» »

Folk še mal pa šola!

Folk še mal pa šola!

«
1
2

Zjeban ::

No kakšno je kaj počutje, tik pred šolo?>:D Js bi se najraj beg spravu!:D
  • premaknil: Primoz ()

Ziga Dolhar ::

Ravno takšen, kakršnega ima človek mesec dni pred pričetkom pouka... Kul!

The-B ::

SUX, pa še na gim.............jao;(

Ziga Dolhar ::

The-B: Look from the bright side... zate je to 'reden' študij. Jaz sem se pa leta nazaj milo rečeno fejst zaj;( ;( ;( l ter morm zdej po končani srednji šoli še eno leto delat v eni po;( u;( an;( gimnaziji, da bom šel lahko naprej... F;( >:D .

Zjeban ::

Js grem v 3ji letnik teh. gimn. pa mi kar slabo grata ko pomislim, ŠE 10 pofu****** mescov!:'( :( :'( :( :|

Sergio ::

okej, zdej pa tko...

nej mi edn rece, da v soli ni kul...

druzba, prijatelji, interne fore, zajebancija...

jaz bom srednjo solo pogresal.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Ziga Dolhar ::

Sergej: enako. Srednja ekonomska šola v Radovljici mi je MAJKA šola. Nimam slabe besede za rečt -- če bi mogu bit tu še dve leti -- z veseljem.

Ampak na isto šolo kot Stalone pa "'moja ex'" (trojna narekovaja) pa mi ni hodit 0:)

TheJack ::

Tud men se je zdela srednja šola kul. Ena in edina, gimnazija Ledina! 8-)

Zjeban ::

Zajebancija,fore,frendi vse to je ql!Ko pa pomisliš na par tisoč strani za prebrat se pa tehnica trikrat okol zavrti!;( :'(

Tud js mam lepe spomine na osnovko!:\

perci ::

Itak, srednja šola je zakon, vsaj 3 leta nazaj je bila (Poljane). Pa sej, po eni strani je tut faks kul, sam bolj na izi si morš vzet, pa je.

SaS ::

Se strinjam s vsemi, ki pravijo, da je kul !!

:D Če pa kdo misli da je tečna, težka... pa lahko gra namest mene na fax in gram jaz nazaj v sredno! SPLOH NI BLEMA!!! 8-)
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Tomi ::

Do začetka šole imam še en mesec, in komaj čakam, da se začne. Ker me to leto čaka demonstratorstvo, pa raziskovalna.
Je na faksu skoraj boljše, kot je bilo v srednji, ker je več resnih ljudi, in je atmosfera boljša. Res je pa, da tudi v srednji ni bilo slabo (oz. prav dobro - Gim. Lava).
metrodusa.blogspot.com

SaS ::

to je že res ampak prvi je pa bil tečni sama piflarija mat... pa take beda zdaj pa se tega tak ali tak rešim!;(

Upam samo da bo drugi bolj interesanten!!:D
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

CWIZO ::

Ne pogrešam pouka (učenje, naloge, testi,..), pogrešam pa šolo (frende, sošolke (28 njih), zajebancijo, lokal čez cesto:\ ))
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Binji ::

CWIZO: enako. Sam jst se s tistmi faca sosolci in sosolkami itak tud zdej videvam tko da sploh ne pogresam sule! Bo pa cez par dni vseeno;( ;(
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

CaqKa ::

jaz sem bil prav veseli ko sem v ponedeljek spet pred izpitom sedo... pa še oba sem prišo naprej tak da me zdaj še ustni čakajo :)
ja meni prav prija tale šola :) jaz bi popizdo da bi mel še počitnice.. enostavno ne zdržim več :)

blue96 ::

heh, vse šole so del slovenskega šolskega sistema. torej? sux big time.
sicer pa so prijatelji tudi v času brezposelnosti, počitnicah, nešolanja.

...koliko kretenskih stvari se bomo s5 (eni) učili, vsaj nekaj jih bo koristnih in pametnih... vsaj to.
.

