» »

Zaščita ljudi pred psi

Zaščita ljudi pred psi

Janac ::

Včeraj sem hodil peš po vasi ob ograji, na pločniku, pa en pes bi me verjetno umoril, se je začel lajat pa skakat po ograji, če ne bi bilo ograje vmes, pa še ker sem se nagonsko se umaknil bi me še avto kmalu povozil. Pa mu nisem nič naredil! To ni več normalno, take pse bi mogli nemudoma umsrtit, kaj šele bi blo če bi bil spuščen, ja jezus kristus no.

BTW: v 3. razredu OŠ me je napadel pitbull, odgriznil pol stegna, roke in nek manjši del na stopalu, tko da vem kako je to ko te pes napade ZARES.

bluefish je izjavil:

Ko bi jo ugriznil v gofljo, pa bi vsi hitro hiteli po puške in granate.


Se čist strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

49106 ::

kaj šele bi blo če bi bil spuščen


Ti ne bi sroščal frustracij v 2 leti stari temi

francek1 ::

Janac je izjavil:

Včeraj sem hodil peš po vasi ob ograji, na pločniku, pa en pes bi me verjetno umoril, se je začel lajat pa skakat po ograji, če ne bi bilo ograje vmes, pa še ker sem se nagonsko se umaknil bi me še avto kmalu povozil. Pa mu nisem nič naredil! To ni več normalno, take pse bi mogli nemudoma umsrtit, kaj šele bi blo če bi bil spuščen, ja jezus kristus no.

BTW: v 3. razredu OŠ me je napadel pitbull, odgriznil pol stegna, roke in nek manjši del na stopalu, tko da vem kako je to ko te pes napade ZARES.

bluefish je izjavil:

Ko bi jo ugriznil v gofljo, pa bi vsi hitro hiteli po puške in granate.


Se čist strinjam.

Psi imajo dobro lastnost, da zavohajo psihiče na 50 m... Žal bi jim taki zato radi nataknili nagobčnike, zaprli v pesjake, privezali na ketne in lastnikom podeljevali licence za orožje. V tej temi se lepo vidi, kako malo znanja o psih imajo nekateri. Ne vedo recimo, da čivave niso igračke, ampak ena bolj agresivnih pasem, bojijo se boksarjev, ki so pravi cartljivčki, ne vedo, da proti psu brez dovoljenja lastnika nimaš kaj segat, ne poznajo pasje govorice telesa itd. V glavnem, folk je zahojen in nerazgledan, in zaradi te svoje omejenosti bi prepovedal vse živo. Jebeni časi se nam obetajo, ko bodo ti dobili volilno pravico...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

BigWhale ::

To, da pes oblaja in se zaganja v ograjo, ko gre nekdo mimo ograje je ze narobe.

Gladi ::

Janac je izjavil:

Včeraj sem hodil peš po vasi ob ograji, na pločniku, pa en pes bi me verjetno umoril, se je začel lajat pa skakat po ograji, če ne bi bilo ograje vmes, pa še ker sem se nagonsko se umaknil bi me še avto kmalu povozil. Pa mu nisem nič naredil! To ni več normalno, take pse bi mogli nemudoma umsrtit, kaj šele bi blo če bi bil spuščen, ja jezus kristus no.

BTW: v 3. razredu OŠ me je napadel pitbull, odgriznil pol stegna, roke in nek manjši del na stopalu, tko da vem kako je to ko te pes napade ZARES.


pics or it didn't happen

Pa Jezus Kristus no!

Unknown_001 ::

Glavno kar je pri živalih si za zapomnit. Če te napade ne beži ampak se naredi večjega in močnejšega (nagon jih bo zabremzal). Ko enkrat stran stečš in če se te pes zapomni, bo vedno vedel da se ga bojiš in te bo napadel ob vsakem trenutku ko te bo videl. (Zakon močnejšega)

barakus ::

Zadnjič sem bil priča zanimivi situaciji. Gresta psica na povodcu brez nagobčnika (zlata prinašalka) in lastnik po parku in mimo pride mamica s 3 letno hčerko. In mamica meni nič tebi nič, neozirajoč se na lastnika, pristopi do psice, počepne in jo začne božati potem pa reče še hčerki naj jo poboža. Lastnik pa nervozno postopa in izjavi "ko bo psica koga zagrabla bom pa jaz kriv!".

