» »

Minimalna plača

Minimalna plača

Temo vidijo: vsi
««
11 / 35
»»

Mr.B ::

Toliko kot mislim da je moje znanje minimalno vredno. Imam pa ženo, ki je na minimalcu, pa sem ji prepovedal da reče FuckOff, dokler ne naredi do konca faksa. Samo dokler ne zaključi, ne morem iti čez mejo, kjer mi ponujajo cca 20k€ bruto osnove na leto več kot tu, samo kaj ko moja nebi v Sloveniji zaslužila niti za najemnino, kaj šele za hrano. Iz Dunaja pa se ji na tiste izpite res ne da voziti. No kot vidiš zaslužim dovolj, toda kot kaže v Sloveniji za moje znanje ni mesta, oziroma sem kot kaže počasi predrag za delodajalca...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gjurisic ::

No zato pa me ne razumeš
ker spadaš med bogatune, ki nočejo dojet nas reveže.
WarpedOne pa tudi, če mi ne bojo manjšali plače
mi jo manjša inflacija
pizda pozna mi se ko grem v trgovino,
da mi plača stagnira že en cajt
CENE GREJO GOR PLAČE PA STAGNIRAJO
kurčim se ker se gre za preživetje
meni se že 20 30 € gore dole pozna.
Ta regres bi mi pokril limit
zdaj pa ko ne bo potnih stroškov po treba avto prodat

Mr.B ::

Gjurisic , ti pa zamenjuješ odgovornost posameznika.
No morda pa si pozabil, da so nekateri leta 91 izbrali Kapitalizem in ne Socializem. Sindikati pa uporabljajo metode socalno čutečih prijemov, takrat kadar to usterza raznim Kapitalistom oziroma nacionalnih interesov.

Gjurisic, sicer zelo grdo, toda ne napačno razumeti, če smatraš da zaslužiš premalo, si najdi drugo službo, ali pa še eno službo. Sicer so za tvoj položak ravno krivi socialno čuteči Sindikalisti, ter seveda izvoljeni NeoLiberalisti, samo kaj ko ljude ne razumejo da to nima nikakršne veze z socialno politiko in tvojim stanjem.

Gjurisic , PS koliko ur na dan pa delaš ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Gjurisic ::

Delam 8 ur na dan.

Mr.B ::

No jaz pa med 10 in 12.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

WarpedGone ::

Goran, če si na minimalcu, boš dobil natanko enak regres kot lani.
Še enkrat, kurčiš se brezveze in štruklju pomagaš ohranjat privilegije tistim, ki zaslužijo vsaj 3x več kot ti. Takšni namreč bi dobili nižji regres, ti pa bi dobil enakega.

Ampak ker se tako glasno kurčiš, bodo nezmanjšega dobili tudi tisti, ki imajo 3x več kot ti.

Ignorance is bliss, knede?
Zbogom in hvala za vse ribe

Mr.B ::

Sicer pa a niso rekli da bo meja tam nekje 700€, da tem ljudem ne bodo zniževali plač v JU & JS.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

WarpedGone ::

Da.
A intelegnca večine tistih pod 700€ očitno ne zadošča, da bi to dojeli.
Zbogom in hvala za vse ribe

Gandalfar ::

No, morda se pa bojijo da bodo oni naslednji na vrsti cez eno leto.

WarpedGone ::

Revež protestira, da vzamejo bogatašu, ker se boji da bodo naslednjič vzeli tudi njemu.

Bad joke.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mr.B ::

V bistvu je to čisto normalno, se spomnite tistih demonstrantov pred borzo, kako so Jankovića pozdravili. Morda so pa nekateri še vedno zavedeni...

Sicer pa me zanima, ko bodo hoteli odstraniti sedaj še vedno stoječe a prazne šotore, pred Borzo. Žalostno, ko se bo videl odziv...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

St235 ::

Nekje sem zasledil, da se bo nižanje plač in odvzem regresa začelo pri 35 plačnem razredu. To je tam cc. 1800 bruto.

Ziga Dolhar ::

No, meni se je delovno razmerje (pripravništvo za dč 2 let) izteklo ravno koncem marca.

