» »

Lcd sony ali plasma panasonic

Lcd sony ali plasma panasonic

1
2
3 4

kreki ::

Nekaj teorije:
Poraba Plazma TV 42" = cca 300W na uro. Če delije pribljižno 8ur na dan je to 365dni * 8ur = 2.920 ur * 300W = 876.000W = 876Kw na leto.

Poraba LED TV 42" = cca 100W na uro. Če delije pribljižno 8ur na dan je to 365dni * 8ur = 2.920 ur * 100W = 292.000W = 292Kw na leto.
Se pravi da je razlika v enem letu cca 584W v petih letih je to 2.920Kw če pa imaš TV 10let je to že neverjetnih 5.840Kw če to pretvoriš v denar že dobiš nov TV.
Priklopljen na šštrom.

dzinks63 ::

To je veljalo za "stare" modele plazem. Nove porabijo občutno manj. Npr.:TX-P42X20 ima max porabo 215W, povprečno 143W, kar je sprejemljivo.

kreki ::

Večina poceni plazem kuri še vedno krepko čez 300W.
Priklopljen na šštrom.

Yoni ::

kreki je izjavil:

Večina poceni plazem kuri še vedno krepko čez 300W.

Pol se pa zbudiš pa prsti smrdijo ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

bate ::

No, Kreki je zadeve precej navzgor zaokrožil ampak dejstvo ostaja. Tudi če je razlike samo 100W in gledaš po 5 ur dnevno ti v 5 letih še vedno ostane za nov TV.
Tud jaz se bom najverjetneje odločil za plazmo ampak vseeno ni treba Krekija v nič dajat :)

car100 ::

Sam tok 300W je mogoče napisano na kakšni plazmi kar pa ne pomeni da vseskozi porabi toliko!
Ob normalni (ni bela oz črna)sliki je poraba pri plazmi TX-P42g20 povprečno 150W, kar je v primerjavi z led zasloni nekoliko več ampak v primerjavi z LCD-ji pa je popolnoma enako! Če vzamemo za primerjavo TX-P42g20 pride 880EUR in npr. LG 42SL9000 930EUR je cena dosti podobna vendar bo plazma za športne navdušence dosti lepše prikazala hitre posnetke + bolj naravne barve pri ledih mora biti vsaj 200hz za učinek, ki ga ima plazma!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

clancy ::

bate je izjavil:

No, Kreki je zadeve precej navzgor zaokrožil ampak dejstvo ostaja. Tudi če je razlike samo 100W in gledaš po 5 ur dnevno ti v 5 letih še vedno ostane za nov TV.
Tud jaz se bom najverjetneje odločil za plazmo ampak vseeno ni treba Krekija v nič dajat :)



Še teh 100W je kar precej navzgor zaokroženih.
Po tvoji računici bi na leto prihranil 18,25€! Zato bi LCD moral gledati vsaj 40 let, da bi ti ostalo za novo televizijo. To, da je plazma cenejša pa še niti upošteval nisem ;)

car100 ::

Ma kva ste zdej vsi navalil na te vate. Navadna žarnca porab 100W zdej je pa ne več pržigat! Kva sta vi k mate pa 20 let star hladilnik po možnosti še star pralnistroj se pa noben ne vpraša koliko bi prišparal če bi kupil novega A+. Zdej k pa plazma 50W več porab ste se pa vsi neki ustrašl kot, da je to največji porabnik v hiši! Že en spodoben komp z novejšo grafično porabi več kot 400W (ob obremenitvi)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

bate ::

clancy, moja računica je bila iz neznanega razloga pomnožena z 10 :)

Frenky ::

Jaz bi tudi rabil pomoč.
Upam da nisem preveč falil teme, ker je polno odprtih za tale problem.

Kupujem nov, večji TV, pa se še nisem povsem odločil med plazmo in lcd.
Na tv bo priklopljen xbox, računalnik (zgolj za hd filme), ter sioltv (tudi hd kanali).
Torej ne potrebujem dvb-t/c, pa tudi razni usb in ethernet vhodi/izhodi mi niso bistveni. Načeloma rabim samo 2 hdmi vhoda; za razliko v ceni bi raje imel boljši panel, kot pa polno teh priključkov in možnosti.
Kakšen pameten nasvet? Tole spodaj sem razmišljal, pa tudi denarni okviri: čez 1200EUR nikakor ne bi šel.