CaqKa ::

mulc: če se nisi nič pametnega naučil potem si izbral napačno šolo :) vsaj moje mnenje :)

abcde7 ::

MULC gre sedaj v srednjo solo- tok da to pomen, da mu je država to šolo dala pod mus! Sedj bo pa vidu, da se bo na na gim. učil prov fajn zadeve.... ane?


p.s. Kdor pa noče in ne mara hodt u šolo-pa piše kje "fuck the school" ipd. ja nej gre delat, ane!

Ziga Dolhar ::

Caqka: hudo prav imaš. Verjetno ne bom veliko zgrešil če napišem, da gre 90 % ljudi v gimnazijo 'brezveze' -- morda smao zato, ker v njihovem mestu gimnazija pač je. Če pa v vsej piflariji, če jo tako imenuješ, ne najdeš ničesar -- pardon me, leave the school.

Meni najboljši tovrstni primer je računovodstvo na srednji ekonomski šoli. Izgleda kot bedasta piflarija kontov, knjižb. Ja, folku, ki nekako ne opazi, KAJ se pravzaprav uči -- ne knjižit, ampak RAZUMEVAT 'poslovne dogodke' ter njihove kratkorkočne in dolgoročne posledice, pomene, vzroke... etc...

Elemen_T ::

Dejansko je učna snov gimnazije na čelu z večino srednjih šol patetična.

Pismo.

Nevem niti imensko naštet dva drevesa v gozdu, tri ptiče v zraku ali 4 gobe po deževni noči.
Natančno pa sem izurjen risanje parabole, hiperbole pa forumule za variacije, permutacije, in še kup ostalega nepomembnega dreka, ki meni in in večini prav nič ne bo prizanesel v življenju.

Cut the crap.

Matek ::

Žal, that's how it works. Če mene vprašate, bi OŠ morala trajat kakih 10 let, da te dobro naučijo osnov, potem pa bi mel enih 6 let striktno tisto kar si si izbral in kar te veseli.

V ameriki mislim da majo malo boljše.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

msmiha ::

Ja pol ša ko bi ven prišel bi bil še sam za pokop. Drugače pa šola Suuuuuuuuuuuuuuuuuuxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

nojus ::

-->msmiha: a si pristaš krampa in lopate??

CaqKa ::

ziggga. jaz sem bil na elektro šoli kjer mi je znanje prav prijalo.. marsikaj meni zanimivega sem se naučil... dobil sem še tisti zadnji kik slovenščine da če je treba bom znal tudi kaj uradnega napisat... zelo much pa mi je malo žal po tem da nisem bil na gimnaziji, kajti na elektro šoli pač nisem bil v pravi družbi... (beri: med samimi dedi) sicer zdaj ni kaj dosti drugače, vendar to nima veze ker mi je v glavo stopil student life tak da nima veze ce maš same sošolce al pa so tudi sošolke na stvari.
the point is da mi je na faxu zelo zelo fajn, ker od zdaj naprej pa še mam striktno samo stroko, in ko vmes profesor še kakšn vic vmes pove so predavanja popolna :) če pa je tečno... kdo te deli neopravičene :)

jRk0 ::

Meni je sola tudi kul, sicer takrat ko mam na tedn 3 teste pa se 2 predmeta ali 3 sem vprasan ni tak kul, ampak se to da zdrzat. Grem pa tudi zdaj v 3. letnik splosne gim in po koncani gim bi se enkrat sou nazaj za 4 leta:) po pouku bi nonstop skejtal, pol na netu bil, ucit pa se ne bi rabo vec kaj dosti pol:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Kaboom ::

srednja šola raztura... vse bom pogrešal... zajebancijo najbolj, fore so ble divje... študij - here i come...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

pin29 ::

Vedno znova se vse začanja znova i8n znova...
Tku ko v začetku 1. letnika sredne ni blo zakon, tku tud na faksi ni,...
Pol pa pride tist kar more, frendi, žurke,...student life...
aja pa kakih bajnih prenosov z neta se tud noben neb branu na faksi...a?