Furbo ::

Lastnik brez jajc pač.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Grumf ::

T-h-o-r je izjavil:

nisem še kdaj videl ali slišal, da bi čivava koga ugriznila

V bistvu so ravno mali ("presrani") psi bolj popadljivi. Je kdo že kdaj slišal, da je nekoga
ugriznil bernardinec? Večji ko je pes, bolj se mu "jehe" za vas, seveda če ima normalnega
gospodarja (vrh ledene gore bi bili tukaj razni prepotentni idioti z pitbulli)

Mr_Globus je izjavil:

In kaj bi zdaj rad? Pse na 50cm štrikih

No in to je drugi recept za katastrofo, pes na kratki vrvici ima občutek ogroženosti, ker
se ne more branit.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Gladi ::

Pol pa nagobčnik in je zadeva rešena. Pri psih so pa v glavnem problem neuravnovešeni lastniki z pomankanjem znanja o vzgoji psov posamenega tipa.

RejZoR ::

barakus je izjavil:

Zadnjič sem bil priča zanimivi situaciji. Gresta psica na povodcu brez nagobčnika (zlata prinašalka) in lastnik po parku in mimo pride mamica s 3 letno hčerko. In mamica meni nič tebi nič, neozirajoč se na lastnika, pristopi do psice, počepne in jo začne božati potem pa reče še hčerki naj jo poboža. Lastnik pa nervozno postopa in izjavi "ko bo psica koga zagrabla bom pa jaz kriv!".


Sej največ ugrizov je ravno od zlatih prinašalcev, ker jih vsi jemljejo kot prijazne pse. Sej so, ampak če skoz nekdo rine v njih samo zato ker so prijazni se včasih lahko tud čudno odzovejo. Sploh pa pri otrocih, ki so lahko nepredvidljivi in psa ponesreči z roko sunejo v oko/smrček oz ga zagrabijo, da psu ni všeč in takrat ne moreš vedit kako bo reagiral pa če je sicer še tko prijazen. Mamo westija, ki je dost manjši od zlatkotov, pa pri otrocih vedno pazimo, ker nikol ne veš kako bo otrok reagiral. Sej ma otroke ful rada in to ampak če bo otrok naredil kaj od zgoraj naštetega ne moreš vedit kaj bo. Ga lahko samo rahlo šavsne pa bo že cel hudič, ko bo otrok od strahu začel jokat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Nanthiel ::

Tujih psov na cestah nimajo ljudje kaj božat, razen, če pes sam očitno pristopi do njih za pozornost.

Je pa tu edini problem v lastnikih, ne psih. Vse temelji na njihovem odgovornem ravnanju in na vzgoji psa. Če lastnik psa cel čas trpinči in terorizira bo pes jasno agresiven. Je pa vrvica čisto dovolj, nagobčniki se meni ne zdijo potrebni. Je pa treba tudi upoštevat, da kakšna ~40 kg punca ne more držat ~40 kg psa, ko ta hoče stran, in ga sploh ne bi smela peljati sama na sprehod.

Sicer pa imamo doma dva Shih-Tzuja in ti psi ne bi niti mogli nositi nagobčnikov, ker nimajo gobcev. x)

bluefish ::

Indeed, problem je v lastnikih.

Par tednov nazaj do mene priteče lajajoča čivava in me šavsne v predel gležnja. Sicer OK, pes skozi hlače ni imel prav močnega ugriza, vendar bi bila zgodba pri kakem frocu lahko drugačna.
Lastnica seveda povsem flegma mimo, karajoč cucka s pocukranimi besedami, ki imajo verjetno ravno nasproten efekt od želenega.

Me je prijelo, da bi nekoga brcnil - najprej psa, nato še lastnico.

jype ::

Če je pes lepo vzgojen se lahko pod strogim nadzorom lastnika z njim brez nevarnosti igrajo tudi otroci.

bluefish ::

Jasno. Poudarek je seveda na vzgoji ter nadzoru, torej človeških dejavnikih.

jype ::

Pregovorni "naš pa že ne grize" je najbolj žaljiv stavek, ki ga lahko pasji lastnik izreče komurkoli.

Psi, ki ne grizejo, so na infuziji.

Mipe ::

Me je zadnjič oblajal en cucek. Večkrat grem tam mimo in vsakič me oblaja. Mi je bilo dovolj in sem ga nazaj oblajal, pa je zacvilil in jo pocvirnal v uto.

Nič zato, če so me mimoidoči čudno gledali... Občutek je bil fenomenalen!

bluefish ::

Heh, si me spomnil na pripetljaj, ko sem zarenčal na enega cucka. Ta je hitro utihnil in se skril lastnici med noge.

