» »

Dimitrij Rupel ošilil svinčnik...

Dimitrij Rupel ošilil svinčnik...

«
1
2

borchi ::

iz članka na www.delo.si:

V dve strani dolgem pismu je Rupel zapisal, da je Slovenija vrsto let dajala vtis zgodbe o uspehu. Danes pa je opaziti poskuse vrnitev v stare čase in preloma s politiko sodelovanja in vključevanja, značilnih za zadnji dve desetletji. »Zlo«, ki poskuša zatemniti »slovensko sonce«, nekdanji minister vidi v retoriki in politiki Pahorjeve levosredinske koalicije, ki da obnavlja koncepte izpred leta 1990.

Vlado obtožuje, da vodi počasno in neučinkovito ekonomsko politiko, in ugotavlja, da se je nekdanji predsednik države in pred tem partije Milan Kučan »vrnil na politični oder«. Največ kritik pa je Rupel v pismu namenil predsedniku države Danilu Türku in njegovemu odlikovanju Tomaža Ertla.

da vidimo salto mortale v odzivih na to kdo in kaj lahko v svet pisari o notranjih razmerah v sloveniji...

(rupsi govori, kot da je slovenija belorusija. matr mu jih bo janša napel :)))
l'jga

zee ::

To se Rupsiju samo kolca potem, da ga je Pahorjeva vlada odj*.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

Že vidim, da če bo SDS zmagal, bo Rupsi spet dobil ministrski stolček.
Zdaj se namreč postavlja v vlogo uboge žrtve aktualne politike.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

ja. tocno sem htel to napisat. ko pride Jansa nazaj bo Rupel spet zunanji minister.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

djordjevic ::

Pa saj upam, da se tega nihče ne veseli. Ali pač?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Utk ::

Če je to cena, ki jo moramo plačat za konec te vlade...ni nizka, je pa sprejemljiva.

Double_J ::

Sej lahko hitro gre ta vlada... tisti Hrvaški referendum zavrnemo. Verjetno bi bile kar volitve državnozborske potem jeseni.
Dve šivanki...

djordjevic ::

Double_J je izjavil:

Sej lahko hitro gre ta vlada... tisti Hrvaški referendum zavrnemo. Verjetno bi bile kar volitve državnozborske potem jeseni.

In to je dobro - zakaj? Aja, saj res, na zunanjepolitičnem področju ni več napeto, s Hrvati imamo trenutno precej boljše odnose kot kdaj koli po osamosvojitvi ... Razumem, zakaj jih je treba skrhat. Not.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mtosev ::

boljse skrhat odnese s hrvati kot da vlada (Golub&Kresal&Senica&Pahor) zjebe drzavo do konca.btw na hr sem se rodil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Avenger ::

A Rupla še kdo resno jemlje???
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Utk ::

Ja tak referendum bi bil zdej cel hudič, bolje da ga ni, ker sigurno ne bi šel čez. Niti ne vem, če je ljudstvo, ki je izvolilo to vlado, kvalificirano za odločat o takih (in sploh katerih) stvareh.

djordjevic ::

Kar itak zaslužijo samo ljudje nadkakovostne presoje, kakršen si sam, kajneda?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Utk ::

V tem sranju s Hrvaško, si ne bi upal nič rečt. Čeprav se mi verjetno o tem sanja več kot 90 procentom ljudi, ki "vejo", da je to prav ali narobe. Zato ta referendum ne bo imel veze s Hrvaško.

harvey ::

@djordjevic

Aja, saj res, na zunanjepolitičnem področju ni več napeto, s Hrvati imamo trenutno precej boljše odnose kot kdaj koli po osamosvojitvi ...


Nas lahko razsvetliš s čim oz. v čem so odnosi tako dobri, kot še niso bili. Sam ne vidim nekih bistevo kvalitativnih premikov na temah, ki najbolj pestijo (NEK, NLB vloge).Sporazum Pahor-Kosor pa upam, da se zavedaš, da ni odpravil vseh nesoglasij.

Vprašal bi se pa sledeče, kam so bili povabljeni /vabljeni naši top politiki in kdo pride k nam od top EU politikov/šefo držav v zadnjem času, razen Hermana Van Rompuya, ki je bil v EU parlamentu označen, da ima karizmo vlažne krpe in videz nekega nižjerazrednega bančnega uslužbenca (poslanec Nigel Farage). Libijska epopeja očitno ni bila tako zelo uspešna, aja mimogrede, kje pa so sedaj podarjene kamele?

