» »

Vaši predlogi

Vaši predlogi

Temo vidijo: vsi
««
47 / 66
»»

MrStein ::

Napišeš taja tri vrstice blablabla, pa je. Problem solved.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

A bi lahko med zadnjo vrstico v sporočilu in tistim sporočilom o spremembah vstavili malo več presledka?



Sliko mi nekak ne kaže prav, evo link: http://bayimg.com/mAkDCAADB

(bayim sux, vse barve je spremenil)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Steinkauz ::

Kdaj boste dali captcha pri registraciji?
Botov je vedno več

Primoz ::

Problem je ker niso boti.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

CaqKa ::

druge oblike življenja v našem vesolju

prosim moderatorje da tam tiste leitotove izbruhe že sedaj po moderirajo, predno pride spet do kakšne pizdarije, ko nam boste celotno temo zaprli.

popster ::

Predlagam da bi uporabniki ko odpirajo novo temo, imeli zraven napisano kako naj zgleda naslov teme podobno kot ima to linuxquestions.org.

To bi recimo zgledalo takole:

Primer dobrega naslova teme: Prenosnik acer x5 zablokira med nalaganjem
Primer slabega naslova teme: Prenosnik acer problem.

Vecina odpritih tem ima samo dve besedi v naslovu kar je slabo, ker google ne mara takih strani.
Lp

Lion29 ::

SPET ISTI PROBLRM

vpisal nekaj v temo, ki naj bi bila skozi aktivna a se je moj post samo prilepu k staremu, ki je tam ze od 28. avgusta!!!!

pa ne mi spetpisat, da nisem napisal nic relevantnega
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

CaqKa ::

rešeno ;)

MrStein ::

Meni na desni, a bi lahko bil na fiksni poziciji, podobno kot levi?
Prostora je dovolj.

(aja, flash mam blokiran. Ampak potem pa prostor ne računa prav - če je ta funkcija mogoče že implelemtirana)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Sem probal z reklamo in je stvar taka:
- z reklamo vred ni dovolj prostora
- če zoomiram v Chrome (ctrl-- ali kolešček) na manjše, tako da je prostora dovolj, še vedno ni desni menu fiksiran. Ampak to zgleda, da se pri zoomirani (zmanjšani) strani narobe računa, ker tudi levi meni ni fiksiran, čeprav je dovolj prostora zanj - sem zmanjšal višino okna, tako, da v normalnem zoom-u več ni bilo prostora za levi menu, potem pa odzoomiral stran tako dolgo, da je bil levi menu dovolj majhen za prikaz)

Dodatno: V IE9 dela pri zoomiranju pravilno. Za levi meni. Za desnega ugibam, da tega fiksiranja nima.

PS: V IE9 ctrl-0 povrne default zoom le ničla na glavni tipkovnici, na numerični pa ne. Bugec.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

nevone ::

2 predloga:

1. združevanje postov je nadležno tako za tistega ki piše, kot za tiste, ki berejo. Ker dva zaporedna posta sta vsebinsko lahko toliko različna, da ni smiselno, da se ju združi. Tisti, ki pa berejo pa zlahka spregledajo dopisano.

2. Posti tipa +1 se brišejo čisto brez veze. Ker prvič niso brisani dosledno, in drugič res nima pravega smisla zavijat strinjanje z nekom v nek tekst, ki tako ali tako ne pove nič drugega kot preprosto +1.

Tako je z uporabniškega stališča. Lahko pa da je zadaj še kaj, zaradi česar sta ti dve stvari koristni. Dopuščam.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Lion29 ::

+1 ;)

se popolnoma strinjam... delim popolnoma enako up. izkusnjo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Ko smo še ravno pri +1, bi mogoče lahko dodali kakšno "palec gor" (in dol) ikono.

O.

jype ::

Se moram strinjat z nevone, čeprav sem se v zadnjem času navadil kar nizat kratke odgovore in me ne moti več, da jih forum avtomagično združuje.

Sims ::

Ok, ne vem če je že bil ta predlog. A bi se dalo nekako datume Starejših tem, recimo več kot leto, pobarvati, recimo nežno rdeče? Ali pa kako drugače označiti. Včasih berem in ugotovim, da je tema stara ko biblja. Pojavljajo se "nekro" teme tudi v "teme zadnjih 24 ur". In prebiram 10 minut, v mislih pripravljam odgovor avtorju, nato na koncu vidim nekaj v smislu "luzer tema je stara 5 let" :D

d0rK ::

Kaj če bi brezvezno "zgodovino sporočila" skenslal kadar je editiran zadnji prispevek. Stvar skazi post.