Z aprilsko plačo nisem dobil regresa. Zna biti še zanimivo :P.
https://dolhar.si/

Mr.B ::

Glede na to da te niso odpustili, si avtomatično prešel v redno delovno razmerje. Razen če so v JS&Ju pač kjer delaš preveč zapsoleni, da bi gledali po pogodbah, ampak raje gledajo Xfaktor.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ABX ::

In če se ne motim je prav 2 leti maksimum za pogodbo za nedoločen čas. Po katerem te morejo ali odpustiti ali zaposliti za nedoločen čas.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Ziga Dolhar ::

Mr. B - hehe. Ja, bi znalo biti zanimivo, a pri sodniškem pripravništvu zelo hecno, saj mora kadrovska izdelati razpored sodnikov-mentorjev po mesecih. Tako da - novega mentorja ne bi dobil, "stari" bi pa tudi verjetno zastrigel z ušesi.

Sicer pa - bi bilo to v nasprotju z mojimi najglobljimi željami. Ne želim delati v JS. Zaradi obveznega pripravništva sem že (mukoma) potrpel... za naprej pa, upamda, nikoli več.
https://dolhar.si/

bajsibajsi ::

St235 je izjavil:

Nekje sem zasledil, da se bo nižanje plač in odvzem regresa začelo pri 35 plačnem razredu. To je tam cc. 1800 bruto.


Tole nekako dvomim. Laicno bi sklepal, da bodo nizali (v kolikor pac bojo) vsem nad 16 placnim razredom. Vsi nizji bi namrec z rezanjem dohodka prisli precej pod minimalno placo. Mislim, da je 17 razred tisti, ki bi ob 15% nizanju prvi pristal tik nad minimalno placo.

Se pravi, da bi kaksen tehnik s peto stopnjo izobrazbe pristal pri podobni placi kot streznica ali cistilka.

Gjurisica povsem razumem. Ni mi jasno, kako bodo preziveli tisti, ki imajo ze sedaj najnizje place (sploh v kolikor bodo manjsali se potne stroske in v prihodnosti vzeli malico oz. nadomestilo za malico). Potemtakem bodo nekateri delali za cca. 300 evrov na mesec.

Ziga Dolhar ::

ABX: Ni potrebno, da te "odpustijo". "Odpuščen" si [veljavnost pogodbe preneha] že s samim pretekom časa.

Vendar pa, če bi prišel na delovno mesto in bi mi dali za delat - ja, bi se pogodba lahko štela za sklenjeno za nedoločen čas.
https://dolhar.si/

nurmaln ::

Sej se ne gre ali človek kaj zna ali ne zna
dejstvo je da večina slovenske populacije živi z minimalcem

No dej link ki jasno prikaže to da večina populacije živi z minimalcem al pa nehi nabijat. Pouhn k**** mam jamračev ki razlagajo da je večina na minimalcu, povprečna plača v Sloveniji je 990€, več kot očitno ni večina na minimalcu.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

djordjevic ::

Alo, zdaj ti bodo rekli, da povprečje viša tistih 11k ljudi, ki zasluži nad 70k bruto letno. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

solatko ::

nurmaln - Največ jih je do 650€ neto, kar je tudi plača, ki jo dobi uslužbenec s srednjo šolo (malico in prevoz dobi posebej). Dodatki za delo v nenormalnih razmerah, niso plača. Plača za osem urno delo v eni izmeni je pač taka.
Več kot 70% zaposlenih je v SLO pod povprečno plačo, kar je, glede na življenske stroške, sramotno in niti malo razvojno in vzpodbudno.

djordjevic - Saj vidiš, da znaš, okoli 25% zaposlenih dviguje povprečje. Iz plačne statistike izloči vse plače na individualno pogodbo, pa boš dobil povprečno plačo nekaj čez 600€.

Zato država mora vzeti revežem, ker je izplen večji. Če bi rezali samo visoke plače, se v blagajni ne bo poznalo.
Statistika je za razumevanje vsakdanjega življenja ljudi, ena velika zavajajoča kurba.

Če da vsak Slovenec na mesec 10€ je to 20 mio€, kolikim bi moral pobrati mnogo več, da izplen izenačiš, če začneš to pri nadpovprečnih plačah.

