» »

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming

««
16 / 20
»»

opeter ::

Icematxyz, hvala zdaj pa je v redu. Izgleda, da je bilo potrebno zagnati sambo na novo. Sam serverček nisem ponovno zagnal že dva dni, odkar sem naložil Ubuntu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Blinder ::

Verjetno je kdo imel enak problem: po inštalaciji jave zvok v youtube(pa še kakšni drugi flash strani) ne deluje več. Kako se to reši?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BaRtMaN ::

opeter: Za naprej si je dobro zapomniti, da strežnik prebere konfiguracijo ob zagonu. Zato ga je potrebno restartat, če se ubada s konfiguracijo. Le redki so pa taki, ki jim lahko ukažeš, da on-the-fly še enkrat preberejo konfiguracijo (so pa :)).

Sims ::

Spet jaz z mojimi čudnimi problemi.

Torej, ko sem naložil ubuntu 10.04 sem preko ubuntu tweak, dal Adobe Flash PPA. in naložil 64 bitno vezijo plugina . Na firefox dela youtube in na Chromium tudi. Če pa grem gledat v synaptic pa nikjer ne najdem nič na temo flash. Torej rad bi odstranil flash. Razlog ni pomemben. Čudim se, da nikjer nobenega paketa ... Kje še naj pogledam, če ni v synaptic? Zanimivo še je, če pogledam v ubuntu tweak pod aplikacije, Je Adobe flash plugin ODkljukan, kot da ni nameščen. Zakaj mi torej flash dela v brskaliku?

Hvala.

poweroff ::

Odpreš terminal in rečeš:
sudo dpkg --get-selections | grep flash

In dobiš imena dveh paketov:
flashplugin-installer
flashplugin-nonfree

ki jih potem z
sudo apt-get remove --purge flashplugin-installer flashplugin-nonfree
pospraviš iz sistema.
sudo poweroff

Icematxyz ::

@opeter

Izgleda, da je bilo potrebno zagnati sambo na novo.


sudo service smbd restart
sudo service nmbd restart


To bi moralo zadostovati za te spremembe. Res pa je da morda ni vse skupaj izvršeno "instant". Ampak traja nekaj sekund. Da se "workgroup name" zamenja in "osveži". Res pa je da če izvršiš ponovni zagon računalnika, se kot je bilo omenjeno, vse spremembe izvršijo brez kakršnega koli pisanja ukazov v terminal.

@Blinder in @Sims. Kot je rekel Matthai. Tako odstraniš Flash Player. In ga lahko znova na to namestiš. Če pa gre za bolj "trdovratno težavo". Pa morda še kaj takšnega:

@Blinder

Verjetno je kdo imel enak problem: po inštalaciji jave zvok v youtube(pa še kakšni drugi flash strani) ne deluje več. Kako se to reši?


Za zvok je zadolžen Flash Player. Lahko pa je več stvari vzrok, zakaj ni zvoka.

Kako si namestil flash player? Lahko poskusiš kaj takšnega:

Vir

In tistih 12 vrstic kode na začetku copy/paste v terminal. Ponoven zagon brskalnika. In poskusi kako dela.

@Sims

Je Adobe flash plugin ODkljukan, kot da ni nameščen. Zakaj mi torej flash dela v brskaliku?


Vidim da ima Ubuntu Tweak že opcijo za ppa-purge. Tako da stori sledeče:

Pod Ubuntu Tweak -> Source Center -> Adobe Flash PPA -> OBKLJUKAJ. In s tem dodaj ta PPA vir. Ker ne vem če si kaj z njega nameščal. Na to pa se sprehodi z miško:

Ubuntu Tweak -> Package Cleaner -> Odkleni -> Purge PPAs -> OBKLJUKAJ Adobe Flash PPA -> Clean.

Če bo še vedno Flash na voljo in nameščen (tisti ki je privzeto nameščen v Ubuntu). Ga odstrani tako kot je napisal Mathhai. Če gre za bolj "trdovratno težavo" pa klikni na povezavo, ki sem jo dal uporabniku Blinder. In enako copy/paste v terminal le prvih 10 od 12 vrstic ukazov + ponovni zagon brskalnika.

