» »

Tegobe münchenske migracije na Linux in končni triumf

1
2
3

Icematxyz ::

Ubuntu 10.04 LTS + Open Office naj namestijo na 90% računalnikov javne uprave. Vzdrževanje pa naj prevzamejo notranji izvajalci ki so tako ali tako plačani za to da to počnejo.

Pa naj že bo konec tega sprenevedanja enkrat.

@nny ::

Icematxyz je izjavil:

Ubuntu 10.04 LTS + Open Office naj namestijo na 90% računalnikov javne uprave. Vzdrževanje pa naj prevzamejo notranji izvajalci ki so tako ali tako plačani za to da to počnejo.

Pa naj že bo konec tega sprenevedanja enkrat.


Kaj pa izobraževanje tehnološko nepismenih tajnic in uradnikov?

Daedalus ::

Kaj jih je pa treba izobraževat? Če se niso v parih dneh sposobni naučit klikat po Ubuntu GUI... knjižico v roke in naj grejo kaj manj zahtevnega delat.

Kaj pa izobraževanje tehnološko nepismenih tajnic in uradnikov?


Tehnološko nepismena tajnica je useless. Isto uradnik. Dokler se jih bo ujčkalo, bojo pač taki. Jebeni javni sektor...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Icematxyz ::

Zaradi mene se lahko tajnice prekvalificira v okvirih javnega šolskega sistema. Če ga že imamo. Lahko se za moje pojem učiteljem računalništva ponudi vodenje tečaja ki traja toliko in toliko časa in plačilo toliko in toliko ur za to. Bodo pa ja znali to speljati? Naj ponudijo ta projekt brezposelnim učiteljem računalništva ki so na borzi. Možnosti je neskončno. Naj že nekdo nekaj naredi enkrat.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

@nny je izjavil:


Kaj pa izobraževanje tehnološko nepismenih tajnic in uradnikov?


sam sem imel manj težav ob prehodu MS office 2003 na open office, kot pa na MS office 2007 (slednjega sem po tednu dni uporabe zabrisal v koš in še danes v njem iščem funkcijo shrani in print po 2 min, ker sta obe na totalno nelogičnem mestu glede na zadnjih 15let!)

in nepismenih mislim, da ne bi smeli imeti v javni upravi, lahko je nepismen kakšen mehanik...pa še ta danes, mora vsaj malo obvladovati računalnik, če je pa tvoje delo sedenje za računalnikom, mislim da drugo ime programa in nova ikonca za zagon ne bi smela biti problem.

seveda OOo Calc niti približno ni na ravni excella, vendar kot je tisti vic: excell zmore marsikaj, uporabljamo pa le par osnovnih funckij.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

denial ::

Hm, mnoge "tajnice/uradniki" res nimajo pojma o računalnikih, ikoncah, tehnologiji... zato pa v nulo obvladajo ZUP, ZDR in še mnoge druge Zxx-e. Presneto, nekatere "tajnice/uradniki" imajo celo računovodstvo v malem prstu. So pač strokovnjaki na svojem področju. O računalnikih pa pojma nimajo. Luzerji.

Dajmo mi raje na njihova delovna mesta postaviti informacijsko pismene osebke. Who gives a fuck, če bodo svoje nove zadilžitve opravljali nestrokovno. Važno da poznajo pingvina in imajo vedno odprto pisarno.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Icematxyz ::

Čas je za Ubuntu 10.04 LTS in Open Office. In da se preneha poslušati neumne argumente proti. Posebej takšne da zelo sposobne tajnice ne bi znale delati z računalnikom (takoj ko bi na njem bil nameščen Linux) in da bi bilo to nestrokovno z vidika opravljanja njihovega dela.

To je laž.

Zgodovina sprememb…

@nny ::

Javni sektor: znaš - ne znaš - nič hudega - dobrodošel!
Privat sektor: znaš - ne znaš - marš na borzo! V vrsti čakajo na tvoj tanki kruhek...

@denial: daj sarkazem na off.

nekikr ::

Icematxyz: ok, bomo nehali z neumnimi argumenti proti, ko boš pokazal konkreten argument za. Tale Munchen fiasko je sicer kar nekaj negativnih stvari pokazal...

