» »

Stroski online nakupa v tujini

Stroski online nakupa v tujini

jkleme2 ::

Na nemski strani bi rad kupil nek izdelek (cash on delivery). Tam pise, da je v ceni ze obracunan njihov 19% davek. Zanima me, koliksni so dodatni stroski poleg postnine (nas DDV, carina, se kaj?) pri online nakupu v vrednosti 166 EUR. Kaksne poucne strani o tem? Ali pa kdo s tovrstnimi izkusnjami? Hvala.

Pisk ::

Zaračunajo ti še takso in posredovalnino, sicer pa pokliči na carinsko pošto v LJ.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Yohan del Sud ::

Če ti kaj pomaga, febo bo v tekočem jokerju naredil orenk članek o tem. Ampak če ti kaj manj pomaga, imel sem tudi precej drugačne izkušnje, kot jih je imel on.

Zaključek: ne veš, dokler nimaš zadeve v roki.

Pisk ::

Bo držalo, da šele ko imaš v roki vidiš koliko je, saj imam občutek da si vsak carinik zmišljuje po svoje. :\
Npr.: za že tako drag dvojni glasbeni cd v vrednosti 5500sit sem moral odšteti neverjetnih 2100sit! 8-O
Država bi morala pobrati 8%, kar je na koncu naneslo okrog 40%!!!
Svinjarija prve klase ;(
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Ziga Dolhar ::

Emm. Najprej si plačal carino -- "uvozni davek", potem si pa še plačal DDV na carino :-). Razen, če niso dvojne obdavčitve že odpravil -- tega pa ne vem :].

p.s.: svinjarija? :] Država želi zaslužit, pa raje ima, če kupuješ od Domačih™. Fej :)

ali3n ::

Če uvažaš stvar, narejeno v EU ne plačaš carine, ampak "samo" DDV ki se računa na "neto ceno" izdelka (prodajna cena - merversteuer).
Carino nabijejo v primerih, ko izdelek ni Made in EU.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Ales ::

To glede carine in EU ni čisto res. So izdelki, za katere ni prav nobene carine ne glede na to, od kod izvirajo. Npr. računalniške komponente. Davek pa je, seveda...

ali3n ::

Aleš - možno... jest bolj potapljaško opremo "uvažam":D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Pisk ::

Ne mešat carinske procedure pri prehodu meje ter carinske pošte! Carinska pošta računa DDV na komplet ceno kupljene robe vključno s poštnino!!

Če bo kdo klical na Carinsko pošto naj tukaj napiše kratek povzetek, recimo zanimivo bi bilo vedeti zakaj zaračunajo posredovalnino (kaj sploh posredujejo??), itd..

Zigga: carine niso računali, le dobrih 400sit DDVja, vse ostalo so razne dajatve, žal se je račun izgubil, bila je nekakšna taksa, pa posredovalnina(to sem si najbolj zapomnil heh posredovali so cedejko :D )...
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pisk ()

TheHijacker ::

Hja... Imam prijatelja, ki dela na carini in pravi, da tam uporabljajo internet za preverjanje cen. Torej tudi če nekje nekaj naročiš in jim poveš da naj na paket napišejo manjšo ceno, lahko carinik pogleda na stran kjer si kupil in vidi, da jih hočeš oguljefati...

Posredovalni stroški in davek so pa zelo različni. Prijatelj je naročil iz Lik-Sanga Flash Advanced linker za s 128MB kartico GBA in pa Afterburner komplet za GBA v skupni vrednosti cirka 40.000 SIT. Carina je na ta znesek prišela 20% davka in na vse skupaj še 20% carine, kar v denarju pomeni 20.000 SIT!

Sam sem plačeval cirka 3.000 SIT carine če sem naročil kaj iz Amazona, tako da se nakup DVD-jev ni splačal...

Sedaj, ko imam veze je pa dovolj samo en klic ;).
http://www.google.si

Krofojed ::

Mislim, da je tako, da ce nisi iz EU, ne placas njihovega davka, bos pa najverjetneje placel nasega. Meni se je za tako zgodilo, ko sem narocal iz Avstrije - prodajalec mi je znizal ceno za avtrijski davek, kajpada pa so nasi cariniki zaracunali nasega (in se kup stvari zraven).

City ::

Evo jest sem kupil softweare preko neta ( na firmo ) cena je bila okoli 200$ zadeva pride na Brnik na carino od tam mi pa sporočijo da hočejo imeti račun?????
Sem jim rekel če jim slučajno malo mede in da sem zadevo kupil preko neta da tuki ni računa na roko, pa mi reče kreten da rabi potem naročilnico???
Jim sporočim na kateri strani sem kupil vse podatke dam a oni potem meni da rabijo njihov predračun?????
Po 3 tednih, ko je bilo na Brniku sem zadevo dobil v roke HALOO??? Šele ko sem jim prinesel bančni izpisek!!!
Pa naj kdo kupi hladilnik preko neta če si upa :D :D :D

Drugače pa je carina samo na izdelke narejene izven EU in za določene izdelke, ki so narejeni v EU je pa vseeno potrebno vseeno plačati 05-19% carine na ceno. DDV-ja kot tujec ne plačaš in si oproščen davka. Plačaš pa seveda DDV na storitve ki jih opravijo tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: City ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218791 (5521) St235
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425670 (13741) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094023 (70888) Tilen
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395554 (4441) mlav
»

Kolko ti carina vzame?

Oddelek: Kaj kupiti
194070 (3476) Trdi

Več podobnih tem