» »

lpp redarji, kontrola urbanih?

lpp redarji, kontrola urbanih?

«
1
2

MrBrdo ::

Danes so prisli eni redarji na avtobus in so dal v neko napravo mojo urbano.. Kaj je štos tega? ni mi jasno, kaj želijo dosežt s tem.. saj voznik vidi če mas veljavno ko greš gor? + a ni zdej še vedno možno plačat/žeton dat?
V glavnem kaj je fora tega da to preverjajo...
MrBrdo

BlueRunner ::

Fora je v temu, da je voznik tam zato, da vozi, se drži voznega reda, pazi na promet in v splošnem skrbi za varno vožnjo. Nikakor pa se ne sme živcirati, še posebej ne zaradi lolekov, ki vstopajo na zadnjih vratih.

Redarji pa so tu zato, ker red mora biti... pri nas je vstopanje na zadnjih vratih tako postalo že skoraj folklora, hkrati pa povzroča težave ljudem pri izstopanju oziroma normalni uporabi javnega prometa.

Sedaj pa samo, če bi še te reklamne panoje obrnili za četrt kroga, da se npr. na postaji Bavarski dvor ljudje več ne bodo gazili skozi "špranjo" med panojem in rohnečim vozilom na cesti in da bi bilo videti kateri avtobus se sploh približuje postajališču. Bi definitivno pripomoglo k prijaznosti do potnikov.

Pa če smo že pri teh nadstreških: katera budala požegnala, da je streha nantačno na višini bočne oznake avtobusa? Da slučajno ni iz druge strani nadstreškov videti kateri avtobusi že stojijo na postajališču!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Tile novi nadstreški so itak en velik fail in bolj kot pravemu namenu služijo oglaševanju - najbrž ne presenetljivo, glede na to, da jih je postavil Europlakat.

MadMax ::

Torej iz tega sledi, da bi raje ne-imel nadstreškov kakor da imaš europlakatove?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

PaX_MaN ::

MadMax je izjavil:

Torej iz tega sledi, da bi raje ne-imel nadstreškov kakor da imaš europlakatove?

Nobenih, sploh; je BR čisto dobro povedal.
Glede reklam samih pa: zakaj jih niso postavili namesto tiste šajbe? Itak je ta tam samo za okras - skozi se itak ne vidi in je boljkone vaba za vandale - da bi pa potem ne bile vidne, ker bi folk pred sedel ped njimi, pa ne kupim, saj se tudi zdaj teh reklam ne vidi, če ljudje stojijo pred njimi.

Za kontrolo z unim bralnikom je pa lahko miljavžent razlogov - čekiranje za ponarejenimi, DIY nafilanimi s kešem, dolpobiranje statistiko prestopanj, itd.

bluefish ::

Načeloma so nadstreški zadostni na manjših postajališčih. Problem je recimo prej omenjeni Bavarski dvor, Konzorcij,... Tu mi ni jasno, zakaj niso postavili takih, kot so pred glavno pošto.

joze67 ::

Problem nadsteškov so kolesarji in pešci/čakajoči, ker se skozi reklamo ne vidijo.

Da ne omenim genijalnega na Drenikovi, ko se kolesarska kar konča v reklamnem panoju.

BlueRunner ::

Če ne bi bilo to kaznivo, bi se teh neintelegentno* postavljenih plakatov najraje kar s cirkularko lotil. Ostale cvetke, ker je bil verjetno kršen še ZVCP (Drenikova?) pa bi tako ali tako moral nekam prijaviti.