Sims ::

pozdrav,

delovala je povezava od Icematxyz

@Matthai, žal ni našel ničesar, vendar je flaš še vedno bil v firefox in chromium

sims@sims-laptop:~$ sudo dpkg --get-selections | grep flash
[sudo] password for sims:
sims@sims-laptop:~$ sudo apt-get remove --purge flashplugin-installer flashplugin-nonfree
Branje seznama paketov... Narejeno
Gradnja drevesa odvisnosti
Reading state information... Narejeno
Paket flashplugin-installer ni nameščen, zato ni odstranjen
Paket flashplugin-nonfree ni nameščen, zato ni odstranjen
0 nadgrajenih, 0 na novo nameščenih, 0 bo odstranjenih in 0 ne nadgrajenih.


tnx obema

poweroff ::

Hmm, tole mi je pa čudno. Da nimaš kakšnega Gnasha inštaliranega: http://www.gnu.org/software/gnash/ ?
sudo poweroff

Sims ::

Ne, dejansko je bilo tako, da sem namestil 64bit adobe. Tudi če sem dal desni klik na kak video pod about je pisalo "about adobe flash player 10" in je pač prelikalo na stran ... To me muči, da je bil flash, ni ga pa "bilo" za sistem. Ko sem odstanil preko ukazov, na onem linku, ga pa več ni bilo. Sedaj sem preko Ubuntu tweak dodal ppa in ponovno nalestil flash in glej ga zlomka:


sims@sims-laptop:~$ sudo dpkg --get-selections | grep flash
[sudo] password for sims:
flashplugin64-installer install
sims@sims-laptop:~$

je noter. Kot da je instaler zgino plugin je pa bil ...

Skratka sedaj je stvar urejena, zakaj pa je prišlo do tega je pa uganka :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Icematxyz ::

Problem je verjetno v tem, da se je nameščalo tudi kaj ročno (s kakšne spletne strani). Na primer z strani Adobe spletne strani. In ne preko apt-get (oziroma synaptic ali preko programskega središča).

Potem je ponavadi potrebno kaj tudi ročno počistiti. Za to pa ravno začetniku prav pride namestitev "meta" paketa ubuntu-restricted-extras takoj po namestitvi Ubuntu. Kjer pa so te zadeve nameščene tako, da se vse rešuje po klasični poti v primeru težav. Če ne pa se pač vpraša. ;)

Sims ::

ja, tnx tebi in vsem, ki sodelujejo v tej temi.

Pyr0Beast ::

Hmm, še kdo misli da bi lahko Open Office imel lastni PDF reader ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

Dobra ideja. Pa relativno enostavna. Evince naj pozaugajo.

Raje bi sicer videl PDF editor...
sudo poweroff

Icematxyz ::

Pogosto zanemarjeno ampak za marsikoga zelo pomembno področje. Urejanje fotografij, izdelava kolažev, dodajanje barvnih robov obstoječim fotografijam, pretvorba velikosti fotografije, sprememba formata in še mnogo, mnogo več...

Tega področja Ubuntu 10.04 zagotovo ne zmore. Za to profesionalen fotograf na tem OS nima kaj iskati! Ali pa če pač zavoljo argumentov zadevo malo raziščimo. 10 ur "Googlanja" pa nič. Sami GUI vmesniki za bolj "hobby" uporabo. Sicer odlična orodja ampak premalo fleksibilna za profesionalce. Ubuntu in fotografije? To pa pač ne gre skupaj.

Kaj pa če bi začeli lepo na začetku. Pri očitnem. Kaj pa če slučajno, kar sam Ubuntu 10.04 zna kaj out-of-the-box postoriti na tem področju. Zagotovo ne? Pa poskusimo. Ubuntu ali znaš spremeniti format fotografije iz jpg v png? Kako bi te to vprašal? No pa poskusimo in odprimo terminal in se postavimo v mapo, kjer se nahaja fotografija z imenom fotografija.jpg. Na primer kar v mapi z imenom fotografije, katera se nahaja na Ubuntu namizju:

cd Namizje/fotografije/
convert fotografija.jpg fotografija.png


Glej ga zlomka. Razumel me je in uspelo mu je! OK. Pa to sem tako ali tako vedel, da zna. To zna pač vsak. To pa res ni nič takšnega. Pa da ne bomo dolgovezili:

Next test:

Na naslednjih fotografijah (ki jih shranimo v mapo fotografije, katera se nahaja na Ubuntu namizju):