Icematxyz ::

Ubuntu 10.04 LTS in Open Office sta po moje argument sam po sebi. Ne vem kaj še potrebuješ? Raje mi ti daj proti argument. Če ga imaš.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

@nny, torej za delo tajnice je le potrebno znati najti ikono za obdelovalni besedil in "Print"?

(to ja tak, da za programerja rabi le znati kje se IDE/terminal+vi+cc požene, vse drugo pa je nebitno)

Icematxyz:
Windows in MS Office sta po moje argument sam po sebi. Ne vem kaj še potrebuješ?
MacOS in Star Office sta po moje argument sam po sebi. Ne vem kaj še potrebuješ?
iPhoneOS in iTetris sta po moje argument sam po sebi. Ne vem kaj še potrebuješ?

Ah, ko začnejo padati "argumenti".


PS: Nisem hotel omenjat prej, ampak če že pišem: A ste opazili odsotnost komentarjev Le Grand Führer de Linux for Victory den Terra-ta ? Da se mu ni kaj zgodilo !?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

Windows in MS Office sta po moje argument sam po sebi. Ne vem kaj še potrebuješ?
MacOS in Star Office sta po moje argument sam po sebi. Ne vem kaj še potrebuješ?
IPhoneOS in ITetris sta po moje argument sam po sebi. Ne vem kaj še potrebuješ?


Vse to je dražje in potrebuje zunanje izvajalce.

1:0 za Ubuntu + Open Office.

Gremo naprej.

MrStein ::

Vse to že imamo in deluje.

1:1

Gremo naprej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

In drago plačujemo. Kar je nesprejemljivo. Če sem jaz upravičen do najcenejšega zdravila in zalivke za zobe na tržišču. Potem mora isto načelo veljati za operacijski sistem in pisarniški paket.

2:0 za Ubuntu + Open Office.

P.S. Gremo naprej.

Zgodovina sprememb…

@nny ::

MrStein je izjavil:

@nny, torej za delo tajnice je le potrebno znati najti ikono za obdelovalni besedil in "Print"?


Ne. Sem spada tudi kuhanje kave in mučni jutranji odhod po pošto v 4. nadstropje. Vse lepo in prav, le po n-tih dnevih te začne boleti glava od 8 urnega surfanja po netu. Resno se zbojiš za fizično in duševno zdravje.

Icematxyz ::

Varnost ne more biti vprašanje ker je naprimer Ubuntu & Co. v praksi dokazal da je varen operacijski sistem. Odprti standardi ne morejo biti vprašanje. Ker sta Linux in Open Office temu zavezana. Cena ne more biti proti argument. Ker je to napad na zdrav razum.

Edino "sveto" načelo oziroma argument ki se ponavlja že zelo dolgo časa je da je strošek migracije problematičen.

To pa se mi zdi argument ki mi deluje kot naprimer ko ga da kak "lenuh" mora iti pokositi travo. Ki se mu ne da dvignit riti z fotelja in iti nekaj najbolj običajnega in lahkega narediti. In potem raje celo popoldne razpravlja o travi. Kot pa da bi jo pokosil in bi bil problem rešen. Drugi dan pa spet vse znova...

Čas je za Ubuntu in Open Office. Vse ostalo je sprenevedanje ki meni zagotovo ne koristi. Tajnica pa tudi dvomim da ima kaj od tega več.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Hvala za igro "namiznega nogometa", bom nehal tule.

Za zapravljanje državnega (mojega in tvojega) denarja je potrebno malo več kot kaki navdušenec na forumu.

Je kdaj podjetje/država/oče zamenjal vozni park za Honde samo zato, ker eni najstniki mislijo, da je CRX kul?

Kot je že Matthai rekel: Ko bo kaka (verodostojna) študija pokazala, da se Linux/OpenOffice/kaka-sorodna-kombinacija splača, ima mojo 100% podporo. Do takrat pa je to bolj: Ati, Kinderlado prinesi! Ne, raje Milko! Ne, GI Joe-ja bi imel. Ja? pol pa jaz barbiko!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Je kdaj podjetje/država/oče zamenjal vozni park za Honde samo zato, ker eni najstniki mislijo, da je CRX kul?


