» »

Minimalna plača

Minimalna plača

Temo vidijo: vsi
««
20 / 35
»»

m0LN4r ::


Sicer pa nekaj o kupni moči. Bevog je pred kratkim odprl pivnico v gornji radgoni. V njej prodaja pivo za 3€+ (za tamal pir) pa ma skos nabito. Škoda, da jim ni kdo povedal, da v teh koncih ni kupne moči.


Kdo pa nebi odprl firme z miljonom od rodbine?

Kako pa boš odprl biznis iz nule v kraju kjer kupne moči ni,
nimaš primerne izobrazbe ali izkušenj (ker spet nisi imel možnosti, ter denarja zato),
star si med 40-60 let imaš 1-2 otroka,
imaš 1:5000 če ne manj možnosti da uspeš,
čas porabiš zato, da hodiš k drugi hiši pomagat za drobiž oz. hrano (ja knam hodi ena gospa pomagat vzameno za meso, jajca in ostale dobrine) - ni redkost.
moraš prodajati tja, kjer je kupna moč, ja tam pa je konkurenca že prisotna nekaj časa.
Zdaj pa vse to poveži skup.

10 minut peš od avstrijske meje pa res težko jamraš, da ni kupne moči.

S takimi izjavami lahko greš. 10 minut peš imajo tisti, ki so doma tik pri meji. Prodajo tja lahko tudi boljkone pozabiš spet 1-2 osebka, ki imata srečo.
Na HUN pravtako, tam še za sebe nimajo.

Pa novi se tudi odpirajo. Če se ti da, lahko pogooglaš razmerje med odprtimi in zaprtimi.

Ja, vem kakšni biznis tukaj laufa in kakšen ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ZaphodBB ::

Marsikdo je tudi uspel. Tako kot drugje po svetu. Večina podjetji propade kmalu po ustanovitvi. Nič nenavadnega.

Moje prvo podjetje je propadlo. Drugo živi in dobro deluje. Ravnokar ustanavljamo tretje in bomo videli kaj bo... Precej verjetno je, da bo propadlo ampak brez da probam ne bom nikoli vedel.

@Molnar && nodi: potem pa je na vama, da začneta tržit storitve in izdelke iz vajinega domačega okolja tja kjer je kupna moč večja. London, Berlin, Tel Aviv. Go boys!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

m0LN4r ::

Ja jaz bi z veseljem, sam kaj ko imamo njiv le za 200litrov bučnega (dobra letina) letos == 0, kar bi nam pokrilo stroške nafte, letos pa bosta šle dve minimalni za nafto.
Denarja za flaše tudi nimam, cena je že tko al tko prenizka glede na vloženo delo in hkrati predraga, da bi gospodje kupili.
Denarja za lastno podjetje, stiskalnico (po direktivah) in stroške za vzdrževanje tudi nimam.

Lahko pa pomagaš stručko,
daj vsakemu začetni kapital za 2-3 leta, da si vse potrebno nabavi, uredi (tudi izobrazi), razširi in poleg rizika neuspeha še normalno živi.

Nekdo, ki hodi k drugi hiši pomagat za hrano, nima niti _osnovnih_ pogojev za furanje biznisa, je srečen če ima vsaj za otroke pa magari za sebe nima nič.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GGGGG ::

Kdo pa nebi odprl firme z miljonom od rodbine?


A kupna moč je odvisna od začetnega kapitala? Vsak dan nekaj novega.

Ja, vem kakšni biznis tukaj laufa in kakšen ne.


Šiviljstvo očitno kar solidno.

ZaphodBB ::

a jaz bi z veseljem, sam kaj ko imamo njiv le za 200litrov bučnega (dobra letina) letos == 0, kar bi nam pokrilo stroške nafte, letos pa bosta šle dve minimalni za nafto.

