» »

Nakup preko oglasa Slo-tech in nateg

Nakup preko oglasa Slo-tech in nateg

lithos ::

Ker se nočem vdati in izgubiti denar ki sem ga plačal za nakup neke rabljene opreme me zanima
kaj bi še lahko storil glede vračila pokvarjene robe in denarja od prodajalca (v tem primeru je fizična oseba prodajalec in jaz kupec)

Šlo je za diske, ki naj bi delovali po prodajalčevem dopisovanju na email in je napisal da en disk deluje in se lahko inštalira drugi pa javi neke napake (jaz sem iz tega sklepal da je 1. disk brezhiben, 2. disk pa da ima slabe sektorje). No ko sem jaz diska testiral z osnovnim testom se je izkazalo da sta oba fuč.

Na maile mi ne odgovarja glede vračila, ker me je očitno lepo nategnil ... (oglas)

Hvala za kakršenkoli napotek v smeri reševanja.

LP

JOKER ::

Meni je žal, da se ti je to zgodilo. Slo Tech ni več to kar je prej včasih bil.
Zdaj se na njem nahaja svakojaka gamad in nikoli ne veš na koga naletiš.

Nekaj jih je še normalnih ... moderatorji so pa tudi se spremenili in ni več tako kot je bilo recimo pred 5imi leti.
Ko daš človeku neko vodilno funkcijo je tako kot da bi spil RedBull. Poglej si film: Das Eksperiment, pa boš videl o čem govorim.
Dostop ima danes vsak in posledično temu te lahko mimogrede nategnejo.

Pa lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

KoMar- ::

Jaz se na oglas, ki je napisan s samimi velikimi črkami, ne bi nikoli javil. To je prvi pokazatelj, da je osebek na drugi strani žice malo čez les.

Sicer je pa postopek za dobit identiteto osebka precej lahek... če si plačal z odkupnino, imaš njegov naslov in ga lepo prijavi na policijo zaradi goljufije.

Alternativni postopek:

Njegov mejl veš iz oglasa... napišeš ga na Google in dobiš njegov oglas/profil na Bolhi: http://www.bolha.com/oglas383845695/gei...

Pri oglasu vidiš napisano samo

"Kontakt
Prodajalec:sobocanbojan
Pošta:
9220 Lendava"

ampak Bolha je zelo slabo sprogramirana in če klikneš "Natisnite", izveš njegov celoten naslov:

http://www.bolha.com/print.php?id=oglas...

Čentiba Glavna ul.75, 9220 Lendava

Greš lepo tja s prijatelji in se soočiš z njim... se bo ziher dalo zmenit, da ti vrne denar, ti pa njemu diske...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Damiani ::

Prvič mu pošli navadno pošto in zahtevaj vračilo denarja, pa mu omeni da se drugače enkrat gor oglasiš s parimi kolegi.
Kar se pa bolhe tiče pa nimam komentarja.

lithos ::

Točno, podatki so pravi,

upal sem da je to glede prijave na policijo ali urad za varstvo potrošnikov ali karkoli podobnega možno tudi doseči potem poravnavo (ne pa da se s sodišči itd.. vlečejo še večji stroški)

Sicer pa če grem jaz in kolegi policaji in varnostniki do njega bom jaz imel več stroškov :-)
ker bo nekdo v bolnici nekdo pa pijan :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lithos ()

Meizu ::

Prebiksaj ga, takši ljudje niso vredni počenega groša. Mene je ogoljufal celo prodajalec in niti tržna inšpekcija mi ni pomagala rešit problema. Takrat sem bil oškodovan za slabih 500EUR. Še zdaj me ima da bi šel do njegove trgovine in mu pošteno razdejanje povzročil...

huek111 ::

Meizu je izjavil:

Prebiksaj ga, takši ljudje niso vredni počenega groša. Mene je ogoljufal celo prodajalec in niti tržna inšpekcija mi ni pomagala rešit problema. Takrat sem bil oškodovan za slabih 500EUR. Še zdaj me ima da bi šel do njegove trgovine in mu pošteno razdejanje povzročil...


Kaj pa se zamudiš? Pojdi in mu naredi razdejanje! (jaz bi mu že za 100€)

Šimpanz ::

Ma ste pa hecni ker kar kupujete blago ne da bi ga prej stestirali. Kolega je tud kupu matično ploščo od nekega modela kar po pošti. Po inštalaciji 3 dni kasneje je ugotovil da se plata sesuva na vsake pol ure. Seveda prodajalec ni hotel nič slišati o kakšnem vračilu denarja.
Pol je pa laufu kupit plato v trgovino.

flipflop ::

Par let nazaj sm tud jst dost kupoval rabljeno opremo. Par grafičnih in matičnih, pa en proc in je vse delalo. Danes pa raje grem po novo v štacuno z garancijo, je folk mal preveč pokvarjen ratal.

Kenshin ::

Vsi, ki svetujete da se ga "obdela" in take, pa se raje vzdržite takšnih komentarjev.
Za 15€ (oz. koliko je pač plačal) se res ne splača delat kaj takega.

Naj pač kontaktira prodajalca in se poskusi lepo zmenit, drugače ga pač naj prijavi policiji.
Vse drugo ga bo na koncu stalo več ko pa je vse skupaj vredno.

Ma ste pa hecni ker kar kupujete blago ne da bi ga prej stestirali. Kolega je tud kupu matično ploščo od nekega modela kar po pošti. Po inštalaciji 3 dni kasneje je ugotovil da se plata sesuva na vsake pol ure. Seveda prodajalec ni hotel nič slišati o kakšnem vračilu denarja.