(*) Neintelegentno iz dveh razlogov: 1) nevarna postavitev, ki kar vabi k temu, da nekdo stopi na cesto pred vozilo; 2) nevarna postavitev, ker morajo čakajoči vsi "lezti" na rob pločnika, da sploh vidijo številko prihajajočega avtobusa.

mojsterleo ::

MrBrdo je izjavil:

Danes so prisli eni redarji na avtobus in so dal v neko napravo mojo urbano..
kolikor vem, tipi preverjajo predvsem dve stvari, in sicer identiteto uporabnika, ter ce si kartico pravilno potegnil skozi napravo, ko si vstopil v bus. kazen je namrec kr visoka, kolkr vem 80 EUR, tako da se ob vstopu prepricajte, da je naprava kartico pravilno cekirala. drugac pa se mi zdi, da tipi najvec hodijo okrog v casu rush houra, se pravi dopoldne 8-9h,ter popoldne 14-15h. dostikrat vstopajo v btcju, fuzinah, na bavarcu. na obskurnih linijah jih ponavadi ni.

šernk ::

če pride mene preverjat, me bo pol ure čakal da mu dobim kartico iz denarnice, ker jo imam v najbolj nedostopnem žepu in jo jemljem ven ponavadi 1x na 3 mesece, ko jo napolnim za 8EUR.

edina dobra lastnost kartice je da deluje skozi denarnico, slaba pa da ne deluje skozi kovance
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Isotropic ::

je naprava videti, kot da ima povezavo z internetom, mLeo? da cekirajo se moznost poneverbe kartice alpa kaj.

mare_ ::

šernk: jst jim rečem, če lahko sam denarnico na mašino prislonim. do zdaj so vedno pustili.

(btw, a ti čitalnici na urbanomatih so pa bolj "švoh"? ker tam pa ne potegne čez denarnico. dostkrat še kartica sama ne potegne, moram večkrat probat)

dronyx ::

Po moje bi morali imeti redarji pooblastila, kot jih imajo špecialci policije. Nataknejo si črne kapuce, z uziji na gotovs uletijo v avtobus in vsi potniki se morajo takoj leči na trebuh z rokami na hrbtu. Potem sledi pa temeljiti pregled urbane, če slučajno osumljenec ne nosi ponaredka.

Mr.B ::

Kartico daš v žep. Vpraša gospoda, ali ima pooblastilo za osebni pregled. Če nima, hm, rečeš lep dan vam želim. ČE teži naprej, pokličeš policijo, in rečeš da se voziš z trolo, in na troli je neka oseba, ki se izdaja kot inšpektro, in zahteva osebni pregled.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zee ::

Bolje gnjaviti kot pokazati salamensko kartico, a ne de?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mr.B ::

Ne, ker se lahko oblečem v redarja, in ti kartico zamenjam. Lepo reči gospod predstavi se, potem mu TI, vzemi kartico, in si piši njegove podatke, me zanima kako bo reagiral. Kurac, če se date jebat vsakemu trofaznemu, pa se dejte.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zee ::

In kartico bi mi zamenjal kako ze?

Mimogrede: kontrolorji imajo vse insignije od LPPja + kartico z imenom. Osebnega pregleda pa ne izvajajo.

Kurac, če se date jebat vsakemu trofaznemu, pa se dejte.


Ha?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OrkAA ::

Mr.B: Inšpektor ti ne bi popolnoma nič težil. Če mu kartice ne bi želel pokazati bi ti pokazal pot iz avtobusa in ti napisal kazen.

Mr.B ::

Na podlagi česa ? Naj ti dokaže da nimaš urbane, naj ti dokaže da nisi potegnil, itd... Pokličeš policijo, in naredijo zapisnik. Greš do odvetnik, in napišeš predlog za kazenski postopek, pošlješ vsem časopisom. Predvolilno obdobje je, povsod bo objavljeno, kako inšpektro zahteva, da pokažeš urbano, kaj šele, da se mu legitimiraš. Kako bo pa vedel, da pripada urbana ravno tebi, itd....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

recmajkemi ::

Recimo, da moje vprašanje spada v tole temo. Zanima me kako je s prestopanjem v 90 minutnem roku pri plačilu vožnje z GSM aparatom? Je potrebno ob presotpu ponovno prisloniti aparat k čitalcu ali pač velja prvi potrditveni sms za celotni čas prestopanja?

zee ::

Mislim, da z GSM aparatom placas samo eno voznjo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

823483 ::

recmajkemi je izjavil:

Recimo, da moje vprašanje spada v tole temo. Zanima me kako je s prestopanjem v 90 minutnem roku pri plačilu vožnje z GSM aparatom? Je potrebno ob presotpu ponovno prisloniti aparat k čitalcu ali pač velja prvi potrditveni sms za celotni čas prestopanja?