Saj pa imamo Microsoft v javni opravi. Če že najstnike omenjaš. Dobro si to napisal. In se strinjam s tabo. Ne ne more imeti javna uprava zaradi tega Honde CRX. Se popolnoma strinjam.

Kot je že Matthai rekel: Ko bo kaka (verodostojna) študija pokazala, da se Linux/OpenOffice/kaka-sorodna-kombinacija splača, ima mojo 100% podporo.


Vprašanje je le kako neumen si pripravljen biti. In koliko daš na zdrav razum. Če rabiš za to študijo ali ne. Jaz je več ne rabim. Čas je danes za Ubuntu in Open Office. Še ena študija za par sto tisoč evrov več in zamik odločitve je fiasko. To se pa strinjam.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

"Zdrav razum" in logiko "saj je ja očitno" uporabljajo najstniki in kmetje.

V neumnost pa se ne bom spuščal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

"Zdrav razum" in logiko "saj je ja očitno" uporabljajo najstniki in kmetje.

V neumnost pa se ne bom spuščal.


Ja in ravno kmečka logika manjka tej državi. Ko bi jo le imela. Glede najstnikov pa upam da si razmel. Honda CRX pač ni primerna. Se strinjam...

Mavrik ::

Icematxyz: Ravno tale novica kaže da je Opensource vse prej kot zastonj in poceni. A boš naslednjič bral o čem pišemo vsaj prej kot prideš semle neargumentirane bedarije trosit?
The truth is rarely pure and never simple.

Gregor P ::

Morda to niti ni vprašanje ker so zadeve jasne, ampak kdo ti pa lahko garantira, da bo čez 5 let odprtokodna srenja še vedno nagrajevala in posodabljala operacijske sisteme, aplikacije; torej boš vedno rabil neko "zasebno" podjetje, ki bo vzdrževalo tvojo opremo in jo prilagajalo tvojim potrebam; tako bo čez 5 let to že praktično čisto unikatna oprema in boš zopet odvisen od tega podjetja; razen seveda, če bi bili neki standardi, ki bi jih upoštevala vsaj večina vlad, organizacij ipd.

Po drugi strani pa lahko tudi MS čez 5 let propade:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

denial ::

Icematxyz :: danes, 15:33:50
Ubuntu 10.04 LTS + Open Office naj namestijo na 90% računalnikov javne uprave.

Icematxyz :: danes, 16:40:52
Čas je za Ubuntu 10.04 LTS in Open Office.

Icematxyz :: danes, 18:14:31
Ubuntu 10.04 LTS in Open Office sta po moje argument sam po sebi.

Icematxyz :: danes, 18:19:11
1:0 za Ubuntu + Open Office.

Icematxyz :: danes, 18:21:31
2:0 za Ubuntu + Open Office.

Icematxyz :: danes, 18:34:37
Čas je za Ubuntu in Open Office. Vse ostalo je sprenevedanje ki meni zagotovo ne koristi.

Icematxyz :: danes, 18:39:36
Čas je danes za Ubuntu in Open Office.

Masturbiraš?
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Icematxyz ::

Masturbiraš?


Ja no ne vem za kaj te to zanima. Bi rad gledal ali kaj? Ker če jaz masturbiram ali ne ravno nima zdaj veze z argumenti za ali proti.

Icematxyz: Ravno tale novica kaže da je Opensource vse prej kot zastonj in poceni. A boš naslednjič bral o čem pišemo vsaj prej kot prideš semle neargumentirane bedarije trosit?


Ja argumentirano pa je delati študije za obdobje treh let kjer se vse skupaj splača ravno glej ga hudiča. ČETRTO leto. Študija pa se dela na 3 leta.

Čas je za Ubuntu 10.04 LTS in Open Office. Čez noč. Na vrat na nos. Kdo ma jajca bo to speljal. Kdo pa jih nima pa bo šel delati študijo. Triletno po možnosti. Pač ne bomo izbrali nemškega in bomo izbrali francoski model.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:


Čez noč. Na vrat na nos.

Razmislek je za luzerje, itak.