[D]emon ::

Jaz zalajam nazaj vsakemu cucku, ki si drzne odpreti gofljo v moji smeri. Prokleta golazen.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Grumf ::

Ti še kolesarsko taktiko povem, Okapi jo verjetno pozna... v povprečju na vsakih 50km v vasi čez katero voziš
prileti eno vaško ščene in se strašno zabava ob tem ko te preganja. Običajna obramba je da vzameš bidon in sisneš
vsebino v šokiran pasji fris. Zaleže, 100%, nič jim ni jasno.

Sicer se pa na cucke ni za razburjati, so to kar so jih vzgojili lastniki, bolj je težava, da si ljudje, ki nimajo
čisto razščiščene pojme socializacije (lastne), kakor tudi ne razmerja žival-igrača, nabavljajo pse in jih zanemarjajo
oz. celo svoje frustracije trenirajo preko njih. Tu so potem težave.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

Psihiči so torej vsi, ki jih pes še ni napadel?

Vsak dan nekaj novega.

#000000 ::

Janac je izjavil:

BTW: v 3. razredu OŠ me je napadel pitbull, odgriznil pol stegna, roke in nek manjši del na stopalu, tko da vem kako je to ko te pes napade ZARES.


Dej ti malo podpri tole zadevo s kakimi linki ali dokazi, ne pomnim primera da bi katerikoli pes pri nas malo objedel 9-letnika in da to nikjer nebi pisalo oz. bi ostalo skrito širši javnosti.

Mipe ::

Saj vemo, da si Janac zmišljuje v želji po pozornosti.

Janac ::

Lahko vam dam izvid alnekaj.

eric_cartman ::

Problem je v tem, da je ne glede na vse na koncu vedno kriva žival. Jst sm pa zato, da se na injekcijo odpelje kar nesposobne lastnike psov.

Pes, ki napada ljudi nima na cesti kaj početi sam brez strogega nadzora. Ljudje pa nimajo nobene pravice, da se sploh približujejo psom, ki jih ne poznajo.

Glede na to, da sem velik ljubitelj psov in imam z vzgojo psov kar nekaj izkušenj, lahko povem to, da se tudi napadalnega psa lahko rehabilitira - ni pa nujno, da nikoli več ne bo napadel človeka.

Res pa je, da tudi jaz ne maram psov, ki so PONAVADI napadalni (nemški ovčarji, pitbulli, staffordi, rotwajlerji, dobermani,...)

Torej na koncu koncev, mi samo ni jasno zakaj bi usmrtili psa zaradi nesposobnega lastnika.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

eric_cartman je izjavil:

Torej na koncu koncev, mi samo ni jasno zakaj bi usmrtili psa zaradi nesposobnega lastnika.

in kaj bi ti s takim psom?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mipe ::

Janac je izjavil:

Lahko vam dam izvid alnekaj.

Dovolj bo, da prilepiš članek. Kaj takega namreč vedno pride v medije.

JesusChrist ::

pes ugrizne
ali zaradi retardiranega gospodarja ker žival trpinči in žival drugačna ne more bit
ali pa ker se pes počuti ogroženega

v nobenem primeru ni kriva žival ampak ljudje.

(to se ne nanaša na "divje" pse po mestih kot so new york itd, ki nikoli niso meli lastnikov)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Noobish ::

eric_cartman je izjavil:

Res pa je, da tudi jaz ne maram psov, ki so PONAVADI napadalni (nemški ovčarji, pitbulli, staffordi, rotwajlerji, dobermani,...)


Nemški ovčarji pa res ne pašejo tule zraven. Pol leta pred mojim rojstvom je fotr pripeljal domov nemškega ovčarja, in v 12 letih, dokler smo ga imeli, nikomur ni skrivil niti lasu. Ko sem bil čisto mali in sem v vozičku spal, je bil pes vedno zraven vozička in razen mojih staršev ni spustil nikogar k vozičku. Soseda pa je vedno okoli vozička hodila, enkrat ko je pa zraven prišla, je pa pes samo renčat začel in od takrat naprej je ni maral, kljub temu da mu je vedno kosti prinesla. Nikoli je pa ni ugriznil ali napadel.