dela ::

jap jas tud komaj čakam šolo... mogoče zato ker sem dijak v verjetno najbolj easy gimnaziji v SLO... GSKŠ Ruše. (ker jih na maturi vedno pol pade pa nikol ni še blo omejitve vpisa:D )
Lani sem se mogoče 15 ur vsega skup učil pa sm bil dober na izi...pa samo matematiko sm se proti koncu enih 5 ur učil ker je to edino šlo na ozko... vse ostalo pa zajebancija:D

CaqKa ::

falconeye: joj daj samo četrte nea omenjaj.. tja gre samo olož
tisti kiri ima znanje za gimnazijo bo tudi prišel na gimnazijo.. četrta pa že s tem da nima omejitve pove da je bedna in da sprejema vse kar pač ni prišlo drugam...

blue96 ::

caqka:
če ne boš zgodovinar, ne boš kaj prida zgodovina rabil vedeti v življenju
če ne boš biolog, ne boš kaj veliko biologije rabil (mogoče ti je koristila, če boš slučajno vrtnar, ampak dvomim, morda za hobby)
če ne boš kemik, tikaj veliko znanja kemije ne bo koristilo

konkretno, (1:)če boš npr. profesor angl. jezika (ali karkoli že, no), ne boš prid delu rabil znati nič kemije. doma pa tudi ne boš prideloval trave ali morda razstreliva. mar ne?
2:če boš nekaj čisto drugega, npr. notar, ne boš nikoli v svojem poklicnem življenju uporabljal kemije, ne bo ti treba vedeti kemično maso vodika, in še tisoče stvari, ki si se (jih učil) jih učiš v šoli.

ne mi pridigat o našem šolskem sistemu, ker sem mnogo plati (že) spoznal.

naj omenim še, da jaz (verjetno) ne bom opravljal poklicov omenjenih zgoraj), vseeno mi ej kaj bo tvoja služba...

moj konkreten primer: zanimata me ekonomija in pravo, vendar konkretno pri ekonomiji, se določenih ved v področju ekonomije v sloveniji ne moreš naučiti, najbližje je ekonomski fax, pravo je slovensko tako ali tako en višek slovenstva, spreminja se (normalno), čez par let bomo evropski, tam pa nove in nove finte.

v takem šolstvu, kot je naš, se NE more /m/te naučiti določenega znanja brez srednje šole. tipična srednja šola je pač gimnazija, in če gre človek na gimnazijo, še en pomeni da ga VSE zanima, niti da je piflar, etc.


primer geologa: človek ima v krvi geologijo, predmet, ki ga v osnovni šoli (sploh) ni, omenjen je bil le pri nekaterih urah geografije (zemljepis za nekatere). ta omenjeni človek se mora do poklica in končanega šolanja geologa učiti vse kemijske podrobnosti, ki se jih bo učil bodoči kemik, na gimnaziji, vso biologijo, ki jo bo bodoči profesor biologije predelal na gimnaziji.
trapasto. slovenski šolski sistem.
človek nikoli (ta bodoči geolog) ne bo potreboval znanja matematike pri svojem poklicu, a se je bo učil kot bodoči matematik.

in zakaj? zato, ker mu je država do njegovega morebitnega uspeha naprtila (še) gimnazijo. kot da se že v osnovni šoli ni učil (skoraj) nič podobnega tisti vedi, katere poklic si je (bo) izbral.

za zaključek: upam, da je (bo) kdo razumel. za take geologe je gimnazija druga osnovna šola, ki jo mora uspešno zdelati, da pride končno na fax, kjer se bo dokončno izučil, čeprav se bo dokončno izučil na delu!

vedite, da bo morebitnemu bodočemu geologu na tej poti do poklica že dopiz*ilo, 12 let se bo učil stvari, ki jih ne bo nikoli potreboval v 100% meri, morda 75% osnovne šole je res osnovne, in zajema pojem osnovna izobrazba.
polimeri, ludviki, crutches, cankar, vijolice, novogorod,.........
.

blue96 ::

+ ziggga: v gimnaziji ta "geolog" ne bo kaj prida novega zvedel o geologiji.
arheolog se v gimnaziji ne bo veliko arheologje naučil, če sploh kaj.