PS: Koliko deployment-ov nad velikostjo treh PC-jev si že uspešno izpeljal? Pa po 1/5/10 letih še vedno delujejo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

nekikr ::

Icematxyz: šparat je treba, pa naj stane kar hoče, ane? :)

Icematxyz ::

Razmislek je za luzerje, itak.


10 let razmišljanja in tri letne študije. Vsaka na 3 leta kjer se glej ga zlomka vedno migracija splača šele 4 leto. To ne bom rekel da je za luzerje. To je že kriminal za moje pojme.

Icematxyz: šparat je treba, pa naj stane kar hoče, ane? :)


V tem trenutku Slovenija res ja. Če je vprašanje splošno. Če ne bomo končali kot Grki. Če pa konkretno glede teme pa se tudi strinjam. Razsipno ravnanje z denarjem se mi studi. In kdo ga podpira nima kaj za jamrat da imamo previsoke davke.

nekikr ::

O, mojster vseh mojstrov, pokaži nam prosim te študije, da bomo tudi mi spregledali.

Icematxyz ::

Najdi jo sam. Ne bodi len. Drugače tako ne boš verjel. Če ti jaz dam link do kakšne študije. Če te zadeva zanima boš našel. Če pa te ne pa tako vseeno ali jo vidiš ali ne.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

V firmi kjer delam, faše folk na delovno postajo Ubuntu in poleg (če ga še ne pozna) gradivo, kaj in kako. Pa par minut moje pozornosti, če kaj ni jasno. Če se kdo buni, ima na izbiro dvoje - na lasten strošek uporabljati kaj tretjega al pa iti delat drugam.

Hm, mnoge "tajnice/uradniki" res nimajo pojma o računalnikih, ikoncah, tehnologiji... zato pa v nulo obvladajo ZUP, ZDR in še mnoge druge Zxx-e. Presneto, nekatere "tajnice/uradniki" imajo celo računovodstvo v malem prstu. So pač strokovnjaki na svojem področju. O računalnikih pa pojma nimajo. Luzerji.


Če ne zna uporabljati računala za osnovna opravila ( maili, urejevalnik besedil), je dandanašnji useless. To je pač nuja. In če zna klikat po Winsih, bo znal tud po Ubuntuju. Razen seveda, če te strokovnjake v isti sapi obravnavaš kot popolne debile, s čimer pa si padel v lepo protislovje. Torej?

@nekikr - če nisi popolen kreten, boš znal poiskati med novicami tisto o francoski policiji. Bo šlo?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

denial ::

Če ne zna uporabljati računala za osnovna opravila ( maili, urejevalnik besedil), je dandanašnji useless. To je pač nuja. In če zna klikat po Winsih, bo znal tud po Ubuntuju.


Glede klikanja se strinjam. Rutina pa pride z leti in izkušnjami.

In nisem proti uporabi Linuxa v JU/DU.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

sirotka ::

ST je za izbiro - vedno in povsod, VENDAR, ko je v igri Linux odpade svoboda izbire, saj veste, čas je:

danes za Ubuntu in Open Office.


Icematxyz je izjavil:


V tem trenutku Slovenija res ja. Če je vprašanje splošno. Če ne bomo končali kot Grki. Če pa konkretno glede teme pa se tudi strinjam. Razsipno ravnanje z denarjem se mi studi. In kdo ga podpira nima kaj za jamrat da imamo previsoke davke.


Ojej, zarad licenc se bomo spremenil v Grke? Licence so pljunek napram ostalim neumnostim, ki jih počnejo - raj se bunite zarad ostalih stvari, tam se šele denar krade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Daedalus ::

Tudi zaradi licenc. Te nesrečne licence in gromozanski odpor, ko se predlaga kaj drugega sta zgolj precej očitna simptoma hudih težav, ki jih ma slovenski mindset. Predvsem težav z inovativnostjo, odporom do novosti, počasnim in izjemno mukotrpnim privajanjem na karkoli novega. Država je pač odraz stanja povprečnega volilca. Kako je pa to... se pa fino beleži tudi v takih debatah.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pyr0Beast ::

Denar se krade povsod. To da se ga drugje se bolj ni izgovor da se ga nekje se naprej.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sirotka ::

Jah, ampak bodi fer in vsaj priznaj, da sta obe strani taki...
Treba bi bilo nardit študijo, se strinjam...a silt nekam bv, samo zato, ker je to Linux je pa tud mimo.

