» »

Naglavne slušalke

Naglavne slušalke

perac ::

Pozdravljeni,

zaradi malih otrok mi je žena prepovedala gledati filme z zvokom, oz. mora biti ta na minimalcu. Seveda efektov več ne slišim.

Nujno potrebujem naglavne slušalke, katere bi priključil na hišni kino ali TV ali pa BluRay predvajalnik, seveda pa morajo biti take, ki so sposobne sproducirat vsaj nekaj efektov sorround zvoka.

Lepo vas bi prosil, če mi svetujete kaj naj kupim, ker res nimam o tem blage veze...lahko svetujete take na kabel ali pa wireless, samo da je res preizkušeno dobro...

Hvala vsem

Peter

JJM ::

Neglede na to ali bi rad kabelske ali brezžične ne boš zgrešil če boš kupil od AKG ali Sennheiser.
Je pa spet odvisno koliko si pripravljen odšteti zanje?

Sam imam Sennheiser HD 595 in so zelo vredu, vendar so dokaj drage (150 €+).
Jih pa lahko dobiš zelo poceni na eBayu malce rabljene (za svoje sem dal skupaj s ptt 68 € :))).

perac ::

Še enkrat pozdravljeni,

danes že cel dan brskam po netu in gledam to znanost od slušalk.

Zanima me kako se obnesejo brezžične slušalke? Na koliko m nosijo. Se kaj izgublja kvaliteta zvoka, če si ob kaki drugi električni napravi, je zvok drugačen kot z žičnimi?

Nisem niti imel pojma, da obstajajo surround slušalke. Ima kdo take? Je zvok primerljiv kot s home cinema varianto. Katere mi svetujete?

Gledal sem spodnjo varianto, ki je tako brezžična, kot tudi surround. Po mojem ne more iti slabo, če je od Panasonica. Kaj menite?

http://www.iheadphones.co.uk/headphones...

Hvala za pomoč

Peter

ss1234 ::

Še enkrat pozdravljeni,

danes že cel dan brskam po netu in gledam to znanost od slušalk.

Zanima me kako se obnesejo brezžične slušalke? Na koliko m nosijo. Se kaj izgublja kvaliteta zvoka, če si ob kaki drugi električni napravi, je zvok drugačen kot z žičnimi?

Nisem niti imel pojma, da obstajajo surround slušalke. Ima kdo take? Je zvok primerljiv kot s home cinema varianto. Katere mi svetujete?

Gledal sem spodnjo varianto, ki je tako brezžična, kot tudi surround. Po mojem ne more iti slabo, če je od Panasonica. Kaj menite?

http://www.iheadphones.co.uk/headphones...

Hvala za pomoč

Peter


Ni mi čisto jasno kaj najbi delale te slušalke. Človek nima 5 ušes. Drugače pa audiofili prisegajo na najbolj navadne slušalke. Kot je Rejanrd rekel nimaš it kaj narobe z AKG ali Sennheiser. Jez imam Sennheiser HD 600, špilajo super.

RazzorX ::

AKG, mogoče Grado Labs? Sennheiser so za ta denar tudi kar uredu.

perac ::

Samo sprašujem, če ima kdo kakšne surround slušalke in če je čutiti razliko, ker bi jih prvenstveno uporabljal za gledanje filmov zvečer. Čez dan ni problema furati muziko skozi zvočnike, a večerni filmi odpadejo. In če res slušalka lahko ponudi prostorski zvok, bi jo vzel...

RazzorX ::

Jaz imam slušalke s prostorskim zvokom, vendar jih že dolgo uporabljam s priklopom na ojačevalec (2.0 izhod), ja je razlika ja ampak ne vem koliko kvalitetna, nisem imel časa primerjati.

UNIVERZUM ::

5.1 slušalke prinesejo efekte (po dolgotrajnih nastavitvah) v filmih kot so pearl harbour (slišiš recimo kako letalo prileti izza tebe in se prikaže na sliki, razne simulacije zvoka surround niso enako kvalitetne), LotR (slišiš recimo da se bitka, ki je ne vidiš na ekranu dogaja tudi levo za tabo),da ne govorim o star wars seriji,... Sam imam sennheiser 595 in ni enakih efektov, kljub temu, da sem jih zaradi nasveta testiral na kvalitetni zvočni kartici in ojačevalcu za hišni kino. Nastane pa zbrka pri poslušanju glasbe (govorim o original cd), kjer pa so sennheiserce razred zase kar se zvoka tiče.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

perac ::

UNIVERZUM - a kakšne 5.1 posebej predlagaš?

A pri sennheiser HD595 ni surround zvoka? Na neki angleški strani piše, da le to podpirajo?

Jaz bi res imel za filme in nisem nek audiofil, tako da bi me verjetno preklop iz prostorskega v stereo zvok zadovoljil. Saj se da pri slušalkah 5.1 poslušat stereo zvok, a ne?

Hvala, Peter

UNIVERZUM ::

osebno ti nebi vedel priporočit nobenih 5.1 slušalk. medusa je narejena iz slabe plastike, zalman so prevelike, da bi lahko ob uporabi ležal z njimi.

