» »

Minimalna plača

Minimalna plača

Temo vidijo: vsi
««
21 / 35
»»

PrihajaNodi ::

medenko je izjavil:

Fora, da je minimalc prenizek v primerjavi z socialno + mutibarjenje še zraven....Ne forsira se zaposlovanja....evo kar je solatko že napisal.
S.p.-ji rešitev ni.
Lušt, če je tako dober paradižnik, zakaj ne uspe v tujini še? Jah, predragi so.....



Jst bi vseeno raje delal za minimalca kot bi na sociali. 620 VS 260. Pa če sta dva na sociali že nekako gre.

Sem pa proti sp. ju. Zakaj? Ker, kot že rečeno, potrebuješ ogromno znanja ekonomije, zakonodaje poleg pa še računovdstva, kjer sicer lahko najemš računovdkinjo a to stane. SP. je najbolj butasta oblika zaposlovanja. To se gre lahko samo nekdo, ki ima res vnaprej začrtano strukturo poslovanja. Takih pa je malo.

GGGGG ::

Ko imaš minimalca odpadejo vse subvencije, vrtec se ti podraži, šolska prehrana, stanarina, izgubiš pakete na RK in Karitasu......, skratka ni za živet in ni za crknit.


Ni res. Veliko subvencij oz. ostalih socialnih transferjev ostane. RK in Karitas pa tako ali tako ne presojata pavšalno. Vsaj za RK vem, da pogledajo vsak primer posebej. Tudi kdo z minimalcem dobi kakšno pomoč, če jo potrebuje.

Ker, kot že rečeno, potrebuješ ogromno znanja ekonomije, zakonodaje poleg pa še računovdstva, kjer sicer lahko najemš računovdkinjo a to stane.


Nah. Nič več, kot od tebe zahteva redna zaposlitev. Če si sposoben nardit izpit za avto ali pa si znaš sam urediti podaljšanje osebne izkaznice, lahko tudi normirani s.p. furaš brez večjih težav.

PrihajaNodi ::

Nah. Nič več, kot od tebe zahteva redna zaposlitev. Če si sposoben nardit izpit za avto ali pa si znaš sam urediti podaljšanje osebne izkaznice, lahko tudi normirani s.p. furaš brez večjih težav.


Pajade, za vsi sam, račune tja, sem, stroški gor dol en kup jajcanja pa birokracije. Redna zaposlitev ti prejmeš plačo od 10 do 15 brez dodatnih zapletov. Tu si pa za vse sam. Jasno je zakaj firma potrebuje računovodkinjo v večji firmi.

Ti imaš pa po tvoji logiki časa neomejeno da se to učiš. Poleg upravljanja svoje dejavnosti.

GGGGG ::

Pri normiranem s.p. ni nobenih računov tja, sem in stroškov gor dol. Enkrat letno oddaš poročilo (lahko plačaš tistih 50€, pa ti ga soseda računovodkinja naredi), pa račun moraš izstaviti, ko opraviš neko storitev. Napišeš stranko in številko v tisti blokec, pa je.

ZaphodBB ::

perci je izjavil:

Smurf, kdo je to predlagal? iKst in ZaphodBB. Pa ni bilo treba prav zelo med vrsticami brati.

Moji predlogi so tastare v penzijo, država naj zmanjša/ukine davščine najnižjega sloja in spusti minimalno plačo, hkrati naj začne z ukrepi, ki bodo privabili delovno intenzivno industrijo z potrebami po nizko kvalificirani delovni sili. Ljudstvo naj pa se po najboljših močeh izobražuje, nikjer nisem dejal da bomo ljudi z osnovno šolo naredili inženirje. Lahko pa tisti z osnovno šolo naredijo poklicno, da bodo lahko upravljali z napravami in vozili viličarje. Tisti s srednjimi šolami se lahko prekvalificirajo za poklice, ki so bolj perspektivni. Nadalje tukaj prisotne dobro situirane brihtneže pozivam, da naj dajo denar kjer imajo gobec in začnejo ustvarjati delovna mesta.

Ne pričakujem splošne mobilizacije, bi bilo pa fino če bi obstajal trend v to smer.