Poveži ostale, ki imajo za po 200 litrov bučnega olja. Ustvari brand, plasiraj produkt na trg z večjo kupno močjo. Ne se ukvarjat s pridelavo, če ti je jasno da nimaš kam prodat.

Đizs, sej zgledaš pameten človek.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

m0LN4r ::

GGGGG je izjavil:

Kdo pa nebi odprl firme z miljonom od rodbine?


A kupna moč je odvisna od začetnega kapitala? Vsak dan nekaj novega.

Ja, vem kakšni biznis tukaj laufa in kakšen ne.


Šiviljstvo očitno kar solidno.

1. Začetni kapital rabiš tukaj za marsikaj. In ne hoferjev šivalni stroj za 150€.

2. Za 2-3 posameznika v celi regiji. Pa še to tko, tko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ZaphodBB ::

Če bi toliko časa porabil za gruntanje kako bi se dalo, kot ga porabiš za iskanje izgovorov zakaj se ne da - bi lahko že ustvaril delovna mesta za deset ljudi.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

m0LN4r ::

Glejte, da vam poenostavim. Za 20% prekmurcev je življenje ok. Za ostalih 30% je to boljkone minimalna, kar je narava dala.
Za ostalih 50% na periferiji pa ni prihodnosti. So zafurani, dotrajani ljudje iz okoliščin podobnim, ko so orali s kravami.

Ja medtem, ko so drugi slovenci že orali s traktorji so še tukaj 10-20 let po tistem s kravami in konji.
Tudi moj oče, ki je mlad naprimer in ni iz tako hude revščine, kot večina na katere jaz mislim tukaj.

Jaz ti ne iščem nobenih izgovorov. Pišem ti o tem kako je stanje problematike tukaj, ampak si ga nemoreš predstavljati kot celoto.

Ločite že enkrat med MS + okolica
pa
tisto periferijo, ki je še vedno, kot v filmu kekec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GGGGG ::

1. Začetni kapital rabiš tukaj za marsikaj. In ne hoferjev šivalni stroj za 150€.


Saj sem ti že prej napisal, da dobiš na bolhi profi šivalni stroj za manj kot jurja. Pa 5 jurjev subvencije dobiš.

2. Za 2-3 posameznika v celi regiji. Pa še to tko, tko.


Druga 2-3 pa kupijo montirko za gume montirat.

m0LN4r ::

Druga 2-3 pa kupijo montirko za gume montirat.

Malo bolj kompleksno prosim, ne take enovrstičnice. Ta biznis tudi laufa samo 2-3 vulkanizerjem, ki so že prisotni na trgu.
Ostali si gume menjavajo doma na črno ali prek na madžarskem za 10€ ali pa sploh ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ZaphodBB ::

Mi ti pa poskušamo razložit, da nihče ne bo dal miljonov v tako okolje - ker je investiranje v tako okolje s težavami katere opisuješ pretvegano.

Se pravi se mora najti nekdo, ki bo počasi, postopoma pomagal vzpostavit pogoje, da investiranje v nove projekte tam doli pri vas ne bo več tako tvegano.

In če ne ti. Kdo potem? In če ne zdaj. Kdaj potem?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

GGGGG ::

tisto periferijo, ki je še vedno, kot v filmu kekec.


Grem stavt, da bi ljubljanjske srajce in gospodje iz Graza plačali dober denar za eno dobro izkušnjo na staromodnem kmečkem turizmu. Razni adventure in ekoturizmi so zadnje čase baje v porastu.

m0LN4r ::

Tako.
Namesto metanja denarja v projekt AHA mura, bi se ga rajši metalo v projekte podobnim LUŠT že 15 let nazaj in se rešiš ljudi iz periferije, ki nimajo prihodnosti.
Vrtenine za geotermalno so skopali po vaseh že pred 10-15 leti in obljubljali so se marsikateri projekti. Naredilo se je nič. Denar se je zmetal v ohranjanje podjetij.

Za enak denar bi se lahko naredilo boljše, vem.