 ImageMagick logo

ImageMagick logo



Vir slike

 Ubuntu logo

Ubuntu logo



Vir slike

 Tux by Larry Ewing

Tux by Larry Ewing



Vir slike

 GNU logo

GNU logo



Vir slike

Bomo izvedli naslednje operacije:
-pretvori vse fotografije v png format
-nastavi kvaliteto pretvorbe
-spremeni velikost fotografije (vse večje od 640*420 pomanjšaj)
-razmerje stranic ohrani manjše fotografije pa "osredini v okvir 640*420"
-dodaj rob pri tem "alpha channel fotografije (če obstaja) ohrani"
-dodaj še "drop shadow"
-po 2 fotografiji naj bosta v eni vrsti
-ustvari kolaž
-dodaj v kolaž pod vsako fotografijo ime datoteke

No pa da vidimo sedaj Ubuntu kaj zmoreš. Tega pač zagotovo ne?

cd Namizje/fotografije/
mogrify -format png \
-resize 640x480">" \
-quality 100 \
*.jpg *.png
montage *.png \
-bordercolor "#cccccc" \
-compose Copy \
-border 4 \
-background "#fffffc" \
-geometry '+14+14' \
-gravity center \
-tile 2x \
-set label '%[base]' \
-pointsize 22 \
-shadow \
-quality 100 \
montage.png
exit


 ImageMagick Magick

ImageMagick Magick



Original

Kateri program oziroma "programsko orodje" moram namestiti, da zadevo preizkusim? Prav nobenega. V Ubuntu 10.04 je že pred nameščen ImageMagick.

Next test:....

P.S. Pri igranju z parametri in dokler ne veste kaj točno počnete (in še tudi ko boste vedeli točno kaj počnete) vedno uporabite kopijo fotografij. Ker drugače boste zagotovo (slej kot prej) ostali brez originala v prvotni obliki!

Zgodovina sprememb…

  • vrnil v prejšnje stanje: bluefish ()

Relanium ::

Je za tole kak GUI vmesnik?

Za tole #fffffc ne verjamem da si veliko ljudi predstavlja kakšna barva je.
Jaz recimo vem kakšna logika je, ampak vseeno ne -vidim- barve vnaprej


Drugače se dobi Picasa za ubuntu, če kdo rabi, v .deb paketu

Icematxyz ::

Je za tole kak GUI vmesnik?


Verjetno je. Tako pri spletnem kot namiznem programju.

Za tole #fffffc ne verjamem da si veliko ljudi predstavlja kakšna barva je.


Hex Color v Gimp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pyr0Beast ::

Eh. Brez GUIja lahko delaš samo kakšen resize ali pretvarjanje formatov. Za obdelavo pa resno rabiš GUI kjer sproti vidiš kakšen je rezultat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Pyr0Beast je izjavil:

Eh. Brez GUIja lahko delaš samo kakšen resize ali pretvarjanje formatov. Za obdelavo pa resno rabiš GUI kjer sproti vidiš kakšen je rezultat.


Ja ampak ko maš rezultat v GUI. Potem pride na vrsto "batch". Tukaj se pa vsak GUI skrije. Preprosto ne more se nič primerjati z enim klikom na batch skripto. Je pa to "advanced" zadeva. Ki je pogosto zanemarjena. Oziroma se o njej ne govori pogosto. Pride pa lahko prav marsikomu.

Tudi pretvorba formata individualne fotografije. Vprašanje če je GUI metoda lažja. Kakor za koga.

Drugače pa tudi Gimp omogoča "batch" obdelavo slik. Če smo že pri GUI vmesnikih. Ampak to je že druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

ImageMagick ima tudi enostaven GUI, ki pa zna obdelovati le eno sliko naenkrat. V terminalu poženi
$ display

Na Ubuntu forumih so že razglabljali o manjku GUI-ja za batch operacije. Po preizkusu lahko rečem, da je gThumb v redu, a omejen odgovor na te dileme:

gThumb batch operacije


gThumb resizer

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

S tem da še malo zadevo oddaljim od širina*višina... Bash + ImageMagick + Fotoaparat + SSH + ...dobra ideja. Ti tudi lahko vrne kakšen zanimiv in uporaben rezultat. Ki presega GUI vpis resolucije v vseh pogledih za faktor XYZ. ;)

poweroff ::

Linux je zanič, ker nima orodij za obdelavo slik!

Eee, pa saj obstaja GIMP, Imagemagick,...

No, je pa zanič, ker ne omogoča batch obdelave slik!

Ja, obstaja, evoprimer.