Kolikor se spomnim, moraš ob prestopih zgolj pokazati prejet SMS od LPP, kjer mora biti čas nakupa "žetona" jasno viden. Ne me pa držat za besedo.

PacificBlue ::

Na podlagi česa ? Naj ti dokaže da nimaš urbane, naj ti dokaže da nisi potegnil, itd... Pokličeš policijo, in naredijo zapisnik. Greš do odvetnik, in napišeš predlog za kazenski postopek, pošlješ vsem časopisom. Predvolilno obdobje je, povsod bo objavljeno, kako inšpektro zahteva, da pokažeš urbano, kaj šele, da se mu legitimiraš. Kako bo pa vedel, da pripada urbana ravno tebi, itd....


Evo podpis. Ljudje, ne pustite se preveč nadzorovati, ker vam to na dolgi rok škoduje, pa če se tega še tako ne zavedate.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

zlobcek ::

Evo tud jest mislim isto kot Mr.B in tudi počnem podobno.

Vsak, ki me ima namen nekje ustavit, ga lepo mirno vprašam, kje mu listek, da je on res to in to. Če ga slučajno ima, sem že dvakrat poklical policijo, večina pa nima nič. Končalo se je najhujše s tem, da sem mu pomolil telefon s policijsko postajo na drugi strani.

Vsak šelebajzar zdej je lahko pameten. Lepo papir, zakoni, predpisi, pa lahko začnemo. Isto je pri dimnikarjih. Opletajo z mehkimi brez podlage. Kar nej napiše kazen...

Hvala lepa.

mikimisek ::

Sem se ravno pogovarjal s prijateljem o tej temi glede kontrolorjev.
Kdo ve kaksna pooblastila imajo kontrolorji? Ker se vozim dnevno sem ze nekajkrat naletel na kontrolo in preverijo samo, ce je kartica pravilno validirana, ce sem prav videl na hitro.
Vidim, da je kazen 80 evrov. Do sedaj sem na kontrolo naletel 4x v pol leta. Kar pomeni, da se meni osebno ne izplaca iti samo mimo validatorja na zacetku. Voznik ne vidi ali se validiram pri drugem ali ne, tako da to nebi smelo biti problem.
Na koga bo pa kontrolor napisal kazen? Ali ima kaksna posebna pooblastila, da lahko zahteva osebni dokument? Ker, ce ga ne sme... imas pac nekajkrat letno 10min zamude kamorkoli ze gres, ker cakas naslednji avtobus.

Kot drugo... validatorji bi morali biti pri vseh vhodih in ravno tako vstop/izstop... pomoje bi zmanjsalo guzvo, ki se naredi ko se stara mama ustavi pri prvem izhodu in se ne premakne niti za cm... zadaj pa cel avtobus prost... je pa res da bo potem podjetje, ki skrbi za validatorje mastno zasluzilo...

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

mojsterleo je izjavil:

kazen je namrec kr visoka, kolkr vem 80 EUR,
Zanimivo; kazen je višja kot v kakšnem večjem evropskem mestu z dosti bolje urejenim mestnim potniškim prometom.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PacificBlue ::

Gregor P je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

kazen je namrec kr visoka, kolkr vem 80 EUR,
Zanimivo; kazen je višja kot v kakšnem večjem evropskem mestu z dosti bolje urejenim mestnim potniškim prometom.:|


Heh, ja Zoki že ve zakaj.>:D
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

ahac ::

Ker smo balkanci in se hočmo zastonj vozit?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

keber ::

Smrkavci so spet brihtni (kot je bilo vedno):

30.člen
Kontrolo plačila voznine se izvaja ob vstopu potnikov v avtobus. Kontrolo veljavnosti vozovnic pa tudi med vožnjo.

