» »

>> HOT ROD 100pro << Uporabil kdo ?

>> HOT ROD 100pro << Uporabil kdo ?

MaD_Mavr0 ::

Pozdravljeni !
A mi lahko lastniki ABITK pomagate;
mislim, cemu sluzi hot rod 100 kontroler; ker mislim da Win ME mi ne delajo dobro v špilih; oz. slika mi za cca 2 framjcka zasteka pol pa spet full speed dalje !
>> Kot da nekaj zasteka masinco za pol sekunde pol pa speed normalno dalje (berite "kot da nekaj svepa")

Pomagajte mi rešiti problem;

P.S. Mam Tbird 800, abit kt7a, 256mb ram, 45Gb IBM UltraDma@7200 UltraDma 5(kaze) ter seveda ati RADEON 64MB DDR VIVO, ..
:D

||_^_|| ::

emm...ugasn use programčke k ti laufajo v ozadju

bastadu ::

IBM diski imajo neke probleme t hpt366/370 kontrolerji, taka da si probi potegnat dol čim novejše driverje (hot rod), poglej katere imajo popravljene probleme z IBM DTLA diski in si jih dovnvlečeš na tule, pa tut če so beta. Probi če bo bolš, če pa nebo pol pa nevem...

3LeR. ::

bastadu : to so klobase
na kt7a raid je hpt 370 ki dela cudovito z ibm dtla diski (vem ker ga imam)
probleme je povzrocu sam hpt 366
mogoce driverji za graficno
drgac mava s tipom identicen sistem sam on ma radeona js pa v3

lohl pa je se 3498694drugih stvari
a ti to dela v vseh špilih?
ker drugac je lohk sam config


bastadu ::

OK! Pol pa se to dogaja samo na HPT366, ker sem sam s tem kontrolerjem in dtla diskom imel kar nekaj problemov...

MaD_Mavr0 ::

Zanima me kaj pridobim s tem Hot Rod 100 ;(( ?
2. Kaksne detajle uporabljate na NBA LIVE 2001; jaz vse na full, 1024x768 @100, pa mi je do sedaj na bilo kerih drajverih animacija pred zacetkom igre (single, team) stekala ??
Pa potem tudi med igro, po preigranem času 20min je zažela celotna igra štekat !

Kaj storit

Binji ::

Tisto je za RAID narest kukr jst vem.

MaD_Mavr0 ::

No dragi prijatelji !
Imam tisti IBM Diski Tool future, ki omogoča preklop med ULtraDMA vrednosti, kaze mi LBA, ATA 100, 46..., v BIOSU, sam

NE VEM KAJ BREMZA MASINO !

Pomagajte mi; pa razlozite uporabo HOT RODa oz. instalacijo:| !

Lp; Matej

OrlyTM ::

Ravno ta trenutek sem govoril z prodajalcem iz mlacoma, ker sem želel 45GB disk od IBM-a in izvedel sledeče:

45GB 7200rpm ATA 100 diske je IBM vzel iz prodaje, ker imajo težave z raid kontrolerji.

Koliko je resnice presodite sami, ampak po postih sodeč bo nekaj držalo. Sam imam 2x15GB Ata100 od IBM-a v raidu in dela brez problema.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ABX ::

Z RAID kontrolerji 99% kupcev pridobi par sivih las in 5k manj v denarnici.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OrlyTM ::

Definitivno ne res ... jaz sem dobil veliiiiiiiko pohitritev sistema in niti enega sivega lasu !!!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

MaD_Mavr0 ::

Daj povej mi kako se to instalira !

Prosim poslji mi EMAJL !
Da bom rešil problem !:D

ABX ::

Orly: sej 1%, ker za vsakega ki mu dela ti lahko najdem 99 ki ne dela oz. ne izkorišča.

Daleč od tega da bi bila stvar neuporabna, mislim samo da tej kontroleri so tam samo zaradi komercialnih razlogov.

Poleg tega kje si ti opazil razliko in konkretno kakšna je rezlika med sistemom z raid in brez.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OrlyTM ::

RAzlika je res veeeelika ... opazno pri vsakodnevnem delu z računalnikom. Vsak program se ti naloži bistveno hitreje. Kar je pravzaprav logično, če veš da stripping raid array poveča hitrost branja z diskov skoraj za še enkrat.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

matevzm ::

Precej je odvisno od tega, kaksni diski so v RAIDu in za kaj jih uporabljas.
Pozabil si povedati, da poleg povecanja hitrosti sekvencenga branja poveca tudi dostopni cas. Kar v principu pomeni, da zadeva lepo leti dokler gre za branje ogromnih datotek brez seekanja, pri majhnih pa se zadeva mogoce celo obrne.
Jaz sem RAID preskusil na 2x U5, kjer imam DIvXe in jih editiram. Tako pocasnega sistema se ne. Sedaj imam diska spet locena in je precej bolj uporabno za moje namene.

MUC ::

Ful je odvisno na kolk veliko bloke razdeliš raid polje. Default je baje 64KB, kar je pod win ME fulll preveč. Tam se obnese max 32KB, Win 2000 baje uredu delajo tut z 64 KB.

Najbolš za win 98/ME je 16 KB blok, pa tut FAT32, da je tko formatiran, pol leti maximalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ata 100 krmilnik?

Oddelek: Kaj kupiti
5821 (754) element
»

hp7370 - težava z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
61094 (1000) Seadoo
»

Trdi disk IBM 30GB - ribanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151274 (1149) zile
»

IBM 45GB 7200obr/min

Oddelek: Strojna oprema
231731 (1255) Mac
»

crknu opevani IBM HD?

Oddelek: Pomoč in nasveti
292115 (1643) Tigorsami

Več podobnih tem