To lahko razbereš iz mojih postov, pa ti ni treba pretirano brati med vrsticami.

Svoje trolanje si pa lahko vtakneš kamor sonce ne posije.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

PrihajaNodi ::

GGGGG je izjavil:

Pri normiranem s.p. ni nobenih računov tja, sem in stroškov gor dol. Enkrat letno oddaš poročilo (lahko plačaš tistih 50€, pa ti ga soseda računovodkinja naredi), pa račun moraš izstaviti, ko opraviš neko storitev. Napišeš stranko in številko v tisti blokec, pa je.



Imaš sp?

GGGGG ::

Kaj ma veze, če imam ali ne? Ne verjameš na besedo? :)

Utk ::

Smurf je izjavil:


V vzhodni nemciji se bdp ni dvignil zaradi tega, ker bi se "revni" ljudje izselili, ampak zato, ker so sle navzgor vse place.

Ta slika pove vse kar sem hotel povedat o tem "uspehu":


Mladi so se izselili, že prej, in se še zmeraj, stari v državnih službah in penzionerji pa seveda zaslužijo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ZaphodBB ::


Imaš sp?

Jaz ga imam, tip govori resnico.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Imam d.o.o. pa ni dosti hujse.

PrihajaNodi ::

Najvecji problem pa je ustvariti promet. Torej stroski plus sp pa se nekih 600, 700 eurov pa si takojbna 1100, 1200.

m0LN4r ::

Sam osebno tudi imam namen it čez 3-4 leta domov v rodne kraje (backup plan), če nebo službe vsaj za minimalno v tem času.
Na srečo imamo dober traktor in pluge že doma.

Bom pač na sociali in kmetoval pa še kako dejavnost si registriram, da prodam malo olja, šunke, jajc, krompirja sem pa tam.
Imamo pač tistih 2-3 stalnih strank iz avstrije in madžarske, tu se pa tudi konča.
Zaslužil bom cca. 500€ na mesec na črno in je to to. Davčni pa sporočim, da je vse za lastno oskrbo in mam mir.
Brez prihrankov se v rizičen biznis tukaj ne mislim spuščat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Sem pa proti sp. ju. Zakaj? Ker, kot že rečeno, potrebuješ ogromno znanja ekonomije, zakonodaje poleg pa še računovdstva, kjer sicer lahko najemš računovdkinjo a to stane. SP. je najbolj butasta oblika zaposlovanja. To se gre lahko samo nekdo, ki ima res vnaprej začrtano strukturo poslovanja. Takih pa je malo.

Kar tudi pod razno ne drži.

Če odpreš normiran s.p., ne rabiš računovodstva, vse kar se tiče komunikacije z državo pa opraviš preko edavkov.

Samo še zaslužit moraš kaj, kar pa niti ni stvar države.

Če pa nimaš jasnega plana, pol je pa lahko s.p. konkreten strel v koleno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::



Bom pač na sociali in kmetoval pa še kako dejavnost si registriram, da prodam malo olja, šunke, jajc, krompirja sem pa tam.
Imamo pač tistih 2-3 stalnih strank iz avstrije in madžarske, tu se pa tudi konča.
Zaslužil bom cca. 500€ na mesec na črno in je to to. Davčni pa sporočim, da je vse za lastno oskrbo in mam mir.
Brez prihrankov se v rizičen biznis tukaj ne mislim spuščat.

Me zanima koliko sociale boš dobil ja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

m0LN4r ::

ZaphodBB je izjavil:



Bom pač na sociali in kmetoval pa še kako dejavnost si registriram, da prodam malo olja, šunke, jajc, krompirja sem pa tam.
Imamo pač tistih 2-3 stalnih strank iz avstrije in madžarske, tu se pa tudi konča.
Zaslužil bom cca. 500€ na mesec na črno in je to to. Davčni pa sporočim, da je vse za lastno oskrbo in mam mir.
Brez prihrankov se v rizičen biznis tukaj ne mislim spuščat.

Me zanima koliko sociale boš dobil ja.

Toliko kot ostali, don't worry there are nasty ways, kako pridt do tega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ZaphodBB ::


Toliko kot ostali, don't worry there are nasty ways, kako pridt do tega.