Verjamem pa da obstajajo tudi izjeme, glede na to kako ga lastnik vzgoji. Dober lastnik, dober pes. Če hočeš psa vzgojiti tako kot je treba, rabiš čas.

first_line ::

Ja ubogi kužki, ki morajo nositi nagobčnike. Saj človeku se bo meso zarastlo, travme psov zaradi nagobčnika so pa lahko večne :(

Kaj sploh rabite pse v bloku? A če se vam ne dvigne, pa najboljši prijatelj naskoči babo?

eric_cartman ::

@Frank Martin

Ni problem v posameznikih. Tudi moj prijatelj ima pitbulla, ki je tako prijazen, da bi rekel, da pitbulli niso niti najmanj napadalni.

Ogromno ljudi ima nemške ovčarje, ki so sicer prijazni. Vendar pa se skozi čas pokaže, da so lahko tudi nemški ovčarji napadalni.


Ko sem bil čisto mali in sem v vozičku spal, je bil pes vedno zraven vozička in razen mojih staršev ni spustil nikogar k vozičku.


Točno to je stvar napadalnosti pri nemških ovčarjih (so izredno dobri čuvaji). Zato jih uporabljajo tudi v policijske in vojaške namene. Psi so izjemno zmogljivi, imajo močan ugriz, so inteligentni in nemalokrat se zgodi tudi to, da so svojeglavi in ne poslušajo lastnika (leti na lastnike, ki nimajo popolnega nadzora nad svojim psom).
Nemški ovčarji so velikokrat napadalni do drugih pasem (še posebej manjših psov). Kar nekaj pa je tudi napadov na ljudi s strani nemških ovčarjev.

Janac ::

Mipe je izjavil:

Janac je izjavil:

Lahko vam dam izvid alnekaj.

Dovolj bo, da prilepiš članek. Kaj takega namreč vedno pride v medije.


Ne ni prišlo v medije, lastnik psa je bil moj sorodnik tak da sem lepo pozabil.

Janac ::

A nimajo pitbulli neke fore, da ko zagrabijo se jim čeljust zatakne? (nisem ziher)

eric_cartman ::

@Janac

Za začetek bo zadosti, da si prebereš nekaj stvari o vedenju psov, njihovih navadah, kaj pomenijo določene kretnje in kako se vesti če si zraven napadalnega psa.

Včeraj sem hodil peš po vasi ob ograji, na pločniku, pa en pes bi me verjetno umoril, se je začel lajat pa skakat po ograji, če ne bi bilo ograje vmes, pa še ker sem se nagonsko se umaknil bi me še avto kmalu povozil.


Nekateri psi so zelo zaščitniški in se človeka prej bojijo kot karkoli drugega. Pes čuva svoj teritorij pred ljudmi, ki jih ne pozna. Če se to dogaja na njegovem ozemlju za ogrado potem ta pes ni napadalen temveč se tedaj postavi v vlogo psa čuvaja.

Sicer pa bi bil ta pes spuščen zunaj na prostem verjetno zelo prijazen (mogoče nezaupljiv do tujcev) - pa vendar prijazen do lastnikov in znancev.

Takega psa ne moreš opredeliti kot napadalnega sploh pa ne, da bi ga dal na injekcijo. Pomisli malo preden nekaj blekneš. Njegov LASTNIK pa je dolžan zagotoviti to, da pes kogarkoli ne ugrizne (če le ni to na njegovem dvorišču).

In ja, pitbullom se čeljust zatakne, ko v nekaj ugriznejo(seveda jo sami lahko dajo narazen - le ti je ne moraš razpreti). Zato plen ponavadi raztrgajo.

spyker123 ::

Take neumnosti pa še nisem slišal, da bi se pitbullu zataknila čeljust, haha;)

sam imam pitbulko in tega še nisem videl..je pa vsak pes odraz lastnika, če si normalen in ga vzgajaš, kot je treba, je tudi pes normalen, pa lahko je to čivava, pitbul ali nemški ovčar. Naša pitbulka je zelo prijazna in nikogar še ni ugrizla, je pa res, da ne prenaša, če se kaki psi sprehajajo po našem posestvu, čuvajka pač..za malo večjo razgledanost glede pasje vzgoje bi vam priporočal oddajo dog whisperer by cesar millan, ki je mimogrede povedal, da so pitbuli najbolj zvesti psi, kar jih je videl in jih tudi sam ima kar nekaj. Včasih imam občutek, da so v tej temi sami otroci, ki se imajo za kinologe in širijo laži..bv..

genesiss ::

To o "zataknjeni čeljusti" je mit. Pa tudi pitbuli so žal na precej slabem glasu, predvsem zaradi neumnih lastnikov.

eric_cartman ::

@spyker123

Se popravljam. Bral sem nek članek ravno o tem in ga narobe interpretiral.