Obveznost uporabnika - potnika je, da si pred vstopom v vozilo kupi vozovnico za prevoz z mestnim linijskim prevozom potnikov in vozovnico registrira pri vstopu v vozilo. Potnik mora pokazati vozovnico med vožnjo na zahtevo kontrolorja izvajalca, mestnega redarja ali inšpektorja, pri čemer se je na njihovo zahtev dolžan izkazati z lastnim osebnim dokumentom s sliko.

Potnik v vozilu, ki nima vozovnice, mora vozilo zapustiti na zahtevo kontrolorja izvajalca, mestnega redarja ali inšpektorja. Potniku v vozilu, ki ima neveljavno vozovnico, kontrolor izvajalca, mestni redar ali inšpektor odvzame kartico Urbana z naloženo vozovnico.

Plačilo vožnje z mobilnim telefonom ugotavlja kontrolor izvajalca, mestni redar ali inšpektor tako, da potnik na njegovo zahtevo pove številko vozovnice, ki jo je dobil s sporočilom po mobilnem telefonu iz nadzornega centra kot potrditev plačila vožnje. Potnik v vozilu, ki ni
plačal vožnje ali ne pove številke vozovnice, mora vozilo zapustiti na zahtevo kontrolorja izvajalca, mestnega redarja ali inšpektorja. Šteje se, da potnik nima vozovnice, če se sklicuje na nedelovanje mobilnega telefona ob kontroli plačila vožnje.

http://www.jh-lj.si/upload/lpp/ostalo/s...

V glavnem, če nočeš pokazati vozovnice, pač dol z busa, tako kot velja drugje v javnem prometu. In kontrolorji imajo vso pravico videti tvojo karto. Me pa zanima, kako bi bili brihtni v metroju v Parizu, kjer te poleg kontrolorjev čaka še par specialcev z brzostrelkami.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keber ()

BlueRunner ::

Naj ti dokaže da nimaš urbane, naj ti dokaže da nisi potegnil, itd...

Kot je keber že lepo napisal. Preberi si s čem se strinjaš, preden bluziš.

Vsak, ki me ima namen nekje ustavit, ga lepo mirno vprašam, kje mu listek, da je on res to in to.

Torej ti karte pri vhodu v kino, kjer te nekdo ustavlja, ne pokažeš, ker kdo ti pa ima pravico težiti. Če te pa ne spusti v dvorano, pa pokličeš policijo? Ja, res pametno ravnanje. Poskusi enkrat, pa boš videl komu bo policist pomagal, ko boš začel na na naslednji postaji klobasati neumnost. Enako verjetno velja tudi za kontrolo vozovnic na vlaku. Ali pa v banki, kjer tudi ne rabiš pokazato nobene kartice blagjničarki, kadar dviguješ denar, mar ne?

LuGi ::

Eni ste pa res zarkuani debili, sorry.

Za vsak drek bi se prckali. pokazi cloveku kartico in mir mej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

zee ::

Seveda ne, ker:
Kurac, če se date jebat vsakemu trofaznemu, pa se dejte.


sarcasm=off
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ta_ki_tke ::

Dokler velja plačilo z gotovino, je kontrola nesmiselna, vsakdo, ki kaže kontrolorju kartico, pa tepec. Kako pa naj kontrolor komurkoli dokaže, da ni plačal z gotovino?