Tudi od Moravskih Toplic, kamor se zmeče ogromno denarja ima na koncu korist le peščica ljudi. Turizem si spet lastijo posamezniki ala Cipot, puhan, panvita. Nekateri imajo monopol že vrsto let.

Rešitev za revne, neizobražence iz kmetij ni ista, kot za posameznike iz občin, ki dobijo sredstva preko kolegov na občini.

Komasacije so naredili tudi _prepozno_ prej smo imeli 40malih njivic, končno mamo 3 normalne. Zanemarjeno je tukaj vse.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GGGGG ::

Malo bolj kompleksno prosim, ne take enovrstičnice.


Bolj kompleksno kot to, ti težko napišem, dokler na pamet veš točno za koliko šivilj in vulkanizerjev je prostora na trgu.

Opcij imaš kolikor hočeš. Tudi pomoči s strani države je kar nekaj. Šenkajo ti ustanovni kapital, do skrajnosti so poenostavili poslovanje z normiranim s.p.jem, obdavčitev so zbili skoraj na nulo...

Meni res ni jasno kaj bi slovenci še radi.

m0LN4r ::

Ti govoriš, kot da so si ti ljudje 100% sami krivi za situacijo in okolje v kakšnem živijo.
Kot nekdo, ki je prilezel od tam.
Vidim razliko v potencialu otrok, mladih, starejših ljudi iz mojih koncev v primerjavi z naprimer enim večjim naseljem blizu mesta je razlika v uspehu že 1:100

Ljudje so tukaj krivi zelo malo. Sej tista kopica, katero vi tukaj omenjate se je znašla. Jaz o takih sploh ne govorim.

Pogovarjal sem se z prijateljem, ki končuje srednjo šolo, starša brez službe oz. šverckomerc malo tu malo tam.
Poba je brez motivacije do življenja, žalosten. Ni pa bustast, ocene ima dobre.
Iz najmanjše šole, iz revne družine, vedno zadnji v vrsti in najnižje v družbi in podjebavanje meščanov.
Rekel sem mu naj gre študirat, pa ga je strah stroškov, starši (pritisk, kdo bo pa doma delal) in časa, ki ga bo zgubil in potem spet pristal doma in bo moral skrbeti za starše po možnosti brez službe.
Razen, če se mu vserje.
Po 18 letih mizerije, nevem kdo še ima sploh voljo sprobavat in it v neke extremizme, ko pa pogledaš soseda, ki vozi gnoj na njivo in ga drugi prijavi, ker nima čistilne naprave. Ja pa halo.
Aha, ja rekel sm mu naj se preko interneta nauči stvari. Ja ima celih 1mb/s interneta pa še to mu gnjavijo starši, da naj gre ven, ker od računalnika nemoreš preživet.
Kar je v njegovi trenutni situaciji dejansko stanje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ZaphodBB ::

m0LN4r je izjavil:

Ti govoriš, kot da so si ti ljudje 100% sami krivi za situacijo in okolje v kakšnem živijo.
Kot nekdo, ki je prilezel od tam.
Vidim razliko v potencialu otrok, mladih, starejših ljudi iz mojih koncev v primerjavi z naprimer enim večjim naseljem blizu mesta je razlika v uspehu že 1:100

Ljudje so tukaj krivi zelo malo. Sej tista kopica, katero vi tukaj omenjate se je znašla. Jaz o takih sploh ne govorim.

Midva ti govoriva, da so ljudje sami odgovorni, da se izkopljejo iz bede. Kako in po čigavi krivdi so se tam znašli je totalno irelevantno.

Napaka, ki so jo storile murine šivilje je bila, da so mislile da so s službo v Muri boga za jajca prijele. Namesto, da bi se zavedle, da je to šele prvi korak.

