» »

Včena dilema : Philips 8404h ali Samsung B750

Včena dilema : Philips 8404h ali Samsung B750

kretnichar ::

Po skoraj enem letu govorjenja o nakupu tv-ja, sem se končno odločil da si ga
le kupim, in to še ta mesec.

V ospredju je večna dilema Philips vs Samsung . 47PFL8404H vs LE46B750 .
(zato me ne moti če se ta tema razvije v to smer )

Že zdavnaj bi se odločil za slednjega , če ne bi philips ponujal nekaj, kar se meni zelo dopade - ambilight.

Ambilight je nekaj kar si želim,ampak če obstaja še kak drug tv ki (z drugimi tehničnimi podatki) odtehta philipsov ambilight, bom z veseljem razmislil . Seveda mora biti nekje istega cenovnega razreda , torej do 1200€ , in mora imeti dvb-c ( ker imam kablsko, upc telemach).

Po testih in komentarjih lastnikov obeh tvjev, sem dobil mnenje da samsung b750 prikaže lepšo sliko od omenjenega philipsa ( navsezadnje ima samsung tudi večji kontrast ) . 200hz je prav tako podatek ki šteje v korist samsunga. Prav tako ima 1gb prostora in wi-fi .
Podpora formatov ki jih tvja prebavljata , mi ni pomembna, saj bom kupil bluray player ( ps3 ali lg bd390,ki predvajata dejanskp vse ) .


Cenovno sta mi nekje ista, zanima pa me če ima kdo kakšen podatek kakšna je razlika v € na koncu meseca ko dobim položnico za elektriko ?( to me zanima zgolj informativno, ampak če je vlka razlika, utegne tudi to vplivati na moj nakup) .

Tv bom gledal iz 3.7 m in na njem bom gledal tako blureje kot tv programe .

Ali še ima kdo kakšen drug tv v mislih ki bi se lahko kosal z 8404 in b750 ?
Res je da če bi se lahko stegnil za še 200€ da bi lahko dobil Sharp LC46LE700E , ampak to stegovanje se lahko vleče v nedogled, zatorej sem si pač postavil neko mejo ( 1200€ ) .

Druga zadeva : 40" b750 in 42" 8404 se dobi za 300€ ceneje kot 46 oz 47.
Kakšno je vaše mnenje, ali teh 13-15cm res odtehta teh 300€ ? Tv kupujem za lep čas,
zatorej ne želim zgrešiti z velikostjo .

Tretja zadeva : Včeraj sem opazil to ponudbo Technomarketa:
http://www.technomarket.si/ . Plazma Panasonic TX-P42X10Y za 499€ , in 5 let garancije .

To me je tako zelo zmedlo, da če sem odkrit, še sam NEVEM kaj bi rad.

Zato se pač obračam na vas da slišim vaše mnenje in kaj bi vi naredili na mojem položaju,
in se bom verjetno ( upam) na podlagi tega, lažje odločil.

nitro2 ::

si prepričan, da želiš lcd...
v torek sem nastavljal kanale na kabelski na sosedovem filipsu (tak kot ga omenjaš ti)....seveda sem iz vljudnosti pohvalil sliko;)))...
doma imam pa panasonic plazmo na kabelski

djordjevic ::

kretnichar: V kratkem bom v povsem enaki dilemi kot ti, tako glede modela kot glede 40" vs. 47".
No grave is deep enough to keep us in chains.

Nagi Bator ::

Plazma Panasonic TX-P42X10Y za 499€ , in 5 let garancije .

Koliko je meni znano ni 5 let garancije za to plazmo pri technomarketu, ampak na gospodinjske aparate.
Malo je butasto sestavljen njihov sajt potem pa tako izgleda.

kretnichar ::

si prepričan, da želiš lcd...
v torek sem nastavljal kanale na kabelski na sosedovem filipsu (tak kot ga omenjaš ti)....seveda sem iz vljudnosti pohvalil sliko;)))...
doma imam pa panasonic plazmo na kabelski


vem kaj si želim,to je nekaj kar je sposobno prikazat res kvalitetno sliko ( mam namen gledat blu raye) , zato imam v mislih lcd .

