» »

Računalnik se ne prižge

Računalnik se ne prižge

none1337 ::

Torej zadnjih par dni sem imel sledeč problem: Ko sem odprl računalnik sem ponavadi preklopil slušalke na zvočnike(zamenjal kable odzadaj v računalniku) ko sem to storil sta crknila tipkovnica in miška... moral sem restartat računalnik in vse je delalo lepo.

Danes zjutraj prižgem računalnik naredim isto in crkne vse. Slika na monitorju je črna, tipkovnica/miška ne delata. Poskusil sem ga izklopit iz elektrike počakat pol ure in nato nekaj krat restartat.

Nato sem opazil, da ob zagonu ne zapiska in je bolj tiho kot ponavadi, zato sem ga odprl in videl, da ventilator na procesorju stoji na miru. Oziroma ta ventilator na procesorju rahlo trza. Pogledal sem po plati in ni nobenih napihnjenih kondenzatorjev.

Kaj bi lahko bil tukaj problem ?

Hvala v naprej

none1337 ::

nihče ne ve ? :/

Kenshin ::

Ko sem odprl računalnik sem ponavadi preklopil slušalke na zvočnike(zamenjal kable odzadaj v računalniku)
Torej si dejansko odprl računalnik in preklapljal kable v notranjosti ali si samo odklopil zvočnike in priklopil slušalke od zadaj na izhodu od zvočne?

Torej se ventilatorji in disk sploh ne zaženejo? Če je tako potem je ali matična ali pa napajalnik.

Kot prvo resetiraj bios (clear cmos oz. daj baterijo ven če nimaš gumba). Če to ne pomaga izklopi vse kar ni nujno potrebno za zagon računalnika in poskusi ponovno.

solatko ::

Če si imel zvočno napravo priklopljeno in si se z 3.5 jackom dotaknil ohišja, preden si zadel luknjo, je možno, da si po ohišju na nulo poslal nekaj V elektrike.
Vse izklopi, potem na prazno startaj računalnik, da se kompletno sprazni in pusti pri miru kakšno uro, nato vse priklopi nazaj in boš videl, če dela.

none1337 ::

ja možno je, da sem se z onim jackom kdaj dotaknil ohišja... drugače pa prej sem poskušal ven spravit tisto baterijo pa ni šlo(malo sem je obrnil odstraniti je nisem mogel)-> Torej zdaj, ko poskusim priklopit računalnik piska brez premora ( kratki piski ).

A je sploh možno, da je za to kriv napajalnik ?

Tea Time ::

Katero matično ploščo imaš? In kateri bios?

LP
Have a break!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tea Time ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535637 (4573) svetetko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317701 (13824) G_mAn
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497429 (5205) bullet321
»

3 rdeče lučke na ati hd4870

Oddelek: Pomoč in nasveti
15978 (731) shinko
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635353 (4350) hyphh

Več podobnih tem