Kot smo pogruntali je za njih prepozno, vi mladi pa lahko kaj popravite. Vendar za božjo voljo nehajte čakat na gospode iz Ljubljane.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

m0LN4r ::

Tako, kot si rekel.
Ljudi tik pred penzijo v penzijo,
srednje starim brez izobrazbe LUŠT in podobni uspešni projekti ali pa jim naj plačajo tečaje nemščine ali javna dela s _vsaj_ minimalno,
mladim pa zagotoviti vsaj poštene knjižnice in šole, prevoz in internet, kjer se magari lahko "normalno" šolaš na daljavo ali pa preko tutorialov,
Pa vsaj več kot 4-5 sošolcev bi bilo tudi fajn za teamwork in druženje. Ne pa ko je v celi vasi 20 otrok od 7-18 leta starosti,
Tisti, ki se pa znajdejo in se lahko pa so se v bistvu že.

Dokler bo na šoli še vedno največji dogodek zaplesati narodni ples v vaškem domu, bodo tudi otroci in starši takšni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GGGGG ::

srednje starim brez izobrazbe LUŠT in podobni uspešni projekti ali pa jim naj plačajo tečaje nemščine ali javna dela s _vsaj_ minimalno,


Še enkrat preberi kar je ZaphodBB napisal:

Vendar za božjo voljo nehajte čakat na gospode iz Ljubljane.


V vasi par km od avstrijske meje pa res ne bi smelo biti težko dobiti inštruktorja. Še boljša ideja. Če zna ena od tistih murinih šivilji nemško (nekaj jih sigurno zna), lahko organizira tečaje. Bo pomagala pri razvoju regije pa še sama bo nekaj zaslužila.

m0LN4r ::

Ja no to zadnje imaš prav, če bi ljudje sodelovali kot mravlje v mravljišču bi šlo. Zaenkrat pa to ni ne v človekovi in ne slovenski mentaliteti.
Jaz ne upam prosit niti 10€ od takih, da jim včasih po cel vikend pomagam kaj okoli računalnika, ker vem da je to za njih preveč, kaj šele da bi si plačali druge stvari.

Saj pravim, tukaj bi imel marsikdo marsikaj. Plačal pa nebi noben.

Vendar za božjo voljo nehajte čakat na gospode iz Ljubljane.

Po zanemarjenju od 1995 naprej jih več noben ne čaka. Prekmurje je bilo prepuščeno samemu sebi in lokalnim "županom" ki pa so imeli podobne interese, kot ostali v slo.

Jaz vaju povsem razumem, samo vidva še vedno ne vidita celotne slike, ampak le delčke in košče tu in tam in rešitve za kopico posameznikov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GGGGG ::

Zaenkrat pa to ni ne v človekovi in ne slovenski mentaliteti.


Seveda je. Ljudje imamo hardcodano družabnost in pomoč drugim. Brez sodelovanja človeška vrsta ne bi preživela.

in rešitve za kopico posameznikov.


Sem mislil, da govorimo o rešitvah za ljudi?

ZaphodBB ::

Oh ne... Jaz zelo dobro razumem kako velikanski problem imaš pred seboj. Mi je pa iz lastnih izkušenj in iz opazovanja drugih ljudi in učenja zgodovine jasno, da se velikanske probleme da reševati.

Kot rad rečem... Slona se da požret, vendar ga moraš po majhnih porcijah - celega naenkrat pa nihče ne more pogoltnit.

Ti poskrbi za košček tu in košček tam. Zavedaj se, da je med revnimi mnogo takih, ki svoje stanje vidijo kot privilegij. Ogibaj se takih in ukvarjaj se s tistimi, ki si res želijo spremembe. Ne boj se stampeda. Verjetno boš moral voljne ljudi iskati z lučjo pri belem dnevu. Dobra novica je, da ne potrebuješ veliko ljudi.