Prav bi bilo, da bi se statistika gledala, glede na vrsto pogodb, po katerih so ljudje zaposleni - kolektivne pogodbe, individualne pogodbe, podjemne, študentsko delo, avtorske......
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

djordjevic ::

Pa en sam jamr je tudi kurba. Dokler bodo trgovine polne, vozički klecali od robe, na cesti pa plehovja za izvoz, mi ne SANJAJTE o tem, da 70% Slovencev živi s plačo do 650. Ne sanjajte.
No grave is deep enough to keep us in chains.

solatko ::

djordjevic - ti pa pozabljaš na del sive ekonomije, velik del kreditov, pa izplačila so malo višja, ko prišteješ prevoz, malico in delo v neugodnem času. Ko sem bil še v kovinarstvu, je imel soliden strugar s 3. stopnjo izobrazbe, z deset in več let prakse, precej nad povprečno plačo takratne države, razen če je delal res v kaki zanikrni firmi.
Danes tak delavec pri nas dobi zajamčeno plačo in kakšen dodatek v obliki žepnine, vendar mora delat krepko nad 168 ur (vsaj tam med 50-60 nadur).
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

mtosev ::

Gjurisic je izjavil:

A so oni normalni moja plača je že zdaj 542,36 neto?
Kar pomeni, da je že zdaj pod zakonsko določenim minimalcem?
Pa ukinjanje regresa (govorim o javnem sektorju)
manjšanje plač pa kaj da nam manjšajo?

kaj pa počneš?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

mtosev - tudi če se hodi samo štempljat, je to sramota. Verjetno dela kot kurir, telefonist ali kaj drugega s I. ali II. stopnjo izobrazbe, pa za III. in IV. ni dosti več.
Delo krepa človeka

Mr.B ::

Nekako začenjamo govoriti na temo, češ ti bogati upokojenci. Vsi pa pozabijo dodati da polovica dobi pokojnine na nivoju minimalca preživetja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

solatko je izjavil:

mtosev - tudi če se hodi samo štempljat, je to sramota. Verjetno dela kot kurir, telefonist ali kaj drugega s I. ali II. stopnjo izobrazbe, pa za III. in IV. ni dosti več.

slabo zanjga.matka dela v zdravstvu in tam niso slabe plače,je pa res da spet niso tako visoke,da nekdo ki dela v zdravstvu postane avtomatsko bogat
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

DeFacto21 ::

nurmaln je izjavil:

povprečna plača v Sloveniji je 990€, več kot očitno ni večina na minimalcu.

Seveda, če pa imajo nekateri 10.000-15.000 plače (seveda to so izjeme, ampak jih je kar nekaj)
Pred časom sem gledal oddajo, kjer so govorili o plačah med zdravniki in so vzeli enega pod drobnogled in mu sešteli koliko dobi skupaj na mesec. Mislim da je bilo
malo več kot 13.000e..

Isotropic ::

ej ziga, a je to pripravnistvo tisto, ko si na sodiscu nekaj in dobivas 800e za cca. 2 dni dela? za tisti pravosodni izpit:D

djordjevic ::

Ma, f-off lepo na vse tole. Vi se kar dalje trepljajte po hrbtu, kako ubogi ste in kako vas vsi izkoriščajo. Eni gremo raje delat, da si zaslužimo svojo mezdo. Ja, tudi na praznik.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ziga Dolhar ::

loki: ja, približno taka perverzija ;).

Zdej me loh sflejmate! :P
https://dolhar.si/

nurmaln ::

DeFacto21 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

povprečna plača v Sloveniji je 990€, več kot očitno ni večina na minimalcu.

Seveda, če pa imajo nekateri 10.000-15.000 plače (seveda to so izjeme, ampak jih je kar nekaj)
Pred časom sem gledal oddajo, kjer so govorili o plačah med zdravniki in so vzeli enega pod drobnogled in mu sešteli koliko dobi skupaj na mesec. Mislim da je bilo
malo več kot 13.000e..