Kolk boste jokal, ko vam bodo enkrat začel kazni talat. Če bi slovenci toliko truda usmerili v koristno dejavnost, kot ga v nategovanje sistema bi bilo manj ljudi na sociali, pa mogoče še Mura ne bi šla v cvet.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

m0LN4r ::

Se strinjam popolnoma.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ZaphodBB ::

m0LN4r je izjavil:

Se strinjam popolnoma.

Da ne bo nesporazuma, to ne leti na prekmurce ampak na splošno po vseh ravneh in stanovih.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

PrihajaNodi ::

A ni zanimivo, povsod v Sloveniji se samo nateguje. Denar iz protćracuna je sel za policijo vzel se je pa zdravstvu.

Slovenija potrbuje bankrot pa visijsko upravljanje.

m0LN4r ::

Motite se vsi, slovenija potrebuje nekoga/nekaj, ki/kar bo pritisnil/o rdeči gumb.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrihajaNodi ::

In ta rdeci gumb pomeni? Zame je to bankrot, pa aneksiranje drugi drzavi. Magari Rusiji, plin pa krediti bi bili cenejsi. Pa se kako fabrko bi Rusi tu odprli pa ceprav bi delali za minimalca.

Invictus ::

Vi niste normalni tukaj.

Večina si želi da naj država naredi samomor.

Zakaj ne daste zgleda?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Ker je nekateri nismo spravilo tja kjer je. Bankrot pa fertik, se prej pa menjava sodstva, omejenost mandatov, politikov, banke v privat roke...na volitve pa itak hodi samo se javni sektor kjer so place sigurne. Pol pa delej ce lahko in imej sp.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Sem pa proti sp. ju. Zakaj? Ker, kot že rečeno, potrebuješ ogromno znanja ekonomije, zakonodaje poleg pa še računovdstva, kjer sicer lahko najemš računovdkinjo a to stane. SP. je najbolj butasta oblika zaposlovanja. To se gre lahko samo nekdo, ki ima res vnaprej začrtano strukturo poslovanja. Takih pa je malo.

Kar tudi pod razno ne drži.

Če odpreš normiran s.p., ne rabiš računovodstva, vse kar se tiče komunikacije z državo pa opraviš preko edavkov.

Samo še zaslužit moraš kaj, kar pa niti ni stvar države.

Če pa nimaš jasnega plana, pol je pa lahko s.p. konkreten strel v koleno.


Normiran sp je še vedno 360 evrov na mesec za plačevat državi, razen če si kje drugje redno zaposlen za minimalca, potem pa plačuješ nekih 66 do 76 evrov na mesec.

Najem računovodkinje za cel mesec (če imaš izdanih nekje 5 do 10 računov na mesec) stane nekje okoli 20 do 25 evrov na mesec, vključeno je pa tudi končno poročilo za davčno in vse kar paše zraven.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ZaphodBB ::

Ravno toliko kot, če si zaposlen za minimalno plačo. Kaj je tvoj point?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

chort ::

Ah, S.P. je zakon, sploh če veš kaj boš počel in da ti bo to nosilo denar not. Normirani s.p. v 2015: 4% dokončna obdavčitev na vse zneske do 100.000 € letno (oz. 50.000 € če je popoldanski), samo izdajaš račune in poročaš preko eDavkov. Kje (razen v Luksemburgu) ste to še videli? Ja, pa plačat si moraš prispevke, ampak v osnovo ti gre itak samo 20% vsega kar si zaslužil (ker se ti 80% šteje direktno v stroške, brez vseh računov ipd).

Če posluješ s tujino je malo bolj zaj (s poudarkom na malo), ker moraš zaprosit še za ID za DDV in (vsaj prvo leto) mesečno poročat o poslih s tujino.

Zame je to preprosto zmaga.

ZaphodBB ::

Kar se poslovanja s tujino in ID za DDV moraš vedeti predvsem, da moraš za ID zaprositi pravočasno. Postopek namreč traja 21 dni.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Najem računovodkinje za cel mesec (če imaš izdanih nekje 5 do 10 računov na mesec) stane nekje okoli 20 do 25 evrov na mesec, vključeno je pa tudi končno poročilo za davčno in vse kar paše zraven.

