
BB ne razočara 8-)
#brezpodpisa

Gladi ::

Pa zadnje čase skoraj v vsaki epizodi "v štuljo" kakšen dubstep komad

Lion29 ::

OMFG!

gledal jaz na zacetku kaj ma tisti mali veze :O


holly molly
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

black ice ::

Ob napačnem kraju na napačnem mestu. Dobesedno. >:D

Tr0n ::

Damn, ta serija postaja boljsa z vsako epizodo in serijo. Like good aging wine. :)
««
6 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serija: Better Call Saul - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
37672208 (1970) Kurzweil
»

Fargo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
30666660 (2280) IL_DIAVOLO
»

Dexter (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1337246731 (21952) driver_x
»

El Camino: A Breaking Bad Movie (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
659563 (6088) IL_DIAVOLO
»

Lost - nadaljevanka! (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Sedem umetnosti
91281033 (19268) weasel

Več podobnih tem