Čeljust se jim ne zatakne:

he following quote was sent to me from Dr. Howard Evans, Professor Emeritus, College of Veterinary Medicine at Cornell University, Ithaca New York. We were colleagues in the veterinary college for four years. He is the author of the textbook, ANATOMY OF THE DOG, (the world's definitive work on the anatomy of the dog). His statement was in a letter addressed to me on March 26. 2002. His quote was: "I have spoken with [Dr.] Sandy deLahunta (the foremost dog neurologist in the country) and [DR.] Katherine Houpt (a leading dog behaviorist) about a jaw locking mechanism in pit bulls or any other dog and they both say, as do I, that there is NO SUCH THING AS "JAW LOCKING" IN ANY BREED.


V nekem drugem članku je ta Locking Jaw opisan. Samo sem spregledal na začetku stavka It appears to be a locking jaw. - zato ker plen raztrgajo in ne odgriznejo.

Spregledal ta stavek. Se opravičujem :D

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

Janac je izjavil:

Mipe je izjavil:

Janac je izjavil:

Lahko vam dam izvid alnekaj.

Dovolj bo, da prilepiš članek. Kaj takega namreč vedno pride v medije.


Ne ni prišlo v medije, lastnik psa je bil moj sorodnik tak da sem lepo pozabil.

To, kar si napisal, je čisti bullshit! Iz urgence namreč MORAJO obvestit policijo o vsakem ugrizu. In seveda s tem dogodkom tako razpolagajo tudi mediji.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

Men je ena prepeličarka odgriznla glavo pa nogo in sm mogu k veterinarju, da ni pršlo v medije!

eric_cartman ::

hahahaha :))

@jype to res spominja na Janaca... hahaha

Glad u're still with us! Očitno si imel srečo pri izbiri veterinarja xD

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Janac dej sliki tist kar ti fali ane, edin če se ni zaraslo :)

To da se pitbull-u zaskoči čeljust je mit, in tudi resnica, mit je namre zaskočitev čeljusti, da pa ne spusti pa ni mit, ne počne pa tega vsak pitbull, večina jih spusti, nekateri pa za noben denar, so pa taki zelo redki in seveda zelo cenjeni pri bolnikih ki se bavijo s pasjimi boji.

Janac ::

francek1 je izjavil:

Janac je izjavil:

Mipe je izjavil:

Janac je izjavil:

Lahko vam dam izvid alnekaj.

Dovolj bo, da prilepiš članek. Kaj takega namreč vedno pride v medije.


Ne ni prišlo v medije, lastnik psa je bil moj sorodnik tak da sem lepo pozabil.

To, kar si napisal, je čisti bullshit! Iz urgence namreč MORAJO obvestit policijo o vsakem ugrizu. In seveda s tem dogodkom tako razpolagajo tudi mediji.

Neverjetno...

Mel sem 9 let ne spominjam se točno, ti se pa sedaj name obešaš, fak model.

Ajde dobr bom slikal na roki.

#000000 je izjavil:

Janac dej sliki tist kar ti fali ane, edin če se ni zaraslo :)


zaraslo se je seveda...mam zdej brazgotino 6x4cm.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: KTr1sk ()

Osprey ::

Ponavadi si res kaki zakompleksani osebki s psihičnimi motnjami nabavijo pitbulla, večkrat ne enega, ampak celo kake tri in jih potem veselo frajersko sprehajajo po cesti vse naenkrat. Take, ki se samozdravijo na tak način, bi pa res morali ovaditi za povzročanje splošne nevarnosti.
Videl sem že celo lastnika, ki je sprehajal pitbulla s svojo punco, in psa pri tem vsakih nekaj korakov brcnil. Lahko si samo mislim, kaj doživlja punca in kakšno nevarnost predstavlja pes za okolico (zaradi idiotskega lastnika seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

eric_cartman ::

@Grudge

Jst tut tega ne razumem sploh. Ne štekam zakaj bi si kupu psa, ki bi bil vsem nevaren, lahko tudi meni.

Za pitbulla more bit lastnik zelo izkušen poznavalec psov. Sicer nima z njim kej počet.

