» »

Lcd sony ali plasma panasonic

Lcd sony ali plasma panasonic

«
1
2 3 4

uros86 ::

Res da sem v enem tednu začel 3 nove teme. Ampak vrjamite mi tale je zadnja. :>
končno izbiram samo še med dvema modeloma, ampak imam vseeno problem ker en je lcd eno pa plasma.

In sicer gre za modela:

1. lcd sony kdl-40hx700
2. plasma panasonic tx-p42g20e

Kaj kupit, kaj je boljše?

Hvala vsem, za pomoč!
  • polepsal: KoMar- ()

ŠinkoM ::

Jaz ti bolj priporočam nakup LCD-ja, ker se plasme grejejo, imajo temnejša sliko. Porabijo več energije. Pike so večje kot pri tehnologiji LCD. Slabše ločljivosti. Specifične okvare: Če dlje časa prikazujejo isto sliko (denimo fotografijo ali teletekst), se lahko ta slika "vžge" v zaslon. Življenjska doba: približno 30.000 ur oziroma 9 let po 8 ur na dan, nekateri tudi dvakrat več (60.000 ur). Prednosti LCD-ja pa so; Porabijo manj električne energije, manj se grejejo. Zaslon ne seva. Svetlejša slika. Pike so manjše kot pri plazemskih. Boljše ločljivosti.


Ta model sonya imajo pri SLONAKUP-u sedaj v akciji z popustom nekaj manj kot 1157 EUR. Koda za popust je 40HX700.
http://www.slonakup.si/mod/product/prod...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ŠinkoM ()

clancy ::

ŠinkoM oprosti, ampak ti kvasiš neumnosti. Nevem, kje si pobral te podatke.

@uros86
Iz kušenj ti lahko povem, da se plazme ne grejejo pretirano. Zadnja stranica je po vsej površini enakomerno topla, dočim pri LCD-ju pa je vsa toplota skoncetrirana bolj na sredino zadnje stranice, zato se zdi, da se LCD ne greje toliko.
Življenjska doba Panasonicovih plazem je 100.000 ur, slika pa se že od nekdaj ne zapeče več - je le mit in izgovor, da se morebitne kupce plazem, lahko odvrne od nakupa.

To, da ima LCD svetlejšo sliko je le minus, saj je tako bleščeča slika zelo moteča za oči. Tako sliko je lepo videti le v močno osvetljeni trgovini, doma v temni sobi pa ni prav prijetno.
Ozki vidni kot pri LCD-ju, pa je Šinko pozabil omenit. V praksi je to zelo moteče. Pri plazmi je vidni kot 180 stopinj in je slika z vseh strani enako ostra.

Poraba pri plazmi je v povprčju res za 20-30% večja, ampak ob vseh prednostih in lepši, bolj naravni sliki, ki jo prinaša plazma, komot pozabiš na teh 4-5 evrov na leto, kolikor se pozna na računu za elektriko.
Glede sevanja in ločljivosti pa OMG...se mi neda več.

Vse to je že vsaj 100 krat napisano na tem forumu.

...pa še ceneje jo dobiš:
http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

deadbeef ::

no še pozabil si povedati da ima plasma steklo čez ekran in če imaš veliko oken v sobi, podnevi se vse blešči... LCD ima mat površino in nima tega problema.

clancy ::

Nova serija Panasonicovih plazem za leto 2010 ima odpravljeno to minimalno pomanjkljivost. Se ne blešči več ;)

Okapi ::

Na koncu se boš moral sam odločit, zato je najbolje, da si oba dobro ogledaš v trgovini. Lahko tudi oba kupiš v spletni trgovini, ju doma natančni primerjaš in enega obdržiš, drugega vrneš. Sicer pa bi ti priporočal Panasonica.

Drugače je pa trenutno nekoliko neugoden čas za nakup televizorja. Ven namreč ravno prihajajo modeli, ki bodo podpirali 3D filme na blu-rayih, po praktično istih cenah. Nekatere modele se bo dalo verjetno nadgraditi (načeloma je pogoj samo 100 Hz ali več), ampak na to se ne bi preveč zanašal.