Ja, ampak je zanič, ker nima GUI orodij!

itd, itd. :D
sudo poweroff

BaRtMaN ::

Ne vem, zakaj je enim težko priznati, da so nekatere odprtokodne rešitve uporabne (beri temo a failu v švicarskem kantonu Solothurn). Mogoče so tako zakoreninjeni v amaterski komercialni miselnosti, da se jim zdi kaj takega osebna žalitev, drugače si tega niti ne znam razložiti.

OK, dost offtopica, malo promota - How to install Flash "Square" on Ubuntu amd64. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

KaRkY ::

Ne vem zakaj eni govorite da je linux zanič meni osebno je preko dovolj(Programiranje, Net, multimedija) pa še omogoča mi delo kot ga jaz želim na tak način ko jaz želim(no mogoče mi delo na način ki ga Ubuntu omogoča bolj leži kot Windows sistem).
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Pyr0Beast ::

Icematxyz je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Eh. Brez GUIja lahko delaš samo kakšen resize ali pretvarjanje formatov. Za obdelavo pa resno rabiš GUI kjer sproti vidiš kakšen je rezultat.


Ja ampak ko maš rezultat v GUI. Potem pride na vrsto "batch". Tukaj se pa vsak GUI skrije. Preprosto ne more se nič primerjati z enim klikom na batch skripto. Je pa to "advanced" zadeva. Ki je pogosto zanemarjena. Oziroma se o njej ne govori pogosto. Pride pa lahko prav marsikomu.

Tudi pretvorba formata individualne fotografije. Vprašanje če je GUI metoda lažja. Kakor za koga.

Drugače pa tudi Gimp omogoča "batch" obdelavo slik. Če smo že pri GUI vmesnikih. Ampak to je že druga zgodba.


Resno, kaj boš delal z batch-om ? Namesto da kljocaš komande v terminal lahko stisneš control+c & control+v in imaš slike potegnjene iz fotkiča. Nato zaženeš ustrezen (hiter) program in pobiješ vse neuporabne slike. Kar je uporabnega pa pustiš.
Če se greš zezati z barvami in croppaš imaš itak vsako sliko individualno na razpolago.

FastStone image viewer ima batch še kot nadgradnjo GUIja, ne pa kot terminalno packarijo. Označiš input in output mapo, obkljukaš kaj hočeš in to je to.

Phatch ima podoben batch način ampak je prokleto faking nadležen z dodajanjem akcij.

poweroff je izjavil:

Linux je zanič, ker nima orodij za obdelavo slik!

Eee, pa saj obstaja GIMP, Imagemagick,...

No, je pa zanič, ker ne omogoča batch obdelave slik!

Ja, obstaja, evoprimer.

Ja, ampak je zanič, ker nima GUI orodij!

itd, itd. :D


Ja, Z Gimp-om boš šel resizati slike ? Suicide mission :)

Linux je pri preprosti obdelavi fotografij svetlobna leta stran. Imaš malo morje namenskih programčkov, ki obdelujejo le en točno določen problem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

Kaj pa je zate preprosta obdelava? Google ima svoj repozitorij, v katerem je Picasa, z Ubuntujem pride F-Spot, ki ima nekaj funkcij, v naslednji izdaji pa bo namesto F-spota prišel ShotWell, ki se hvalisa s:
You can rotate, crop, reduce red-eye, and adjust the exposure, saturation, tint, and temperature of each photo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Icematxyz ::

Resno, kaj boš delal z batch-om ? Namesto da kljocaš komande v terminal


Kolaže. Pripravil slike standardiziranih dimenzij za kataloge. Pretvoril formate. Razporedil slike v mape po lastnostih...

Pa to ne z pisanjem ukazov v ukazno vrstico. Ampak z "one-click" rešitvami. Po tem seveda ko imaš "muštre". Že če pišeš blog. In lepiš slike nanj. Kako boš obdelal fotografijo preden jo naložiš? Ročno v kakšnem GUI programu? Ali boš jo "spustil" skozi "mušter" in naložil?

Kaj pa če gre za 100 fotografij? Ali pa milijon?

Icematxyz ::

VirtualBox je priljubljeno in zmogljivo orodje za virtualizacijo. Brez dvoma ga uporablja tudi veliko število uporabnikov Ubuntu OS. Za to morda nasvet predvsem za tiste, ki imajo manjše zaslone. Privzeto (in tako je tudi prav) v VirtualBox vmesniku uporabnik vidi tudi "Menu in Status bar".

