» »

Vaši predlogi

Vaši predlogi

Temo vidijo: vsi
««
66 / 66
»
»»

sheeshkar ::

MrStein je izjavil:

To že imaš, na desni, v okvirčku "Posebni izpisi", avtor: izbereš, niti tipkati ne rabiš

Se pa na ozkih ekranih (sploh tablice in telefoni) to ne prikaže. Lahko bi vsaj to porihtali.

Meni se to ne prikazuje (več) niti na računalniku. Včasih sem to imel in sem do danes mislil, da se je to funkcijo pač odstranilo.

Se strinjam, da bi to lahko popravili tudi za tablice in telefone.

mirator ::

Predlagam, da moderatorji teme, ki se podvajajo, zaklenete takoj in ne po nekaj dneh ali straneh. Pa bodite pri tem striktni. Nekatere teme se podvajajo v neskončnost, čeprav mogoče ne z izvirnim naslovom pa s kasnejšim izkrivljanjem.

Baja ::

Kakšna šansa, da dobimo "Vintage / retro computing" oddelek na forumu?

Zimonem ::

Zaprite dol ta forum. Kup šarlatanov. Še najraje med moderatorji. Brihtnih bolj od akademikov. Povečini pa še vedno oho strokovnjaki.

njyngs ::

Predlog ideje/nadgradnje: Ker se zadnje časa na forumu na dnevni bazi pojavlja kupe novih profilov, ki hodijo trolat in se v teme strinjat s samim seboj bi predlagal, da se ob nickname-u pripiše še spisek vseh drugih uporabniških imen/profilov s katerimi je tak profil povezan. Predvidevam, da bi to šlo s preverjanjem IP naslovov/browser fingerprinta ali s kakim drugim mehanizmom.

Kvaliteta foruma drastično upada in čas je, da se tisti % kratkokurčnežev, ki dnevno odpirajo nove profile in trolajo povsod enostavno onemogoči. Dajmo vsem pokazat kateri profili spadajo skupaj in to je to.

Če se na tem ne bo nič storilo bomo forum nehali uporabljati še tisti zadnji uporabniki, ki še mislimo resno in nam prioriteta ni trolanje.

D3m ::

Kvaliteta foruma drastično upada


deja vu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Horas ::

zanima me zakaj na fonu v malih oglasih ne vidim število ogledov? vse je nula. na pc pa normalno kaže.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Rias Gremory ::

Predlagam, da se uvede naziv (oz. nek piktogram za avatar) za uporabnike, ki ločila uporabljajo samo na koncu stavka ali pa še to ne in za vse, ki se še niso srečali s pravopisom.

MrStein ::

Posebna oznaka za OP-a. V temah z vprašanjih to prav pride, da veš, ali to on odgovarja, ali nekdo drug s podobnimi težavami.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

strawman ::

Pametno bi bilo novim računom onemogočit sodelovanje v temah v "Loži" in "Problemi Človeštva" za kak teden. Boste imeli admini precej manj dela.
Ali pa shadowbanning namesto bana iz teme, da se neha ustvarjanje računov za brezveze.

D3m ::

Shadowbanning?

|HP EliteBook|R5 6650U|

CaqKa ::

MrStein je izjavil:

Posebna oznaka za OP-a. V temah z vprašanjih to prav pride, da veš, ali to on odgovarja, ali nekdo drug s podobnimi težavami.

sirotka ::

Dajte uredit, da novi uporabniki nekaj časa ali do določenega števila odgovorov ne morejo sodelovat v vseh podforumih, mogoče samo komentiranje novic ali kaj podobnega.

MrStein ::

Technical solutions generally don't solve social problems

(to ne pomeni, da ne bi nekaj ukrepov pomagalo, ampak... si ti videl kakršenkoli update tehnike na tem forumu zadnja leta?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Morison ::

Predlagam ureditev malih oglasov na več rubrik. Tam je tak nered, da nič ne najdeš. Vsaj na nekaj kot recimo:
Računalništvo, Telefonija, Avto, Avdio-Video, Oblačila, Stroji-Orodja...

filip007 ::

Kaj pa Akt o digitalnih storitvah, novica?

