» »

Marjetica Rupel in "zapleti" ob Bushevem obisku

Marjetica Rupel in "zapleti" ob Bushevem obisku

«
1
2

poweroff ::

Torej, danes sem na TV videl, da je pri obisku Busha prišlo do manjšega zapleta in sicer na "damskem" delu obiska.

Marjetica Rupel je namreč hotela skupaj z Lauro Bush v Narodno galerijo, vendar je ni bilo na seznamu (bile so samo Barbara Miklič Türk, Urška Bačovnik in Margarida Barroso. Marjetico so potem kot pravo teroristko zaustavili ameriški varnostniki, po posredovanju slovenske policije pa so jo spustili zraven.

Po tem, ko je Rupsiju ušla diplomatska depeša in temle z Marjetico, si Američani verjetno mislijo svoje o našem večnem zunanjem ministru.
sudo poweroff

|SNap| ::

Prav smesen je bil tisti posnetek, ko je lezla v avto pa jamrala "ja ne vem, ne pustijo mi not" :)

bluefish ::

kje? Bi bilo fino videt :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

karafeka ::

Hja, kaj si more, če je ni bilo na spisku.
Isto kot da bi blueFish hotel v galarijo Urško pecat, pa ga ne bi pustli, ker ga ni bilo na seznamu.

bluefish ::

8-)
Sem se pa tistega dne ravno peljal mimo s kolesom (nekje okoli tiste ure).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Brane2 ::

Zmeraj sem imel to Marjetico v mentalnem predalu z napisom "krava", pa vidim, da sem se motil.

Marjetica upravičuje svoje ime - ona ni krava, ji je pa krava naravni sovražnik ;o)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Phoebus ::

matthai: slabi si poslušal. Slovenski protokol je američane obvestil da pride tudi marjetica in američani so to vedeli. Pozabili pa so (američani!) dodati njeno ime na spisek, ki so ga posredovali nazaj slovenskim varnostnim organom ;)

USS Liberty ::

Ma koga briga tale snobinja Marjetica...
Bush se je zaljubil v Urško, ki je fejst punca...

sloxl8 ::

Marjetica...Gospa ministrica...

poweroff ::

A, se pravi so Američani pozabili dati ime Marjetice na seznam.

Hmm, kaj je že Cankar napisal eno knjigo... Hlapci, ali kako že....
sudo poweroff

Keyser Soze ::

Bush se je zaljubil v Urško, ki je fejst punca...


Malo kritičnosti nikomur ne škodi. Probaj. =)

Važno, da so kompletno pozaprli vse okoliške ulice zaradi teh par kokoši ter povzročili en velik prometni infarkt v celi Lj. Skratka, en kup nepotrebnih šalamudenj, ki bi jih IMO morali prepovedati.
OM, F, G!

USS Liberty ::

A, se pravi so Američani pozabili dati ime Marjetice na seznam.

Škoda, da niso pozabili dati na seznam še Turkove žene, ki se tudi precenjuje in štuli tja kjer ji ni mesto...

Keyser Soze ::

A, se pravi so Američani pozabili dati ime Marjetice na seznam.

Škoda, da niso pozabili dati na seznam še Turkove žene, ki se tudi precenjuje in štuli tja kjer ji ni mesto...


Hm, žena predsednika ZDA pride na obisk k nam in žena predsednika SLO nima tam kaj početi? 0_o
Jah, dandanes človek sliši svašta bedarij.
OM, F, G!

poweroff ::

Po protokolu zraven žene tujega državnika sodi še žena (ali pa "spremljevalka", hehe) premieja in predsednika države.

Seveda pa je čisto prav, da še ostali občudovalci druga Tita, pardon, Amerike, dobijo možnost, da se dotaknejo Voditelja sveta ali vsaj njegove žene.

Ampak žena predsednika države, ki predstavlja državo po defaultu pač sodi tja, ostali občudovalci pa - samo, če jih vštulijo na seznam.
sudo poweroff

poweroff ::

Keyser: problem je, da ti dve ženi nista POLITIČNO kompatibilni.

Eni pač vse gledajo skozi optiko levo-desno.
sudo poweroff

Keyser Soze ::

Ah bež no, če si pa tako "zakmeten", da ne moreš mimo tega, ti pa itak ni pomoči.
OM, F, G!