Original



Ti dve vrstici uporabniškega vmesnika se da preprosto "izključiti". In s tem pridobiti večjo površino zaslona, ki je na to na voljo, da jo izrabimo za kaj pogosto bolj koristnega.

Tweak



Kako to narediš? Odpreš terminal (ctrl+alt+t) in vpišeš ukaz:

VBoxManage setextradata global GUI/Customizations noMenuBar,noStatusBar

Kako zadevo povrneš na prvotno stanje:

VBoxManage setextradata global GUI/Customizations MenuBar,StatusBar

Pri tem je se potrebno zavedati, da je v pomanjšani obliki potrebno z VirtualBox upravljati preko tipkovnice na sledeč način:

Tipkovnica bližnjice



"Host key" je privzeto desni Ctrl.

Povzeto po članku s spletne strani maketecheasier.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

poweroff ::

BaRtMaN je izjavil:

v naslednji izdaji pa bo namesto F-spota prišel ShotWell

No, jaz pogrešam razpoznavo obrazov. Ampak OK, bomo počakali.
sudo poweroff

P4ajo ::

Torej, na pultu, zgoraj,(gnome) sem si dal widget za vreme. Sicer ne zgubim več kot nekaj sekund če pogledam na internet ampak če imam nekaj naštimano, želim, da deluje kot sem si zamislil. Problem je, ker sem iz Postojne, kraji na izbiro so pa zgolj Ljubljana, Maribor in Portorož. Sicer sem imel do sedaj vedno naštimano na Ljubljano, ker najbolj ustreza, ampak mi ne more služit za nič drugega, kot da si približno predstavljam kakšno vreme je zunaj, približno pa tako ali tako vem, glede na to, da imam v sobi okno in grem vsak dan najmanj enkrat ven, torej nima ravno smisla.
Zato sem se odločil, da si najdem drugi vir podatkov, ki bi imel tudi Postojno, težava je zgolj, ker mi ni uspelo najti poti, kako spremeniti vir.
Ker sem podobno stvar enkrat že počel na KDE, si mislim, da je možno tudi tukaj.
Torej, če kdo ve, kje bi to spremenil, bi bil zelo vesel, če bi delil zmano.

Relanium ::

Danes sem se malo igral z nastavitvami, pa moram rečt da ima Compiz FENOMENALNE efekte.
Res, sem si poštimal da vse skup zgleda res lepo (ne preveč kičasto!!)

Aja pa pogruntal sem da Wubi instalacija zmore brskati tudi po host particiji -tega do zdaj sploh nisem vedel in mi je šlo zelo na živce ker niseem mogel dostopati do nekateriih datotek.
Zdaj Ubuntu že četrti dan zapored poganjam brez restarta pa sem vmes dosti programov nameščal in premeščal, pa ni bilo treba ponovnega zagona sploh.

Tak da če si vzameš čas da si porihtaš instalacijo se da zelo dobro prilagodit uporabnikovim željam.

Mam pa eno vprašanje: če kopiram celotno Ubuntu mapo Wubi instalacije, je to vredu varnostna kopija, ali še kaj manjka?
Pač naredil bi si backup za vsak slučaj

Sims ::

Pozdrav,

za mail klienta uporabljam Evolution 2.30.3. Seveda, je glavna želja, in čudim se, da še ni po defaultu, da ko zapreš evolution, le ta preide v "tray". Obstajajo razni dodatki tipa Alltray, ki je sicer zelo uporaben program. Tudi obstaja mail-notification in mail-notification-evolution. Vendar tudi to ni to. Našel sem tale dodatek http://gnome.eu.org/evo/index.php/Evolu..., ki zgleda obetavno. Vendar ni paketa deb. Pri "ročni" namestitvi mi zateži, da nimam najnovejših paketov ... Skratka lahko kdo sproba tale plugin spravit v pogon in javit, če služi namenu, brez bolečin?

Torej, ko zapreš ali magari minimiziraš evolution, da se se le ta skrije in v tray lepo čaka ikonica.

Sims

Icematxyz ::

@Relanium

Nisem še nikoli tega počel. Ampak če boš kopiral Wubi mapo kot varnostno kopijo na neko drugo lokaciji. In jo v primeru, da bi rad naredil "restore" na prvotno lokacijo preprosto prekopiral nazaj. Prvotno mapo a izbrisal. Potem v teoriji ne bi smelo biti težav. Če pa misliš na način, da bi potem formatiral trdi disk. In namestil najprej Windows potem pa še nazaj prekopiral Wubi mapo. Potem pa boš moral zagotovo še ročno kaj postoriti. "Uninstaller" v Windows potem zagotovo ne bo deloval... Še nekaj več na to temo:

http://ozansafi.wordpress.com/2010/04/1...

