» »

s.p.

s.p.

1
2
»

Goran0 ::

Mora bit nujno pogodba? Če pa mi zastonj ponudijo prostor. In na tem naslovu ne nameravam uveljavljat nobenih stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Goran0 ()

Sims ::

Odločitev je tvoja. Če maš pogodbo imaš stroške. Če ne greš na najemnino, pač imaš dobiček. Preračunaj sam ... Stroški najemnine plus davek ali nakonsu davek na dobiček ... Še enkrat, posvetuje se z računovodkinjo. Odgovora na vprašanje pa ne vem. Kaj pomeni za starše, če imajo v svoji nepremičnini podjetnika, ki ima na tem naslovu registrirano dejavnost. Pol bi vsi vsem "zastonj" talali. Najemnine pa pod mizo šibali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

St235 ::

Ne ne rabiš imet pogodbe. Je pa dobro imet soglasje. Ni pa soglasje nujno, dokler se kaj ne zaplete. Moraš pa imet poslovni prostor oziroma uradni naslov firme. Brez tega pač ne gre. Glede na to da gre za mirno dejavnost, ne rabiš nič več od tega.

Najemna pogodba je smiselna v toliko, ker si bš to lahko štel stroške. Namreč po novem več ni možno kot strošek uveljavljat pavšalnega deleža stanovanja. Višji stroški zate pomenijo manj plačila dohodnine. Seveda pa tudi višji dohodek za očeta in višja dohodnina za njega.

Pogodba je smiselna, če ti letno zaslužiš (služba+sp) več kot 20.000€ in padeš v najvišji dohodninski razred, medtem ko je oče v najnižjem.

Drugače nima smisla in je samo brezvezna papirologija.

Sims ::

Lakotnik29

Kaj pa če kot s.p. za očeta poravna prispevke?. Pol se za očeta nič ne spremeni?

Goran0 ::

Meni se ne gre, da bi nižal stroške sp-ja. Jih bom že na drugi način. Glede na to, da sem od staršev oddaljen 25 km se že tu da kaj nižat (prevoz na delo). In nočem nobenega obremenjevati s tem. Čim manj papirjev, pogodb, računov...

Problem je v tem, da sem podnajemnik (hiša), vendar v njej ne bi imel sp-ja. Zopet nove komplikacije.
Oče pa ima že dovolj velike dohodke, da ga ne bom hitro ujel.

Kako je torej s prijavo z očetove strani glede na to, da imam tam sp?

Goody ::

St235 je izjavil:

Namreč po novem več ni možno kot strošek uveljavljat pavšalnega deleža stanovanja.


Ni več možno uveljavljat recimo 40% stroškov (kurjava, elektrika, voda...) stanovanja? Ali kaj si mislil s tem?

St235 ::

cink: ja točno to so ukinili z novim letom.

Sims: ne razumem kakkšne prispevke bo s.p. poravnaval za tretjo osebo.

Goran: Če je oče lastnik hiše v kateri boš imel s.p. potem vse kar rabiš je list papirja na katerega oče napiše. Jaz ta in ta, lastnik te in te nepremični, svojemu sinu temu in temu dovolil registracijo podjetja in opravljanje mirdne dejavnosti v moji hiši. Podpis.

Seveda pa tukaj še vedno govorimo o birokratski zahtevi, ko boš s.p. registriral ti okol tega ne bo nihče težil. Je pa res, da ti kdaj kasneje zna inšpektor kako globo pripisat.

Goran0 ::

Saj pravim, da z registracijo ni problema. Na AJPES-u še tega papirja ne rabim. Zanima me kako je glede inšpekcije in prijave na urbanistični??? urad. Oz. kam se to prijavi?

St235 ::

To se ne prijavlja nikamor. Ti na VEM točki odpreš podjetje,priporočam ti DATA ker imajo največ izkušen pa tudi celoten registracijski proces lahko opraviš pri njih, brezplčano seveda in to je to. Soglasje rabiš zaradi sebe, če bi prišlo do spora z fotrom ali, če bi ga zahteval inšpektor ob morebitni kontroli.

Goran0 ::

HVALA!

jernejl ::

St235 je izjavil:

Pogodba je smiselna, če ti letno zaslužiš (služba+sp) več kot 20.000€ in padeš v najvišji dohodninski razred, medtem ko je oče v najnižjem.

Drugače nima smisla in je samo brezvezna papirologija.

Lahko uveljavljaš normirane stroške v višini 40% od dohodka, doseženega z oddajanjem premoženja v najem. Teh 40% je potem neobdavčenih.

Onlyx ::

Imam eno vprašanje. Razmišljam namreč o odprtju neke spletne strani, ki bi se ukvarjala s prodajo ročno izdelanih izdelkov. Ker sem študent, brez večjih finančnih sredstev, razmišljam o najcenejših možnostih poslovanja. Ker nisem prepričan, da bo zadeva v teh časih dobro zalaufala, me zanima, če je kakšna možnost, da kolega, ki že ima ustanovljen s.p. enostavno razširi dejavnost še za moje področje. Po določenem času, če bi se prihodki iz poslovanja moje dejavnosti zadosti povečali, bi vsekakor odprl lastni s.p.. Zaenkrat se mi zdi neumno plačevati dodatne stroške z vodenjem, če ne bo prihodkov. Poleg tega izgubim tudi bonitete, ki jih imam s študentskim statusom.

Skratka zanima me najcenejša možnost, ki bi mi omogočala čim lažji začetek poslovanja, kajti nekaj denarja bom že tako ali tako investiral v samo spletno stran in njeno promocijo. Zanima me tudi, kako je s poslovanjem na e-bayu. Je kaj razlik ali dodatnih zahtev v primeru poslovanja s tujino?

