» »

Racunalo se ne zbudi

Racunalo se ne zbudi

Milko ::

Zdele sem DLju nov BIOS za ECS K7S5A, vse sem dobro flashal, potem grem gledat nove opcije biosa, k omogocajo spreminjanje frekvenc do 166/166, grem pocasi...najprej dam TBja 1200 na 138/138, vse dela ok, zdej mam 1250. Potem grem na 150/150, ok, ql, laufa pr 1350. Pol pa grem na 166/166 in racunalnik se mi ne zbudi. Ko ga przgem, slisim, da zalaufa stvari, ampak na monitorju ni slike (pise no connection). Tak da ne morm niti v BIOS, da spremenim nazaj v default. Kaj narest?

chucki ::

Bios na osnovni plošči moraš resetirati! Poglej v knjigo pod JP1 to je jumper za resetiranje biosa!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Milko ::

A tej funkciji se rece "Clear CMOS Memory"? To mam jst pod Jumper 4. A je to to?

mico ::

to je to....sicer pa da ti opisem postopek pri meni...ko prestavis jumper 5x pritisnes gumb za vklop racunlnika, potem potegnes napajalni kabel iz racunala in spet pritisnes 5x gumb....potem jumper prestavis nazaj seveda spet vstekas napajalni kabel in prizges :)

Windi ::

Čaki, čaki, kaj pa baterija. Če ne boš odstranil baterije iz plate, lahko poškoduješ plato, ali pa se bios ne bo resetiral.

Milko ::

Uspelo mi je. Ampak malo drugace. Ocitno obstaja se ena resitev in to je brez da odpiras ohisje (kar zna bit problem, ce je na zadnji strani nalepka z garancijo). Postopek je sledec in preverjeno deluje na moji maticni plosci (ne deluje na vseh). Ugasnemo racunalo, na tipkovnici pritisnemo tipko Insert in jo drzimo. Obenem prizgemo racunalnik (tipko vedno drzimo) in voila...deluje vse po starem, le frekvenca se mora ponovno nastavit. Vse druge nastavitve BIOSA so ohranjene... ;)

Milko ::

Uspelo mi je. In to malo drugace. Ni mi bilo potrebno odpirati ohisja (kar zna biti problem pri racunalnikih z garancijsko nalepko) in prestavljati jumperjev. Vse kar je potrebno storiti je to, da ugasnete racunalnik, na tipkovnici pritisnete tipko Insert (pri ugasjenem racunalniku), jo drzite in obenem prizgete racunalnik (tipko Insert se vedno drzite). Sistem se bo tako uspesno zagnal, nastavitve v BIOSu bodo ohranjene, vse kar bo potrebno storiti je spremeniti frekvenco, ki se je v mojem primeru dala na najmanjso mozno. To preverjeno deluje na moji maticni plosci ECC K7S5A. Upam, da bo komu prav prislo. ;)

chucki ::

vidiš da znaš! Tudi brez naše pomoči!!! vso srečo pri navijanju!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s BIOS - om

Oddelek: Pomoč in nasveti
334777 (4441) luka9
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371906 (1481) cultko
»

bios reset???

Oddelek: Navijanje
12922 (797) SepoX
»

Kaj sem pokvaril?

Oddelek: Navijanje
122066 (1765) podbevna
»

nesreča!!!

Oddelek: Navijanje
271665 (1111) OwcA

Več podobnih tem