» »

Se splača kupit macbooka?

Se splača kupit macbooka?

filip2222 ::

hallo
Zanima me če se splača kupit macbooka?
Ali je pa navaden laptop za to ceno boljsi?

Hvala za odgovore

filip

IceIceBaby ::

Macbook je odlična izbira če:
- Imaš cca jurja za prenosnik (naroči iz UK, so veliko cenejši)
- Če ti veliko pomeni trajanje baterije
- Če ti veliko pomeni velikost, oz, majhnost.
- Če ti veliko pomeni kakovost izdelave, oz. trpežni materiali.

Za isto ceno lahko dobiš hitrejši in precej bolj zmogljiv prenosnik. Lahko dobiš prenosnik z boljšo avtonomijo in vsaj podobno kakovostjo izdelave. Ampak težko dobiš vse v enem za tak denar.

Zheegec ::

Kako gresta skupaj navaden Macbook13 in kakovost izdelave/trpežni materiali? Dobro, saj nov je izboljšan, stari so pa kar razpadali.
Če želiš trpežne materiale si omisli Macbook Pro, ali kaj podobnega od konkurence.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IceIceBaby ::

Dobro, saj nov je izboljšan, stari so pa kar razpadali.


1. pretiravaš. Plastika na macbooku je vseeno precej boljša kot na kakšnih cheap HPjih, Acerjih itd. Določeni primerki so imeli probleme, overall pa je beli iBook zelo trpežen prenosnik.

2. Novi so še boljši.

filip007 ::

Če ga rabiš za Pro delo pol že drugače pa ne, samo za net pa sploh ne.

MAC s tujine pa nalepke na tipkah kako pa zgleda :))

HP,Sony,Dell...Acer ima LCD za en k. sem imel laptop pa sem šel nazaj na DEsk samo zarad LCD.

Če bi rad MAC sprobal lahko tud dol si posnameš kakšno shekano verzijo za navaden PC bo dosti ceneje kot pa butnit 1000EUR+.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

__Devil__ ::

Če bi rad MAC sprobal lahko tud dol si posnameš kakšno shekano verzijo za navaden PC bo dosti ceneje kot pa butnit 1000EUR+.


Ampak ne tako hitro ;).

Zgodovina sprememb…

DjTonic ::

Hackintosh ne dela vredu na PC-jih. Jaz sem ga brez težav spravil samo na 1 pc. Drugače se zaradi nekompatibilnosti obeša ali sploh ne gre inštalirat (Kaj zašteka, itd).

Po moje so Apple PC-ji TOP. Če imaš denar kar po nakupih. OS pa je tudi zgodba zase.

Glede Macbookov Pro, sedaj bi naj baje prišli novi modeli ven, tak, da če si ti ne mudi grozno še probaj kak mesec počakat. Mogoče bo kaj. Glede cene, sem gledal v UK in ni več neke grozne razlike v ceni.

trnvpeti ::

kupi
dela hitro
kvaliteta ok
baterija super
prenosljiv
nimas kje faliti, cisto nikjer!

__Devil__ ::

+1

Apple je super =).

sirotka ::

filip007 je izjavil:

Če ga rabiš za Pro delo pol že drugače pa ne, samo za net pa sploh ne.

MAC s tujine pa nalepke na tipkah kako pa zgleda :))

HP,Sony,Dell...Acer ima LCD za en k. sem imel laptop pa sem šel nazaj na DEsk samo zarad LCD.

Če bi rad MAC sprobal lahko tud dol si posnameš kakšno shekano verzijo za navaden PC bo dosti ceneje kot pa butnit 1000EUR+.


hekane verzije al delajo al pa ne, ne priporočam neki. Dobil boš dober prenosnik s krasno baterij in še boljšim os-om. Splača se doplačat za 4gb rama, da imaš potem mir, ali pa posezi po pro 13, iz kake anglije ali Amazon.de, jih dobiš poceni.

filip2222 ::

kaj pa kaki alienware prenosnik?
ta model mi je zelo zanimiv Alienware M17x

bluefish ::

Če se nekaterim zdi Mac drag, potem je Alienware dobesedno razmetavanje denarja. Pri teh prensonikih namreč ne dobiš nič drugega kot kičasto ohišje, povprečne specifikacije in osnovno ali celo slabšo avtonomijo.

nejko8 ::

imajo macbooki mednarodno garancijo?
torej če ga kupiš v UK ali DE potem garancija velja tu in lahko dokupiš tisti apple care paket za podaljšano garancijo v Sloveniji?

deadbeef ::

bluefish je izjavil:

Če se nekaterim zdi Mac drag, potem je Alienware dobesedno razmetavanje denarja. Pri teh prensonikih namreč ne dobiš nič drugega kot kičasto ohišje, povprečne specifikacije in osnovno ali celo slabšo avtonomijo.