Tako da bolje da izdelaš kar klasičen backup podatkov in tvoje uporabniške mape. Wubi pa če nočeš imeti naknadnih težav. Preprosto namestiš/odstraniš po želji.

dux ::

@Sims - klikni na ovojnico zgoraj desno in izberi pošta.
Upanje je v nasih odlocitvah

Sims ::

dux

Da, ovojnica je v Indikator 0.3.7, če kliknem pošta odpre evolution. Problem je, da mi novih mailov ne prikaže, ko je evolution zaprt. Tebi dela drugače? Naj dodam, da v evolution imam aktiviran vstavek evolution indikator. Hecno je, da ni nobenih dodatnih nastavitev v samem vstavku ... Drugače, bi to bilo zame ok, če bi le lahko evolution dol zaprl, ali pa pač minimiziral v ta "tray" ...

Sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Icematxyz ::

Ne uporabljam Evolution. Ampak če prav razumem. Težava je le ko je Evolution zaprt? Če je pa odprt, pa dela "Indikator" tako kot mora?

Icematxyz ::

The elementary Project se razvija na osnovi Ubuntu distribucije. Imajo svoj PPA na Launchpad. Tako da je zelo enostavno namestiti pakete in malo "predelati" Lucid Lynx.

Icon Pack



Vir slike


DanRabbit



Vir slike



Pred časom sem zadevo namestil. Pa je še bila zelo "buggy". Danes sem poskusil zadevo še enkrat. Se pravi kompleten elementary-destop, nautilus, wallpapers, ikone... iz PPA virov. In moram reči. I'm Impressed. Če dam še siv "elementary wallpaper" za ozadje in uporabim ta icon pack:

Faenza



Vir slike

Deluje zadeva zelo prepričljivo. Je pa seveda zadeva še v "Beta" stadiju. Je pa zanimivo videti. Kako postaja zadeva "top-notch". In če kdo želi. Lahko vse skupaj spremlja. Se pravi tudi "design" postaja (in je tudi že) zelo pomemben del GNU/Linux ekosistema.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Sims ::

@Icematxyz

Sem sedaj stestiral podrobneje. Torej v Indikator 0.3.7 imam dva programa, Klepet(empathy), ter Pošta(evolution). Če nobeden od programov ni zagnan je ikona sivo pisemce(mimogrede, sedaj uporabljam Faenza ikone - ja, srečala me je pamet :d). Ko zaženem empathy je v indikatorju, če kliknem na njega, oznaka(modra puščica),da je le ta aktiven. Empathy, če klikneš x(izhod), gre v tray in če mi kdo kaj napiše se ikona v indikatorju obarva črno in še nek čren "popup". Skratka opravi svoje delo. Če nato zaženem evolution, se tudi tukaj označi(modra puščica). Tukaj se pa stvar konča. Torej poslal sem si en mail, sam sebi ter imel evolution minimiran(pomeni, da je še vedno bil na pultu odprt), in ko je prišel mail, indikator ni javil nič. (torej že tukaj ni nekaj v redu). Če pa evolution zaprem, te pa se iz indikatorja oznaka(modra puščica) odstrani. In je to to, se pravi nič. Imam pa Evolution 2.30.3. V bistvu bi rad, da bi tole nekako "delalo out of the box".

Hja ...

Sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

McMallar ::

@Matthai:
No, jaz pogrešam razpoznavo obrazov. Ampak OK, bomo počakali.


Zadnja verzija Picase to zna. No, vsaj verzija za Win. Preveri, ce te zanima.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Icematxyz ::

Imam pa Evolution 2.30.3


Se pravi Maverick Meerkat beta. Ali nadgradnja Evolution v Lucid Lynx? Kot prvo mora biti zraven Evolution nadgrajen tudi evolution-notification vtičnik, ki se sporazumeva z indicator-applet.

Ker sam uporabljam Thunderbird. Se nisem s tem (Evolution) nikoli ukvarjal. In ne vem v kakšnem stanju je zadeva. Tudi Thunderbird zaenkrat nima nekega vtičnika, ki bi "out-of-the-box" dobro deloval z Gnome indicator-applet. Se pravi dobra integracija s tem appeltom.