USS Liberty ::

Slovenija ima podobno ustavno ureditev kot Avstrija ali Nemčija, kjer imajo kanclerski sistem in tako je tudi pri nas... Busha je pri nas v Sloveniji gostil predsednik vlade, tako kot ga je v Nemčiji gostila kancelrka Merklova in ne predsednik Kohler, zato je samoumevno, da je pri nas Lauro Bush gostila premierova partnerka, ne pa Turkova žena, ki so jo zraven prilepili podobno kot Marjetico Rupel...

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

USS, nisem prepričan, če bi se protokol strinjal s tabo. Res je sicer, da nisem strokovnjak za protokol in diplomacijo, se mi pa zdi, da predsednik države pri nas predstavlja državo. Torej je v povabilu le neka logika.

Keyser: tisto sem napisal ironično. Letelo je pa na nekoga drugega :-)
sudo poweroff

Keyser Soze ::

@Matthai...

Se popolnoma strinjava. In tudi mišljeno je bilo isto z moje, kot s tvoje strani.

P.S.: Predsednik RS predstavlja RS. In rajši ne omenjam kako "zakmeteni" bi šele bili, če bi predsednika izključili iz tega obiska. Je pa res, da je v tej vladavini takšno palamudenje popolnoma možno. Konec koncev večino časa ne vedo kaj točno počnejo. =)
OM, F, G!

USS Liberty ::

Ustava in protokol sta jasna... in zato ni slučajno, da predsedujoči EU ni bil predsednik države, ampak predsednik vlade in enako bi bilo, če bi bil sedaj predsednik vlade Drnovšek, Pahor, ali pa marsovec...

jrtjtejtt ::

Kdo je formalno gostil Busha je jasno, saj je bil vrh EU-ZDA in zato je gostitelj Janša. Če bi bil obisk bilaterala, potem bi lahko dali Turka, čeprav je jasno, da si je po vsebini funkcije Bush bližji z Janšo. Okoli damic pa je jasno, da sledijo decem. Če Busha uradno gosti Janša, potem je jasno da bo Barbaro gostila Urša.

Je pa seveda že tako, da so se tle srečal voditelji EU z vodjo ZDA in zraven spadajo še vse ostale prikolice. Tako da je normalno da sta zraven bili še žena Barrosa in Rupla, pa tud Turka, ker je pač žena predsednika in je Turk po tituli isti Bushu (čeprav je srečanje Turka s Bushem v okviru vrha EU-ZDA še najmanj pomebno oz. prikladno).

Glede problema v galeriji nimam pojma kako je šlo, lahko pa povem, da je tisti zaplet o gostiteljstvu med Uršo in Barbaro popolnoma izmišljen. najmanj mesec pred obiskom se je natančno vedlo kako bodo tekle stvari.

Ted ::

Titula je nepomembna. Ameriški predsednik je vrh izvršne oblasti ZDA, pri nas je vrh pač premier. Naš predsednik je nadaljevanje nekdanje vloge kralja, ima praktično povsem protokolarno funkcijo. Bolj pametno bi bilo da bi predsednika volili v parlamentu kot drugje v parlamentarnih demokracijah.
Mah...

poweroff ::

Aja?

Zakaj pa potem Marjetice ni bilo na seznamu?

No-Marjetica list?
sudo poweroff

poweroff ::

Ted, kako praviš?

"Naš predsednik je nadaljevanje nekdanje vloge kralja, ima praktično povsem PROTOKOLARNO funkcijo."

Ja?
sudo poweroff

jrtjtejtt ::

Titula je nepomembna.


Titula ni nepomembna. Če je predsednik, je predsednik. Poleg tega si sam ugotovil, da je njegova vloga protokolarna - kaj drugega potem je obisk Busha.

Zakaj pa potem Marjetice ni bilo na seznamu?


Saj sem rekel, da ne vem zakaj, je cel kup možnih vzrokov. Lahko da se je zmislila u zadnji čas, čeprav ne verjamem, lahko je bil šum v komunikaciji, karkoli. Ampak lahko rečem, da je v okviru tega obiska Marjetica ravno toliko spadala zraven kot Barbara.

Mercier ::

Predsednik države je tu "head of state".