Dej se najprej pozanimaj kaj ima Alienware prenosnik notri. Ne pa da kle govoriš take bedarije.

zaslon 17" WUXGA (1920 x 1200)
procesor Intel Core2 Duo T9600 (2,8 GHz, 6 MB L2, 1066 MHz FSB)
pomnilnik 4 GB DDR3, 1067 MHz
trdi disk 500 GB SATA, 7200 obr/min
grafična kartica SLI nVIDIA GeForce GTX 280M, 1 GB GDDR3
optična enota 8X DVD+/-RW
zvočna kartica integrirana HD
mrežna kartica gigabitna (10/100/1000 Mb/s)

opeter ::

Baterija pa ti zdrži koliko?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zheegec ::

Grafična je OK, procesor dobiš za 1000EUR boljši :)
Debel, greje se, slaba avtonomija. Alienware ni nič posebnega...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sirotka ::

Samo sta totalno neprimerljiva prenosnika. Za KAJ rabiš prenosnik?

filip2222 ::

jas sem mislil alienwara ki ima i7 procesor

Zheegec ::

filip2222 je izjavil:

jas sem mislil alienwara ki ima i7 procesor

Se opravičujem, v Sloveniji dobiš za 1000€ prenosnik z enakim procesorjem (i7).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

deadbeef ::

filip2222 je izjavil:

jas sem mislil alienwara ki ima i7 procesor

vrjetno zdej ma.. tole je malo starejša konfiguracija...

sirotka ::

filip2222 je izjavil:

jas sem mislil alienwara ki ima i7 procesor

Kateri i7 pa ma?

zee ::

A se splača kupiti Macbooka? Ja in ne.

Razlogi za:
- ubitačna avtonomija
- prednaložen odličen operacijski sistem OS X
(- izgled; sancta simplicitas - brez nepotrebnih lučk in gumbov

Razlogi proti:
- malenkost dražji od prenosnika s primerljivo strojno opremo
- Windows 7 (menda) ne dela pretirano dobro na Macbooku (gretje in slaba avtonomija)

Pod črto:
Če imaš denar in voljo se naučit uporabljat nov (drugačen) operacijski sistem, potem ti nakup priporočam. Če pa misliš na Macbooka inštalirat Windows 7 (ali poljuben Microsoftov OS), potem je bolje, če si nabaviš navadnega prenosnika.

Disclaimer:
Imam tako navaden (Lenovo x60s, letnik 2006) kot Applov (Macbook Pro, letnik 2008) prenosnika, vendar vse stvari počnem na Applovem prenosniku z operacijskim OS X, kjer dela vse, kar potrebujem za nemoteno delo. Računalniških igric ne igram.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bluefish ::

deadbeef je izjavil:

bluefish je izjavil:

Če se nekaterim zdi Mac drag, potem je Alienware dobesedno razmetavanje denarja. Pri teh prensonikih namreč ne dobiš nič drugega kot kičasto ohišje, povprečne specifikacije in osnovno ali celo slabšo avtonomijo.



Dej se najprej pozanimaj kaj ima Alienware prenosnik notri. Ne pa da kle govoriš take bedarije.

zaslon 17" WUXGA (1920 x 1200)
procesor Intel Core2 Duo T9600 (2,8 GHz, 6 MB L2, 1066 MHz FSB)
pomnilnik 4 GB DDR3, 1067 MHz
trdi disk 500 GB SATA, 7200 obr/min
grafična kartica SLI nVIDIA GeForce GTX 280M, 1 GB GDDR3
optična enota 8X DVD+/-RW
zvočna kartica integrirana HD
mrežna kartica gigabitna (10/100/1000 Mb/s)
Ja, in kaj je na tej konfiguraciji posebnega, če izvzameš SLI?
Prav tako raje ne komentiram teže, ker je že vseeno, če za podobno ceno kupiš namiznega.

blaz87 ::

Lenovo Thinkpad seka vse po vrsti!

sirotka ::

zee je izjavil:


Razlogi proti:
- malenkost dražji od prenosnika s primerljivo strojno opremo
- Windows 7 (menda) ne dela pretirano dobro na Macbooku (gretje in slaba avtonomija)


Nova verzija bc naj bi menda popravila to, samo za moje pojme je vsak, ki kupi mac-a in potem na njem primerno uporablja win trčen...potrata denarja, pa še ne dela vse tako, kot mora.

blaz87 je izjavil:

Lenovo Thinkpad seka vse po vrsti!


ja, po čem pa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

blaz87 ::

Pri kvaliteti ohišja( vzdržjivost in kompaktnost),
konfiguracija primerljiva macu, za podobno ceno. Prav tako 3 leta mednarodne garancije, ..