Torej, linux bo rešil slovensko gospodarstvo,...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

denial ::

Res je, v takšnih debatah na forumih se lepo odraža mindset slovenčkov in strah pred inovativnostjo. Pa tudi patogeni fanatizem zagovornikov "napredka".
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Daedalus ::

Fanatizem my ass. Fanboyi aside, eni vsaj privzeto ne zavračamo možnosti kakršnekoli spremembe. Pa to znamo tudi argumentirat, za razliko od onih "sej dewa, linuxi so pa crap" odzivov, ki so sicer povsem običajni. Trenutne izkušnje iz tujine pač kažejo, da kjerkoli so se spravili k migraciji z nekaj premisleka, se je splačala. Slovenija pa menda "ima strategijo" (uradniki pač radi pišejo obsežne strategije in načrtovanja in kaj vem kaj še vse) uvajanja OSS in odprtih standardov, pa je še vedno večina dokumentov na straneh JU v doc formatu, kupa strani pa sploh ne morem uporabljati brez IE in windows sistema. Kaj pa porečeš na to?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

šernk ::

@Deadalus: čas je, da opustiš ISO standarde in začneš uporabljati MS standarde :P

me zanima kako hudiča francozi že na veliko varčujejo z linux sistemom, če pa je pri nas vedno dražji po vseh mogočih študijah? 8-O
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

Torej, linux bo rešil slovensko gospodarstvo,...?


Ko bomo sposobni to izpeljati potem smo Slovenci sposobni narediti karkoli.

Ojej, zarad licenc se bomo spremenil v Grke? Licence so pljunek napram ostalim neumnostim, ki jih počnejo - raj se bunite zarad ostalih stvari, tam se šele denar krade.


In zakaj bi plačeval licence če pa za to ni potrebe?

Zgodovina sprememb…

denial ::

@Daedalus:
Kaj porečem na to? Glej, že strošek licenc je zame dovolj dober argument, da se nekaj ukrene oz. korenito spremeni. Nimam težav z uvedbo Linux/OOo/whatever v vsako pisarno. Sam da od vseh "džabest" ne bo bolela glava še bolj kot danes.

In za kateri penis bi se morali zgledovati po Francozih, ki so kriminalizirali full-disclosure?
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

MrStein ::

šernk je izjavil:


me zanima kako hudiča francozi že na veliko varčujejo z linux sistemom, če pa je pri nas vedno dražji po vseh mogočih študijah? 8-O

Me zanima kako Španci že na veliko ne varčujejo z linux sistemom.
Me zanima kako Italijani že na veliko ne varčujejo z linux sistemom.
Me zanima kako Nemci že na veliko ne varčujejo z linux sistemom.
Me zanima kako Britanci že na veliko ne varčujejo z linux sistemom.
Me zanima kako Poljaki že na veliko ne varčujejo z linux sistemom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Okapi ::

A je kdo kdaj naredil kakšno raziskavo, kako je bil videti, recimo v javni upravi, prehod iz DOSa in Wordstarja na Windows in Word? Koliko časa je trajalo, kako boleče je bilo za tajnice, koliko je bilo dodatnih stroškov (poleg licenc) ...?

O.

Mr.B ::

Ej takrat so bili dinarji, potem tisti rumeni boni, potem, mah kaj že inflacija....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

denial je izjavil:

Res je, v takšnih debatah na forumih se lepo odraža mindset slovenčkov in strah pred inovativnostjo. Pa tudi patogeni fanatizem zagovornikov "napredka".