Za normiran s.p. ne rabiš računovodskega servisa. Lahko z lahkoto podelaš sam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ker je nekateri nismo spravilo tja kjer je. Bankrot pa fertik, se prej pa menjava sodstva, omejenost mandatov, politikov, banke v privat roke...na volitve pa itak hodi samo se javni sektor kjer so place sigurne. Pol pa delej ce lahko in imej sp.

To je priblizno tako genialna ideja kot, da bi se ti v hisi pokvarila vrata, ti bi jo pa nato zazgal, da bos zacel z nova.

Oz. sploh se ne zavedate posledic, kaj bi se zgodilo, ce bi drzava bankrotirala. Ravno tistim na dnu bi kakovost zivljenja se bistveno padla. Nezaposlenost bi se potrojila, zdrastvo/ policija/sociala ne bi vec funkcionirala, investicije bi sle na nulo, firme bi propadle oz. se preselile v tujino. Tudi tista bolj izobrazena delovna sila bi se izselila in bi se tukaj dobili bistveno manj davkov (jaz vem, da bi spakiral kufre).

GGGGG ::

Pa če si na zavodu dobiš 5 jurjev subvencije, kar ti omogoča plačilo prispevkov za cca. leto in pol ali pa nabavo kakšne mašine.

chort ::

ZaphodBB: res je, čeprav se da z ustreznim moledovanjem na FURS postopek precej skrajšat (jaz sem čakal 3 dni). Pa rabiš potrdilo/dokazilo/listino o nameri tvojega odjemalca/dobavitelja, drugače zadeva (vsaj po meni danih informacijah) ne bo odobrena.

Invictus: podpišem, res ga ne rabiš. Samo dober opomnik rabiš, da vsak mesec oddaš poročila in nakažeš vse prispevke. 25€ ki jih računovodski servisi kasirajo za pol ure dela na mesec je navadna kraja.

krneki0001 ::

ZaphodBB je izjavil:

Ravno toliko kot, če si zaposlen za minimalno plačo. Kaj je tvoj point?


Če si zaposlen za minimalno plačo, ti drugi "rihtajo" delo in si samo delavec. Po 8 ali 12 urnem delavniku pozabiš na službo in se lahko spočiješ.
Če si sp, potem je tvoj delovnik celih 24 ur. Delo si moraš sam iskat in najti stranke, kar ti pobere ogromno časa, hkrati pa še narediti karkoli že delaš za te stranke. Počitka tukaj ni, če si "one man band".

GGGGG je izjavil:

Pa če si na zavodu dobiš 5 jurjev subvencije, kar ti omogoča plačilo prispevkov za cca. leto in pol ali pa nabavo kakšne mašine.


Tega ni že dlje časa. Pa bilo je 4000 evrov, kar zadošča za 11 mesecev (360 evrov je mesečnih prispevkov).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

krneki0001 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Ravno toliko kot, če si zaposlen za minimalno plačo. Kaj je tvoj point?


Če si zaposlen za minimalno plačo, ti drugi "rihtajo" delo in si samo delavec. Po 8 ali 12 urnem delavniku pozabiš na službo in se lahko spočiješ.
Če si sp, potem je tvoj delovnik celih 24 ur. Delo si moraš sam iskat in najti stranke, kar ti pobere ogromno časa, hkrati pa še narediti karkoli že delaš za te stranke. Počitka tukaj ni, če si "one man band".

GGGGG je izjavil:

Pa če si na zavodu dobiš 5 jurjev subvencije, kar ti omogoča plačilo prispevkov za cca. leto in pol ali pa nabavo kakšne mašine.


Tega ni že dlje časa. Pa bilo je 4000 evrov, kar zadošča za 11 mesecev (360 evrov je mesečnih prispevkov).



Tako je. Jaz sem obupal.

Smurf je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ker je nekateri nismo spravilo tja kjer je. Bankrot pa fertik, se prej pa menjava sodstva, omejenost mandatov, politikov, banke v privat roke...na volitve pa itak hodi samo se javni sektor kjer so place sigurne. Pol pa delej ce lahko in imej sp.