Gledam tole plazmo:

Panasonic TX-P50GW10 (1.150 EUR)

ter nekaj v tem rangu lcd

LG 47LH7020 (okoli 1.000EUR)

gregor ::

gw10 je lanski model

morda pačakaš na 50g20 oz 50gw20

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/P...
http://www.panasonic.de/html/de_DE/Prod...

drugače pa bi jaz v vsakem primeru nabavil plazmo, wati gor ali dol :)

bond007 ::

Toliko za predstavo kakšen strošek predstavlja poraba plazem. Recimo da 50" plazma porabi povprečno tam 250W, pa recimo, da isto velik lcd porabi 100W manj (čeprav dvomim da obstaja kak 50" s porabo 150W, ampak ok). Če je TV prižgan vsak dan 5 ur, je razlika v ceni elektrike plazma vs LCD 1,5€ na mesec! Tudi, če je TV gori pol dneva, vsak dan, je to še vedno samo 3€ na mesec več napram LCDju. Šparat tukaj je pomoje brez veze...

Frenky ::

gregor je izjavil:

gw10 je lanski model

morda pačakaš na 50g20 oz 50gw20

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/P...
http://www.panasonic.de/html/de_DE/Prod...

drugače pa bi jaz v vsakem primeru nabavil plazmo, wati gor ali dol :)



V temi o nasvetih o nakupu sem dobil prej tale nasvet;

Yoni :: danes, 18:55:02citiraj
#
Ne mešat input lag-a z odzivnostjo zaslona... Plazma ni ravno primerna za konzole zato, ker še vedno obstaja možnost image retention-a(ne, to ni burn-in!)...



Furam tudi xbox gor; rad bi nabavil ta mesec.

roCkY ::

bond007 je izjavil:

Toliko za predstavo kakšen strošek predstavlja poraba plazem. Recimo da 50" plazma porabi povprečno tam 250W, pa recimo, da isto velik lcd porabi 100W manj (čeprav dvomim da obstaja kak 50" s porabo 150W, ampak ok). Če je TV prižgan vsak dan 5 ur, je razlika v ceni elektrike plazma vs LCD 1,5€ na mesec! Tudi, če je TV gori pol dneva, vsak dan, je to še vedno samo 3€ na mesec več napram LCDju. Šparat tukaj je pomoje brez veze...

Deklarirana poraba 60" LCD LED Sonya je 144W. Kako se zadeva obnaša glede na nastavitve pojma nimam. Omenjam ga ker je na listi želja namesto projektorja, ki je bil na pol v načrtu.
46" LCD pred mano ima deklarirano 285W. Pri nastavitvah za PC desktop je izmerjenih 96W. Pozimi vklop od zore do mraka in še nekaj ur čez. Čez topel del leta 4-8 ur dnevno.

Razliki v porabi aparatov je treba pripisat še malček prihranka pri ogrevanju pozimi (odvisno s čim se ogreva) in strošek klime poleti.
Zaradi tega res ne bomo bankrotirali ali obogateli. Nekaj razlike pa v kakih 7-10 letih vendarle bo na računih Elektra.

gregor ::

frenky, nisem ekspert, ampak če boš naredil break in plazme in boš potem občasno igral igrice potem verjetno ne bo težav

če pa boš res veliko igral (bo veliko statične slike...) potem pa je lcd verjetno res boljša izbira

za filmofile pa je plazma boljša izbira

LP

Frenky ::

Saj ravno razmišljam; glede na to, da tudi sioltv gledam preko compa, in občasno tudi surfam, bi verjetno res boljše zame bil LCD.
Na ceneje.si gledam, pa je če omejim samo na LG in na 47 col kar 19 zadetkov, tko da se res ne morem odločit.
Kaj predlagate? Nekako 900-1199 max bi dal.