Možnost prikaza 3D filmov (z LCD-očali) sicer ni ravno najpomembnejša lastnost televizorja, ampak glede na to, da televizorja ne kupuješ ravno vsak dan, se po mojem vsaj pri teh modelih, ki stanejo več kot jurja evrov, splača malo razmislit, ali mogoče ne bi vseeno počakal. Najkasneje oktobra-novembra bodo imeli vsi proizvajalci zunaj nove serije.

O.

Mela ::

ŠinkoM
res klatiš neumnosti. Panasonic je s svojimi plazmami v samem vrhu že nekaj let. Po odhodu Pioner-ja pa je daleč na prevem mestu. Kolega se je pred nakupom res odločal za LCD Sony KDL-40HX700 sony ali Panasonic TX-P42G20E. In Panasonic je zmagal. Ni mu žal TV je dobil že v ponedeljek in je ves navdušen.
Nasvet:pred naročilom pa se pozanimajte o ceni (ne bo vam žal)
http://www.mediaplanet.si/foto-video/te...
čao

lojzeboy ::

Kaj ni jasno da ŠinkoM v vsaki temi kjer sodeluje, hvali izdelke ki jih prodaja trgovina Slonakupi?

Go figure! ;)

USS Liberty ::

@uros86
če vzameš Panasonicovo plasmo, ne moreš zgrešiti... jaz imam sicer P50V10 malo boljšo in večjo, kot tista, ki si jo ti dal v izbor, ampak tudi ta tvoja je kar dobra... Tudi sam sem imel predsodke pred plasmami, in sem hotel kupiti samsung LCD, pa sem se dal prepričati in sem vzel panasonica in ni mi žal... Tisto, da se plasma "prežge" je res en mit, ki že dolgo časa nima veze z realnostjo, to se je dogajalo pri starejših plasmah...
Če bi imel ogromno denarja, bi si takoj nabavil Panasonicovo 65 colsko plasmo P65V10, ali pa to najnovejšo 3D plasmo P65VT20...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

D3m ::

Jaz imam istega. Pravkar kupljenega. Sam, da je 117cm diagonala ekrana. KDL46HX700AEP, cena je 1600EUR,
jst sem ga dobil za 1400EUR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

psytoma ::

js bi plazmo ziher

sulaco ::

Skoooric: kje si pa dobil, saj še niso prišle v slo??

floyd1 ::

Stoprocentno plazmo.

Imam sicer le "HD ready" LG plazmo, a po mojem se lahko pred to sliko skrije (skoraj) vsak LCD. Če bi pa že kupoval LCD bi kupil samo takega z led backlite, ki ima funkcijo izklapljanja osvetlitve po področjih - s tem dobiš veliko bolj kontrastno sliko, kot na "navadnem" LCD-ju. Ampak okrog 2000 EUR za tak TV spodobne velikosti pač nisem pripravljen dat.

uros86 ::

Ima kdo kakšne pametne slike od Plasma Panasonic TX-P42G20E, ker na netu ni nič pametnega za najt. Kako zgleda od strani pa od ozadaj.

In kot vse kaže bom res nabavil Plasma Panasonic TX-P42G20E :)


Lp

kar-nekdo ::

Pa saj pri LCD so se tud nevem kako dolgo zato trudli, da nebi bilo odseva zaj so pa ene znamke sle steklo spredi dat naprimer LG. Drugace pa ma Panasonic tap plasemske TV. Je pa res, da nove serije LCD ni nekaksnih razlik vec. Edino pri steklu pred ekranom je pri nekaterih modelih posivelo sicer nevem, ce pri vseh in kako je z tem pri novih TV!

Zgodovina sprememb…

clancy ::

Tu imaš slike in test. Je isti model kot G20, stem da ima mogoče kakšno funkcijo več.

http://www.areadvd.de/hardware/2010/pan...

yani ::

Defenitivno Panasonic plazmo...
Sam sem jih osebno prodajal 5let in zraven še druge znamke, tako da sem v živo lahko delal primerjave.
Ljudje, ki govorijo da plazma crkuje in da se polni z plinom, pa ne vem kaj. Nekdo se nekaj zmisli potem pa to ljudje govorijo naokol same bedarije. Kje je že kdo videl plazmo z pixli. Plazma je čisto druga tehnologija kot LCD. Če hočeš imeti zares odlično sliko tu sploh ni debate. Pri plazmi boš dobil pravo črnino in barve medtem ko pri LCD-ju tega ni. Prižgi si lcd v temi pa boš videl zraven brat...
Plazma je tudi namenjana za za ogled slik v gibanju ker je seveda boljša odzivnost kot pri LCD.
Tisti stari podatki o plazmah so že zgodovina. Sam imam LCd in si prav želim da crkne da si nabavim novo plazmo.

kar-nekdo ::

Sicer pa idi v eno trgovino pa reci naj ti priklopi oba tv na isti signal, ne gledat slike od ze prikloplenih, in potem primerjaj.

kelly1 ::

Pozdravljen,....