To je priblizno tako genialna ideja kot, da bi se ti v hisi pokvarila vrata, ti bi jo pa nato zazgal, da bos zacel z nova.

Oz. sploh se ne zavedate posledic, kaj bi se zgodilo, ce bi drzava bankrotirala. Ravno tistim na dnu bi kakovost zivljenja se bistveno padla. Nezaposlenost bi se potrojila, zdrastvo/ policija/sociala ne bi vec funkcionirala, investicije bi sle na nulo, firme bi propadle oz. se preselile v tujino. Tudi tista bolj izobrazena delovna sila bi se izselila in bi se tukaj dobili bistveno manj davkov (jaz vem, da bi spakiral kufre).



Stevilke kazejo da je bajta ze pogorela, potrebna je obnova.

Zgodovina sprememb…

chort ::

nebivedu: ne posplošuj. Sem s.p., freelancer. Iščejo me drugi, ne jaz njih. Pravkar sem v službi (sicer je turnus 12h, ampak jebiga), in več kot očitno imam med službo cajt viset na ST in pisat nebuloze (pa še sončit se grem vsake tri ure, pa na čik vsake tri ure, vmes mi pripravijo zastonj zajtrk, kosilo in večerjo). Definitivno moj delavnik ni 24 ur dnevno. Aja, pa za vsak dan ko delam si lahko vzamem en dan "dopusta". Je pa res, da delam na ladji, se pravi sem vsak drugi mesec zdoma.

PrihajaNodi ::

chort je izjavil:

nebivedu: ne posplošuj. Sem s.p., freelancer. Iščejo me drugi, ne jaz njih. Pravkar sem v službi (sicer je turnus 12h, ampak jebiga), in več kot očitno imam med službo cajt viset na ST in pisat nebuloze (pa še sončit se grem vsake tri ure, pa na čik vsake tri ure, vmes mi pripravijo zastonj zajtrk, kosilo in večerjo). Definitivno moj delavnik ni 24 ur dnevno. Aja, pa za vsak dan ko delam si lahko vzamem en dan "dopusta". Je pa res, da delam na ladji, se pravi sem vsak drugi mesec zdoma.


Da se vse. Ampak verjetno bi tudi Murine delavke iskali tako. Torej sp ji in freelancerstvo je resitev.

perci ::

Problem je to, da se vse prevečkrat SP uporablja kot nadomestek za pogodbo o zaposlitvi, kar pa ni njegov namen.

Če gre za odvisno razmerje, MORATE biti pri delodajalcu zaposleni in SP predstavlja nezakonit obid določb Zakona o delovnih razmerjih.

SeMiNeSanja ::

perci je izjavil:

Problem je to, da se vse prevečkrat SP uporablja kot nadomestek za pogodbo o zaposlitvi, kar pa ni njegov namen.

Če gre za odvisno razmerje, MORATE biti pri delodajalcu zaposleni in SP predstavlja nezakonit obid določb Zakona o delovnih razmerjih.

Drži.
Pa kljub temu, se tega poslužujejo celo državne ustanove! Predvsem tiste, ki so pod striktno prepovedjo zaposlovanja, potem na ta način 'najemajo SP-je' za dela, za katera bi sicer morali odpreti delovno mesto...

krneki0001 ::

chort je izjavil:

nebivedu: ne posplošuj. Sem s.p., freelancer. Iščejo me drugi, ne jaz njih. Pravkar sem v službi (sicer je turnus 12h, ampak jebiga), in več kot očitno imam med službo cajt viset na ST in pisat nebuloze (pa še sončit se grem vsake tri ure, pa na čik vsake tri ure, vmes mi pripravijo zastonj zajtrk, kosilo in večerjo). Definitivno moj delavnik ni 24 ur dnevno. Aja, pa za vsak dan ko delam si lahko vzamem en dan "dopusta". Je pa res, da delam na ladji, se pravi sem vsak drugi mesec zdoma.



