» »

sprejemljivo tveganje

sprejemljivo tveganje

Gandalfar ::

Ok folk ima se zmeraj veliko IBM diskov iz serije 40Gb pa se jih hoce cim prej znebit - tudi ce jim delajo dobro. Torej sem razmisljal, da bi jih lepo odkupil za 10k - tako ene deset pa bi lahko potem postavu en lustkan raid array pri cemer bi seveda lahko prezivel ce bi mi kaksen disk crknu?

Ali se bolj splaca dati denar za nove 80 ali pa 100gb diske?

||_^_|| ::

10K??:D Kdo ti ga bo pa prodal za tok mal?

Golden eye ::

Na bolhi sem vidu da jih prodajajo po 15000:D

Gandalfar ::

||_^_||: pomojem se da. Cene diskov nevzdrzno padajo. Pa cisto vsi tuljo da ne IBMov - se posebaj ne teh. Itaq verjetno noce veliko 'pametnih' ljudi tega kupovat, ker je to dosti tezko. Mu dam 10k , ne sprasujem prevec in je model lahko srecen.

TESKAn ::

Nov 40 giga je pod dvajset tisočakov, tako da rabljen za deset tisoč ni nemogoče.
Bi se najbrž splačalo, ja, najprej low level format na vseh diskih, potem pa v RAID 0+1 štiri diske, pa imaš 80 zanesljivih gigabajtov za štirideset tisoč...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

McHusch ::

ali pa naredis RAID5 pa mas za isti denar zanesljivih 120GB:D

VASkO ::

bilakaki RAID array z IBM diski ne bo nikoli zanesljiv pa tudi ce uporabis 100000 kratni mirroring, ker ti bodo VSI IBMi slej ko prej pocrkali

Golden eye ::

jes tmam mojga že dve let in dela kot ŠUS!!
sam mam 30 GB in ga ne prodam

nodes ::

Moja dva z Mažarske se tud še vrtita, verjetn boš še mal čakal. Še neč, kot prav kolega, šrotata. :P

vili ::

MOJ IBM-CEK JE ZA 3-JI IN KOD PRAVI LJUDSKA MODROST TRECA SRECA KR DOBR HITR IN POTIH DELA PA TUD GREJE SE NE PREVEC JE PA MODEL ERICSSON AL NEKI TAZGA 40Gb IN GA TUD SLUCAJNO NEBI DAL ZA 10 PRESERNOV ZA 40 PRESERNOV SI PA KOMOT KUPS 80Gb DISK PA SE KAK PRESERN TI BO OSTAL !

P.S. RES NI HUDIC CE MORS IGRCE SE ENKAT INSTALIRAT SE TI SAJ DISK MAL SPRAYNE:\
ViLi was here !!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310430 (7615) Keyser Soze
»

IBM 120GB

Oddelek: Strojna oprema
312094 (1534) iration
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311365 (6993) ChiefThunder
»

Izkazalo se je za resnično...

Oddelek: Novice / Diski
381993 (1993) branko_bm
»

>> HOT ROD 100pro << Uporabil kdo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151374 (1196) MUC

Več podobnih tem