Okapi ::

V dobrih starih časih je obstajal twit filter. A bi bilo mogoče narediti kaj takšnega tudi tu?
http://c2.com/cgi/wiki?TwitFilter

O.

Primoz ::

Zaradi konsistentnosti debate ... ne.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Goody ::

Tapatalk?

Housy ::

Še en predlog z moje strani :)

Mislim, da bi bla dobra ideja predvsem za rešene teme oz. teme, kjer je uporabnik dobil odgovor, ki je rešil njegov problem, da se tako kot npr. na portalu Prestashop pred naslov teme dopiše [REŠENO] (prestashop primer - klik)

Siguren sem, da obstaja tudi kar precej tem, kjer uporabnik ni dobil odgovora oz. ni bilo ustrezne rešitve in veliko enostavneje je potem za druge uporabnike, ki uporabijo iskalnik, potem takoj vidijo, katere teme so bile rešene in tako prihranijo dodaten čas, ki bi ga porabili pri odpiranju nerešenih tem.

Lp, Housy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Housy ()

DuleKrtola ::

na androidu v nobenem browserju ob branju teme ne vidim okenca posebni izpis. to je najbrz zaradi dinamicne sirine strani? kaj pa ce bi ga prikazalo v levem stolpcu?

filip007 ::

Personalizacija ne deluje v Opera brskalniku. In pod Validatorjem imate pokvarjen Meta vnos.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

zee ::

Zivjo.
Bi lahko sporocila iz te teme prestavili pod novico o ne-podpori ICS za Samsung Galaxy S? Nekako nima smisla, da se diskutira o isti stvari v dveh različnih temah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrStein ::

V profilu uporabnika se kot avatar prikaže tisti modri od moderatorjev, namesto sivega.
(razen, če ima custom, potem se prikaže tisto)


To malo zmede, bi lahko za navadne userje prikazali navadno, sivo avatar ikono?

Primeri so nad mano: zee (custom slika), filip007 (modra ikona, čeprav ni moderator)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Lojtre (likaa) še vedno ni v "zdanji prispevki", če obiskovalec strani ni prijavljen.
Primer: http://slo-tech.com/forum/c66913
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mr1two ::

Okapi je izjavil:

V dobrih starih časih je obstajal twit filter. A bi bilo mogoče narediti kaj takšnega tudi tu?
http://c2.com/cgi/wiki?TwitFilter

O.

To isto bi tudi sam predlagal, ker mi branje določenih sporočil določenih oseb ne prinašajo nobene resnične informacije in raznoraznih provokacij tudi ne mislim komentirat- rad bi si nastavil filter, da ignorira osebke, ki so si filter z ustrajnim delom zaslužili.

mr1two ::

V bistvu me zanima to: a bi se dalo implementirat tako to prej predlagano zadevo, da bi samo pisalo avtorja, ne pa vsebine njegovega/njenega posta, poleg pa bi bil gumbek "prikaži", tako da bi si lahko ogledal, če bi te res zanimalo. Tako odpraviš nekonsistentnost pri debati, hkrati pa prišparaš živce.

Primoz ::

Ne
There can be no real freedom without the freedom to fail.

MrStein ::

Jaz sem prej za obratno:
Kaže vsebino, ne kaže pa avtorja.

Ker veliko ljudi rado "komentira avtorja", namesto da bi komentiralo sporočilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Twix ::

Živjo

Mam par predlogov. Upam da je ta tema vsak dan odprta pri adminih ;)

#1 Širina foruma (width) naj bo fiksna recimo 1024px ali 800px(ta je že precej ekstremna) tako da mi ni treba skos dobesedno premikat glave. Zartega recimo ne berem vseh novic če res ni zanimiva, ker enostavno se vrat "zmatra" Ok glave oz. vratu ne premikam za 20cm, ampak po parih minutah premikanja par milimetrov levo-desno postane moteče, vsaj men. Resolucijo pa mam 1920x1080. Ali pa da se vsaj lahko omogoči v nastavitvah, na fiksno širino.