Tisti ki dejansko uporablja tipkovnico za pisanje, ve zakaj.(Ni primerljive laptop tipkovnice)

Je potrebno sprobat, da se ve zakaj. Je pa res, da za 1000 do 1500 evrov dobimo srednji razred TP-jev.

zee ::

Kvaliteta izdelave Thinkpadov po mojem mnenju poseka vso Applovo ponudbo. Že omenjeni Thinkpad x60s iz mojega prejšnjega sporočila je po nekaj več kot treh letih prenašanja po svetu še vedno enak kot prvi dan - brez vidnejših prask in odpadajočih tipk. Edina stvar, ki sem jo poservisiral še v garanciji, je bil ventilator na procesorju, ki je postal malenkost glasen. No, pa zamenjal sem tudi RAM in trdi disk - brez problema.

Da originalnih (IBMovih) Thinkpadov niti ne omenjam, kolikor sem jih imel priložnost videti in stestirati, so tudi po petih in več letih enako udobni za delo kot prvi dan.

Disclaimer:
Za Appla težko sodim, kako se obnese na dolgi rok, ker ga imam malo časa. Od mojih sodelavcev/znancev pa ima Macbooka samo eden, pa še ta ima novega. Menda so zelo vzdržljivi, kar pomeni, da je moj "izvenserijski" (defektna optična enota, kratek stik nekje na matični plošči, ...).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sirotka ::

blaz87 je izjavil:

Pri kvaliteti ohišja( vzdržjivost in kompaktnost),
konfiguracija primerljiva macu, za podobno ceno. Prav tako 3 leta mednarodne garancije, ..

Tisti ki dejansko uporablja tipkovnico za pisanje, ve zakaj.(Ni primerljive laptop tipkovnice)

Je potrebno sprobat, da se ve zakaj. Je pa res, da za 1000 do 1500 evrov dobimo srednji razred TP-jev.


ah dej no, tanova ohišja unibody so kompaktna... Tukaj se pa ne morem strinjat, mac tipkovnica mi precej bolj leže za pisanje(pač kokr komu paše). Sprobanih je blo že več tp, pa nekako ne pogrešam prav nič, odkar sem na macu. Torej, nič resnega nisi podal, pa ne da te žalim, samo ne moreš pa potem rečt, da jih seka po celi črti. Osebne preference štejejo več kot vse drugo, niso poceni prenosniki, tako da neke razlike v kvaliteti tu ne gre iskat.

IceIceBaby ::

Nova verzija bc naj bi menda popravila to, samo za moje pojme je vsak, ki kupi mac-a in potem na njem primerno uporablja win trčen...potrata denarja, pa še ne dela vse tako, kot mora.


Jaz na macminiju uporabljam win :) V OSX se nisem logiral že dolgo.

Vista deluje brez težav, driverji so vsi, temperatura procesorja je podobna kot v OSX (glasnost tudi). Windowsi so bolj udobni za tisto kar jaz delam.

sirotka ::

zee je izjavil:

Kvaliteta izdelave Thinkpadov po mojem mnenju poseka vso Applovo ponudbo. Že omenjeni Thinkpad x60s iz mojega prejšnjega sporočila je po nekaj več kot treh letih prenašanja po svetu še vedno enak kot prvi dan - brez vidnejših prask in odpadajočih tipk. Edina stvar, ki sem jo poservisiral še v garanciji, je bil ventilator na procesorju, ki je postal malenkost glasen. No, pa zamenjal sem tudi RAM in trdi disk - brez problema.

Da originalnih (IBMovih) Thinkpadov niti ne omenjam, kolikor sem jih imel priložnost videti in stestirati, so tudi po petih in več letih enako udobni za delo kot prvi dan.

Disclaimer:
Za Appla težko sodim, kako se obnese na dolgi rok, ker ga imam malo časa. Od mojih sodelavcev/znancev pa ima Macbooka samo eden, pa še ta ima novega. Menda so zelo vzdržljivi, kar pomeni, da je moj "izvenserijski" (defektna optična enota, kratek stik nekje na matični plošči, ...).


Kokr trofš, poznam nekaj ljudi, ki so jim hitro pokrepal tp. Recimo nov ni "tesnil" pri tipkovnici in podobno. So pa "pravi" ibm bili zverinski kar se tiče obstojnosti, to bo težko s tanovimi ponovit.

IceIceBaby je izjavil:


Jaz na macminiju uporabljam win :) V OSX se nisem logiral že dolgo.

Vista deluje brez težav, driverji so vsi, temperatura procesorja je podobna kot v OSX (glasnost tudi). Windowsi so bolj udobni za tisto kar jaz delam.


hah, potem te pa nisem hotel žalit:) Pač po mojih testiranjih ni to to, je pa res, da imam booka, avtonomija pa pade na 50% tiste v os x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

trnvpeti ::

kupi maca (ker studiras o macu, imas denar)
nimas kje faliti!
nikoli vec se ne bos drkal z masino


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Air in nekaj uprašanj o IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814558 (7133) Red_Mamba
»

Alienware predstavlja ojačevalnik za grafiko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
13835863 (32630) PrimozR
»

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27052182 (42003) Nummy
»

Novi Macbook Pro 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8611604 (9571) JayKay

Več podobnih tem