Hvala za odgovore.

IceIceBaby ::

Postavi dobro trgovino in daj par 100 eur v oglaševanje. Po 1 tednu boš vedel pri čem si.

Drugače lahko tudi kolega razširi dejavnost. Greš na portal e-vem in z nekaj kliki dodaš dejavnost " G47.910 - Trgovina na drobno po pošti ali po internetu"

St235 ::

Onlyx je izjavil:

Imam eno vprašanje. Razmišljam namreč o odprtju neke spletne strani, ki bi se ukvarjala s prodajo ročno izdelanih izdelkov. Ker sem študent, brez večjih finančnih sredstev, razmišljam o najcenejših možnostih poslovanja. Ker nisem prepričan, da bo zadeva v teh časih dobro zalaufala, me zanima, če je kakšna možnost, da kolega, ki že ima ustanovljen s.p. enostavno razširi dejavnost še za moje področje. Po določenem času, če bi se prihodki iz poslovanja moje dejavnosti zadosti povečali, bi vsekakor odprl lastni s.p.. Zaenkrat se mi zdi neumno plačevati dodatne stroške z vodenjem, če ne bo prihodkov. Poleg tega izgubim tudi bonitete, ki jih imam s študentskim statusom.

Skratka zanima me najcenejša možnost, ki bi mi omogočala čim lažji začetek poslovanja, kajti nekaj denarja bom že tako ali tako investiral v samo spletno stran in njeno promocijo. Zanima me tudi, kako je s poslovanjem na e-bayu. Je kaj razlik ali dodatnih zahtev v primeru poslovanja s tujino?

Hvala za odgovore.


Načeloma je to izvedljivo, tudi to ,da bi se kakšna inšpekcija v to vtaknila je precej malo verjetno. Edino kar moraš upoštevat je da bodo profiti šli direktno temu tvojemu kolegu in bodo obdavčeni v skladu z njegovimi dohodki, kar lahko pomeni tudi 40%.

jernejl ::

V tem primeru se verjetno bolj splača, da ti kolega potem plačuje preko napotnice ali avtorske pogodbe.

Onlyx ::

jernejl je izjavil:

V tem primeru se verjetno bolj splača, da ti kolega potem plačuje preko napotnice ali avtorske pogodbe.


Kaj točno si s tem mislil? Kakšen je pravzaprav najboljši način, da mi kolega izplačuje moje prihodke? Kako je sploh s prenosom denarnih sredstev na drug transakcijski račun. So kakšne omejitve oziroma potrebna dokazovanja za kaj se porablja ta denar? Kolikor je meni znano, je ravno pri s.p. bolj prosto upravljanje s temi sredstvi.

Se pravi nad 15.000 EUR letnega prihodki, so le ti obdavčeni z 41 procentno dohodninsko stopnjo? Isto kot za fizično osebo, z vsemi možnimi davčnimi olajšavami?

St235 ::

S.p. plačuje dohodnino kot fizična oseba. Torej je vse kar šteje koliko profita ustvari. Od le tega plačuje dohodnino. Vsak profit, ki ga bo tvoja stran ustvarila bo njemu povečevala letni profit in bo obdavčen (koliko točno je odvisno od skupnega profita).

On ti lahko denar v bistu prosto nakazuje, vendar ga v tem primeru ne more štet v strošek kar pomeni. Če ga ne more štet v stroške in ti dejansko izplačuje čisti profit, ki pa je bil v skladu z dohodninsko letvico obdavčen. Tako boš pri vseh zaslužkih ob 16%-41%. Ampak tudi kolega bo nekaj vzel, ker tega ti ne bo nihče delal zastonj, ker je pvoezano tudi z računovodskimi stroški.

Lahko pa ti on plačuje ta denar preko avtorske pogodbe. V tem primeru on to knjiži pod stroške in dohodnina (z nejgovega vidika odpade) bo pa to štelo kot tvoj dohodek in boš ustrezno ti plačal dohodnino. ŠE vedno pa bo imel tvoj kolega določene administrativne stroške.

IceIceBaby ::

Ukvarjaš se z napačnimi stvarmi. Najprej se loti prodaje. Ko boš imel cash flow se pa ukvarjaj z izplačili, davki in drugo birokracijo.

Onlyx ::

Ampak tudi kolega bo nekaj vzel, ker tega ti ne bo nihče delal zastonj, ker je pvoezano tudi z računovodskimi stroški.


To mi je itak jasno. Vendar bo tega vsekakor manj, kot če odprem lastni s.p. sam.

Ukvarjaš se z napačnimi stvarmi. Najprej se loti prodaje. Ko boš imel cash flow se pa ukvarjaj z izplačili, davki in drugo birokracijo.


Se strinjam. Vseeno sem hotel razčistiti te osnovne stvari, da približno vem kakšne možnosti obstajajo.

Hvala vam za odgovore.

BCSman ::

ali izredni dijak (pod 26 let, nezaposlen) lahko odpre popoldanski sp?

Vikking ::

Imaš tukaj zelo lepo razloženo: http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...

na hitro: Ne moreš odpreti popoldanskega s.p. če si študent brez statusa.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalna prodaja programa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6415670 (13164) Lonsarg
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619177 (16714) wind
»

Popoldanski s.p. - se splača?

Oddelek: Loža
3114291 (13185) Goran0
»

dno ali doo

Oddelek: Loža
356398 (5617) djordjevic
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522915 (17547) K0K0

Več podobnih tem