v vsej piflariji ni vsega, večina izbere pa nekaj kar piflarija zajema.
se bo razvijalec orožja kaj o svojem poklicu naučil v gimnaziji? gimnazija mu je le vmesan postaja (na žalost) do njegovega študija, kjer bo le preučil kemijo, konkretne stvari pa ga bo morda učil prav **************** (nekdo). takih stvari ne učijo v šolah, na faxih, kaj šele v gimnazijah. kaj šele v naših šolah.
morda bo dobil službo v islamabau (pakistan). če bo uspešen, en bo nihče zvedel zanj, pa vendar bo konec bith v kašmirju in mnogih drugih. kdo ve?
.

abcde7 ::

SAmo men bi se najbl pošten zdelo, da bi te pri 7. letih ocenil IQ ipd. in te dal v tako smer za katero bi bil sposoben in bi rad to delal.

In če bi bil geolog-bi študiral samo geologijo....


8-) wha"do"yu"fink?

Tito ::

hmm... hmmm... mmm????? ??

Šola te nebo naučila, kje se nabera jurčke in ali so lisičke užitne in za kaj so dobri maurahi in ali je zelena mušnica res zelena in strupena! Nebo te pripravila na življenje v bistvu te ne bo naučila nič kaj posebno uporabnega! A poskrbi za osnovno socializacijo ...

Smatram, da se naše šole premalo zavedajo, kaj je njihov cilj! V osnovni šoli, bi morali predvsem naučiti človeka razumevanje do življenja, in spoštovanja soljudi. Vzbudit sočutje do sočloveka in vspostaviti objektiven odnos do naše preteklosti (ZGODOVINA)! In če bi bilo kaj časa bi lahko šli kdaj tudi vn v naravo in si ogledali gobe!

Srednja šola, pa naj ne bo več toliko vzgojna in naj bo bolj poučna in specializirana največ 6 različnih predmetov (gimnazija jih ima 10) + interesne dejavnosti (Športna vzgoja, izleti, ogled koncertov, kakšne neocenjene dejavnosti!).

Za fax pa še nevem, kako tam zgleda:))

Uff šola, šola...

Kaj čš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

blue96 ::

v bistvu imamo vsak eno svojo verzijo razumevanja šolskega sistema.
bi blo pametno kakšnega prfoksavprašat kaj je njegova vizija poučevanja.
verjetno bi dalj časa čakali naodgovor, nato pa bi rekli, da nam, mulcom tega ne bodo govorili, povrhu vsega pa vsi vemo, da delajo za tisto plačo in varčujejo za penzjon. vse jih bomo (smo jih) moral' skoz' dat'.

če gremo dalje, kako pa starši podpirajo otroke pri izobraževanju, šolanju? manjše tako, da se jim derejo naj gredo delat domačo nalogo, malo starejšim osnovnošolcem se derejo naj se gredo učit, prav tako srednješolcom, študentom pa tako ali tako ni treba reči, samo sponzorstvo. kje bo potem nekod, ki se šola, našel svoj pomen šolanja? samo za službo, v tej službi bo pa zato, dabo lahko dal svojimi otrokom bonbone, se kot vsi drl na otroke in dočakal penzjon?
kakor hoče/mo/te/jo... v šoli marsičesa ne učijo. zakaj potem učijo marsikaj trapastega, kar si učenci zapomnijo do testov?

...jim manjka kaj...
.

b ::

To da se moras v gimnaziji ucit vse kar se mora ucit nekdo, ki bo kemik, je tezek bullshit.

Jaz to vem, ker sem po poklicu kemijski tehnik. Pa ne da sem kdaj pocel za denar karkoli v zvezi s svojim poklicem, ampak pustimo te detajle :-)

Ljudje, ki pridejo na kemijski faks iz katerekoli druge sole kot iz kemijske, tam jebejo jeza. Kemikom je nekoliko lazje, a vseeno ne bistveno, razen ce so v srednji soli res blesteli in razumeli vse, kar so se ucili. Takih je pa malo.