Glavna težava tukaj je, da naj "notification" področje ne bi služilo za "pomanšanje" aplikacij. Po drugi strani pa Evolution in Thunderbird in podobni programi ne vključujejo v svojem drobovju programske kode, ki bi skrbela za to, da bi kot prvič lahko sam program "ugasnil". Ampak da bi še vedno sporočal "indicator-applet" spremembo stanja. In ge preko njega upravljal. Na primer nova pošta. Zagon in ugasni... Oziroma niti nimajo določeni programi na voljo opcije, da bi se direktno sporazumeval z "indicator-appelt" ali da bi vmes se lahko ustvaril vtičnik. Za to zaenkrat pridejo bolj v poštev v takšnih primerih dodatki kot so "all-tray" ali kakšen dodatek, ki sam preverja stanje na poštnem računu. In pokaže spremembo. Ki pa te omejitve "zaobidejo".

Ne sledim preveč, koliko se vlaga v razvoj boljše intengracije. In kdaj bo za večino popularne programske opreme to delovalo brezhibno out-of-te-box in ne z "workarounds". Osebno bo mi všeč ko bom po sveži namestitvi Ubuntu odprl Thunderbird (ali kateri koli mail klient bo mi odgovarja) in bo indicator-appelt prikazal prispelo pošto in ga bom preko njega lahko upravljal. Po drugi strani pa se do takrat preprosto s tem ne ukvarjam z "workarrounds". Ker odprem Thunderbird in pregledam če je kaj prispele pošte. Če bi hotel indikator prispele pošte. Pa bi uporabil namensko aplikacijo. ;)

Sims ::

Ice,

lepo napisano. Da, nadgradil sem evolution ravno v raziskovalne namene, če bi to v novejši verziji špilalo. Vprašal sem pa tukaj, če slučajno se je kdo s tem že s tem "igral". Samo še vedno imam upanje na tisti dodatek, ki ga ne morem "buildat". Lahko ti narediš ven kak deb? :D Pa ga sprobam ...

http://gnome.eu.org/evo/index.php/Evolu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Icematxyz ::

V čem je ta vtičnik drugačen potem kot "all-tray"? Vse kaj naredi je to, da pomanjša Evolution v tray? Nikjer ne vidim, da bi šlo za kakšno integracijo z Gnome.

Če bi že rad eksperimentiral. Poskusi kaj takšnega. Ampak to deluje zaenkrat le v Lucid Lynx. In gre za "ročno" patchan Evolution 2.28.3. In zagotovo se to ne razume dobro z nadgradnjami. Ampak če pač hočeš poskusi:

https://launchpad.net/~goehle/+archive/...

Imam občutek da znaš dodati PPA. In da boš znal "počistit" sistem in odstraniti druge PPA vire za Evolution ki si jih dodal. In trenutni nameščen Evolution 2.30.3 iz PPA virov. In namestiti tega z povezave. Navodil pa ne bom dajal. Ker če tega ne znaš potem bolje, da tega ne počneš. ;) Oziroma sploh ne vem če je primerno. Kakor za koga. Odloči se sam.

poweroff ::

Se pravi "all-tray" preverja na poštnem računu stanje (je v bistvu nek oskubljen mail program)? Podpira SSL/TLS povezave? Zna preverjati certifikate?
sudo poweroff

Icematxyz ::

Ne all-tray omogoča pomanjšanje programov v "tray". Se pravi, da se program ne zapre ampak pomanjša. Druge naloge za "integracijo" v namizje kolikor vem nima. Pride pa v poštev takrat, ko nek program dobro deluje (je dobro integriran) v Gnome (Ubuntu MessagingMenu). Ne deluje pa če se ga "ugasne". In potem marsikdo rad "pomanjša" kar ta program v "tray". Da mu ne zavzema prostora.

Za to kaj ti si napisal pa obstaja na primer Mail Notification:

Mail Notification



Nahaja se tudi v "Programskem središču". To pa sam po sebi preverja za prispelo pošto. In ni vezan na poštnega odjemalca. Mislim da deluje dobro. Res pa je da ga ne uporabljam in ne vem.