No če so to izjeme... kolk jih pa lahko je? 300? 500? 1000? 2000? Če jih je 2000 potem to niso več izjeme in bi prosil da mi pokažeš te ljudi.
Zdej pa računat:

Če 800.000 ljudi dela za plačo 700€ na mesec (kar je več kot trdite vi ampak naj bo), potem se pa nekje najde ne 100, ne 500, ne 1000 ampak 2000 ljudi ki na mesec dobijo 15.000€, to pomeni da ti ljudje dvignejo povprečje s 700€ na 736€, kar je še zelo daleč od dejanskega povprečja ki je 990€.
To pomeni da niti slučajno ni res da nekaj izjemnih posameznikov lahko dvigne povprečno plačo v Sloveniji. Prosim nehajte nabijat s podobnimi kozlarijami. Dejstvo je da je čisto normalna povprečna plača v Sloveniji 990€ in če ste pod povprečjem rabite malo manj jamranja in malo več introspekcije.

BTW, da bi v zgornjem primeru dejansko prišli do povprečne plače 990€, bi moralo mesečno plačo 15.000€ prejemati 17.000 ljudi.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mtosev ::

povprečna plača je res okoli 1000E samo ljudje rad pozabljajo,da večina ljudi rabi 5-10let delovne dobe da pride do takšne plače
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

m0LN4r ::

Pozabil si vse tiste upoštevat, ki imajo več kt 900€ :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Loocas ::

solatko je izjavil:


djordjevic - Saj vidiš, da znaš, okoli 25% zaposlenih dviguje povprečje. Iz plačne statistike izloči vse plače na individualno pogodbo, pa boš dobil povprečno plačo nekaj čez 600€.
Zato država mora vzeti revežem, ker je izplen večji. Če bi rezali samo visoke plače, se v blagajni ne bo poznalo.
Statistika je za razumevanje vsakdanjega življenja ljudi, ena velika zavajajoča kurba.


a res? torej, če bi vzeli tem 25%, se ne bi nič poznalo??!?
tole demagoško nabijanje pove veliko o tebi.. matematika ti je španska vas... še bolj pa statistika.

+ koliko je resnična povprečna plača, če bi dejansko sešteli vse dohodke, ki se plačujejo na roko (pri s.p.jih, ki si jih večina izkazuje minimalno plačo..etc). Dobimo cifro, ki je občutno večja od 1000EUR.

Invictus ::

Mr.B je izjavil:

Toliko kot mislim da je moje znanje minimalno vredno. Imam pa ženo, ki je na minimalcu, pa sem ji prepovedal da reče FuckOff, dokler ne naredi do konca faksa. Samo dokler ne zaključi, ne morem iti čez mejo, kjer mi ponujajo cca 20k€ bruto osnove na leto več kot tu, samo kaj ko moja nebi v Sloveniji zaslužila niti za najemnino, kaj šele za hrano. Iz Dunaja pa se ji na tiste izpite res ne da voziti. No kot vidiš zaslužim dovolj, toda kot kaže v Sloveniji za moje znanje ni mesta, oziroma sem kot kaže počasi predrag za delodajalca...


Mislim da je bolje da kar greš. In tvoja s tabo. Saj izpiti niso vsak dan da bi morala viseti v Ljubljani zaradi tega.

S tistih 20k razlike boš z lahkoto pokril tistih par kart za vlak ali letalo. Druga varianta je pa avto. 3 ure, pa si iz Dunaja do Ljubljane.

Raje jo še enkrat vprašaj če res hoče iti na Dunaj s tabo ... Ker izgovorov se vedno najde veliko ...

mtosev je izjavil:

matka dela v zdravstvu in tam niso slabe plače,je pa res da spet niso tako visoke,da nekdo ki dela v zdravstvu postane avtomatsko bogat


Saj namen povprečnih plač ni da postaneš bogat. Zato moraš pokazat nekaj več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mtosev ::

to sem reko,ker nekateri sanjajo (po forumih in TVju) kako so vsi kateri delajo v zdravstvu odlično plačani in mislijo kako imajo dosti $$$jev.najboljši so itak sabo plačani in gredo v tujino
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

Loocas - meni statistika ne dela problemov, je pa problem, če uporablja nedodelana merila.
Ti ne ločiš med povprečno plačo in izplačilom. Ne veš tega, da imata dva z enako plačo, lahko tudi do 50% različno izplačilo.
V statistiko plač se šteje tisto, kar je osnova za prispevke in to je tudi realna plača, vse ostalo je odvisno od mnogo dejavnikov, na katere delavec nima kaj dosti upliva.
Realno je plača za srednješolsko izobrazbo okoli 650€ neto, to da nekateri dobijo več, je posledica dela v neugodnih razmerah, pooblaščenosti, ocena delovne uspešnosti (subjektivna), delovna doba in socialni status - različna dohodnina.
K temu se prišteje malica, prevoz, kilometrine, dnevnice..... in kar je še takih dodatkov.