Ko sem se hodil v srednjo solo sem tudi precej tocno vedel, kaj so se ucili gimnazijci in kaj mi. Res da gimnazija na Askercevi ni bila ne vem kaj...ampak to so spet detajli. Kemije so imeli bistveno bistveno manj, ciste osnove proti tistemu, kar smo morali znat mi.

Samo za informacijo :-)

lp,
Borut.

blue96 ::

v tej temi je postov le 10% številke, kolikokrat je bila ta stran videna.
šola bo...
.

Ziga Dolhar ::

Tito: jako subjektiven post -- česar pa ti ne bom očital.

Mulc: z Caqko ne praviva, da je šolski sistem perfekten. Jok! Za gimnazijo sam ugotavljaš pravilno -- je druga osnovna šola. Ne izuči te v prav nobeni stroki, dobiš pa veliko "splošnega" znanja (okej... pač dobiš veliko znanja :]).

Predmetnik srednje šole poznaš še preden se nanjo vpišeš -- tvoja napaka. Seveda pa je glupa študijska pot, ki ti jo država predpiše: bi rad na univerzo? Pejdi na gimnazijo. Selekcija & Bedarija? Ne bom se opredelil.

ru7 ::

Ko sem bil v šoli mi ni bilo prav (Vegova), zdaj pa sem se jo končno rešil in mislim, da bo manjkala za*ebancija z sošolci;(

blue96 ::

bo pa služba. še mal, pa penzjon. :))
.

Tomi ::

b: ni res, kar praviš. Sicer nisem na kemiji, ampak v sosednji stavbi, kar pomeni, da me čakajo vse cvetke z vašega faksa. In sploh ni res, da je kemikom iz SŠ lažje, ker jih poznam kar nekaj, ki jim ne gre rožnato (ja, Versnaver je glavni krivec).
Vsak faks se da narediti, če imaš interes in malo podlage.
metrodusa.blogspot.com

b ::

To ni moj faks, jaz sem se po srednji soli spametoval :-)

Je pa res, da kaksnih hudih presezkov kar se znanja kemije tice tudi pri nas ni bilo...jaz sem v 4. letniku totalno popustil, ker mi je bilo za kemijo ze vseeno, v celem razredu pa ni bilo niti enega (ali ene), za katero bi lahko zatrdil, da snov res razume. Mogoce se je kdo skrival :-) ampak meni se ne zdi. Pac, bilo je nekaj piflarjev, ki so imeli dobre ocene ter nekaj takih, ki so imeli malo slabse ocene, ampak so vsaj priblizno razumeli za kaj se gre.

Se zmeraj pa je bilo nase znanje bistveno boljse od tistega, ki so ga imeli gimnazijci iz iste sole, vsaj pri predmetih, ki smo jih imeli oboji. Mi smo poleg teh imeli se dosti bolj specificnih, o katerih ni na nobeni gimnaziji niti govora. Ti predmeti ti na kemijskem faksu potem olajsajo stvari...se vedno pa je preskok v tem, cesa se ucis, kar velik, in nobenemu ni lahko.

Sploh pa, iz mojega razreda je sla na kemijo manj kot 1/4...nekateri solanja niso nadaljevali, nekateri niso zvozili 4. letnika, nekateri pa smo sli drugam.

lp,
Borut.



DavidJ ::

Tomi, samo ti pozabljas, da si hodu na (menda) naravoslno gimnazijo, ki je polna kemije, fizike in biologije. V prvem letniku 2 uri tedensko, 2. in 3. letnik po 3 ure, v cetrtem (ce si poglabljal - najbrz si, ce bos farmacevt) pa 5 (nism zihr). V primerjavi s sovrstniki s kajuha, si imel snov (najbrtz) bolje utrjeno.