Ziga Dolhar ::

Titula je nepomembna. Ameriški predsednik je vrh izvršne oblasti ZDA, pri nas je vrh pač premier. Naš predsednik je nadaljevanje nekdanje vloge kralja, ima praktično povsem protokolarno funkcijo. Bolj pametno bi bilo da bi predsednika volili v parlamentu kot drugje v parlamentarnih demokracijah.


Sef izvrsilne veje oblasti v Sloveniji je - predsednik republike.

Je pa res, da se Grimsi in Tanki s tem ne strinjajo. Njihov problem.
https://dolhar.si/

TRIROG ::

Saj je ze nekdo pred mano povedal ... naj spomnim... grmiček ni prišel na obisk v Slovenijo, ampak na obisk v EU. Ni šlo za vrh US/SI ampak US/EU, zato po mojem mmenju nekdo ki predstavlja Slovenijo nima tam kaj iskati. Zato tukaj po mojem nebi smeli zraven siliti ...

kar se pa marjetice tiče ... pa samo ... ROFL ...

BTW ... ste vidl kako je grmiček kušnu Urško ob odhodu ... je kr mal sfalil njeno levo lice ... na pol na usta ... HAHAHA

jype ::

TRIROG> zato po mojem mmenju nekdo ki predstavlja Slovenijo nima tam kaj iskati

Haha.

Drugič se bom šu js tja silt, ker js sem pa zgubu enkrat kluč od kolesarnice v narodni galeriji (in torej imam tam kaj iskati).

USS Liberty ::

Sef izvrsilne veje oblasti v Sloveniji je - predsednik republike.
Je pa res, da se Grimsi in Tanki s tem ne strinjajo. Njihov problem.


Izvršilno oblast ima v Sloveniji vlada... ravno tako kot jo ima recimo v Nemčiji, Avstriji, Italiji...
Slovenija nima polpredsedniškega ali predsedniškega sistema, kot recimo ZDA ali Francija, kjer ima izvršilno oblast predsednik države... Pri nas ima predsednik samo protokolarno vlogo...

Matek ::

Ne vem, če ignorirate napisano, ali se nalašč izmikate.

Ziga je napisal, da je predsednik republike šef izvršilne veje oblasti. To, da je njegova funkcija zgolj protokolarna, kot ste nekajkrat poudarili, še toliko bolj govori v prid tega, da je udeležen pri PROTOKOLARNEM sprejemu, kot je poudaril že Matthai.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

metalc ::

Naslednji ameriški predsednik, ki bo blagovolil priti k nam, naj nasledenjič pripelje s seboj še hčere, sestre, mater, svakinje itd., da bodo vse naše "dame" do vključno vladne čistilke lahko prišle na svoj račun.

Bo pa silno zanimiv "damski program", če nas na najvišjem nivoju obišče Merklova, Elizabeta II., arg. predsednica Kirchnerjeva ipd., če je že Clintonova out :D

poweroff ::

Hehe, desničarji so po eni strani fanatično navdušeni nad Američani, po drugi strani pa užljeni, ker je žena njihovega večnega ministra dobila od Američanov hladen tuš.

Če prištejemo še Bushevo poljubljanje Urške, ki lahko pomeni, da bo Dubya WMD našemu Janez speljal njegovo izbranko - je seveda na desnici kar dovolj razlogov za zaskrbljenost.

Po drugi strani pa bo normalen človek ob vsem skupaj le zamahnil z roko in se nasmejal.
sudo poweroff

jrtjtejtt ::

Sef izvrsilne veje oblasti v Sloveniji je - predsednik republike.

Je pa res, da se Grimsi in Tanki s tem ne strinjajo. Njihov problem.


No meni so na faksu dejal, da je pri nas izvršilna oblast razdeljena med vlado in predsednika države. In da je pretežni del izvršilne oblasti pravzaprav v rokah vlade in ne predsednika.

Če prištejemo še Bushevo poljubljanje Urške, ki lahko pomeni, da bo Dubya WMD našemu Janez speljal njegovo izbranko - je seveda na desnici kar dovolj razlogov za zaskrbljenost.