Še ena taka motivacijska... Veš kaj imajo skupnega Sokrat, Platon, Aristotel in Aleksander Veliki? Sokrat je bil platonov učitelj, Platon je učil Aristotela, Aristotel pa Aleksandra. Štirje možje, dve generaciji od prvega do zadnjega in so spremenili tok zgodovine na način, da odmeva še danes. Jaz se vedno spomnim na njih, ko mi kdo trobi da en sam človek nič ne more.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

m0LN4r ::

Mi je pa iz lastnih izkušenj in iz opazovanja drugih ljudi in učenja zgodovine jasno, da se velikanske probleme da reševati.

In čudovit primer za to je slovenija. (napisano z malo zanalašč)

Veš kaj imajo skupnega Sokrat, Platon, Aristotel in Aleksander Veliki?

Da niso ne prekmurci in ne slovenci:))

Zdaj pa nazaj na topic o "minimalni plači"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ZaphodBB ::


In čudovit primer za to je slovenija. (napisano z malo zanalašč)

Seveda, če ne bi bili krepki bi nas že zdavnaj pregazili. O naši moči priča dejstvo, da smo še vedno tu.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

PrihajaNodi ::

ZaphodBB je izjavil:

Če bi toliko časa porabil za gruntanje kako bi se dalo, kot ga porabiš za iskanje izgovorov zakaj se ne da - bi lahko že ustvaril delovna mesta za deset ljudi.



Glej a tebi ni jasno da nekdo ki ina sredatva lahko brez problema tvega, nekdo ki jih nima pa ni tako butast da bo postavil na kocko lastno streho za 10k evrov sredtev.

GGGGG ::

O katerih 10k eur govoriš?

GGGGG ::

10k je vredna kuca v prekmurju, ce, ki je velik ce bi dobil sploh toliko posojila od banke.


Ne razumem za kaj rabiš teh 10k.

perci ::

Joj, kolk ste mi smešni eni tule.

Družite se v svojih krogih in živite v mehurčkih, realno stanje vam je pa španska vas. Potem pa predavate tule o grških mislecih.

Delavka v Muri še v lajfu ni slišala za Aristotela. In tudi ne ve, kaj je to internet, kaj šele kickstarter. Ne ve, kaj je to IOS in android, kaj šele, da bi bi bila sposobna ustanovit Outfit7_2.

Kaj je skupnega vsem naštetim grškim filozofom? To, da so bili na pravem mestu ob pravem času. Če bi se rodili v ruski stepi, ne bi postali to kar so.

Pejte v Mali ali pa Somalijo predavat, kako naj nehajo čakat na belo gospodo, da jih bo rešila, ker je rešitev v njih samih.

Smešni ste, res.

Utk ::

Zanimivo kako Nemcem z vsemi milijardami ni uspelo iz vzhodne Nemčije še zmeraj naredit nič pametnega, še zmeraj je vse skupaj ena navadna puščava, ali pa stepa, edina korist od združitve je, da lahko zdaj lažje prebegnejo na zahod.
Niti za Prekmurje enostavno ne obstaja hitra in simpl rešitev.

Smurf ::

@perci kdo je pa tukaj predlagal, da naj ustanovijo Outfit2? Tudi Mali in Somalija se bosta s casom razvili, ne bo pa se to zgodilo v 1 dnevu.
@Utk
Vcasih je bila razlika v bpdju per capita, vec kot 100%, danes je 30%, to zate ni uspeh? Oz. v zahodni Nemciji lahko najdes podrocja, kjer so vecje razlike, kot med V in Z Nemcijo.

perci ::

Smurf, kdo je to predlagal? iKst in ZaphodBB. Pa ni bilo treba prav zelo med vrsticami brati.

Utk ::

Smurf, ja, glih ta PER CAPITA je še zmeraj problem...CAPITE več (oz. še zmeraj) ni kaj dost.

GGGGG ::

Hmm, "vzemi subvencijo, kupi šivalni stroj in začni šivati" ne pomeni ravno "ustanovi Outfit7". Če bi prebral moje poste bi videl, da bi dal tiste starejše murine šivilje v penzijo. Mlajše pa nateral, naj začnejo malo razmišljat s svojo glavo in nehajo bit tako omejeni na radij 5km okoli sebe.