Poldi112 ::

S posnetkom videokamere?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bluefish ::

ta_ki_tke je izjavil:

Dokler velja plačilo z gotovino, je kontrola nesmiselna, vsakdo, ki kaže kontrolorju kartico, pa tepec. Kako pa naj kontrolor komurkoli dokaže, da ni plačal z gotovino?
Kmalu bodo naredili tako, da boš ob plačilu z gotovino prejel listek, s katerim boš ob morebitni kontroli dokazal, da si za vožnjo res plačal.

ta_ki_tke ::

V realnem času?

Saj, ampak dokler tega ni, je kontrola onemoglo gnjavljenje.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

V realnem času?
Da.

Mr.B ::

Torej , z vstopm v sistem LPP-ja, se strinjaš z ti : Splošni prevozni pogoji - MPP, če tudi so te v nasprotju z ustavo. Ej a mi slučajno poveš, kako je sklenjena pogodba pri nakupu karte 1. člen ter temu sledi 6. člen? Si slučajno bral pogoje uporabe Metroja v Parizu ?
7. člen, plačam z gotovino, potem je člen zelo posplošen. Zgodba z Mestnimi redarji, je tudi neskladna z Ustavo RS.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LPP ::

Včerajšnji Žurnal piše: "Gotovina na avtobusih Ljubljanskega potniškega prometa bo kljub urbani verjetno ostala za zmeraj, je napovedal župan Zoran Janković. Toda v tem primeru se bo prevoz pri plačilu z gotovino podražil z enega evra na dva, tri evre, je dodal. Tedaj bo na avtobuse verjetno treba namestiti tiskalnike, ki bodo natisnili potrdila o plačilu."

Point je da Urbana ne more biti izključno plačilno sredstvo, ker to za sabo potegne en kup bančnih zadev oz. birokracije (beri: plačilna kartica). Glavni (strokovni) razlog, da LPP tako promovira Urbano, je, da lahko sledi potniškim tokovom, s tem pa bo lahko tudi prilagodil potek tras, da bi še bolj ustrezale uporabnikom. In ravno zaradi kontrole prestopanja je potrebno Urbano vsakič prisloniti na validator, če pa plačuješ s telefonom, moraš vsak vstop ponovno plačati (da se ve, da si se najprej peljal s 7ko in potem od Bavarca s 14ko, recimo).

Neveljavno terminsko (sivozelenomodro) kartico ti lahko kontrolor zapleni, dobiš jo na Remizi proti plačilu kazni 40 eur + stroški (10 eur?). Če je kontrolor dobre volje oz. prekršek ni tako hud, ti menda lahko zabeleži na kartico črno piko (elektronsko, se razume), pa te potem ob morebitnem ponovnem prekršku kaznuje.

Še to: vstopanje samo pri prednjih vratih daje potniku večji občutek, da je pod nadzorom, zato jih manj goljufa. Če bi bil vstop na vseh vratih, bi se zelo verjetno povečal delež goljufov.

Itak pa je znan akronim LPP - Lepo Pojdi Peš :)
Ljubljanski potniški promet

Tear_DR0P ::

Tedaj bo na avtobuse verjetno treba namestiti tiskalnike, ki bodo natisnili potrdila o plačilu.

zakaj na trole? zakaj nebi vsaka postaja dobla svojga urbanomata, kjer lahko napolniš urbano ali kupiš papirnat ticket? Linz recimo ima tak sistem + v Linzu lahko kupiš karto za 4 postaje, v kolikor se ne boš vozil daleč
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

blue ::

zato, ker če daš na vsako trolo lahko dosti več denarja zaslužiš preko razpisa :)

Isotropic ::

Neveljavno terminsko (sivozelenomodro) kartico

kaksna je to?

zee ::

Terminska urbana je sive barve. Neveljavna pa je, če na njej ni nobenega dobroimetja ali mesečne vozovnice.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrBrdo ::

mojsterleo je izjavil:

MrBrdo je izjavil:

Danes so prisli eni redarji na avtobus in so dal v neko napravo mojo urbano..
kolikor vem, tipi preverjajo predvsem dve stvari, in sicer identiteto uporabnika, ter ce si kartico pravilno potegnil skozi napravo, ko si vstopil v bus. kazen je namrec kr visoka, kolkr vem 80 EUR, tako da se ob vstopu prepricajte, da je naprava kartico pravilno cekirala. drugac pa se mi zdi, da tipi najvec hodijo okrog v casu rush houra, se pravi dopoldne 8-9h,ter popoldne 14-15h. dostikrat vstopajo v btcju, fuzinah, na bavarcu. na obskurnih linijah jih ponavadi ni.

kako identiteto? :P sej niso na ime kartice, a so? al to mogoce za mesecno..?

btw kaj to pomeni "Potniku v vozilu, ki ima neveljavno vozovnico, kontrolor izvajalca, mestni redar ali inšpektor odvzame kartico Urbana z naloženo vozovnico."? kakšna je to neveljavna vozovnica? mesečna al kaj?

pa kaj je res fora, če je plačilo z gotovino in ni računa? potem pač rečeš da si plačal z gotovino?
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

keber ::

Mr.B je izjavil:

Torej , z vstopm v sistem LPP-ja, se strinjaš z ti : Splošni prevozni pogoji - MPP, če tudi so te v nasprotju z ustavo.

Zakaj pa je v nasprotju z ustavo? Tole razlago pa bi res rad slišal, gotovo je smešna.:D

mojsterleo ::

identiteto lahko ugotavlja pri zelenih karticah, ki so izstavljene na ime uporabnika. jasno je, da ce je recimo gor napisana recimo maja drekec, kartico pa uporablja janez pekec, da gre za zlorabo kartice. poleg tega jasno preverjajo, ce si kartico pravilno validiral na avtomatu. to je najlazje ugotoviti, saj avtomat na kartico sporoci uro validacije. na tej podlagi se potem lahko tudi vozis 90 minut bpl. podatek do kdaj ti velja zastonj prevoz, se ti celo izpise ob validiranju,recimo bo pisalo:

GOTOVINA
2.50 EUR
14:32

kar pomeni, da si placal z gotovino na kartici, ostalo ti je se 2.50 eur, zeton pa velja do 14:32. ce prestopas z zetonom, bo pisalo PRESTOP.

glede nekooperativnih prekrskarjev pa je kolikor vem tako, da lahko nadzornik LPP kadarkoli pozove mestnega redarja, ti pa imajo pristojnost legitimacije oseb. pa ce bi hotel kdo pobegniti, je tudi to tezko, saj nadzor ponavadi izvaja vec nadzornikov.

ps: placilo z mobitelom velja za eno voznjo. prvic slisim, da bi kdo preverjal datum smsjev. to je ja najlazje zlorabiti.

Zgodovina sprememb…

MrBrdo ::

Hm samo nekaj, kaj pa če nimaš urbane, in nisi plačal? Potem nisi sprejel pogojev LPPja, torej moraš samo dol iz busa in te ne morejo drugače kaznovat? A prav razumem?
MrBrdo

Gregc69 ::

se pravi če imaš ponarejeno kartico pa te kontrola dobi lahko rečeš da nimaš karte in izstopiš pri nasledni postaji pa je problem rešen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregc69 ()

Gregor P ::

mojsterleo je izjavil:

mestnega redarja, ti pa imajo pristojnost legitimacije oseb
Tile redarji imajo resnično preveč pooblastil:8)

Sicer pa se tile na LPP z Jankovićem na čelu obnašajo kot da še nikoli v življenju niso videli nobenega drugega mestnega potniškega prometa na svetu in z veseljem vsakič znova odkrivajo toplo vodo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zee ::

Pod drugimi zupani niso vedeli niti, kaj je to sploh topla voda.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29851936 (818) Lonsarg
»

Uporabna vrednost urbane (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24349419 (46266) Ziga Dolhar
»

Urbana

Oddelek: Loža
354489 (3352) fosil

Več podobnih tem