Tudi sam sem bil pred cca 1/2 leta v podobni dilemi in odločen,. da kupim LCD.

Vendar,. nakup je trajal celi dan,.. ob prebiranju vsemogočnih recenzij,.. in dejanskega vpogleda in testiranja ene in druge tehnologije. Trgovci so me meli če poln,.... preračunaval sem tudi porabo elektrike !!!!

Morda za začetek : http://www.hdtehnika.com/index.php?opti...

Odločitev pa je padla.... Doma imam Panasonic plazmo, z 5 letno garancijo,. in povem,. zadovoljen sem !!!!

Lp

P.s. Kupil sem model : TX-P42G10 - Poraba od 120 - 240 W - odvisno od scen, zelo niha, sicr pa : http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasoni...


Slika je nad pričakovanji!!!!!!!!!!

Sporoči, kako se boš odločil !!

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kelly1 ()

uros86 ::

Dans naročil Plasma Panasonic TX-P42G20E, tko da jutr že pride.

Vam sporočim, kako bom zadovoljen 8-)

Lp

uros86 ::

Plasma je super :)

Samo naš operater kabelske je zanič. Ker dvd slika je, tko kot treba bit. Slika z kableske pa zanič!!!

clancy ::

Probaj uporabiti te priporočene nastavitve:

Mode: THX
Contrast 36
Brightness: 0
Colour: 30
Sharpness: 10(HD), 5(SD)
Vivid colours: Off
Eco-format: Off
P-NR: Off
Panel: On

Advanced settings

R-gain +16
G-gain -5
B-gain 0 +6
R-cutoff 0
G-cutoff 0
B-cutoff 0
Gama 2.2

BTW...prvih 200-300 ur, pa imej kontrast in svetilnost na polovici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

uros86 ::

jp

moram zamenjta kabl od razdelilca do TV-ja. Ter mislim da bom že s tem rešil velik del.
Ker še je namščen stari kabl, brez opleta!!!!

_Sajmon_ ::

uros86, verjetno govoriš o analognem signalu kabelske, ne digitalnem, a ne?

Za vse, ki jih zanima nova plasma TX-P42G20E, dve recenziji:
- http://hdtelevizija.com/2010/03/08/rece...
- http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasoni...

Pa debato lahko spremljate tule ali pa tam.

ironmaiden ::

ŠinkoM je izjavil:

Jaz ti bolj priporočam nakup LCD-ja, ker se plasme grejejo, imajo temnejša sliko. Porabijo več energije. Pike so večje kot pri tehnologiji LCD. Slabše ločljivosti. Specifične okvare: Če dlje časa prikazujejo isto sliko (denimo fotografijo ali teletekst), se lahko ta slika "vžge" v zaslon. Življenjska doba: približno 30.000 ur oziroma 9 let po 8 ur na dan, nekateri tudi dvakrat več (60.000 ur). Prednosti LCD-ja pa so; Porabijo manj električne energije, manj se grejejo. Zaslon ne seva. Svetlejša slika. Pike so manjše kot pri plazemskih. Boljše ločljivosti.


Ta model sonya imajo pri SLONAKUP-u sedaj v akciji z popustom nekaj manj kot 1157 EUR. Koda za popust je 40HX700.
http://www.slonakup.si/mod/product/prod...


Model ti si tak bedak da glava boli NIČ kar si napisal ni res.


G20 je absolutno best buy TV ta moment.

Uros86 daj si raje kak HD predvajaj te bo sezul, DVD je passe, čeprav ima G20 zelo dobr SD upscaling

Zgodovina sprememb…

D3m ::

sulaco je izjavil:

Skoooric: kje si pa dobil, saj še niso prišle v slo??