LG LCD TV 47LH3000 Od 670,00 EUR
LG LCD TV 47LH3010 Od 807,70 EUR
LG LCD TV 47LF65 Od 849,89 EUR
LG LCD TV 47LH3000 + hišni kino LG HT-353 Od 864,30 EUR
LG LCD TV 47LH4000 Od 878,00 EUR
LG LCD TV 47LH5000 Od 890,00 EUR
LG LCD TV 47LH4010 Od 899,00 EUR
LG LCD TV 47LH4020 Od 908,18 EUR
LG LCD TV 47LH7000 Od 933,00 EUR
LG LCD TV 47LH7020 Od 933,00 EUR
LG LCD TV 47LH4000 + DVD snemalnik LG RH387H Od 955,00 EUR
LG LCD TV 47LH4900 Od 959,49 EUR
LG LCD TV 47LH5000 + DARILO DVD predvajalnik DVX 482H Od 999,00 EUR
LG LCD TV 50PK550 Od 999,00 EUR
LG LCD TV 47SL8000 Od 1.009,00 EUR
LG LED TV 47SL9500 Od 1.188,00
LG LED TV 47SL9000 Od 1.199,00 EUR
LG LCD TV 47SL8500 Od 1.199,99 EUR
LG LCD TV 47LH9000 Od 1.313,00 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Frenky ()

djordjevic ::

Jaz bi vzel 47SL8000 (izključno zaradi nižjega input laga pri gamingu), sicer pa 47 SL9000.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Frenky ::

Hvala za nasvet. Grem v lov za najboljšega ponudnika, razen če bo še kdo imel kakšen predlog :)

neres ::

Na enem forumu sem prebral da G20 Panasonic plazme brnijo. Je tako pri vseh, se sliši?

Poleg tega naj bi bila tudi neka nihanja pri črnini..

mamomu ::

G20 popolnoma NIČ ne brnijo. Brnijo pa Samsungi ( tovarniška napaka )
mamomu j....!

KoMar- ::

Danes sem za staro mamo kupil TX-P42X20E. Ni slaba zadeva, sploh ne :)

ABX ::

djordjevic je izjavil:

Jaz bi vzel 47SL8000 (izključno zaradi nižjega input laga pri gamingu), sicer pa 47 SL9000.


Če kupuješ za gaming potem pa obvezno plazma.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Yoni ::

kurba ste zoprni s temi plazmami.


Zaenkrat je plazma še vedno ultimativna tehnologija, vsaj kar se kvalitete slike tiče. Pa tudi če se ti na glavo postaviš....

kmetek ::

Jep ob dupli ceni. 8-)

D3m ::

Yoni je izjavil:

kurba ste zoprni s temi plazmami.


Zaenkrat je plazma še vedno ultimativna tehnologija, vsaj kar se kvalitete slike tiče. Pa tudi če se ti na glavo postaviš....


LOL. :)) Iz božjih ust v naša ušesa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Yoni ::

kmetek je izjavil:

Jep ob dupli ceni. 8-)


Dupla cena je če hočeš imet LCD z enako kvaliteto slike kot je na plazmi ja... Ali pa celo trikratno. LCD za 1000€ niti v najlepših sanjah ne bo prikazal take slike kot plazma za enak denar.

roCkY ::

LCDji bodo kmal zastonj, ko so tako zanic.

TOP ::

Vsake oči majo svoj pogled za ene ma plazma za ene LCD lepšo sliko.Morda ma res plazma lepšo,čeprav meni se ne zdi je pa res da plazma sčasoma zgublja na kontrastu.Prijatelj jo ma 5 let in sedaj ma že svetilnost do konca in je temnejša slika kot je bla.Sedaj ne vem morda so novi modeli kej bolši.

djordjevic ::

Yoni je izjavil:

kmetek je izjavil:

Jep ob dupli ceni. 8-)


Dupla cena je če hočeš imet LCD z enako kvaliteto slike kot je na plazmi ja... Ali pa celo trikratno. LCD za 1000€ niti v najlepših sanjah ne bo prikazal take slike kot plazma za enak denar.


Nehaaaj že kovat te plazme v zvezde, no. Lepo te prosim.
No grave is deep enough to keep us in chains.

neres ::

mamomu je izjavil:

G20 popolnoma NIČ ne brnijo. Brnijo pa Samsungi ( tovarniška napaka )

http://www.avforums.com/forums/plasma-t... (buzz)

Isto še na 8., 9., 16. strani iste teme..

mamomu ::

Ok ok , res eno par ljudi čuje buz. Ampak, potem je res boljše da ne poslušaš Samsung plazem :) Kot roj čebel :)
mamomu j....!