V takih debatah se res vidi bebast mindset slovenčkov. Vlada naj naredi to, inštituti, fakultete in ne vem kdo naj naredijo ono, firme pa naj naredijo to. Ma kurac bo kdo kaj naredil, sej to niti ni njihova naloga. Slovenska javna uprava bo šla na linux in OpenOffice, ko ji bo kdo to ponudil po nižji ceni, in po kakšni študiji, ki bo pokazala, da se to splača. Če hoče kdo kaj naredit, naj začne na VEM, registrira firmo in se začne bavit s tem. Če je prelen za to, ne more, ne zna, karkoli, naj bo tiho s tem kdo vse bi moral nekaj naredit. Nikomur ni treba nič naredit, razen vladi, ki bi res morala čim bolj šparat. Ampak kdo je konkurenca MS-ju? V Sloveniji, Evropi, kjerkoli? Resno kdo misli, da je naša uprava sposobna sama karkoli naredit? Še enga vrtca ne znajo zoptimizirat, pa se bojo lotli tega. Sej lahko se bi, ampak v lastni režiji ne bi prišparali prav nič. Torej, naredite podjetje, če tako verjamete v to in začnete to ponujat po nižji ceni od MS-ja, ali pa nehajte govorit neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Lonsarg ::

@CrniE
Ravno na Slo Tech sta bli objavleni že vsaj 2 študiji z strani slovenske uprave in je bil čisto lep izračun narejen za 3 leta stroški Microsoft in stroški Linux + Prehod. Druga opcija je bila samo malenkost dražja in vsak z zdravo pametjo bi jo zaradi cenejše naslednje 3-letke izbral. Ampak zaključek te študije, kjub nazornim številčnim pokazateljem kaj je bolje piše na čisto naiven način, da je neizpodbitno ugotovljeno, da se prehod ne izplača... Številke v isti študiji, če jih znaš brati pa pravijo drugače...
Tak da ne ti, da ni ponudb itd. Študija, ki pravi SE izplača je ŽE narejena. Razlog dani prehoda je sam podkupnina ali pa lenoba uradnikov v smislu raje napišem da se ne splača, da mi ne bo potem potrebno folk prepričvat zakaj prehod in bohnedaj bom moral še kakšno raziskavo več narediti in imel dodatno delo...

Utk ::

Pusti ti zdravo pamet. Zaključek je zaključek, če nam je všeč ali ne. Če ni blo nobene študije, ki bi vzela obdobje daljše od treh let, potem nimamo ničesar. In tudi če bi imeli študijo, kdo bi prehod naredil? Koga bojo poklicali, ko nekaj ne bo delalo? Te firme v Sloveniji ni.

Utk ::

Daedalus je izjavil:

Če se niso v parih dneh sposobni naučit klikat po Ubuntu GUI... knjižico v roke in naj grejo kaj manj zahtevnega delat.

In kdo bo to naredil? Naš finančni minister, katerga zvočne posnetke imamo ko cvili kot mala deklica, ker bi moral odpustit par ljudi? In če se njemu jebe, se sigurno tudi recimo minister za okolje ne bo dost sekiral za stroške. Minister za javno upravo je itak zmeraj na njihovi strani. Če bi blo tako, bi imeli že zdej 20 procentov manj zaposlenih.

Okapi ::

Ljudi bi bilo potrebno motivirati, po možnosti finančno. Če bi uporabnikom računalnikov v javni upravi rekel, da jim daš 200 evrov, če začnejo uporabljati OpenOffice, bi po mojem v trenutku prihranil nekaj milijonov;)

Če bi šefom oddelkov rekel, da dobijo po 100 evrov za vsak PC, na katerem bo Linux, bi v trenutku prihranil še nekaj milijonov;)

O.

Utk ::

Če kaj poznam slovensko državno upravo, bi v tem primeru šefi nabavli 1000 novih računalnikov, z linuxi, in jih postavli v skladišče.

Lonsarg ::

No lepo da se strinjaš da je problem slovenska uprava sama in nič drugega, da ni linuxov. Trg je felksibilen, če bo nekdo hotel linux ga bo dobil, pa magar če gre za celotno upravo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Münchenski mestni svetniki ne znajo uporabljati Linuxa (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
20171100 (61742) Ghost7
»

Prah okoli Münchenske napovedi vrnitve k Microsoftu se počasi razblinja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
421147716 (136262) trnvpeti
»

München s prehodom na Linux in OpenOffice prihranil 10 milijonov evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22450633 (45360) kitaj
»

München na pol poti s prehodom na Linux

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
96493 (5376) poweroff

Več podobnih tem