Meni ta solski sistem odgovarja. Ni popoln, sej tudi ne more bit. Jst lahko povem, da sem svojo smer najdu v gimnaziji... ki pa se dosti bolj razlikuje od tistega, kar me je veselilo v OŠ, ker sem dobil sirsi vpogled v to, kar bi takrat bil. Lepa lastnost gimnazije je v tem, da ne more biti napacna sola. Tehniska ali poklicna pa je lahko.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Tomi ::

b: ja, za moje pojme kemije ne razumejo še nekateri, ki jo predavajo. Sem imel lani (sicer takrat še samo pomočnika) dekana, Vebra, in sem imel občutek, da mi je več povedal Skoog, ki sem ga res bral z veseljem, kot pa Veber, ki je bil sposoben isto nalogo dvakrat rešiti drugače.
hornet: ja, Lava je res bolj naravoslovna, samo to je bolj ostanek preteklosti kot pa sedanje stanje. Res smo imeli malo več naravoslovja, samo konec koncev utrjuješ in poglabljaš še vedno tudi tisto, kar ti odgovarja. Jaz osebno sem bil v srednji šoli dosti bolj (kar se tekmovanj tiče) uspešen pri družboslovju, sedaj pa se ne morem pritoževati, kar se tiče faksa. Je pa z naše šole šlo veliko družboslovcev, ki so sedaj uspešni (mogoče ti je poznan primer Crniča). Drugače pa sem se za Lavo odločil samo zato, ker mi je mama odsvetovala Kajuha zaradi Fifija. In ker je Zupančič en elitist in perfekcionist.
metrodusa.blogspot.com

Double_J ::

Eh šola je ena preživeta stvar.

Tule na netu lahko izveš več informacij, kot ti jih podajo vsi profesorji s faxa.

DavidJ ::

Ce si na Lavi naletel na Pucnika, nisi bil kej dost na boljsem - jaz ze vem. :)

Pa sej se da vse prezivet. 8-)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Tomi ::

hornet: ja, sem imel na v četrtek letniku to smolo, da je imel Pučnik več maturantov kot Babič, in smo jebali ježa. Samo eno leto ponavljanja le ni tako hudo, in tudi nekaj novih zadev sem se naučil, tako da je bila fizika (tako kot kemija) na maturi potem 5. Ni bilo panike.
metrodusa.blogspot.com

dela ::

caqKa: kaj te tebe moti na 4. ???
si mogoče bil tam kako leto al kako?
zakaj pa gre samo olož lahko tja? mogoče ti je kaki frend kr tak reko da tam sux? mogoče zato ker je par tvojih kolegov oložov šlo tja s(m)o vsi tam zaj oloži al kaj?
na podlagi česa pa sodiš tako o ruški gimnaziji?
žal mi je samo pred dvema letoma ko sem hodil na okoli na informativne dneve sem bil na 1. in 3. gimnaziji pa mi je bila 4. veliko bolj všeč. pa čeprav bi raje šel v Maribor v šolo samo rajši kot da bi pozimi na 3. gim. okoli šole laufal sem zaj v rušah pa lepo na toplem v telovadnici "telovadim" oziroma ležim na blazih in delam kar hočem, poleg tega pa je šola enkrat večja od tretje...
ma pa prav zanima kje se ti izobražuješ, da ti povem še jaz kaj "lepega" o tvoji šoli :P

R0K ::

Lava je zakon! Sm danes vidu :)

Pa še deklice so same lušne..

Edin mal me še zajebava, k mi kir prfoks reče, da nej grem do razreda E13...mal sm zmeden pol :>

Tomi ::

Ah, to je pa umetnost, da prideš do tja. Tako ali drugače. Sicer pa je samo dvakrat na teden tam gor pouk, tako da ni panike. Pa še to drži, da menda vsaka stopnica podaljša življenje za x sekund (potem pa ti pobirajo živce, in si na istem).
Lava je zakon v Celju.
metrodusa.blogspot.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova tehniška gimazija - izkušnje prosim

Oddelek: Šola
185121 (4363) Unknown_001
»

katero srednjo šolo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6310352 (6947) Janac
»

naprej za šolanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13747691 (45173) Jan987
»

"Bedastoce" v srednji soli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1158807 (6885) glinik
»

Računalniški tehnik v Celju !!

Oddelek: Loža
392674 (2286) Tomi

Več podobnih tem