Pejte v Mali ali pa Somalijo predavat, kako naj nehajo čakat na belo gospodo, da jih bo rešila, ker je rešitev v njih samih.


Kdo je smešen perci. Primerjaš prekmurje s Somalijo. Ja, razumem, da so prekmurci zapostavljeni (btw, živim v podobno, če ne še bolj zapostavljeni regiji), ampak wtf. V Sloveniji imaš iz najbolj zakotnih krajev max. 2 uri do glavnega mesta.

Če bi verjel nekaterim tukaj bi mislil, da se od murske naprej res konča vsa civilizacija in srečaš samo še divjake s sulicami, oblečene v medvedje kožuhe.

m0LN4r ::

Z sulicami srečaš mogoče kakega otroka na potoku, srečaš pa ljudi, ki nimajo za benz, avto in podobne stvari v tem danem trenutku.
Že v mursko se peljejo le 1x na mesec ali podobno manjkrat. Ti bi pa rad, da se vsak dan vozijo nekam.
To vse stane veš. Premakniti, preseliti, prekvalificirati, učiti, izobraziti, to vse stane. In če nimaš interneta, pa smatphona potem itak veš na kakem nivoju so.
Ja tudi 30letniki se najdejo takšni.
1. Osebno imam bivšo sošolko, ki je morala po 6. razredu osnovne it v slaščičarsko in potem delat, ker doma drugače niso znesli.
2. Drugi je po srednji zidarski pravtako šel delat, ker ni imel izbire. Se še spomnim, da v šoli je imel samo plačano regresirano malico (kruh pa jabko) ne pa kosila.
3. Tretji in četri so pravtako ostali doma na kmetiji, pač niso tolko brihtni, da bi se jim splačalo it študirat ali kajkoli.
4. Ostali trije smo šli študirati. Jaz ko sem prišel na faks, sem ugotovil, da sem 4 leta za časom. Najprej sem moral to nadoknadit, potem pa sem ugotovil, da je faks skoraj mimo.
5. Eno leto mlajši kolega si je kupil iz lastnega žepa prvi rabljen računalnik pri starosti cca. 17let in to 5 let nazaj.
Medtem, ko je hodil v srednjo šolo je hodil delat, fušat (fizično delo, nošenje bal ipd.) naokoli s fotrom, ker je mama ravno takrat izgubila službo, ko je šel v srednjo.
Kmetije nimajo, premoženja nimajo, starša imata osnovno šolo.
Potem je še družina ena, ki ima veliko otrok pa noben ni kočal osnovne šole, pa doma tudi nimajo nič, da bi se lahko reklo, da imajo kmetijo.

In to je samo en delček, ki je meni najbližje (isti razred). Ti "otroci" so zdaj stari 20-25-30 let in kaj bodo delali?
Tujega jezika ne vejo, kapitala nimajo, znanja tudi nimajo, da bi krtako nekam rinli naprej. Skratka tu je zanemarjen spekter ljudi od ja 10 leta vse do 60 leta starosti.

Ti ljudje bi bili srečni, če bi lahko delali vsaj za minimalno na tekočem traku (za drugo pač niso _sposobni_), da vsaj deci svoji lahko privoščijo nekaj več, kot so imeli oni sami.

Kot sem povedal, šole, šolski sistem, infrastruktura, finance, prinas niso bile zanemarjene za 2-3 leta, ampak od vsega časa nazaj pa vse do pred kratkim (2010).
Ja še vedno srečujem podobne primere na kakem nogometnem igrišču ali tak v vasi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

perci ::

iKst, moj point je to, da se v okolju, kjer so vzpostavljene boljše možnosti za gospodarsko udejstvovanje malih podjetnikov, to tudi dejansko uspešneje izvaja. In na deželi so te možnosti precej manjše od urbanih okolij, recimo Ljubljane, Munchna, Londona. NI pa nemogoče. Je pa nerealno to pričakovati od tipa ljudi, ki jih opisuje Molnar.

