» »

Ogled 3D modela s premikanjem iphona. Game engine?

Ogled 3D modela s premikanjem iphona. Game engine?

MasterMiG ::

Rabim app, v katerega bom naložil 3D model soseske (nima veze format, se da vedno pretvorit), premikanje slike pa bo sledilo premikanju položaja telefona in hoji (gps). Kot okno v virtualno resničnost. Žiroskop, kompas in GPS zadostujejo za določanje viewpointa.
Ali lahko uporabim game engine? Rad bi pa gladko premikanje in neko solidno resolucijo tekstur. Programer začetnik over here:$ Kaj je po vašem mnenju najboljša rešitev? Bi razvoj take aplikacije po naročilu presegel študentski budget? Hvala:)
There is nothing to fear but the fear itself.

detroit ::

Vsekakor bi presegel budget razen če bi sam delal. Drugače pa ni nek problem to po moje narest sam rabiš engine ki prebira podatke iz gpsa in se premika po "svetu". Samo premikanje pa tudi ni nujno da bi bilo tekoče ker gps nima signala včasih, včasih ne dobiš odziva na interval ipd. Rabiš pa geografsko referenciranje vzpostavit nekako, potem bo easy, če le imaš čas. Glede enginov pa nimam blage, any should do.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

MasterMiG ::

No, kompas in žiroskop delujeta vedno (kompas kdaj pa kdaj tut mal štekne, ampak ok). GPS se pa po pol minute tudi uravna, pa tudi ni tako bistven kot druga dva, meter ali tri gor ali dol v tem primeru.
Mogoče bi se splačalo najet kakega indijca? Ima kdo izkušnje?
There is nothing to fear but the fear itself.

Mavrik ::

Saj ti veš da je to projekt za par deset tisoč evrov a ne?
The truth is rarely pure and never simple.

MasterMiG ::

Zakaj že? 3D model dobavim jaz. Grafika je 3D game engine, zastonjski ali licenciran, ni nek blazen strošek. Žiroskop, kompas in gps je lahko odlitavati, applov sdk ali nekaj podobnega to dostavlja aplikaciji.
Vse, kar je potrebno storiti, je naložiti 3d model v npr. Unity, ter povezati senzorje s premikanjem po prostoru. In to je vredno več (deset) tisoč evrov?
There is nothing to fear but the fear itself.

Mipe ::

Rabim app, v katerega bom naložil 3D model soseske (nima veze format, se da vedno pretvorit), premikanje slike pa bo sledilo premikanju položaja telefona in hoji (gps).

Se pravi... imaš telefon, na katerem lahko vidiš 3D model soseske, v kateri se nahajaš (ker drugače rabe kompasa in GPS-ja ne morem tolmačit)?

Če ne gre za Augmented reality @ Wikipedia (se pravi, virtualne zadeve na realnih lokacijah), se mi to zdi... redundančno. Odložiš telefon in odpreš oči.

In za AR že obstajajo aplikacije.

AndrejS ::

unity3d morda

MasterMiG ::

Gre za augmented reality (uporabnik mora imeti opcijo sma izbrati, kakšen transparency 3D modela želi, lahko vidi le 3D model; potem je to VR če prav razumem?).
Fora je v tem, da je 3D model vizualizacija stanja po obnovi npr. Ali stanje pred 100 leti. V arhitekturi zelo uporabno orodje.
Ja, Unity se je tudi meni zdel najboljša opcija, tudi 3D model sem že naložil vanj, ampak se mi začetniku preveč zatika pri programiranju navigacije. Tudi crossplatform ima Unity odlično pokrit.
There is nothing to fear but the fear itself.

Mipe ::

Aha. No, bojim se, da se boš moral potruditi - ali se poglobit v programiranje ali pa najeti koga. Unity3D je namreč ta hip najboljša izbira, tudi za začetnike. Pa kar nekaj matematike bo treba obdelati. Tako da to ziher ne bo poceni. Eno je naložiti model, postaviti ga v okolje (pravilno) pa drugo.

Je pa dobra ideja, samo imajo že Japonci boljšo idejo. Se že takole okoli sprehajajo s svojimi waifuji ;) No, resda so v tem primeru uporabljena bolj praktična VR očala...