#2 Ko je neka tema končana oz. zaključena, tukaj pride v poštev še posebno forum "Pomoč in nasveti", naj se ji v naslov doda beseda "[REŠENO]" ali naj se tema ali samo naslov teme pobarva v prijetno modro/zeleno barvo, ali pa se ji da grafiko, recimo zeleno kljukco. To možnost imajo moderatorji in uporabnik, ki je ustvaril temo. Le na ta način se hitreje in lažje reši več problemov. Podobno imajo tudi nekateri forumi.

#3
Uporabnik, ki je ustvaril temo, lahko označi odgovor drugega uporabnika kot pravilnega, kot rešitev problema. Tak odgovor se pobarva v primerno barvo oz. ima posebno obliko. Lahko se tudi "vrine" takoj za prvim postom, da drugi uporabniki z podobnim/istim problemom takoj opazijo odgovor. Drugi uporabniki lahko tudi glasujejo kateri odgovor se jim zdi primernejši.
Podobno imajo tudi druge spletne strani kot je yahoo answers, stackowerflow in drugi.. Ni nujno da je high end grafika, važno da zadeva funkcionira.

#4 Ustvarite sistem, pri katerem uporabniki uporabniku "podajajo" točke/glasove glede na njihove odgovore. Recimo od 1 do 10. Tak uporabnik pridbiva na "vplivu" in raste po lestvici vzdevkov navzgor ali navzdol ter tako pridobiva več pravic foruma. Ta funkcija bi bila vključena lahko na vseh forumih še posebno v forumu "Pomoč in nasvti". Odsvetujem pa definitivno to funkcijo v komentarjih v novicah. Potem bi prišlo recimo da je neka novica o fuŁ kuŁ apŁŁu in začnejo uletavati "epic" "fanboy" in "nefanboy" komentarji. Tukj bi potem uporabniki izkoristl ta sistem in bi določene uporabnike, ki nimajo veliko "vpliva", "zaničevali". U bistvu bi moral bit samo "pozitivni" vzdevki uporabnikov.

#5 Ustvarite prikaz neodgovorjenih tem ("Neodgovorjene teme"). Podobno kot "sveže teme" le da bi tukaj bile samo tiste teme, katere bi bile brez odgovorov.

#6 Dodajte funkcijo dodajanja novih anket v temi. Zakaj tega ni?

#7 Pogrešam grafične avatarje uporabnikov. Zakaj to ni omogočeno? Dodalo bi neko, sicer majhno, živost forumu tenurno je bolj "monotono"
Lahko bi dodali tudi zraven avatarja nek grafični znak, ki bi prikazoval kdaj je uporabnik prijavljen oz. kdaj ni.

#8 Trenutni forum bi moral imeti omogočeno dodajanje novih tem, saj le tako vemo kateri predlogi so že bili predlagani, ter s tem ne dodajamo istih predlogov.

#9 Uporabniki, ki ustvarjajo novo temo naj bodo bolj pozorni, kako dajo naslov temi. Tako recimo, če vtipkate v Iskalnik "tipkovnica" dobite kar nekaj tem, ki imajo enak naslov.

To bi blo to zanekrat.

Upam da kdo to prebere in da se kaj od tega uresniči, odvisno koliko so admini pripravljeni vložiti volje in seveda če so sploh zaintresirani v spremembe.
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Primoz ::

#1 zožaj okno :D
#2 verjetno bo
#3 glej #2
#4 ne
#5 obstaja
#6 do sedaj ni bilo potrebe ... ampak easily doable
#7 ne
#8 ne razumem predloga
#9 good luck.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Okapi ::

#9 good luck.
Lahko bi se pojavilo eno okno z opozorilom, da tema s tem naslovom že obstaja in potem dve možnosti - usmeritev v že obstoječo temo ali dopolnitev naslova teme.

O.

Legoless ::

Imam vprašanje/predlog :)

Glede na to, da je Slo-Tech portal navdušencev tehnologije, me zanima ali je pravično, da je v malih oglasih dovoljeno prodajanje npr. Jailbreakov? Zadeva se najde zastonj na internetu in marsikdo je vložil trud, da je to mogoče. Ne zdi se mi pravično, da potem na našem portalu ljudje prodajajo te storitve.

Prav tako se mi ne zdi dobro, da se pusti objavljanje raznoraznih povezav, kjer ti kliki prinesejo točke in vabijo ostale uporabnike, da se prijavijo.