Sem kupil že kar veliko stvari rabljenih in sem do sedaj le enkrat testiral stvar pred nakupom.
Je pa res da večinoma prevzamem kar osebno in do sedaj se mi je zgodilo le enkrat, da so bile težave (brez težav razrešil zadevo).

To da pa prodajalec ni hotel povrnit denarja tvojemu prijatelju je delno razumljivo.
Lahko je matična delovala brezhibno in je prišlo do poškodbe med transportom, poškodba med inštalacijo, nekompatibilne komponente, ...

Tudi če prodajalec prod delujočo stvar to ne pomeni, da kupcu ali pošti ne bo uspelo, da jo uniči...

flipflop je izjavil:

Par let nazaj sm tud jst dost kupoval rabljeno opremo. Par grafičnih in matičnih, pa en proc in je vse delalo. Danes pa raje grem po novo v štacuno z garancijo, je folk mal preveč pokvarjen ratal.

Se tudi v večini primerov niti ne splača več. Določene komponente so sedaj že tako poceni, da moraš rabljene prodajati skoraj zastonj. Pa še z garancijo so lahko težave(v kolikor jo stvar še sploh ima).

Večina ljudi pa tako prodaja po nenormalno visokih cenah. Večinoma pa zato, ker cenijo stvar po tem koliko so zanjo plačali ko so jo kupili in ne koliko je sedaj realno vredna oz. koliko boljšo stvar dobiš za enak denar.

Čeprav se tudi da najti dobre kupčije in normalne cene, vendar vse bolj redko.

;-) ::

Kolkrat so mene nategnali prek bolhe.

Sem že kupil telefon z zanič baterijo, z pokvarjenimi tipkami, fuč baterijo za komp itd itd.

Icematxyz ::

No pri nakupu rabljene elektronike vedno obstaja možnost natega. Osebno še vedno dam dosti na osebni prevzem.

rejven ::

jaz moram rečt, da sem imel v 99.9% nakupov preko pošte dobre izkusnje. Bila sta samo dva primera ko izdelk ni delal, in sicer je bila enkrat ena grafa za takratnih 55k in monitor za 60EUR ampak sta bila oba prodajalca korektna in sem dobil denar nazaj. Bil je še en primer ko mi je po tednu crknila plata (potrebna zamenjava kondija) ampak tega ne moraš zvaliti na prodajalca, ker je kondi zgledal ob prevzemu pošilke čisto ok zato ga seveda tudi nisem kontaktiral. Se je pa tudi zgodilo, da sem sam prodal izdelek za katerega se kasneje izkazalo, da ne dela seveda pa sem kupcu vrnil denar.

Treba se je zavedat, da če se odločiš za prodajo preko pošte moraš kot prodajalec nosit tudi določen riziko sploh če izdelka prej ne stestiraš temeljito, kupca pa prav tako ne zanima če se je izdelek poškodoval med transportom. Kot prodajalec moraš vedit, da kupci nimajo navade "reklamirat" izdelkov, ki delajo in s tem tratit svojega časa. Če se hočeš znebit teh nevšečnosti in obveznosti, ki te lahko doletijo kot prodajalca v oglasu pač navedeš osebni prevzem s testiranjem in je zadeva urejena.

romex ::

saj ti lahko napišeš da si janez novak in pošlješ paket pod tem imenom, denar pa potem osebno prevzameš na pošti. tudi to se da, čeprav jaz se te metode ne poslužujem, ker imam rajši dobre kupčije in, da mi poštar denar dostavi na dom.

strictom ::

romex je izjavil:

saj ti lahko napišeš da si janez novak in pošlješ paket pod tem imenom, denar pa potem osebno prevzameš na pošti. tudi to se da, čeprav jaz se te metode ne poslužujem, ker imam rajši dobre kupčije in, da mi poštar denar dostavi na dom.

Uhm. Ne. Ne more. Načeloma no. Jaz v polovici primerov ko sem moral it dvignit denar sem moral pokazat osebno. Kupec je pa plačal ob prevzetju.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

romex ::

ja če gre paket z navadno pošti ti itak dobiš potrdilo o poslani pošiljki.. in katerkoli ime, ki piše na papirju sploh ne igra nobene vloge.. jaz pridem po denar z potrdilom o poslani pošiljki.

LP

JohanP ::

Kupovati rabljene diske po povzetju?

Are You Out Of Your F***ing Mind?

shark_nm ::

Hmmmm sploh kaj kupovati po povzetju...Še posebej pri nas, ko če je kaj narobe se bo zavleklo toliko časa da vse skupaj zastara, tako da edino kar preostane so batine na domu, za katere obstaja potem možnost da boš plačeval. Namesto da prišparam tistih 30 eur dam polno ceno, mogoče še kak popust pa imam novo... Pa še tam te znajo nategnt

;-) ::

romex je izjavil:

ja če gre paket z navadno pošti ti itak dobiš potrdilo o poslani pošiljki.. in katerkoli ime, ki piše na papirju sploh ne igra nobene vloge.. jaz pridem po denar z potrdilom o poslani pošiljki.

LP


jaz sem vedno mogo OSEBNO kazat, še dijaško so me jebali

LuGi ::

Hjah nikjer ni napisal da ne pokaze osebnega dokumenta ;)

Sicer mi pa se nobenega paketa niso dali brez dokumenta (na posti).. ;)

;-) ::

Jaz pa pakete načeloma dobim če pridem z odrezkom, denarja pa nikoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tip z bolhe lagal o prenosniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8213568 (9357) shadeX
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38383534 (26981) budnost
»

Deal Extreme - zamuja

Oddelek: Loža
274007 (3009) borisk
»

Prevare na Bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8823060 (17941) ratkob65
»

Prodaja preko Bolhe

Oddelek: Loža
327577 (6676) pujsek_

Več podobnih tem