Svetujem, da si še pogledate kak posnetek, ko so gledal šov lipicancev. Grmičku je pogled več ali manj uhajal na njegovo levo (kjer je sedel kdo??), konjički ga niso preveč interesiral.;)

jype ::

Ma halo, kaka urška. Kolk bo Bush pol šele pr Sarkozyju poskočen?

jrtjtejtt ::

Ma halo, kaka urška. Kolk bo Bush pol šele pr Sarkozyju poskočen?

No ja, ne podcenjevat naše Urške. Bi rekel da je kar tam nekje (čeprav je to moje osebno mnenje):

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

jype ::

Roky> No ja, ne podcenjevat naše Urške. Bi rekel da je kar tam nekje (čeprav je to moje osebno mnenje)

Pomemben je trademark.

poweroff ::

Heh, danes je pa meni sodelavec kazal eno malo hujšo fotko od Urške... ko odrežeš ven lase in odmisliš ženske ustnice, dobiš obraz... koga? :-)
sudo poweroff

SmeskoSnezak ::

Naj uganem... drnovška? :D
@ Pusti soncu v srce... @

imagodei ::

Matthai - a je to možno dati online, al se potem že bojimo Janše? Bi bil zanimiv link ;)
- Hoc est qui sumus -

USS Liberty ::

Hehe, desničarji so po eni strani fanatično navdušeni nad Američani, po drugi strani pa užljeni, ker je žena njihovega večnega ministra dobila od Američanov hladen tuš.


Bi rekel, da si v tej temi še najbolj ti obseden z Marjetico in s tem, da je dobila hladen tuš...

Mogoče imaš pa kakšne skrite fantazije in simpatije do Marjetice, pa si ne upaš priznat...

PaX_MaN ::

Ma halo, kaka urška. Kolk bo Bush pol šele pr Sarkozyju poskočen?

No ja, ne podcenjevat naše Urške. Bi rekel da je kar tam nekje (čeprav je to moje osebno mnenje):


Vzamem Urško. Francoščina je zatežen jezik.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

urban99 ::

Slike Marjetice Ane Rudolf Rupel si pa noben ne upa prilimat? :D

rfmw ::

dobiš Jokerja
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

opeter ::

Hehe, desničarji so po eni strani fanatično navdušeni nad Američani, po drugi strani pa užljeni, ker je žena njihovega večnega ministra dobila od Američanov hladen tuš.


Dimsi ni ne desničar, ne levičar. Poličitne strani menja tako kot drugi spodnje gate...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Aja, jaz bi se od zgonjih punc odločil za Urško. Ta na prvi je... ugh, grda.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BluPhenix ::

potem je jasno da bo Barbaro gostila Urša.


Oh, ja Barbaro Bush ;)

Matthai, to koga dobiš če jo malo predelaš je tudi meni padlo v oči pred nekaj dnevi, ko sem videl eno sliko. :))
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

McMallar ::

Je mogoče videti to sliko? ;)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Ted ::

Kot je že bilo rečeno, izvršno oblast ima v rokah vlada, s predsednikom si je ne deli ker je predsednik defacto nima. Institucija predsednika v parlamentarnih demokracijah je itak neumnost, pri nas pa sploh. Neposredno volimo človeka brez prave moči (z izjemo vrhovnega poveljnika vojske - kar pa je le beseda na papirju/ustavi, vojsko dejansko vodi vlada/ministrstvo za obrambo) medtem ko predsednika vlade volimo le posredno preko predstavnikov v parlamentu. V parlamentarnem sistemu je pač predsednik vlade šef v državi.
Glede protokola pa mi dejansko dol visi, žene in dekleta kot del političnega establišmenta IMO nimajo kaj iskati v politiki. Taki heci in prepiri kira baba se bo lahko slikala z drugo ženo pa so lahko v sramoto prav njim in njihovim možem.
Mah...

poweroff ::

Mogoče imaš pa kakšne skrite fantazije in simpatije do Marjetice, pa si ne upaš priznat...

Hehe, tolk slabo mi pa še ne gre. >:D
sudo poweroff
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diplomatska (ne)sposobnost predsednika države RS

Oddelek: Loža
473834 (2856) Ales
»

89.100 evrov za najem letala? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
867194 (4955) Ted
»

Jelinčič za predsednika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
515967 (3833) madmitch
»

Janez Drnovšek se umika iz politike

Oddelek: Loža
493422 (1827) Nejc Pintar

Več podobnih tem