Plača začetnikov s fakulteto po bolonjski smeri je še vedno malo pod povprečjem.

Plača diplomiranega pravnika s 3 leta prakse, s tekočim znanjem angleščine - obvezno, je z malico in prevozom, enim otrokom cca 1150€ (slučajno imam tako pravnico v družini).
Dela pa na pravnih mnenjih, pri črpanju evropskih sredstev.

Čas bi bil, da nehate nabijat ke v tri dni, pač pa v okolici poiščite ljudi, ki so v JU in jih povprašajte po višini plače. Marsikoga bo sram sploh povedat kako malo dobi.
Niso pa delavci v JU krivi, vseh fiktivnih zaposlitev, ki jih vsaka nova politična garnitura, pripelje s seboj, potem pa jih s pogodbami za nedoločen čas, pozabijo na JU.
Po navadi imajo te ljudje zagotovljeno dobro plačano mešanje zraka, odlično oceno delovne uspešnosti in možnost koruptivnega ali špijonskega zaslužka, za zainteresirane.

Seveda bodo pri sedanjih eventualnih čistkah, ostali prav vsi politični kadri v službi, saj ne gre, da bi po vsakih volitvah na novo odpirali potrebe po naših ljudeh.
Zaradi tega se balast v JU veča, kadrov, ki bi bili potrebni za nemoteno in kvalitetno izvajanje nalog države, pa se zaradi omejitev zaposlovanja, pa je vedno manj in delo v JU, vedno slabše.

Imamo pa zato najbolj zeleno JU, saj vsako drugo pisarno, krasi fikus, ki je edina stvar, ki se v teh pisarnah giblje. Prištejmo še vse megalomanske občine in njih upravo, pa ni nobeno čudo več, da gre za plače denarja preveč, kljub temu, da plače izvajalcev, niti slučajno niso visoke.
Delo krepa človeka

blblb ::

Hitro vprasanje...

Na pogodbi je napisana placa 843E bruto.

Na placilni listi so nanizane naslednje postavke (stevilke so priblizne):

Redno delo . 700 bruto
Dodatek za izmensko delo . 40 bruto
Placa za osebno ucinkovitost (1.15) . 143 bruto

Racunovodkinja mi je razlozila da je bruto placa ki je napisana na pogodbi = redno delo + osebna ucinkovitost (1.15)
Do tukaj vse prav.

Naslednji mesec je bila osebna ucinkovitost 1.12, in mi je zmanjkalo 30E bruto.

Je to prav oz. se to sme ali se lahko pritozim??

lp, blblb

Tilen ::

Rad bi se pritožil, ker nisi bil učinkovit?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

blblb ::

Problem je, ker v tej ucinkovitosti nisem samo jaz ampak cela linija na kateri delam + 2 druge linije.
In ce ena od drugih dveh linij ne dosega pricakovanih rezultatov najebemo vsi.

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

darkolord ::

Ja to je pa team work - če v nogometni ekipi trije igrajo odlično, tekmo pa vseeno izgubijo, ne morejo pričakovat dodatka za uspeh.

Sicer pa, a ni pričakovani rezultat 1.0?

blblb ::

Ne vem kako imajo to da je 1.15.