Tretja opcija pa je seveda idealna. Da se program ne pomanjša v "notification" področje. Kar načeloma "ni dovoljeno". Ampak da za boljšo integracijo implementira v sam program podpora za na primer D-Bus. In potem to v praksi zgleda nekako tako. Namestiš Ubuntu. Vpišeš svoje uporabniške račune v različne odjemalce. In dobiš:



In v končni fazi ne bi smelo biti pomembno kateri odjemalec uporabljaš. In kakšni vtičniki obstajajo. Vse bi pač naj delalo.

Več na to temo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

No ker uporabljam Thunderbird. Vidim da se tudi na tem področju stvari odvijajo v pravo smer:

Ročno:

Integracija ročno



http://www.omgubuntu.co.uk/2010/05/how-...

Razvoj vtičnika za MessagingMenu in integracijo Thunderbird poštnega odjemalca:

https://launchpad.net/libnotify-mozilla

https://launchpad.net/libnotify-mozilla...

This is an add-on for Mozilla Thunderbird which notifies you of new mail messages via Ubuntu's standard notification system and the Messaging menu. Once a new mail is received, the Messaging menu's icon turns green and a notification pops up. The Indicator Applet also provides quick access to your contacts and allows you to compose a new message.


Skratka super. Ampak hej - GNU/Linux. To pač ni za namizno uporabo. Treba je delat z njim le v terminalu! Grem namestiti ta vtičnik pa da vidim kako daleč so. Če dela v terminalu, ali pač ne!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

Seveda zadeva dela kot mora. Tako MessagingMenu (slika višje) kot naveza z libnotify (pop-up oblački).

Edina "težava" Thunderbird (in drugih) poštnih odjemalcev tako ostaja še "nadzor" preko MessagingMenu. Če je TB (ali drug poštni odjemalec) slučajno ugasnjen. Tukaj pride zaenkrat v igro torej še "all-tray" oziroma za Thunderbird sam uporabljam kar FireTray vtičnik. Ki pa ima svoj "mail counter" + "notification" sistem. Kar bom pa sedaj verjetno kar izklopil.

poweroff ::

Hoj, skušal sem usposobiti tole kištico: Sony Vaio VPCX11S1E, Atom 1,83GHz, 2GB RAM, 128GB SDD, brez CD enote.

Default inštalacija deluje, vendar pa grafična deluje zelo počasi, menda naj bi imela mašina tudi Bluetooth, a ga ne vidim, prav tako ne slišim zvoka (s slušalkami nisem poskusil, ker jih nima pri sebi).

lspci pravi tole:

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) (rev 06)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) Graphics Controller (rev 06)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) HD Audio Controller (rev 06)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) PCI Express Port 1 (rev 06)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) PCI Express Port 2 (rev 06)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) USB UHCI #1 (rev 06)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) USB UHCI #2 (rev 06)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) USB UHCI #3 (rev 06)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) USB EHCI #1 (rev 06)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) LPC Bridge (rev 06)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) IDE Controller (rev 06)
01:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
02:00.0 Ethernet controller: Marvell Technology Group Ltd. Device 4380 (rev 10)
sudo poweroff

poweroff ::

Pa še tole - na tej kišti naj bi naredil sinhronizacijo koledarja, imenika, emaila s HTC Touch HD (windows mobile) - z gmail accountom (po možnosti preko USB in BT).

Kakšna ideja, ker teh zadev nikoli nisem uporabljal?
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Bluetooth vklopi ročno, verjetno ima kje stikalo.

Če zazna kartuljo za zvok bo le ta zagotovo delal preko slušalk. Z zvočniki pa sem sam na enem drugem sistemu imel velike probleme, saj je treba vklopiti ojačevalnik, katerega pa sistem ni znal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

Kako pa se vključi ojačevalnik? ALSE nekako ne bi nameščal na sistem...
sudo poweroff

Mavrik ::

Matthai: Tisti laptop (kot nekaj teh Vaiotov z Atomom) ima GMA500 Pulsebo grafično, ki nima OSS gonilnikov in zato dela več kot obupno. Obstajajo binary gonilniki, samo niso kompatibilni z novejšimi kerneli, ker so jasno spremenili kernel interface v tem času.

Probaj tale vodič, ki bo vsaj za silo morda popravo 2D performance, samo ne pričakuj čudežev. V tistem laptopu imaš daleč najmanj podprto grafično v Linuxu na tržišču :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()
««
16 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061177611 (46450) poweroff
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478832 (8044) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159797 (117390) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981167491 (140138) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 10.04 LTS - Lucid Lynx (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17033532 (28031) poweroff

Več podobnih tem