Jst osebno prisegam na boxerja, ker me vsak dan znova nasmeje, ker ima karakter, ki mu ni podobnega in ker je moj bokser (pa tudi vsi ostali) nevaren samo v tem pomenu, da lahko nekoga preliže do smrti :))

Take pse obožujem.. Si pa ne predstavljam kako bi blo če bi mel takega psa doma, ki se ga še sam bojim.

balkanec ::

#000000 je izjavil:

To da se pitbull-u zaskoči čeljust je mit, in tudi resnica, mit je namre zaskočitev čeljusti, da pa ne spusti pa ni mit, ne počne pa tega vsak pitbull, večina jih spusti, nekateri pa za noben denar, so pa taki zelo redki in seveda zelo cenjeni pri bolnikih ki se bavijo s pasjimi boji.


Od enega bolanega lastnika pitbulla. Celjust se ne zaskoci, ampak pes noce spustiti. Da dosezes da pes spusti, ga moras prijeti za zadnje tace in ga dvignit v zrak da pri tem izgubi ravnotezje. Seveda ce mas jajca za kaj takega...
Ti si ziher pozigalec !!!

jype ::

Vedno se psa za zadnje tace vleče iz pretepa. Pri tem ne rabiš nobenih jajc, zgolj močne roke.

Pa to da pitbulli nočejo spustit je stvar vzgoje, ne pa pasme. Tudi najbolj zabiti pitbuli na ukaz spustijo takoj, če so pravilno vzgojeni.

sirotka ::

Mi mamo majhneta "ščeneta" - avstralskega svilnatega terierja in je živ hudič, trmast, sliši sam uboga, ko njej zapaše, itd, torej je vseeno koliko je pes velik, pač pri našemu smo zaj*, ker ga nismo v šolo peljali.

To, da bi psa usmrtil, ker ti je čez ograjo lajal je pa idiotizem janac. Pes je tam zato, da čuva, torej mora lajat.

eric_cartman ::

Zanimivo je, da so mali psi največkrat po obnašanju hujši od večjih... Ta kompleks majhnosti je res nekaj posebnega.

Nekaterim malim pasmam niti šola ne pomaga. Je pa res da sem nekaj tednov nazaj srečal lastnika zelo prijazne čivave. Prvič me je vidla, se pustila božat. Ni niti lajala, skratka kr nism mogu vrjet. Sicer se mi zelo mejhni psi ne dopadejo tolko. Ampak vseen lepo presenečenje. K čivave so po navadi zelo zoprne. :D

sirotka ::

eric_cartman je izjavil:

Zanimivo je, da so mali psi največkrat po obnašanju hujši od večjih... Ta kompleks majhnosti je res nekaj posebnega.

Nekaterim malim pasmam niti šola ne pomaga. Je pa res da sem nekaj tednov nazaj srečal lastnika zelo prijazne čivave. Prvič me je vidla, se pustila božat. Ni niti lajala, skratka kr nism mogu vrjet. Sicer se mi zelo mejhni psi ne dopadejo tolko. Ampak vseen lepo presenečenje. K čivave so po navadi zelo zoprne. :D


Mah ti avstralski so že znani po tem, da so pač dokaj divji in se ne obnaša kot mali pes, vse prevoha in prešnofa, teka gor in dol in lovi mačke,... in ni kot čivava nikakor:) Je pa res, da nismo dost strogi in pes pač to izkoristi.

Sicer pa, ne morš, da se neb nasmejal, ko nekaj takega proti tebi laufa in (zelo) glasno pizdaka in vsaj grize ne, samo opozori, da ne kdo prihaja:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

eric_cartman ::

Ah lej.. To o strogosti.. Jst imam psa zato da ga imam rad in da ga razvajam. Pes včasih spi na moji postli, ga je treba včasih še z dekico pokrit, ker se drugač trese.

Dobi vedno kšne deserte za jest te pasje, včasih tut kšn koščk čokolade.

Skratka, jst nimam nič proti majhnim psom. So lahko tut ful zakon. Pri punci so imeli mladičke, čistokrvne bele višavske terierje. Štirje mladički - štirje hudički :D Lepa izkušnja, ko pač nekej takega doživiš.

Sam pa sej pravim.. Jst sm pač nor na boxerje in na njihov karakter... :D Edino kar je narobe, je njihova sorazmerno kratka povprečna življenjska doba... :( Se bojim sploh pomislit na to...

Kok je pa star tale tvoj terierček @sirotka? Zgleda podoben shi-tsujem. (al kako se napiše)..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614831 (9137) Vice
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829140 (24736) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049094 (44390) dzinks63
»

zakaj ma folk pitbule? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26225178 (16369) LordTado
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451886 (47909) BRBR

Več podobnih tem