Icematxyz ::

ki je bil v EU parlamentu označen, da ima karizmo vlažne krpe in videz nekega nižjerazrednega bančnega uslužbenca (poslanec Nigel Farage).


Še dobro da se nam to fajn zdi ja. In da se nam to sploh zdi omembe vredno.

Glede same teme pa. Mislim da ni narobe če se reče da je to dejanje najmanj kar lahko rečemo nenavadno?

Zgodovina sprememb…

tsh2 ::

saj ima prav: komunistični časi so v tem, ker vladajoči izključujejo nasprotno stran in so nesposobni v gospodarski politiki. s tem se vsak razumen človek strinja.

borchi ::

jaz se strinjam, da lahko vsak razdira neumnosti po svoji volji. kam jih pošilja, mi je tudi vseeno, samo da prave znamke kupi.

janša se pred leti SPLOH ni strinjal s tem... zato pravim, da bo pomoje, ker je načelen človek, vrgel rupla iz stranke. kje bo kaj tokrat pristal...
l'jga

Daedalus ::


janša se pred leti SPLOH ni strinjal s tem... zato pravim, da bo pomoje, ker je načelen človek, vrgel rupla iz stranke.


Niti pod razno. A ti še ni noben povedal da je v obračunavanju s komunistično-udbaško pošastjo dovoljeno vse? Janša je prav srečen da ima take vojake... zdaj še sam na belega konja skoči in nas osvobodi. Pa če še tega ne veš - Janša & Co. lahko razpredajo slabe stvari o Sloveniji naokoli. Ko pa to naredi kdo drug, gre pa za blatenje svete Domovine. In take nepooblaščene kritike se obravnava kot izdajalce.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

perci ::

Tole je sramota. Tako Rupla kot SDS.

borchi ::

na sds.si ni niti omembe zadnjega ruplovega brain farta?

(začetek iskanja nove stranke za rupla?)
l'jga

donfilipo ::

>> A Rupla še kdo resno jemlje???

O ja. Enim parim je zagotovo plačal ta drag konjak:)

Ni mi čisto jasno, kakšen smisel ima tako pismo. Ki pa bi ga veljalo videti v celoti.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

tsh2 ::

donfilipo je izjavil:


Ni mi čisto jasno, kakšen smisel ima tako pismo. Ki pa bi ga veljalo videti v celoti.


opozarjanje opozicije na sranje, ki ga dela vlada??? to je namreč tudi delo opozicije.

donfilipo ::

Že..... samo opozarjanje na temo, ki se zgrinja nad soncem, ker je ertl dobil kolajno od turka in ker je bil nek kamerman dovolj nizko zumiran, da je ujel v kader murgeljsko pošast, bolj spada v domače loge8-) Razen če se domneva, da lahko tujina vpliva na našo politiko.

Dobro vse izgleda, da vsi že opozarjamo, da vlada dela sranje. Ne smemo se prevarati. Res ga dela! Ampak tujina nam ne bo kaj dosti pomagala. Kvečjemu morda zna to izkoristiti (nekateri:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

borchi ::

opozarjanje opozicije na sranje, ki ga dela vlada??? to je namreč tudi delo opozicije.
a ni, v retrospektivi, malo čudno, da je janša v svojem mandatu namenil več kot en mesec časa za obračunavanjem s takšnim nedopustnim dejanjem?

janša:
Torej običajno se, normalno bi bilo, ne glede na to, da
se jaz ne strinjam s temi obtožbami, in da jih realno zanika, ampak če kdo
tako misli, bi bilo normalno, da to peticijo pošlje domačim institucijam,
naredimo razpravo in šele, če dejansko bi se pokazalo, da so problemi tako
veliki in da jih nihče noče reševati, se potem ta stvar pošlje drugim
institucijam, ki na to reagirajo.

ampak janša pozabi, da je 10 minut prej rekel:
Problem je v tem, da se je to zgodilo leta 2005. Ta zakon se je sprejemal leta 2005, referendum je bil pred dvema letoma. V
svet pa se zdaj toži Slovenijo po dveh letih, v času, ki je izjemno
občutljiv, občutljiv kot najbrž nikoli več ne bo v zgodovini te države.
janša pravi, da bi morali novinarji počakati še kakšni dve leti in če ne bodo zadovoljni z reševanjem problema potem pa naj le stokajo v tujini... zato mislim, da bo janša nateral rupla kot garjavega psa, ker ga postavlja v slabo luč in dela proti njegovim načelom.
l'jga

donfilipo ::

borchi>> zato mislim, da bo janša nateral rupla kot garjavega psa, ker ga postavlja v slabo luč in dela proti njegovim načelom

