» »

Največji oblak je Conficker

Največji oblak je Conficker

Confickerjevo omrežje aprila 2009

Slashdot - Lani je bila najbolj popularna beseda v informacijski branži Lorcovo zelêno, pri čemer si jo je izmed polovice ljudi, ki so si dejansko pod to oguljeno frazo kaj predstavljali, vsak tolmačil po svoje. Letos se stikanje po naravi nadaljuje in hit tega poletja so oblaki in oblačno računalništvo. Proizvajalci nas prepričujejo, da so pravkar odkriti oblaki druga najboljša stvar na svetu, takoj za pašteto, ki jo nujno moramo posvojiti. V resnici so oblaki tu že dosti dlje.

Njihovi prvi in še vedno najzvestejši skrbniki so lopovi. Največji oblaki na medmrežju so namreč različni botneti. Prvak je Conficker, ki ta hip nadzoruje 6,4 milijona računalnikov v 230 državah. To pomeni, da razpolaga z 18 milijoni procesorjev in 28 terabiti na sekundo pasovne širine. Do teh podatkov je prišel Rodney Joffe iz Neustarja, ki je na konferenci v Santa Clari pojasnil, zakaj omrežja botnetov po definiciji sodijo med oblake.

Kakor vsi oblaki je tudi Confickerjevega moč najeti za pravo ceno, pri čemer ima več izkušenj od legalnih konkurentov, saj je na sceni od leta 1998. Poleg tega se celo širi, ko virusi okužujejo nove računalnike, vse skupaj pa skrbnike ne stane praktično nič.

Prvak med legalnimi oblaki je Google, ki je vpregel milijon procesorjev in zmore 1500 gigabitov na sekundo pasovne širine. Drugi je Amazon z 320 tisoč procesorji in 400 Gbps pasovne širine.

15 komentarjev

keber ::

Povprečen okužen računalnik ima torej tri procesorje. Hmm ...

Bor H ::

Pomoje je zadeva mišljena po jedrih ne procesorjih, skorej vsak računalnik pa ima dual core, pa še kakšen HT čez vržeš pa si tm..

ikeman ::

Torej je najboljs, da zdaj skenslam AWS&EC2 in najamem Conficker-ja ;)
Poleg tega imas se feature:
- peek at your host
- with "founders keepers" policy

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ikeman ()

Mitch ::

Zanimivo kako Rusija nima veliko okuženih računalnikov...

haiku ::

Mitch je izjavil:

Zanimivo kako Rusija nima veliko okuženih računalnikov...

Kaspersky? :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Balandeque ::

Zanimivo kako Rusija nima veliko okuženih računalnikov...


Po mojem preprosto zato, ker nima veliko računalnikov.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

terryww ::

heh, samo čakam, da kdo naloži na tak 6pflops grid zanimivo ai kodo, namesto spam generatorja.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

c0dehunter ::

Man I love this slo-tech novice language :)) Way to go!
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Roadkill ::

Zanimivo kako Rusija nima veliko okuženih računalnikov...
Ü

st0jko ::

Kako se prepričam da moj računalnik ni eden izmed teh 6.4 miljonov.. ?
keks?

kopernik ::

terryww je izjavil:

heh, samo čakam, da kdo naloži na tak 6pflops grid zanimivo ai kodo, namesto spam generatorja.


Čeprav je vprašanje, kako bi bil takle grid primeren za real-time sinhronizacijo med posameznimi kištami. Že pri majhnih netrivialnih gridih je komunikacija med vozlišči pomemben faktor pri načrtovanju in seveda tudi implementaciji. Verjetno bi šlo s segmentiranjem v podgride z lokacijsko oz. časovno sorodnimi vozlišči. Ne vem, je za razmisliti.

terryww ::

ženeš kak boinc-like workload. nekje glavna mašina, ki generira work pakete. ne vem, glede na to, da finančniki pokurijo kar nekaj ciklov za analizo novic (eden največji hedge fundov ma polno nat.lang, signal proc. ekspertov), bi lahko ena taka mašina občasno dldala kako stran s finančnimi info, jo procesirala in poslala rezultat kake so možnosti, da bo delnica zrastla ali padla. skratka, če se najde kak workload, ki ne rabi veliko komunikacije, zna bit to kar dobitkonočno. me res zanima, kolko denarja poberejo s tem kar delajo.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Relanium ::

st0jko je izjavil:

Kako se prepričam da moj računalnik ni eden izmed teh 6.4 miljonov.. ?

To tud mene zanima

ABX ::

Relanium je izjavil:

st0jko je izjavil:

Kako se prepričam da moj računalnik ni eden izmed teh 6.4 miljonov.. ?

To tud mene zanima


Če nimaš kak čuden anti-virus si miren.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

WildChild ::

st0jko je izjavil:

Kako se prepričam da moj računalnik ni eden izmed teh 6.4 miljonov.. ?


Čist preprosto. Poskeniraj se z nmapom: nmap --script=smb-check-vulns --script-args=safe=1 -p445 -d ZELJEN_IP
Več tukaj: http://isc.sans.org/diary.html?storyid=...
in da mood


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemške šole ne smejo uporabljati oblaka Office 365

Oddelek: Novice / Zasebnost
379730 (6910) MrStein
»

Myspace izgubil za 12 let glasbe, videa in fotografij

Oddelek: Novice / Varnost
428096 (5009) FrRoSt
»

Office 356

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
3514860 (11724) andromedar
»

Za mobilne frekvence 150 milijonov evrov za 15 let

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
208226 (6049) poweroff
»

ChromeOS: V prihodnosti ni prostora za diske (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
15814703 (10235) Okapi

Več podobnih tem