Mene kličejo vsakodnevno za rihtat računalnike. Se pozna 30letna zgodovina dela z računalniki in si ustvariš dovolj veliko število strank in poznanstev, sploh če jim na začetku pokažeš nekaj znanja in če znaš delat z ljudmi, ki niso iz stroke.
Poleg tega se zadnje čase na veliko dogaja, da je kar nekaj "odličnih" računalničarjev, ki se spravijo v projekte, ki jih ne znajo speljat do konca. Potem pa iz take firme, kjer je računalničar zajebal, pokličejo mene in je treba preučit, kaj je že narejeno in speljat vse do konca ASAP ker, morajo v firmi pač delat in ne poslušat nakladanja računalničarja, ki je zaj*bal.
Pač priznam sem "deklica za vse" v računalništvu. Ampak jaz že imam uveljavljeno ime, zato dobivam klice.
Ampak tukaj ne govorimo za sp-je, ki že delajo uspešno, govorimo za sp-je, ki bi se radi recimo uveljavili in so šele začeli z delom, pa že prej niso imeli neke perspektive niti niso bili znani. Takemu ne bo noben dela iskal.

Se tukaj strinjaš s tem?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GGGGG ::

Tega ni že dlje časa. Pa bilo je 4000 evrov, kar zadošča za 11 mesecev (360 evrov je mesečnih prispevkov).


Nazadnje je bila subvencija aktualna do konca leta 2013, in sicer v višini 5000€. V 2014 je res ni bilo, napovedujejo pa novo rundo za 2015.

Vmes so aktualne različne druge subvencije in oprostitve. Mislim, da tole še vedno velja (http://www.durs.gov.si/si/prispevki_za_...

50% popust za prispevke 1. leto in 30% popust 2. leto. Poleg tega so stalno aktualne razne subvencije za zaposlovanje mladih, starih, ljudi z deficitarnimi poklici itd.

Ne se obešat na detajle. Država precej dobro poskrbi za espeje in mala podjetja. Vedno bi bili lahko davki nižji in pogoji manj strogi, ampak trenutno stanje ni slabo.

Problem je to, da se vse prevečkrat SP uporablja kot nadomestek za pogodbo o zaposlitvi, kar pa ni njegov namen.


To je res ja. Ampak klasične zaposlitve so tako ali tako v zatonu. Trend gre v smer osebnega podjetništva, diverzifikacije strank oz. klientov. Če bi bili ljudje fleksibilni in iznajdljivi, bi lahko delali za Muro recimo 25% časa in za to prejeli 25% plače, 50% za eno avstrijsko firmo, 25% pa bi šivali zavese in ponjave proti toči za sosede.

krneki0001 ::

GGGGG je izjavil:

Tega ni že dlje časa. Pa bilo je 4000 evrov, kar zadošča za 11 mesecev (360 evrov je mesečnih prispevkov).


Nazadnje je bila subvencija aktualna do konca leta 2013, in sicer v višini 5000EUR. V 2014 je res ni bilo, napovedujejo pa novo rundo za 2015.


Ja bila je subvencija, ampak so dali samo 4000 evrov, dobil si jih pa na račun v začetku leta 2014, ko si že več kot pol leta delal. Do takrat se je bilo treba pa prebiti. Pa to ti govorim iz prve roke. Sicer mene to, da niso takoj dali subvencije ni nič basalo, ker jaz sem delo in plačilo zanj imel. Verjamem, pa da se je dostim ob tem zalomilo.

Se pa strinjam, da bi lahko recimo to počeli bolj normalno, pa bi namesto subvencije bil prvo leto brez prispevkov, ali pa nekje minimalne prispevke (recimo do 100 evrov), seveda ob pogoju, da bo firma več let laufala.
Če bi jo odprl, delal eno leto brez prispevkov in potem zaprl, ko bi moral prispevke plačat, bi taklemu nabili 10kratno višino prispevkov. Ker drugače bi ljudje to izkoriščali.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

chort ::

Da ne bo pomote, absolutno se strinjam s tem, da SP nikakor ne bi smel bit "obvoz" pri stalnih zaposlitvah. Ampak to ni problem SP, to je problem inšpekcijskih služb in kreativnega branja zakonov.