He. No ja. Bi pridobil nekaj konsolidarnih točk zagotovo.
Ampak ker je politik se prej zna počesati na prečo8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

zee ::

Načela? Kakšna načela? Neprestana gnjavaža zdaj in enako obnašanje njega (JJ), ko je bil predsednik vlade, kaže, da nima načel.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tsh2 ::

tisto jamranje levičarskih novinarjev je bilo kar nekaj. saj v sloveniji je vsakemu jasno da imajo novinarji veliko svobode, ko je treba kritizirati desno vlado. zato ker je vsaj 70% vseh novinarjev levih.

rupel je najbrž poslal pismo veleposlanikom zato, da bo imelo njegovo pismo večji splošen odmev.

donfilipo ::

tsh2>> rupel je najbrž poslal pismo veleposlanikom zato, da bo imelo njegovo pismo večji splošen odmev.

To zna pa biti lukavo. Ni dimsi tako tumpast glej:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Daedalus ::

rupel je najbrž poslal pismo veleposlanikom zato, da bo imelo njegovo pismo večji splošen odmev.


Valda. In s tem gre po isti poti "izdajstva" kot so šli oni novinarji. S tem, da on neposredno (in zahrbtno) kritizira svojega zaposlovalca. Če ga to ne stane službe... pol res živimo v deželi nevretenčarjev.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

tsh2 ::

zakaj pa zaposleni ne sme krizizirati svojega zaposlovalca? tako je ramišljal rop, pa je hitro pogorel.

BlaY0 ::

Model v svoji pisarni na Šubičevi 10 piše knjigo za kar ga mi vsi skupaj plačujemo. Potem nam bo pa to knjigo hotel še prodati... pa še ratal mu bo.

borchi ::

torej se strinjamo, vsak lahko pisari pisma v tujino?

ko pa je na poziciji določena stranka, je pa še dodaten pogoj, da mora v teh pismih biti zapisana Resnica.

(ko pride Pomlad bomo na pošti pisma namenjena v tujino spet oddajali odprta :)))
l'jga

donfilipo ::

>> Model v svoji pisarni na Šubičevi 10 piše knjigo za kar ga mi vsi skupaj plačujemo. Potem nam bo pa to knjigo hotel še prodati... pa še ratal mu bo.

Piše Sveto pismo slovenskega izvora:

Boga ni, pa je nekdo drug moral ustvariti nebo in zemljo:)
In zemlja je bila tohuwabohu. Skratka avtrijska. Potem so neke temne sile preglasile sonce. Ampak Janez je pa kot duh bedel nad pokrajino:)
In nato je nekdo drug rekel fiat panda ali fiat lux:)
In je ta nekdo drug gledal luksuz in je vedel, da je dobro:)
In ko je ta nekdo drug gledal razliko med luskuzom in temo je vedel, da ju je treba ločiti. In začela se je splošna ločitev:)
.........To je easy...ampak nova zaveza je pa rahlo težja:)

Ali si je pa nekdo malo izmislil vse skupaj?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Daedalus ::

zakaj pa zaposleni ne sme krizizirati svojega zaposlovalca? tako je ramišljal rop, pa je hitro pogorel.


Če se zaposleni ne strinja s politiko podjetja, naj si poišče službo drugod. Pisariti pisma "konkurenci" kako bad mu je, pa ni znak odrasle osebe. Če se dogaja kaj nezakonitega, pa mamo za to pristojne službe, ne pa pisanje užaljenih pisemc naokoli. Pod črto - pri meni tak zaposleni ne bi delal več dolgo. V bistvu nikjer v nobeni normalni firmi takega človeka ne bi trpeli.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

borchi ::

Če se zaposleni ne strinja s politiko podjetja, naj si poišče službo drugod.
jaz ne vidim problema, rupel je napisal pismo v funkciji člana strokovnega sveta sds-a. ministrstvo nima s tem pismom nič.

razen, če ima kakšno čudno klavzulo v svoji pogodbi o zaposlitvi, ki ga omejuje v njegovem privatnem življenju...
l'jga

djordjevic ::

harvey je izjavil:

@djordjevic

Aja, saj res, na zunanjepolitičnem področju ni več napeto, s Hrvati imamo trenutno precej boljše odnose kot kdaj koli po osamosvojitvi ...


Nas lahko razsvetliš s čim oz. v čem so odnosi tako dobri, kot še niso bili.


