» »

mastercard samo zato da bom imel PayPal - so alternative?

mastercard samo zato da bom imel PayPal - so alternative?

mrkva1 ::

Zdravo,

rad bi uporabljal Paypal zaradi plačevanja na EBAYu. Da to lahko počnem potrebujem MASTERCARD ali VISO.
Ali po novem obstaja že kakšna alternativa, da mi ne bi bilo potrebno imeti mastercarda (web računi..)?
Sem na NLBju, kjer je letna naročnina 16,69 EUR.

zagi123 ::

Visa electron. Zastonj jo dobiš pri abanki, strošek 0EUR/leto, oziroma 12, če bi rad dobival izpiske vsak mesec.

NazgulRR ::

Kolikor vem je strošek vodenja računa, kjer maš Viso, pri Abanki 0,9EUR na mesec in se mu ne da "izognit". Tudi če si študent. Tako so mi rekli na Abanki.

Ali lahko potrdiš, da ni nobenih stroškov, če se odločiš ne-prejemat izpiskov? Bom jutri klical..ker me res zanima.

blackbfm ::

Na viso lahko dobiš denar s paypala, na mastercardpa ne..če ti to kaj pomaga.

hotlips ::

Abamka - Visa Electron --> http://www.abanka.si/sys/cmspage.aspx?M...

za kartico se ne plačuje letne članarine


lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

kupim9 ::

Ja članarine ni, stroške vodenja računa pa se bo od letos plačevalo, kok ne vem ker ne najdem ta trenutek pošte, bom poiskal pa pošljem fotko.

mrkva1 ::

Kaj pa kakšna Online/virtualna verzija? Da bi imel kartico na katero bi naložil denar...

Kako pa je z EBAY Mastercardom, ki ga sedaj Ebay oglašuje - to je za Slovenijo?

LuGi ::

Plačaj nekomu da ti nalozi denar na tvoj paypal račun.. znesek +10% >:D

BlaY0 ::

Rešitev je Wirecard ali Neteller. Zadevi sta popolnoma zastonj. Edino kar stane je, da denar prelifraš na njihov račun.

Tr0n ::

Ampak za to spet rabis kreditno kartico. :)

XsenO ::

Na wirecard se da nakazovati preko banke.
1 + 1 = 1

Tr0n ::

Slovenske banke tudi?

BlaY0 ::

Tr0n: Ne rabiš kreditne kartice... denar nakažeš tja preko SEPA naloga.

LuGi ::

bf4ed ::

Ja in teh 16,69 EUR letno te bo pokopalo ali kaj?

Vzami VISO pa ne kompliciraj!

dejanslo ::

Če boš samo plačeval, je wirecard super. Nakazila v Nemčijo se danes sprocesirajo dosti hitreje kot lani (2-3d vs 1t+ pri nkbm, provizija pa par deset centov), tako da si ne rabiš delat neke zaloge za "nujne" nakupe. Je pa res, da ne moreš prejemat kakršnihkoli drugih nakazil kot iz tvojega accounta (doplačilo). Meni se zdi za občasen shopping skoraj as good as it can get.
There`s More Than One Way To Do It

hotlips ::

PR Visi Electron se, vsaj za sedaj, kakor jaz vem nič ne plačuje. Poleg tega pa, ker na kartici ne moreš iti v minus, ne vem kaKO ti lahko karkoli zaračunajo, če na njej nimaš nič sredstev?

lp.hl

amigo_no1 ::

Če imaš nastavljen limit potem se da it v -.
Pri Visi (Abanka) se plačuje strošek vodenja računa (0,9 eur /mesečno), saj se je z novim letom spremenil zakon o bančništvu (je pa to še vedno najcenejša opcija pri Slo bankah).

@hotlips
Si pri banki Koper ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jRk0 ::

Mastercard preko moneybookers /10 eur na leto. plus, deluje kot debetna, ne kreditna.
You fuck up once, you loose two teeth.

Steinkauz ::

Torej zdej letno plačaš za visa electron 0,9*12=11eur
Dodaš še 5 pa maš polno viso...

Oziroma sploh ne štekam kaj folk tolk komplicira za 16 eur na leto...

amigo_no1 ::

Sem pogledal na MB račun in vidim da imaš prav:

FEES
Paying in shops, restaurants or online FREE
Bank transfer top-up FREE
Receiving cash FREE
Balance enquiry FREE
Online statement FREE
PIN re-issue FREE
Foreign exchange 1.99%
Cash withdrawal 1.80 EUR
Annual card membership 10.00 EUR
Replacement Card 10.00 EUR



LIMITS PER DAY
Paying in shops, restaurants or online 1000 EUR
Cash withdrawal 250 EUR

tole je še cenejše kot Abanka :D

dmwajtjt ::

eno vprasanje... morda res neumno samo nimam casa se poglabljat v to...

ko sem kupil mastercard kartico, sem dobil zraven tudi geslo... ampak kadarkoli plačujem preko neta tistega gesla sploh ne potrebujem

smesno se mi zdi, ko recimo kupim kaksni programski paket, ali plačujem simobil račun, me sploh ne vprasa za geslo ampak samo prepisujes podatke iz kreditne kartice..


zakaj sprasujem?

zato ker to pomeni da je dovolj da ti eden kao "kolega" hitro 2x z mobitelom slika podatke iz kartice in lahko gladko brezplačno kupuje preko spleta...

kje pa je potem tista zaščita in varnost? upam da sem se motil in me prosim popravite pri tem ugotavljanju.. lep dan

kar-nekdo ::

Jah tak je to, najbolse jo je met doma v predalu shranjeno heh! Drugace je pa visa electron top kartica za placevanje prek interneta in z abanetom se dober pregled!

dmwajtjt ::

ja pol to res ni za v denarnici imet.. pa po moje tudi predal doma ni... prijatli pripeljejo se njohove prjatle na obisk. jz grem z njmi vn na čik... on pa glih isce kasn kao papir in kemik :) pa ga skomina :)

LuGi ::

Koda je za dvig gotovine - bankomat

St235 ::

Koda je enako kot na MAestro kartici, sam večinoma se še vedno zahteva podpis namesto kode. Kodo nujno rabiš edino za dvig gotovine na bankomatu. Se mi je pa lani na portugalskem zgodilo da sem moral na črpalki vpisat PIN namesto podpisa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108470 (36391) Andro457
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106386 (33433) PINki
»

Visa Electron

Oddelek: Loža
3914716 (12705) OmegaBlue
»

Plačine kartice za plačevanje preko spleta

Oddelek: Loža
248565 (7767) genesiss
»

kako plačati (paypal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
4713904 (12114) bluefish

Več podobnih tem