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/ev...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Rias Gremory ::

Falil si temo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

mirator ::

Mislim, da je tema "Loža" preobremenjena, zato predlagam novo temo "Politika" ali pa "Slovenec Slovencu" ali nekaj podobnega.

zee ::

mirator je izjavil:

Mislim, da je tema "Loža" preobremenjena, zato predlagam novo temo "Politika" ali pa "Slovenec Slovencu" ali nekaj podobnega.


Oddelek
/dev/null/
? Zelo za.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Rias Gremory ::

Zakaj do danes, kljub porastu števila trolov in shizofrenih uporabnikov, še niste implementirali bana mi ostaja neznanka.
Ali je Primož:
- mnenja da stanje še ni tako slabo?
- na letnem dopustu?

Ali pa je stran tak "spaghetti code" da se je noben noče dotikati?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Blinder ::

predlagam, da ob registraciji novega uporabnika mora uporabnik predložit svojo sliko, na kateri se normalno vidi njegov obraz ter na kateri ddrži v roki listek, na katerega je napisal svojo uporabniško ime. To zaradi enega uporabnika, ki pogosto blati forum z izmišljenimi zgodbami
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

SmolWhale ::

Predlagam, da ne sprejemate predlogov PNG-jev.

Lp

Rok Nemec ::

Ali lahko prosim dodate gumb "Prijavi" pri vsaki objavi?

Kot dolgoletni član Slo-techa opažam, da kvaliteta oz. nivo objav na forumu rapidno deteorira.

Namreč ravnokar sem prebiral temo o izidu nove strojne opreme in ljudje so se nenadoma začeli zmerjati s "pedofili".

Podobnih scenarijev je veliko. Morda sem naiven glede tega ampak, ali si kdo misli, da bi morda nivo komunikacije na slo-techu spravili na vsaj 1/4 ranga izpred dvajsetih let?

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

Izjemno sem razočaran nad tem kar si dovolite, da objavlja Matej Huš.
Konkretno razočaran nad zadnjo novico o bitcoinu v El Salvadorju, ki je izjemno pristranska in gre v smer fake news. https://slo-tech.com/novice/t805039

CaqKa je izjavil:

Kaj to je kolumna od Huša, al je to dejansko povzeta novica?

Jaz nevem kaj eni pričakujete?
Se je internet prijel v enem letu?
se je avto prijel v enem letu?
se je telefon prijel v enem letu?

je od bilokatere od teh stvari imel povprečni janez korist po enem letu?

Smo slovenci imeli korist od prevzema evra?
Kapučino se je podražil iz 110SIT na 1€. Zdaj pa to primerjaj z padcem BTC iz 60k na 20k.

Čemu slika protestov? Pod sliko piše da je vir the economist, kliknem gor in me na osnovno stran vrže? še preverit ne morem od kdaj je slika. In ko grem linkane novice pogledat, vidim da je očitno slika od pred 4. septembrom 2021. Objavlja se jo pa danes? Na yahoo new ki je linkan, so povsem druge slike. Dosti bolj odražajoče današnje realno stanje. In potem še dejansko kliknem na tiste stare, pa vidim, da je slika iz guardiana in sploh ne economista: https://www.theguardian.com/world/2021/...
in guardian se očitno zaveda fake news in ti lepo na vrhu napiše da gre za staro novico.

Če me kaj razkuri pri novinarstvu, je to površno in pristransko novinarstvo. In MCHUSH je izjemno pristranski pri novicah o kripto valutah.
V zgornjem primeru, bi ocenil, da je novica kandidat za fake news.
Slika in naslov sta dva izmed najbolj sporočilnih zadev pri novicah. In pisec novice se je očitno zavestno odločil uporabiti sliko protestov. In kljub v yahoo novici omenjenim pozitivnim efektov, teh ni povzel.

O vulkano bondih, obveznicah, ki bodo imele v ozadju dejansko proizvodnjo elektrike sploh ne napiše nič. Slovenske obveznice temeljijo na davkoplačevalskem denarju, dočim bodo vulkano obveznice ustvarile proizvodnjo. A to ni vredno poročanja?


V mojih očeh bi administratorji slo-techa morali razmisliti o tem kaj vse se Mateju dovoli pisati. Kot nekdo ki sem včasih sam soustvarjal slo-tech in vem kakšni standardi so bili v ozadju ekipe me takšna površnost izjemno žalosti.