Yoni ::

djordjevic je izjavil:



Nehaaaj že kovat te plazme v zvezde, no. Lepo te prosim.


Nič jih ne kujem. Sem povedal dobre in slabe strani. Težko pa razumem, kako lahko nekateri LCD-je tako kujete v zvezde in govorite, da imajo nevem kako superduper sliko boljšo kot plazma, čeprav jim že sama tehnologija tega ne omogoča...

djordjevic ::

To si si kar debelo izmislil. Osebno pravim, da mi slika lcd-jev ustreza, za super duper črno mi dol visi, ker mi trenuten prikaz nje povsem zadostuje, oblika lcd-jev je svetlobna leta pred plazmami, vseeno pokurijo manj štroma ... Zame pač ni dileme. Nikjer pa nisem lcd-jev hvalil, kot ti počneš s plazmami. Bi si človek še mislil, da si kak panasonicov lakaj.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Kje ti vidiš kakšno strašno razliko v obliki med LCD in plazmami mi ni jasno. Vsi so enak pravokoten zaslon s par centimetri plastičnega okvira:P Plazme imajo pri enaki ceni boljšo sliko, pri enaki velikosti so cenejše, razlika v porabi štroma pa je premajhna, da bi se človek z njo obremenjeval.

Edina prava pomanjkljivost plazem je, da je izbira manjša in če ti kaj pomenijo različni dodatki (recimo internet), si precej bolj omejen.

O.

djordjevic ::

E, daj, no. Zadnja panasonicova serija je na pogled obupna. Dobra slika gor ali dol, v dnevni sobi vseeno hočem imeti (tudi) nek estetski izdelek, ne pa zaslona, obdanega z random plastiko.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mamomu ::

Skratka, ti imaš raje 3 leta star LCD ki ima za tebe dovolj dobro sliko kot pa najnovejši TV, ki ima superjorno sliko proti tvojemu monitorčku, ampak je plastika okoli njega malo "čudna"!
Se ti sploh zavedaš kaj napišeš??
mamomu j....!

djordjevic ::

Nekaj tule vas OČITNO potrebuje tečaj bralnega razumevanja. Pogovarjamo se o kakovosti slike in o tem, kot je nekdo lepo napisal, da imajo vsake oči svojega malarja. Lepo sem napisal, da sem televizor kupil pred tremi leti, velikost oziroma majhnost me zaenkrat ne moti tako zelo, da bi na vrat na nos menjal televizor, ki mi lepo služi od prvega dne (celo tako zelo, da danes niti za hip ne bi pomišljal, ali bi se spet odločil za LCD) in sem ga takrat kupil po nekajmesečnem testiranju in prebiranju vsega živega. Zdaj, če vam to ne gre v betice, ni moj problem. Še vedno pa stojim za svojo trditvijo, da je imela lanska serija panasonicovih plazem serije G neprimerno lepši dizajn kot letošnja. In ko pogledaš pod črto testa na avforums, da ima G20, recimo, SD/HD processing samo good, se resno sprašujem, od kod podatki o superiornosti plazem.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lonsarg ::

pri nas mamo pa 26" CRT, pa je čisto vredu slika:) Kaj se eni bunite za malenkostne razlike LCD vs plazma jao. Če se hoče razliko videt, naj se pogleda 26" CRT in kak 47" LCD(to bomo nabavl), to pa je razlika v sliki.

mamomu ::

Kakšen pa je SD/HD processing tvojega monitorčka?
mamomu j....!

Lonsarg ::

640*480 (VGA) kaj pa misliš, klasika. Pa mam PC prikloplen gor pa včasih pogledamo kak film, pa razn slabe svetilnosti me od 3h metrov daleč nič ne moti. Ne pomnim da bi kaj "bolj užival" ob gladanju filmov na kakih novejših zaslonih, seveda če postaviš skupaj vseeno vidiš razliko.

