» »

Tudi spletni prevaranti se borijo proti piratstvu

Tudi spletni prevaranti se borijo proti piratstvu

Spletna amnestija s pomočjo vaše kreditne kartice

Slo-Tech - Kot poročajo na F-Secure, po spletu kroži nov izsiljevalski trojanski konj z imenom DotTorrent.

Za razliko od ostalih trojancev tokratni pri svojem nečednem početju ubira precej inovativen pristop. Zlonamerna programska koda namreč uporabnika obvesti, da je protipiratski skener ICPP Copyright Foundation na njihovem računalniku našel nezakonite torrent datoteke. Za piratiziranje pa so seveda zagrožene drakonske kazni.

A program uporabniku da na voljo še eno možnost. Kdor se želi izogniti težki ječi, visokim kaznim in dolgotrajnim sodnim postopkom, se z ICPP Copyright Foundation lahko dogovori za izvensodno poravnavo. Vse kar je potrebno storiti je, da inkriminirani uporabnik fundaciji nakaže 400 USD. Seveda preko priročnega spletnega nakazila.

Vse kar je potrebno storiti je le to, da v spletni obrazec vpišete podatke o svoji krediti kartici in vaši grehi so vam odpuščeni.

V resnici gre seveda za prevaro, s pomočjo katere prevaranti zgolj kradejo številke kreditnih kartic ter nato vaš tekoči račun osušijo še za tistih nekaj evrov, ki jih že tako ali tako nimate za nakup legalnih glasbenih in filmskih datotek.

5 komentarjev

BaToCarx ::

Ni to ze staro? Nevem deja vu me daje lol.

Dead_Meat ::

Na zadnje je bilo, da so podobno prevaro uporabljali pri Japonskih erotičnih igrah...

Ampak tale je obširnejša... na žalost bo nanjo padala manj izobražena mladina in očki/mamice, ki jih nihče predhodno ne opozori na tole.

žalostno

SuperVeloce ::

BaToCarx je izjavil:

Ni to ze staro? Nevem deja vu me daje lol.

tudi mene je prijel deja vu, pa se nekako ne spomnem, kdaj bi naj to tukaj bral :)

Zgodovina sprememb…

dr.Akula ::

Vau, me čudi da se česa takega niso že veliko prej spomnili, ker tole jim bo dejansko prinašalo tone denarja.
ni podatka

fosil ::

Domiselno in izvirno, pa še celo račun je specificiran po kategorijah in končni znesek ni 400 ampak 399, kot v pravih trgovinah :)

Človek se vpraša, koliko bi lahko zaslužil, če bi avtor svojo ustvarjalno energijo usmeril v legalne projekte.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozi mi kazen 6000GBP+ :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19628184 (15231) pijavka
»

Ogled 3D modela s premikanjem iphona. Game engine?

Oddelek: Programiranje
162605 (2171) vuego
»

Francija pripravlja ostrejšo protipiratsko zakonodajo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
13915727 (11039) redo
»

Powermagic Radeon 8500 LE bios needed...

Oddelek: Pomoč in nasveti
7850 (686) Spajker
»

Racunalo se ne zbudi

Oddelek: Navijanje
7965 (894) chucki

Več podobnih tem