LP
CaqKa

Bolt ::

To je bilo že večkrat povedano, pa se Matej še vedno baše zraven, čeprav nima pojma. Toliko napak kot on napiše v teh prispevkih je sramota za tak tehnološki forum.
Itak pa to ni več tehnološki forum bolje, če se preimenuje v slo-overnet-forum. Vse drugo samo o tehnologiji na nekem malo višjem nivoju ni ne duha ne sluha. Ja žalostno, kaj je bilo in kaj je nastalo iz tega foruma.
Toda važno je mnenje določenih šerifov, ki so si prilastili ta forum. Če ste admini zadovoljni s tem, potem pa to imejte, samo ne potem jokat zakaj se določeni uporabniki tako obnašajo-mo.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

nirburu ::

Rok Nemec je izjavil:

Ali lahko prosim dodate gumb "Prijavi" pri vsaki objavi?

Kot dolgoletni član Slo-techa opažam, da kvaliteta oz. nivo objav na forumu rapidno deteorira.

Namreč ravnokar sem prebiral temo o izidu nove strojne opreme in ljudje so se nenadoma začeli zmerjati s "pedofili".

Podobnih scenarijev je veliko. Morda sem naiven glede tega ampak, ali si kdo misli, da bi morda nivo komunikacije na slo-techu spravili na vsaj 1/4 ranga izpred dvajsetih let?


Ne gre toliko za padec novoja, kot za to, da nikogar več ne briga o novih grafičnih karticah.
Če čakal samo na take, bi morda imel eno ali dve sporočili. Sicer razumem, da pedofili ne sodijo v temo grafičnih pospeševalnikov, ampak to je isto, kot da bi sredi 2SV želel razpravljati o tipih gotskih obokov...nihče nima ne volje ne časa to give a shit.
Vzemi ali pusti kolega.

nurmaln ::

Na forumu se pojavlja kar nekaj tem vezanih za finance, investiranje, etc. Mogoče bi bilo dobro odpreti nek oddelek kjer bi se vse sorodne teme lahko združile.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

dunker ::

Pomislek glede uporabniške izkušnje na Slo-Tech: Mogoče bi bilo vredno razmisliti o čisto enostavni posodobitvi CSS, da bi se stran bolje razumela z današnjimi velikostmi in resolucijami monitorjev.

V letih 2005-2010 smo vsi delali spletne strani, ki so uporabljale font size okrog 12px, ker so uporabniki "furali" 1440×900 resolucijo na 19" monitorjih, torej 89 DPI. Font velikosti 12px je bil ravno prav velik, da je bil berljiv in da smo na ekran spravili solidno količino teksta.

Danes je default za novičarske strani okrog 16px (recimo RTV SLO in SiOL). Strani, ki so posebej prijetne za branje, pa uporabljajo font size večinoma okrog 18px ali celo 20px (recimo Medium). Velikost monitorjev in DPI sta se namreč v zadnjih 10-15 letih krepko povečala.

Slo-Tech tako ostaja ena zelo redkih strani, ki ima v letu 2022 default font size nastavljen na 12.3px. In ja, za večino tehnično nadarjenih bralcev Slo-Techa ni noben problem dvakrat tapknit "Zoom In" bližnjico, ampak vseeno to ni ravno odlična uporabniška izkušnja. Poleg tega stran zasede celotno širino ekrana, kar pomeni, da na zelo normalnem 2560×1440 monitorju ob branju novice vidimo 353 črk v eni vrstici teksta (priložen screenshot spodaj). Priporočeni standard za optimalno izkušnjo pri branju je 60-75 črk na vrstico teksta. Zato so bile od nekdaj tudi v tradicionalnih medijih novice zapisane v stolpcih.

Vse našteto se res enostavno popravi s tem, da na BODY element obesimo samo 3 dodatna CSS pravila:
max-width: 1440px;
margin: 0 auto;
font-size: 90%;

Spet prilagam screenshot spodaj. Po tej minimalni spremembi je stran normalno berljiva na sodobnih monitorjih in ponuja prijetno izkušnjo ob branju. Samo kot predlog. :)

 Slo-Tech PREJ

Slo-Tech PREJ


 Slo-Tech POTEM

Slo-Tech POTEM

roCkY ::

Veliko lažje berem staro črno shemo tega portala kot marsikaj drugega. Večinoma na 75" 4k na 2m. 15" in 32" oba 4k ekrana, ki sta tudi v uporabi kakih 20% časa sta mi tudi OK. Pač daš povečavo strani kot ti ustreza za ekran. Ne vem zakaj bi kompliciral. Nenazadnje nimamo vsi enake dioptije. Da bi imel velikost pisave desktopa 100% ni šanse.
Če delaš s kako grafiko in podobno je pa verjetno res mal druga...