Je prišel v Big Bang BTC HALA 5, 2.3.2010, ampak so imeli samo enega. Komaj so ga razstavili (eksponat), sem jst mimo prikorakal in ga vzel preko naše firme. Njihova M.P. cena je 1600€, nimajo jih pa več na zalogi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sulaco ::

skooric: lahko napišeš kakšno "recenzijo" o njem....
Kot prvo me zanima bleščanje monolitha?
Kakovost daljinca??
Kaj dela na USB 2.0 (MP3, Jpeg, avi, MKV??)
A so internetne strani zaklenjene na sony ponudbo, ali se da brskat po forumih (kot browser pri Philipsih)??
Slika na SD??

D3m ::

Heh sam mal ^^
Ga nisem sploh še odprl. Čakam še, da naročim omare in opremo. Bom pogledal, kaj ima.

P.S. Na big bang spletni strani ga spet prodajajo. ;)

Tole bo še najlažje http://www.sony.si/product/t46-hx-serie...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

uros86 ::

Dans sem videl še v živo tega LCD Sonya KDL-40HX700 in po mojem mnenju se NE morem primerjat z Plasma Panasonic TX-P42G20E.
Mislim da je tale plasma 3x višjega ranga kot tale Sony LCD.

Bistveno boljša kakovost slike!!!!

Da drugih funkcij sploh ne naštevam kaj ima Panasonic več od Sonya.

Toplo priporočam tole plasmo Plasma Panasonic TX-P42G20E

P.S. glede porabe plasme nič kaj večja od LCD-ja sta v istem rangu. Razen LED tehnologija kaj je naprej. Ampak pustimo tole!!!

D3m ::

Sj na Sony je tudi bistveno kakovostna slika, ko prodajalec vtakne Blu-ray plošček v predvajalnik. >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

uros86 ::

hehe pozabi Blu-Ray!!!!

jaz sem jo gledal tko v živo, prikopljeno na kabelsko!!!!

D3m ::

A veš, jst tud :O
|HP EliteBook|R5 6650U|

car100 ::

Ali je že kdo kupil:
1. LCD Sony KDL-46HX700
2. Plasma Panasonic TX-P46G20E

Kakšne so njegove izkušnje! Osebno se bolj nagibam k panasonic-u!

sulaco ::

Uros86: LCD Sonya KDL-40HX700 kje jo imajo za videti ??

Jaz se ne bi preveč hvalil s panasonicovimi plazmami=beri naslove (npr.Panasonic plasmas: problems with black levels after a 1000 hours?)
na tem forumu : http://www.avforums.com/forums/plasma-t... in ostale poste...

Skooric: a si že priklopil??

Gogo ::

No da smo natančnejši glede problemv na Panasonic plazmah:
The trouble is that currently there are only a few of us affected & I guess no one except Panasonic know if it is likely to become a widespread issue, it might just be connected to specific production runs?

Torej ne zganjaj panike.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

car100 ::

Vse skupaj se mi zdi da hočejo na tistem forum-u (avforums.com) spluvat plazme in panasonic. (npr. podobno kot so v ameriki z Toyoto)! Tako da če ima kdo slabe izkušnje z plazmami oz. s panasonicom naj pove un forum bom pa rajši pustil na strani. (ker vsi neki sanjajo da je potrebno menjat plin in kao da se pojavi preveč črn ekran) kar pa pomojem mnenju ni res! (vsaj serviser o tem ni nič vedel)!

kokoon ::

lahko potrdim, da se je crna na moji TH-P50V10e posvetlila (od oktobra, po cca 1100 urah delovanja). sem tudi izmeril, svetilnost crne je sedaj 0.06cd/m^2. panasonicov odziv je bil, da imajo vsi 2009 modeli implementirano tehnologijo postopnega povisevanja napetosti, pa tudi 2010 modeli - le da naj bi pri 2010 modelih bilo bolj postopno povecevanje.
[kokoon]

D3m ::

sulaco je izjavil:

Uros86: LCD Sonya KDL-40HX700 kje jo imajo za videti ??

Jaz se ne bi preveč hvalil s panasonicovimi plazmami=beri naslove (npr.Panasonic plasmas: problems with black levels after a 1000 hours?)
na tem forumu : http://www.avforums.com/forums/plasma-t... in ostale poste...

Skooric: a si že priklopil??