Gandalfar ::

https://www.layar.com/ pomojem lahko natweakas

root987 ::

MasterMiG je izjavil:

Zakaj že? 3D model dobavim jaz. Grafika je 3D game engine, zastonjski ali licenciran, ni nek blazen strošek. Žiroskop, kompas in gps je lahko odlitavati, applov sdk ali nekaj podobnega to dostavlja aplikaciji.
Vse, kar je potrebno storiti, je naložiti 3d model v npr. Unity, ter povezati senzorje s premikanjem po prostoru. In to je vredno več (deset) tisoč evrov?

Ne-mobile bi ti še znal dat estimate za kakšno WebGL varianto (ene 3-10k), ampak nimam blage kako se to v mobile browserjih odnese...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

MasterMiG ::

Do zdele sem probaval prilagodit Layar, pa ne gre.. Recimo torej, da uporabimo Unity. Naložit in 'postavit' model ter to povezat z API (žiroskopom, kompasom, GPS). Več kot 10 ur dela??
Ima kdo izkušnje z offshore programerji, lahko kdo priporoči? Sam sem našel stran Freelancer.com, ponudbe od 1500 do 4000 USD. Torej je to dejansko realna cena za nekaj v osnovi dokaj preprostega?
There is nothing to fear but the fear itself.

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

Samo zato, ker ti nisi sposoben ocenit kolko dela lahko to vzame še ne pomeni, da je preprosto

Si slišat ko kakšen projektni vodja
Pa dej dej sej samo skopiraš iz tam sej smo že isto delali

Treba je pa nrdit čisto custom zadevo

MasterMiG ::

ni treba svojih službenih frustracij name stresat, se opravičujem, v Delphiju se mam za kar solidnega programerja, bi si mislil, da lahko po 10 letih razvoja manjših aplikacij vsaj približno ocenim drugo področje, ampak glede na komentarje je očitno, da se motim.
There is nothing to fear but the fear itself.

root987 ::

MasterMiG je izjavil:

ni treba svojih službenih frustracij name stresat, se opravičujem, v Delphiju se mam za kar solidnega programerja, bi si mislil, da lahko po 10 letih razvoja manjših aplikacij vsaj približno ocenim drugo področje, ampak glede na komentarje je očitno, da se motim.

Lepo da vsaj priznaš :P Probi kdaj mal 3D grafike, it's a fun exercise :) Ta primerjava z drugimi področji me spomni na nekoč slišano "saj fejsbuk je pa res brez veze simpl, pač spletna stran, kdo pa to ne more narest?"

Je pa tudi res na vem(o) koliko ceniš svoj (prosti) čas... Če delaš za 2e/h, je verjetno to res projekt za kakšnega študenta (ampak še nisem srečal kakšnega študenskega programerja, ki se bi cenil tako nizko), sicer pa hitro prideš na že omenjenih 3-10k.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

detroit ::

no ja za 3k hmm najbrž ne samo kake 5k pa ja. MasterMig ne bit jezn:) Samo če imaš že 10let manjših aplikacij za seboj v corporate worldu boš tudi vedu kolk pride tvoja ura * kolk h cca bi jih rabil s tveganji ipd
Skero

vuego ::

MasterMiG je izjavil:

Gre za augmented reality (uporabnik mora imeti opcijo sma izbrati, kakšen transparency 3D modela želi, lahko vidi le 3D model; potem je to VR če prav razumem?).
Fora je v tem, da je 3D model vizualizacija stanja po obnovi npr. Ali stanje pred 100 leti. V arhitekturi zelo uporabno orodje.


Podoben sistem že obstaja. Preveri drugi del videa na


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Googlov Tango je telefon, ki se zaveda okolice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6823157 (20553) bluefish
»

Izdelovanje iger in Blender ?

Oddelek: Programiranje
142291 (1752) korenje3
»

Google Maps dodal podatke o vremenu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4513090 (11193) M.B.
»

Microsoft Virtual Earth, naslednja verzija?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
303736 (2444) darkolord
»

izdelovanje iger-vprasanje

Oddelek: Programiranje
181713 (1311) snow

Več podobnih tem