MrStein ::

zrelo za lastno temo

glede velikosti črk, jaz imam v Firefox-u za slo-tech 120% zoom.

Glede omejitve širine na nivoju CSS, pa sem absolutno proti. Lepo primi z miško levi ali desni rob okna in zoži po želji. Ni hujšega, kot spletne strani s fiksno širino, in potem imaš 60% ekrana praznega, na sredini pa se gnete vsebina, po možnosti z horizontalnimi skrolerji. Stackexchange je lep (anti)primer.

Less is more!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

Predlog, ki je trivialen za implementacijo:
funkciji vstavljanja hiperpovezave bi lahko dodali: target="_blank"

Namesto:
<a href="https://www.arnes.si">Arnes</a>


to:
<a href="https://www.arnes.si" target="_blank">Arnes</a>


na ta način se povezava avtomatično odpre v novem zavihku.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Primoz ::

@FireSnake: uporabi gumb ctrl.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

GupeM ::

Ali middle click.

FireSnake ::

Primoz je izjavil:

@FireSnake: uporabi gumb ctrl.

Uporabljam to, vseeno hvala za namig.

Jaz svoje objave (ponavadi) uredim, da se privzeto odprejo v novem oknu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

karafeka ::

Pozdravljeni

Imel bi dva predloga za boljšo uporabniško izkušnjo uporabe foruma še posebej na mobilnih napravah:
1. možnost da z enim klikom skočiš na dno oz. vrh strani. To bi koristilo pri daljših temah, kjer je skrolanje naldežno. Nekaj podobenga ima alter.si.
2. Ko klikneš na link do teme z večimi stranmi, bi bilo zelo uporabno če bi samodejno skočil na zadnjo stran. To v primeru, ko forum ne prepozna tvojega zadnjega prebranega prispevka seveda. Trenutno se odpre vedno prva stran in moraš potem vedno dodatno klikat na prideš na zadnjo stran.

Superboyy ::

Bi lahko naredili nov oddelek nekaj v smislu fab lab / modelarstvo / custom builds? Za domačo izdelavo raznih hobi projektov.

Kot malo berem imamo dosti uporabnikov, ki nekaj ustvarjajo v prostem času, ni pa nekega pametnega oddelka kjer bi bile zbrane take teme. Malo razpršeno po loži, 3D print je nekaj v Kaj kupiti itd.

fikus_ ::

+1 za to.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

DejchSLO ::

Predlogi:
- bi lahko uvedl, da bi se lahko upvotalo ali downvotalo poste. sepravi, če ti nakdo napiše zabavn post, koristen post bi polajkal, če ne, bi dislikal.

- neka ikonica pri topicu, ki jo klikneš in te vrže direkt do tvojih zadnjih neprebranih postov. ko klikam zadnjo stran, dosti postov zgrešim, ker ne vem kje sem ostal, to je sploh pomembno pri topicih, ki niso zelo aktivni. če ta opcija obstaja, mi prosim razložite kje.

WallSreet ::

WallSreet je izjavil:

Jaz imam nekaj predlogov/idej ki bi lahko izboljšali slo-tech (dvomim da se bo kaj uresničilo ampak bom vseeno probal).

1. Slap/Dap button: Pod vsakim komentarjem oziroma pri komentarju bi lahko bil gumb kjer oceniš komentar oziroma ali se z komentarjem strinjaš (Dap) oziroma če se ne strinjaš (Slap). Oziroma če ti je komentar všeč ga "dap-neš", če ti ni ga "slap-neš". Pri nekaterih forumih imaš pluse in minuse ampak se mi to zdi dokaj dolgočasno. Malo kreativnosti ne škodi.

2. Notification Bell: To je praktično pri vseh forumih in je skoraj da neverjetno da na Slo-Techu tega ni. Verjetno je bilo priporočeno že vsaj 1000x. Se pravi ko dobiš odgovor oziroma ko nekdo stisne like (Dap) na tvoj komentar dobiš v kotu zgoraj desno z rdečo oznako oziroma sporočilo, da si dobil nov odgovor oziroma novo sporočilo, oziroma da je nekdo "propu" tvoj komentar. To je pravzaprav nujno. Enako velja pri @ at-ih. Če te kdo označi "@" da dobiš tudi zato Notification zgoraj desno. Tako bi bilo vse skupaj precej bolj pregledno in hitreje, ne da iščeš vsak komentar posebej. Takšne stvari bi morali na slo-techu uvesti že ene 10 let nazaj.