Torej si njegovega philipsa samo iz vljudnosti pohvalil ali je res hvale vreden po tvojem mnenju ? :P

In hvala za info , omenjena plazma res nima 5 let garancije,
pač čudno imajo stran sestavljeno :)

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

No, če gre za kakovost slike philipsovih tevejev, lahko na svojem primeru (slaba tri leta star 32pfl7332) povem, da bi ravno zavoljo slike in siceršnjega zadovoljstva šel spet na philipsa - size matters pa to. ;) Me pa je res zrajcal tisti samsung, ker sem ga gledal v štacuni in na virih, ki bi jih gledal in uporabljal (hd, ps3) res prikazuje bolano dobro sliko. Tudi mene pa muči ambilight, ja - sem hotel kupiti tak model že pri prejšnjem nakupu, samo je bila takrat razlika 500 evrov, pa se mi nekako ne zdelo vredno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Du5aN ::

kretnichar, če boš imel okoli TV-ja (levo in desno) vsaj 40-60 cm prostora in da imaš belo oz. svetlo steno, ti svekakor priporočam vzet philipsa z ambilightom. Definitivno je gledanje bolj prijetno!

Mi pa res nikakor ni jasno, kako si v primerjavo vključil plazmo, ki sploh nima FullHD resolucije. Logično da je potem cena te plazme tako nizka...

nitro2 ::

si prepričan, da želiš lcd...
v torek sem nastavljal kanale na kabelski na sosedovem filipsu (tak kot ga omenjaš ti)....seveda sem iz vljudnosti pohvalil sliko;)))...
doma imam pa panasonic plazmo na kabelski


vem kaj si želim,to je nekaj kar je sposobno prikazat res kvalitetno sliko ( mam namen gledat blu raye) , zato imam v mislih lcd .

Torej si njegovega philipsa samo iz vljudnosti pohvalil ali je res hvale vreden po tvojem mnenju ? :P

In hvala za info , omenjena plazma res nima 5 let garancije,
pač čudno imajo stran sestavljeno :)


ja sliko sem pohvalil iz vljudnosti...slika je slaba v primerjavi z mojo plazmo...
praviš, da boš gledal blureje....
kaj pa sd signal?

djordjevic ::

Mogoče se je situacija obrnila (čeprav glede na to, da ima praktično vsak televizor zdaj DVB-c, močno dvomim), ampak ko sem kupoval ta prvi lcd, je moj philips ravno pri prikazovanju SD slike posekal 95% lcd-jev, ki so bili takrat v prodaji. Povsem mogoče je recimo tudi, da si ta tvoj kolega ne zna najbolje nastavit televizorja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

nitro2 ::

Mogoče se je situacija obrnila (čeprav glede na to, da ima praktično vsak televizor zdaj DVB-c, močno dvomim), ampak ko sem kupoval ta prvi lcd, je moj philips ravno pri prikazovanju SD slike posekal 95% lcd-jev, ki so bili takrat v prodaji. Povsem mogoče je recimo tudi, da si ta tvoj kolega ne zna najbolje nastavit televizorja.


sem nastavljal televizor...izklapljal filtre in podobno...
lcd-ji ne bojo nikoli na nivoju plazem

djordjevic ::

Mnja. Sem si zadal nalogo, da si ogledam te famozne panasonicove plazme. In sem si pogledal G15. Vem, da ni ravno najboljša, ampak tudi 8404 recimo ni v svojem rangu. Moram reči, da me pri plazmah še vedno moti nekakšna nazobčanost slike (ne znam prav pojasniti), ob kateri dobim občutek, kot da gledam veliko boljši katodni televizor. In sem prišel (spet) do zaključka, da je za moje potrebe najboljša rešitev LCD (sd signal se gleda mogoče 15%).
No grave is deep enough to keep us in chains.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177133 (401504) antonija
»

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9820648 (19377) todman74
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733448 (30898) jajcar
»

Lcd TV 42";eth;fullhd;usb;42"

Oddelek: Kaj kupiti
72012 (1776) thundercat
»

Izbira med konkretnimi modeli LCD TV

Oddelek: Zvok in slika
183657 (3058) podtalje

Več podobnih tem