Pa še to, ali je kje kakšna možnost, da se prijavi neustrezen oglas?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Legoless ()

broken/link ::

En predlog imam (ne vem če ga je že kdo dal, ker priznam, da nisem šel brat celotne teme).
Teme, na katere odgovoriš, se ti logiraj v temi "moje teme". Včasih pa se zgodi, da bi rad spremljal debato, ker te morebiti zanima ali zaradi kakšnega drugega vzroka, na katero nisi podal svojega odgovora. Tako da bi predlagal, da se doda v 1linku gumb vsake teme "sledi/ne sledi več" or smth in s tem se nekako prijaviš/odjaviš na obvestila s tiste teme. te teme pa se bi shranjevale spet ali med "moje teme" ali v poseben oddelek.

Ziga Dolhar ::

Lej gumbek "Moje teme" spodaj levo pod temle postom.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

niti opazil nism, super, tnx!

Twix ::

Primoz je izjavil:

#1 zožaj okno :D

:D:D šaljivac, a:D

Primoz je izjavil:

#2 verjetno bo

Kmalu? :)

Primoz je izjavil:

#5 obstaja

aa, pa sploh nisem opazu 8-O en predlog, prestavitev te možnosti na vrh foruma/strani?

Primoz je izjavil:

#6 do sedaj ni bilo potrebe ... ampak easily doable

aha, za primer, bi blo uporabno pri kakšnih "dilemah", recimo ali bi kupil samsungov ali western digitalov disk, ssd ali hdd in drugje...

Primoz je izjavil:

#7 ne

tut prov :P kaj pa recimo različne risane avatarje, ker trenutno so samo ene vrste>:D , oz. ekipa slo-techa ma prezrcaljen in na modro pobarvan avatar, če se ne motm

Primoz je izjavil:

#8 ne razumem predloga

narobe sem povedal :8) ,,, V ta forum oz. kategorijo "Razno" bi naredil nov podforum z imenom "Vasi predlogi" (če se da), kjer bi za vsak nov predlog nardil novo temo z jasnim naslovom in recimo, kar sem prej omenil, po izbiri tudi anketo, ki zelo pomaga o končnem mišljenju/željam uporabnikov. To trenutno temo "Vasi predlogi" pa bi premaknili v ta nov podforum na dno z imenom "Arhiv stare teme Vasi predlogi"

Primoz je izjavil:

#9 good luck.

hehe :D še en predlog in razlog zakaj uvedba "točkovnega sistema". Jst recimo lahko komot pomagam (in verjamem da še kdo), pri preimenovanju starih tem, seveda vseh ne bi bilo mogoče, ampak vsaj nekaj tistih , ki so po zadetkih na prvih mestih po iskanju.. Seveda, so tle možni razni "huligani", zato bi vsako temo, ki bi jo želel "pomagač" preimenovati, moderatorji preverili in jo šele nato posodobili oz. zavrgli. To bi trajalo nekaj tednov, da se pridobi oz. preveri ali je oseba oz. uporabnik zaupanja vreden. Za vsako preimenovano
temo, bi "pomagač" dobil recimo 2 točki, ki bi se nato seštevale in prikazale ob imenu/avatarju ali v profilu. Ko bi uporabnik dosegle recimo 100 točk, ta pridobi naziv "Pomagač" (ali kaj podobnega..) Potem bi tukaj prišli na vrsto uporabniki, ki radi pomagajo drugim uporabnikom pri raznih problemih in ga na koncu tudi rešijo. Tukaj bi uporabnik, ki pomaga, dobil po defaultu recimo 5 pik. Lahko pa bi tudi sam ustvarjalec teme, ki išče pomoč, na koncu, ko najdejo rešitev, v zahvalo podelil uporabniku recimo max 15 točk. Ker vem, da razne "hvala" včasih niso ravno neka "potešitev", in ker vem, da so nekateri, ki so dobili ustrezen odgovor, res hvaležni, bi to res prišlo prav. Seveda se tle najdejo tut razni hašeki :D, ki bi si radi "nabili" točke. Tle bi prišli v poštev razni nazivi (če bi jih imeli) kot omejitev podeljevanja točk, ker pa jih ni, bi lahko recimo dali omejitev, da točke lahko podeljujejo le uporabniki, ki so registrirani recimo več kot 5 mesecev in imajo več kot recimo 55 postov. In recimo, ko uporabnik pridobi 250 točk se mu podeli naziv "Strokovnjak". Točke, za "Pomagače" in "Strokovnjake" se podeljuje posebaj, se ne seštevajo. Za vsak recimo temu "skill/poklic/funkcija" se lahko uporabnik prijavi. Potem, ko se seštevek točk viša, se jim podeli morda še dodatne nazive.. in doda nove skille (recimo, pisec novic..).