3. Avi. To bi tudi prav prišlo. Da lahko imaš svoj avi oziroma sliko. Zdaj je vse skupaj precej bedno in dolgočasno. Tudi trenutne ikone so precej majhne in dokaj precej bedne oblike. Bolje bi bil kvadrat in malo večji tako da se slika vidi.

4. Spreminjanje naslova teme. Oziroma spreminjanje oziroma predvsem posodabljanje op-a. O tem sem govoril že prej pa je bilo vse skupaj ignorirano. To velja predvsem za razne serije in dogodke ki potekajo v živo. Da bi lahko op vse skupaj sproti posodabljal, če je kakšen breaking news in da potem ostalim uporabnikom ni potrebno brskati po straneh in da imajo že vse v opu. Recimo pri serijah bi to moralo biti pod nujno. Recimo odprem temo neke nove serije, ki bo izšla na Netflixu 8. Marca. 2020. Ko je Serija zunaj in ko potem po enem letu začnejo snemati drugo sezono, narediš v naslovu updated v smislu. Season 2 Coming Soon ali pa/ Big announcement soon. Ali pa recimo če dobimo datum za drugo sezono, da posodobiš naslov in op, z novim datumom in novo sezono in napovednikom. To so stvari ki so praktično na vseh forumih in je kar malce čudno da o tem govorim.

5. Gumb za "uporabnik ta in ta je predlagal izbris" se mi zdi corny in butast. Naj bo nek gump kjer stisneš na komentar in se ti odpre okno, ker ga prijaviš ter poleg tega navedeš razloge in naj se potem odločijo ali je za izbrisat ali ne.

Vem da se nebo nič spremenilo v tej smeri ampak to je samo nekaj predlogov, ki bi izboljšali oziroma popestrili stran. Imam sicer še nekaj dobrih idej vendar, kot sem zapisal nima smisla kaj več ker itak ne bo nič.




WallSreet je izjavil:

Še nekaj predlogov (itak vem da nebo nič ampak jebiga)

1. Pomanjšanje okna za besedilo. Okno je preveliko in se mi zdi nerazumljivo zakaj potem ni možnosti da objaviš sliko v večjem formatu oziroma da lahko objaviš več kot eno sliko v isto vrstico. Ne pa da za vsako sliko potrebuješ novo vrstico. Okno je preveliko. Če bo takšno okno, potem naj omogočijo da lahko zalepiš več kot eno sliko v isto vrstico.

2. Velike in male črke. Kako te funkcije ni na tem forumu nikoli ne bom razumel LOL. To so imeli forumi 20 let nazaj. Predvsem pridejo takšne stvari prav za naslove in podnaslove. To je praktično nujno.

3. Če dodam še eno mnenje glede včerajšnje tretje točke in avija. Pod vsakim avijem se avtomatsko štejejo "Dap-i"(like) in "slap-i" (dislike). Tako je lažje prepoznati trole in koga se splača jemati resno.

Je še nekaj predlogov ampak itak nebo nič tako da brez veze. Ta forum je itak 20 let za časom (kar se tiče urejenosti in videza)


Sem imel prav, 4 leta in še vedno nobenih sprememb. Zakaj ta tema sploh obstaja če se pa nič ne spremeni?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Kar tako. :D

Stanje duha v SLO. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Bellzmet ::

Zdravo,

bi se dalo ob odprtju teme kakšnemu uporabniku zakleniti pisanje v temo? Na forumu je par takšnih, ki mislijo, da morajo pisat v vsako temo in jo potem smetijo z brezveznimi komentarji in pišejo o zadevah o katerih nimajo pojma. Tema zaradi tega skrene v napačno smer in je neuporabna.

lp
««
66 / 66
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Prijavljanje napak (strani: 1 2 3 470 71 72 73 )

Oddelek: Slo-Tech
3649488404 (2451) mtosev
»

Moderatorski poskus -- začasna sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Obvestila
19637115 (29460) Mavrik

Več podobnih tem