Ampak zame osebno je očitno razlika 10let star CRT vs najnovejši LCD manjša kot za nekatere ekstremiste razlika nov LCD vs nova plazma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

djordjevic ::

Malo podjebavaš? Brez skrbi, nisem pristaš pissing competitionov. V primerjavi z današnjimi generacijami tevejev je SD/HD processing gotovo slabši, si sploh ne delam utvar, v trenutku nakupa pa je bil med boljšimi v svojem razredu (pixel plus 2). In kljub temu še danes s set top boxom prikazuje lepo sliko.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lonsarg ::

Nič ne podjebavam, raje gledam film na 26" CRTju, kot na 19" LCD monitorju, samo ker je večji, razlika velikost mi pomeni več kot vsa razlika v kvaliteti slike, ravno zato se čudim nekaterim, ko za res majhne razlike v kvaliteti(5%) delajo take razlike med plazmo in LCD.

djordjevic ::

Ni letelo nate. ;) Si me malo prehitel pri pisanju.
No grave is deep enough to keep us in chains.

roCkY ::

idealo.de ima trenutno v bazi 98 plasem in 823 LCD FHD ekranov

Kje naj se informiramkter je taprav zame?

na SLO forumih pa je edino kar se zadnje mesece prebere, da je LCD zanič plasma pa super...



Dejansko ne vem kaj kupit. Bo treba prvo papirnato študijo naredit in počakat, da poplava modelov 2010 pride na police in pogledat.

300-500EUR razlike ni nek denar saj se zadeva kupuje za dalše obdobje. kupit nekaj v spodnjem rangu z mislijo na menjavo pa tudi nima smisla...

mamomu ::

malo prečekiraj teste tu : http://www.avforums.com/reviews/index.p...
Get the point - glede tega, kateri tv-ji ( LCD , plazma ) imajo boljše ocene?!
mamomu j....!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mamomu ()

roCkY ::

Še ni nikjer nič (kaj pametnega) za modele kateri so ostali na situ najavljenih zadev...
Sploh pa pride v maju in juniju ogromno novitet.

Post je bil mišljen v smislu kako naj se nek povprečen uporabnik znajde. Še definira težko kaj sploh rabi. O tematiki sem zagotovo prebral in pregledal kar nekaj več kot povprečen kupec. Se pa precej zgubiš ker se oznake zelo menjajo, če kako leto zadeva ni napol hobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

djordjevic ::

mamomu je izjavil:

malo prečekiraj teste tu : http://www.avforums.com/reviews/index.p...
Get the point - glede tega, kateri tv-ji ( LCD , plazma ) imajo boljše ocene?!

Vsekakor - potem pa primerjaj še cene. Plazma za 3000 funtov menda ja mora imeti excellent oceno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mamomu ::

A TX-P42G20 stane pri nas 880 euro in ima oceno excellent! Če pa kupiš SLO izvedbo pa stane 950 euro.
mamomu j....!

djordjevic ::

Samsung LE40B550 pa slabih 700 in ima recimo takisto excellent. Ne rečem, na linku, ki si ga podal, ima velika večina lcd-jev oceno average/above average, plazme pa excellent. Toda priznati moraš, da stane večina tistih plazem krepko nad jurja, poleg tega pa imaš ravno tri velike proizvajalce Panasonic/Samsung/LG, na strani lcd-jev pa imaš zraven še neke noname firme ala Atec, prav tako pa manjka precej nedvomno odličnih lcd-jev, kot je, denimo, sicer že kar star Samsung B750.
No grave is deep enough to keep us in chains.

ABX ::

Nove plazme so popravile napake starih. In kot dodaten bonus nudijo lepšo barvo in 20ms input lag, ter popolnoma odpravili omejitve 60Hz pri pridobivanju signala (za igre).

Dejstvo je da bilo kaj kupiš danes, čez eno leto ne bo nič več kot 1 meh.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961175018 (399389) antonija
»

Kateri TV omogoča snemanje na USB ključek?

Oddelek: Zvok in slika
218420 (3845) OmegaBlue
»

HD TV za SD IP TV?

Oddelek: Kaj kupiti
293380 (2825) gregor
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733302 (30752) jajcar
»

Nakup novega televizorja

Oddelek: Kaj kupiti
142862 (2311) smarty

Več podobnih tem