Meni je samo cudno da lahko stvar pade pod 1.15 in pod znesek napisan na pogodbi, samo zato ker niso bili dosezeni cilji. Ne vem pa kaj bi vodstvu preprecevalo postaviti cilje tako visoko da nihce v proizvodnji ne bi dosegel nivoja za izplacilo 1.15 osebne ucinkovitosti.

lp, blblb

St235 ::

Načeloma pod znesek napisan v pogodbi ne smejo it, razen če je v pogodbi posebej dogovorjeno.

blblb ::

No v pogodbi glede place pise tole:

Delo ...blblb-a... je v skladu s Pravilnikov o notranji organizaciji in sistemizaciji delovnih mest uvrsceno v III. tarifni in 9. placilni razred oz. relativno razmerje 1.85
Ob sklenitvi pogodbe znasa osnovna bruto placa delavca glede na pricakovane delovne rezultate in normalne delovne razmere bruto 843,53 EURO za obracunski mesec.

So s tem ko so v pogodbo napisali "glede na delovne rezultate" pokriti glede tega, ali naj grem danes racunovodkinji omeniti to?

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

kreki ::

Mesečna bruto osnova je lahko različna glede na mesečni fond ur. Na pogodbi ti najbrž piše, da dobiš 843 EUR za 174 ur kar je letno povprečje za 40 tedenski delovnik. Dodatki se ne štejejo v osnovno plačo in se prištevajo. Osebna učinkovitost ali osebna uspešnost ti že ime pove da je to osebna in ne za celo linijo. Vsaj pri nas je to poseben dodatek.
Priklopljen na šštrom.

PaX_MaN ::

Sej se ne gre ali človek kaj zna ali ne zna
dejstvo je da večina slovenske populacije živi z minimalcem


2010:
[...]po podatkih Ajpesa februarja 17.452, junija pa 42.590, od tega 39.039 v zasebnem sektorju.


2011:
V letošnjem septembru je 41.045 zaposlenih prejelo minimalno plačo oziroma 6.7% zaposlenih


Če en zaposleni preživlja celotno svojo družino to pomeni ~180k slovencev živi z minimalno plači (45k*4 člani družine).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

St235 ::

blblb je izjavil:

No v pogodbi glede place pise tole:

Delo ...blblb-a... je v skladu s Pravilnikov o notranji organizaciji in sistemizaciji delovnih mest uvrsceno v III. tarifni in 9. placilni razred oz. relativno razmerje 1.85
Ob sklenitvi pogodbe znasa osnovna bruto placa delavca glede na pricakovane delovne rezultate in normalne delovne razmere bruto 843,53 EURO za obracunski mesec.

So s tem ko so v pogodbo napisali "glede na delovne rezultate" pokriti glede tega, ali naj grem danes racunovodkinji omeniti to?

lp, blblb


V bistvu ja, so s tem kriti. Lahko bi se šel edino tožit, da padec delovne uspešnosti ni tvoja krivda in, da si ti svoje anloge opravljal v skladu z pričakovanimi delovnimi rezultati. Sam to je pa že case by case zadeva za sodišče in ni možno dat enoznačnega odgovora.

tony1 ::

blblb je izjavil:

Ne vem kako imajo to da je 1.15.

Meni je samo cudno da lahko stvar pade pod 1.15 in pod znesek napisan na pogodbi, samo zato ker niso bili dosezeni cilji. Ne vem pa kaj bi vodstvu preprecevalo postaviti cilje tako visoko da nihce v proizvodnji ne bi dosegel nivoja za izplacilo 1.15 osebne ucinkovitosti.

lp, blblb


Delovno uspešnost (kar je nad 1.00) ti lahko firma določa kakor se komu zljubi. To je čisto arbitrarno določeno in je odvisno izključno od dobre volje, ki cifro določi in tistega nad njim, ki oceno podpiše.

In še to: delam v firmi, kjer obstaja celo pravilnik, da gre lahko delovna uspešnost tudi do 20% v minus, kar se je lani zaradi krize tudi vleklo celo leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

kreki ::

Delovno uspešnost bi morali pustiti zaradi krize. Korigirajo lahko z bruto točko podjetja.
Priklopljen na šštrom.
««
11 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28237580 (5404) Malidelničar
»

Ali še v Slovenij kdo dela za manj kot minimalca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
639686 (7032) Invictus
»

V kratkem podražitev hrane v Sloveniji 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19235883 (31509) Utk
»

Francija omejila popoldansko službeno elektronsko pošto (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22351320 (44827) antonija

Več podobnih tem