Nebivedu: Delno se strinjam. Tudi sam sem bil pred enim letom še redno zaposlen, na minimalcu, ki je redno zamujal 5 mesecev. Pa sem šel, z zadnjimi prihranki naredil tečaje za offshore (in med tem spal v avtu na Škotskem, ker je bil rent-a-car 200€ cenejši kot hotel), potem pa še pol leta iskal službo. Je pa res, da sem v prejšnjem podjetju dobil precej izkušenj (hidrografija), ki jih tujina bistveno bolj ceni kot mi. Vsekakor pa je pomembno, da si na začetku realističen glede poslovne ideje, predvsem pa da se ne omejiš na našo (z zaposlovalnega vidika) zahojeno Kuro, ker smo globalno gledano točka (ne packa) na zemljevidu, ali pa še to ne.

medenko ::

Zakaj hudiča imamo tako visoke obdavčitve davka na dobiček? Saj ni čudno potem, da vsa podjetja ob koncu leta "rabijo" račune, da znižajo dobičke.
Zakaj tako glupa vlada? Kaj je narobe, če je preveč dobička? A ni bolje, da bi ta dobiček šel v razvoj ali višje plače zaposlenih? WIN-WIN?

Invictus ::

Davek na dobiček v Sloveniji je med manjšimi ...

Skoraj vse sosednje države imajo več. Malo se že izobrazi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

A ni bolje, da bi ta dobiček šel v razvoj ali višje plače zaposlenih? WIN-WIN?
Knjigovodstvo ti ni najbolj jasno, ne? Vlaganje v razvoj ali višje plače je obratno od dobička. Dobiček se ugotavlja, potem ko si že vložil v razvoj, kar si mislil vložiti, in dal plače, kakršne si pač hotel dati.

O.

medenko ::

Če imamo davek na dobiček, zakaj tok firm do konca leta tok kvazi računov rabi?

GGGGG ::

Zato, da plačajo manj davka.

49106 ::

Doslej so bile davčne olajšave na investicije v raziskave in razvoj od 40 do 60 odstotkov - odvisno od sedeža podjetij -, z novim zakonom o davku od dohodka pravnih oseb pa se uveljavlja 100-odstotna olajšava za vse slovenske družbe.

-------------------------------

Merila za upravičenost uveljavljanja olajšav so:
glavni cilj projekta morajo biti raziskave in razvoj;
novost mora biti dosežena v svetovnem merilu, kar mora podjetje znati argumentirati;
projekt mora iskati neodkrite pojave oziroma strukture;
uporaba znanj ali tehnologije mora biti novost v svetovnem merilu;
rezultati morajo biti primerni za patentiranje, zanimivi za več kot eno organizacijo;
osebje, ki dela pri projektu, mora biti vešče raziskav in razvoja;
pri raziskovalnem projektu se morajo uporabljati uveljavljene metode, ne približki;
projekt mora biti financiran v okviru R & R, ne pa denimo širitve proizvodnje;
ugotovitve morajo biti koristne oziroma uporabne za širši krog ljudi, ne denimo le za podjetje, ki izvaja projekt;
ali projekt res sodi v dejavnost R & R ali bolj denimo v trženje ali kaj podobnega.


Pogojem pa ustreza ......Intel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

GGGGG ::

Skoraj vsako podjetje, ki se dovolj potrudi pri izdelavi dokumentacije.

49106 ::

Razloži kako bo skoraj vsako podjetje zadostilo tem kriterijem:

-novost mora biti dosežena v svetovnem merilu, kar mora podjetje znati argumentirati;
-projekt mora iskati neodkrite pojave oziroma strukture;
-uporaba znanj ali tehnologije mora biti novost v svetovnem merilu;
-rezultati morajo biti primerni za patentiranje, zanimivi za več kot eno organizacijo;

GGGGG ::

V spremni dokumentaciji pač argumentiraš vse te točke. Tudi, če razvijaš nov model skret papirja, lahko zadostiš tem zahtevam.
««
21 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28237581 (5405) Malidelničar
»

Ali še v Slovenij kdo dela za manj kot minimalca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
639686 (7032) Invictus
»

V kratkem podražitev hrane v Sloveniji 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19235903 (31529) Utk
»

Francija omejila popoldansko službeno elektronsko pošto (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22351343 (44850) antonija

Več podobnih tem