Ne, nisem jo priklopil. Morm najprej dnevno sobo do konca končat. Lahko ti pošljem edino slike, kako TV stoji zapakirana v sobi. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

car100 ::

A če prov razumem plazma počasi pridobiva črno barvo. Do končne faze!?

Cveto ::

Pri plazmi zaslon "sveti" in z leti to slabi, podobno kot pri CRT-jih. Da bi to ublažili in podaljšali življenjsko dobo televizorja (ki je definirana kot čas v katerem svetilnost pade ne 50% prvotne), je Panasonic vgradil sistem ki glede na postopno izgubljanje svetilnosti dviguje napetost in tako ohranja pravilno osvetlitev. Posledično se dvigne tudi najnižja osvetlitev, kar v bistvu pomeni prikaz črne. Ker pa novejše plazme počasneje izgubljajo svetilnost, elektronika pa kljub temu dviga napetost pride posledično do slabšega prikaza črne.

In izmerjena svetilnost 0,05 ni nič slabša kot recimo pri ne-led samsungu B650.

car100 ::

In koliko let zdrži plazma z normalno svetilnostjo? Oz kdaj se pribliča črna barva na standard ki jo prikaže lcd.? Je to 5 , 10 let? (na internetni strani od panasonica omenjajo da ima tv 30 letno življensko dobo samo je vprašanje kakšna bi bila slika po 30 letih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

Yoni ::

Po petih letih boš itak že kupil novo tv...

kokoon ::

ni odvisno od starosti, ampak od ur delovanja. stevilk pa ne vem, ampak bi rekel da ranga 10 let bi morala izgledat tako kot mora.
[kokoon]

car100 ::

Ja kupu bom novo sam bom mel recmo to v drugi sobi. (tako da upam da bo vsaj deset let zdržala ob normalnem gledanju (UR)! Ne bom vsakih 5 let prodajal k itak zgubi več kot 60% nakupne cene!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

matej_jack ::

Cveto je izjavil:

Pri plazmi zaslon "sveti" in z leti to slabi, podobno kot pri CRT-jih. Da bi to ublažili in podaljšali življenjsko dobo televizorja (ki je definirana kot čas v katerem svetilnost pade ne 50% prvotne), je Panasonic vgradil sistem ki glede na postopno izgubljanje svetilnosti dviguje napetost in tako ohranja pravilno osvetlitev. Posledično se dvigne tudi najnižja osvetlitev, kar v bistvu pomeni prikaz črne. Ker pa novejše plazme počasneje izgubljajo svetilnost, elektronika pa kljub temu dviga napetost pride posledično do slabšega prikaza črne.

In izmerjena svetilnost 0,05 ni nič slabša kot recimo pri ne-led samsungu B650.


Ali to pomeni tudi, da pokurjo vedno več elektrike, glede na to da se dviga napetost?

Cveto ::

Verjetno res, a to je malenkostno. Pri plazmi je poraba itak precej odvisna od tega kaj gledaš in te spremembe so precej večje kot pa ta zaradi dviga napetosti.

car100 ::

Ali kdo ve katere video formate predvaja Panasonic TX-P42G20E preko usb?! (dvix?)(če sploh)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

mamomu ::

ja, divx predvaja. Doma imam TX-P42G20E in lahko rečem le - aleluja!! Po LCD-ju, LED-u je sedaj končno doma pravi TV.
mamomu j....!

car100 ::

Ja pol pa super treba sam še počakat da dobavjo TX-P46G20E ker 42" je premajhen za 4m! (upam da bo dobavljiv že do začetka aprila!)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

SiWebST ::

Pozdravljeni,

namen imam kupiti Plazmo TX-P42G20E (20,5 kg)in bi ga rad obesil na stenski nosilec, kot je tale:

Stenski nosilec Ergotron Neo-Flex HD Wall Mount Swing Arm
http://www.pchand.si/vsi-izdelki/izdele...

Ali ima kdo televizor obešen na podoben stenski nosilec?

lp
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961174987 (399358) antonija
»

Kateri TV omogoča snemanje na USB ključek?

Oddelek: Zvok in slika
218420 (3845) OmegaBlue
»

HD TV za SD IP TV?

Oddelek: Kaj kupiti
293380 (2825) gregor
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733301 (30751) jajcar
»

Nakup novega televizorja

Oddelek: Kaj kupiti
142862 (2311) smarty

Več podobnih tem