Somalija je bila karikatura na to miselnost, da je "vse mogoče", ki jo nekateri (pa ne rečem, da si ti glavni) v tej temi furate. Primerjava prekmurcev z grškimi filozofi (ki so imeli na voljo vse možne resurse) pač ni umestna.

krneki0001 ::

m0LN4r je izjavil:

Namesto metanja denarja v projekt AHA mura, bi se ga rajši metalo v projekte podobnim LUŠT že 15 let nazaj in se rešiš ljudi iz periferije, ki nimajo prihodnosti.


Če je lušt prihodnost, potem ste pa orenk falili temo in prihodnost ter uspešnost prekmurcev.

Lušt ima zaposlene ljudi po 6 ur na dan(delajo sicer dlje, ampak šteje se jim 6 ur), da mu ni treba niti celega minimalca.
Vse kar je pa narejeno je pa narejeno brez nekega lastnega vložka, ampak so bila vse evropska sredstva (največ nepovratnih).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

m0LN4r ::

Saj je bilo povedano, podobni projekti (izkoristiti termalno vodo, ki je vsepovsod, ravnino in njive) ne isti. Za plačilno disciplino se itak ve. To pa je drugo krivo, da ne dobijo minimalca.
To mujštranje z 6ur in neplačanimi nadurami pa vse to, se dela v pomurju že odkar firme obstajajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tilen ::

Jaz sem za to, da se uspešno odpre še vsaj 250 "Luštov".

Število zaposlenih: 10 do 19 zaposlenih
Stroški plač 365.477 (vir : AJPES - 2013)

Tudi, če je zaposlenih npr. 30, je to več kot 1000 EUR bruto v povprečju, brez dodatkov za malico, prevoz. Daleč od minimalke.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Lušt ima zaposlene ljudi po 6 ur na dan(delajo sicer dlje, ampak šteje se jim 6 ur), da mu ni treba niti celega minimalca.

To je problem tudi v Ljubljani. Ni to samo problem Prekmurja ampak cele Slovenije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Tilen je izjavil:

Jaz sem za to, da se uspešno odpre še vsaj 250 "Luštov".

Število zaposlenih: 10 do 19 zaposlenih
Stroški plač 365.477 (vir : AJPES - 2013)

Tudi, če je zaposlenih npr. 30, je to več kot 1000 EUR bruto v povprečju, brez dodatkov za malico, prevoz. Daleč od minimalke.



Primer:
Jaz sem direktor in ti delavec. Stroški plač nekje 200.000 evrov. Tebi dam minimalca, kar znese 760 evrov bruto na mesec, torej nekje 9000 evrov na leto, sebi pa jih dam 15.000 na mesec, torej 190.000 letno. Ampak v povprečju imava oba dobro plačo, ker v povprečju je to nekje 8000.

In ti bi to rad videl še v večji meri?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrihajaNodi ::

Vsaj minimalc je. Bolje kot odpirati sp-je.

Smurf ::

@Utk
Za kvaliteto zivljenja je vazen per capita bdp, ne pa skupen. Kitajcem ni nic lepse, ker jih je toliko, kvecjemu obratno.

@iKst
Jaz sem se boljsi, ker hodim delati v zapostavljeno regijo, ceprav sem iz Lj ;).

@nebivedu
Minimalec stane delodajalce 920 € (bruto bruto). Zanima me se kje si dobil podatek o tem, da si direktor izplaca 190k letno?

Tudi sicer pa je sluzba z minimalno placo boljsa od ne imeti sluzbe, a ni res?

solatko ::

Smurf - Služba z minimalcem je praktično življenje na sociali.
Ko imaš minimalca odpadejo vse subvencije, vrtec se ti podraži, šolska prehrana, stanarina, izgubiš pakete na RK in Karitasu......, skratka ni za živet in ni za crknit.