Komot. Hrvatom smo pokazali zobe (in posredni vsej Evropi, da se ipak ne pustimo kar tako), nato pa sklenili, za moje pojme, dober kompromis. Tako se namreč pride do rešitev sporov, ki trajajo 20 in več let. S kompromisom. Hočete ali nočete, Hrvaška je pomemben trgovinski partner in jaz, for one, bi rad videl, da tako tudi ostane. Glede ostalih odprtih težav pa ... Tudi ta se bodo rešila. Slej ali prej. Vsekakor prej, če bomo imeli zunanjega ministra, ki je pripravljen tu in tam komu tudi prisluhniti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Daedalus ::

jaz ne vidim problema, rupel je napisal pismo v funkciji člana strokovnega sveta sds-a. ministrstvo nima s tem pismom nič.


Se pravi, da lahko v prostem času komot pišem razne (nepreverjene) grdobije o svojem zaposlovalcu, samo dokler sem v službi pridkan? Me zanima, kdo te bo takega dolgo gledal v službi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BlaY0 ::

djordjevic: To so švoh jajca, ki se ne dajo primerjati z jajci Grčije ali Izraela, če hočeš tudi Irana. Glej Grčijo, ne jebe pet posto Makedonije, EU ji bo pa še pomagala pri reševanju krize...

luli ::

(nepreverjene) grdobije


Vse kar je napisal je res in dokazljivo, za razliko od 571, kjer so "novinarji" cicibana pisali o cenzuri.

Daedalus ::

A res? Pol pa dokaze na plan.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BlaY0 ::

luli: Pozabljaš da posameznik za ceno strankarskih ali osebnih interesov na kocko spravlja javni ugled. Pa nimam v mislih tu samo Rupla... so še drugi, ki so hodili jokat raznim EU komisijam in tujim medijem etc.

borchi ::

Se pravi, da lahko v prostem času komot pišem razne (nepreverjene) grdobije o svojem zaposlovalcu, samo dokler sem v službi pridkan? Me zanima, kdo te bo takega dolgo gledal v službi.
ne mi rečt, da zdej učiteljica v osnovni šoli ne sme potarnat o kaki stvari? ruplov položaj pomoje ni dosti višjega ranga...
l'jga

Spock83 ::

Sramota za Slovenijo. Da pustimo da se take politične igrice grejo. Ostali svet pa se nam smeji.

BlaY0 ::

borchi: Ampak on ne tarna o svojem položaju v službi, ker mu gre čisto lepo. Tam na Šubičevi 10 ima lepo svojo pisarnico, in dela kar hoče oziroma mu ni treba delati česar noče.

djordjevic ::

BlaY0 je izjavil:

Glej Grčijo, ne jebe pet posto Makedonije, EU ji bo pa še pomagala pri reševanju krize...

Funny, you should mention that - posrednik naj bi bila ravno Slovenija. Gotovo zato, ker smo taki nesposobneži pri dogovarjanju. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

borchi ::

borchi: Ampak on ne tarna o svojem položaju v službi, ker mu gre čisto lepo
sej zato pa pravim. pismo nima nobene veze z njegovo službico...
l'jga

BlaY0 ::

Kar je narobe. Upravičeno bi bilo pismo v zvezi z njegovo službico in nič drugega.

borchi ::

Upravičeno bi bilo pismo v zvezi z njegovo službico in nič drugega.
jaz nimam v službi nobene veze s politiko ali ekonomijo, pa na te teme skoz neki pisarim...
l'jga

MadMicka ::

borchi, v mednarodnih odnosih so še kako jasno izoblikovana pravila obnašanja. Nedopustno je, da se državni uradnik mimo ustaljenih poti obrača na tuja državna predstavništva. Zgolj zaradi tega lahko RS odpove Ruplu pogodbo o zaposlitvi. Škoda našega davkoplačevalskega denarja za njegovo plačo.

borchi ::

Nedopustno je, da se državni uradnik mimo ustaljenih poti obrača na tuja državna predstavništva.
ok, sej sem rekel, da ne vem kakšno pogodbo ima rupel. če drži kar praviš in ima rupel službico rangirano kaj več kot ostali gimnazijski maturantje tam, pol... eh, vseen upam, da ga pahor ne nabrca v rit. naj ga janša...
l'jga
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leteči veleposlanik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20712725 (8026) Poldi112
»

Marjetica Rupel in "zapleti" ob Bushevem obisku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
638290 (6412) Ted
»

Kdo podpira Rupla? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15410248 (7042) Double_J
»

Rupel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1438769 (6632) drejc
»

Slovenska e-vlada na Slashdotu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
82468 (2468) Ikarus

Več podobnih tem