Za dodatno motivacijo, bi slo-techovi admini poskušali vzpostavit stik/veze z morda ponudniki spletnih/namenskih, igralnih ali glasovnih strežnikov, ali pa recimo z spletnimi trgovinami za dodatne bonuse/popuste/artikle. Kot nagrado za trud pa bi te storitve/bonuse/popuste/artikle prejeli uporabniki, ki so prišli do tega naziva, dobili pa bi jih bolj poredko. V zameno pa bi recimo uporabniki z nazivi v podpisu oglaševali njihove produkte, ali pa bi slo-tech dal banner na stran za nekaj časa. Seveda so tle tut ovire, za samo sodelovanje.

To je le in samo predlog. Če je volja, želja in ni osebnih zadržkov do sprememb, potem lahko marsikaj postane realnost.
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

MrStein ::

A se lahko da tisti "onLeave" al kaj je že, če nekaj uporabnik napiše v polje za sporočilo?

Da vpraša, če slučajno zapreš tab, klikneš kaki link in podobno, preden ti gre napisano v nič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tx-z ::

A bi se splačal narest autocorrect za s/z? :) Večina ljudi še zmer ne zna tega uporablat in res grdo zgleda, k je narobe uporabljeno :) Pa če bi napisu nek post in bi ti popravl, bi te na to še opozoru da se ljudje naučijo, hehe :D
Sej se nardi samo check, da če je na mestu i črka "s" ali "z", potem pogleda če je na i+2 neki kar se začne na p,t,k,s,š,c,č,f,h in če je "z" poprav na "s", čne pa pusti in obratno :)
tx-z

Primoz ::

:D Pol imaš pa številke, linke itd.

Pa da ne pozabimo čudaških oznak komponent.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Wisse ::

Predlagam link do mobilne variante Slo-Techa nekam na glavno stran. Najbolje spodaj, kot je to vsepovsod običajno.

Vem, da mobilna varianta obstaja, vendar sem pozabil URL in ga na žalost ne najdem več -.-

OmegaBlue ::

http://m.st.si/ , a je še dokaj nedokončana.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Lion29 ::

omegaBlue... fajn zgeda... mal se customografirajte jquery css :) no sej vem, to se naredi na koncu... ampak vseeno kul!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

roli ::

Jaz bi sicer raje polno verzijo na WP7, ki ni razlomljena. Ali pa, če bi ta mobilna podpirala prijavo.
http://www.r00li.com

Wisse ::

To bi bilo tudi meni všeč. Trenutno stran izgleda takole na WP7:
 Slo-Tech na WP7

Slo-Tech na WP7

para! ::

Če želite feedback uporabnikov glede objavljenih novic, bi lahko uvedli nek +1/-1 sistem zgolj za novice. User feedback za tisti najbolj reguliran del strani bi morda dal kak zanimiv insight?

lp
Death before dishonor!

Janac ::

bi se dalo narediti tako da bi vsak uporabnik imel svoj avatar?

MrStein ::

Milijonkrat bilo rečeno, da ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CaqKa ::

pripomba čez youtub embedanje...
v kateri temi, kjer je več youtub videov, začne računalnik štekat... četudi je sodoben...
bi se dalo to kak uredit?

razmišljal sem kaj v smeri tistega sistem kot je heisse naredil za facebook gumbe.
torej da se video/embedd niti ne naloži dokler ga ne kliknem.

MrStein ::

Pa nasploh je javascripta preveč. Pri daljših straneh Chrome kar zašteka (sploh če odprem več v tabih).
Firefox niti ne toliko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
47 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Prijavljanje napak (strani: 1 2 3 470 71 72 73 )

Oddelek: Slo-Tech
3649488675 (2722) mtosev
»

Moderatorski poskus -- začasna sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Obvestila
19637130 (29475) Mavrik

Več podobnih tem