Surround pri sennheiser slušalkah je simulacija, ki je napram 5.1 slušalkam slabši.

Stereo zvok se da poslušat tudi na 5.1 slušalkah.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

perac ::

Svetuješ kakšne določene slušalke? Se na stereo slušalkah sliši kaj prostorskega zvoka?

Kakšno pa je mnenje o brezžičnih slušalkah? A velja tu tudi mnenje, da je kabel - kabel?

Hvala, Peter

UNIVERZUM ::

osebno si ogledujem http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

pri sennheisercah je prostorskega zvoka zelo malo (v primerjavi z dobro nastavljenimi 5.1).

sem še vedno pristaš kabla (priznam pa, da z brezžičnimi nisem imel izkušenj), ker ne maram presenečenj s praznimi baterijami, ko bi rad kaj postoril (miš/tipkovnica) ali pogledal.

edit: link
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Zgodovina sprememb…

perac ::

Pozdravljen,

potem se tudi ti navdušuješ za 5.1 slušalke.

Tu so zelo pohvaljene, saj si verjetno že prebral.
http://www.tweaktown.com/reviews/2724/s...

Me pa zanima, če veš kako se priključijo na BluRay ali DVD?

LP Peter

UNIVERZUM ::

Lastil sem si meduzine (zato vem da je slaba plastika) in testiral zalmanove (ki so precej velike). Zato lahko povem kakšna je primerjava z trenutnimi HD 595 sennheiser slušalkami.

Kar se priklopa tiče pa je odvisno, kaj ponuja tvoj dvd predvajalnik. Predvidevam, da se priklučijo preko 9 pinskega priključka, nisem pa povsem prepričan. Če pa kupiš digitalne, pa lahko priključiš preko SPDIF priključka, seveda če ga tvoj DVD player ima.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

perac ::

Pozdravljen,

slušalke bi rad vezal na moj BluRay predvajalnik LG BD370. Jih sploh lahko?

Zadaj imam naslednje priključke:
http://reviews.cnet.com/blu-ray-players...

Kaj praviš kaj bi lahko priključil?

Kakšna je razlika med temi slušalkami, ki si jih ogleduješ, če piše Analog ali pa Digital?

Te se bi dale priključit ali ne?

Hvala ti. Res ne bi rad naročil nečesa, kar niti gor ne gre.

Lp Peter

huelz ::

Za moje pojme so mi do zdaj bile najboljse slusalke tele.
Reprodukcija basev je fenomenalna, edin problem je cena in to, da se jih v Sloveniji sploh ne da dobit.

Takoj, ko bo mozno, si jih kupim tudi sam :D

Donk3y ::

Denon AH-D2000

RazzorX ::

Donk3y, pretiravaš, za AH-D2000 je že zelo priporočljivo imeti svoj ojačevalnik, plus to da stanejo čez 300EUR...

Donk3y ::

AH-D2000 sem dobil za 200EUR iz tujine.

jan01 ::

Headphone Buyer’s Guide
http://files.avguide.com/headphone_buyers_guide.pdf

perac ::

UNIVERZUM pozdravljen,

Lepo te bi prosil za odgovor.

Slušalke bi rad vezal na moj BluRay predvajalnik LG BD370. Jih sploh lahko?

Zadaj imam naslednje priključke:
http://reviews.cnet.com/blu-ray-players...


Kaj praviš kaj bi lahko priključil?

Kakšna je razlika med temi slušalkami, ki si jih ogleduješ, če piše Analog ali pa če piše Digital?


Hvala ti. Res ne bi rad naročil nečesa, kar niti gor ne gre.

LP Peter

PODLIPC ::

jaz sem pred časom kupil te:
http://www.audiocubes.com/product_info....

in so res zakon!!!

UNIVERZUM ::

@perac Če kupiš digital verzijo, jo lahko priklopiš na optični izhod, za analogno pa nebi vedel kako bi jo na ta predvajalnik priklučil.

razlika med digitalnimi in analognimi.....huh..... ja tista mala škatlica. Kar se pa zvoka tiče, pa upam da se bo javil kdo, ki ima več pojma o tem kot jaz.

Z mojega stališča/razumevanja, pri digitalnih gre zvok v tisto škatlico, ki ga dekodira in pošlje v slušalke. Predvidevam, da tu ni tistega hreščanja/šumenja v ozadju, kot je pri analognih, ko je kakšna tišja scena. Lahko pa se motim.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

perac ::

Univerzim - hvala ti za odgovor.

A potem digatelne lahko ziher priključim?

Analogne bi lahko priključil kar preko TV. A to ne bi imelo smisla?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8510279 (8846) r3dkv1c4
»

Nakup novih slušalk!

Oddelek: Kaj kupiti
273466 (2473) BangBros123
»

Katere 5.1 slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
272809 (2311) Bananovec
»

Kvalitetne slušalke (za filme, igre)....

Oddelek: Kaj kupiti
92769 (2656) Samek1337Q
»

Katere GAMING slušalke kupiti???

Oddelek: Kaj kupiti
294144 (3551) Yohan del Sud

Več podobnih tem