Tukaj sigurno nihče ne živi na minimalcu, ko tako vehementno nakladate kako je fino, če imaš vsaj minimalca, pa magar za 12h/dnevno.

To je enako, kot da greš zavestno odpirat s.p. z 500€ predvidene izgube na mesec.
Delo krepa človeka

Smurf ::

In kje sem omenil, da je fino? Omenil sem, da je bolje od sociale.

Utk ::

Za kvaliteto zivljenja je vazen per capita bdp, ne pa skupen.

Ja sej, če bi vse brezposelne Prekmurce preselili bi bdp na prebivalca tam zrastel, ker bi skupni ostal približno enak. Kaj dost več od tega ni uspelo Nemcem ine bo niti Sloveniji. Nemci so najbrž še malo dvignili penzione in socialne na vzhodu, mi pa še tega ne moremo.

Smurf ::

Utk je izjavil:

Za kvaliteto zivljenja je vazen per capita bdp, ne pa skupen.

Ja sej, če bi vse brezposelne Prekmurce preselili bi bdp na prebivalca tam zrastel, ker bi skupni ostal približno enak. Kaj dost več od tega ni uspelo Nemcem ine bo niti Sloveniji. Nemci so najbrž še malo dvignili penzione in socialne na vzhodu, mi pa še tega ne moremo.

V vzhodni nemciji se bdp ni dvignil zaradi tega, ker bi se "revni" ljudje izselili, ampak zato, ker so sle navzgor vse place.

solatko ::

Smurf - Ne ni bolje, je precej slabše. Porabiš ves čas, ki ga imaš na sociali na pretek in, če se samo malo znajdeš in imaš okolje, ki tvoje usluga lahko plača, je boljša sociala, kot podplačano garanje za minimalca.
Delo krepa človeka

medenko ::

Fora, da je minimalc prenizek v primerjavi z socialno + mutibarjenje še zraven....Ne forsira se zaposlovanja....evo kar je solatko že napisal.
S.p.-ji rešitev ni.
Lušt, če je tako dober paradižnik, zakaj ne uspe v tujini še? Jah, predragi so.....

krneki0001 ::

Seveda, če dobiš pa za ceno kile "lušta" iz slovenije kar 4 kile paradižnika iz španije.

Uglavnem lušt je en velik nateg tako delavcev, kot slovenije in eu sredstev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

medenko ::

ne rečem je dober, samo 4x dober pa spet ni....ajd 2x cena.

m0LN4r ::

A ni bil na hrvaškem tale lušt velik ceneje, kot naprimer v šparu? V kolikor sem dobro spremljal temo o tem.
Oz. že v tušu je bil veliko ceneje, kot v šparu.

Glede tega kaj se bo zgodilo s prekmurjem in kmeti se že itak ve. Trenutno se to intenzivno dogaja na drugi strani meje.

Ja 2x minimalna za 4.članski famili na domači 100 let stari kmetiji, kjer rabiš 2 avta za šiht en levo drugi desno in 2x mesečno za bus je k. od ovce za živet.
Na koncu ti še časa ne ostane, da doma normalno nahraniš 2 svinji in zorješ njivo.
Pravtako padeš točno na mejo med štipendijo in ostalimi subvencijoniranimi zadevami. V primeru, da si imel privarčevano malo denarja ti vsaka ugodnost odpade.
Osebne izkušnje again.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
20 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28238038 (5862) Malidelničar
»

Ali še v Slovenij kdo dela za manj kot minimalca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
639853 (7199) Invictus
»

V kratkem podražitev hrane v Sloveniji 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19236477 (32103) Utk
»

Francija omejila popoldansko službeno elektronsko pošto (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22351896 (45403) antonija

Več podobnih tem