» »

Poraba sodobnega vozila pri vožnji po klancu navzdol

Poraba sodobnega vozila pri vožnji po klancu navzdol

1 2
3
»

zlobcek ::

V leru avto zre, kolikor pac zre.

V klancu navzdol pa avto goriva ne pije, saj deluje normalno vse tudi brez njega.

Kako vem? - v svojem bencinarju imam doma vgrajeno zadevico za odvzem kontakta bencinski pumpi, ki jo lahko vzamem s sabo iz avta. V bistvu čisto mehanski ključ. Seveda, trapast kot sem, sem pa tja pozabim zadevo dati nazaj, avto pa kljub temu teče. Včasih 5m, včasih 1km, pol crkne.

No in sem se že peljal po klancu navzdol zelo daleč, ker vedno zaviram z mašino. Vse kar se pozna je to, da stopalka za plin ni odzivna. Vse ostalo dela ko šus. Čisto zares vse ostalo. Še avto ne zajamra z lučkami, da je crknil. Nič. Pa ni star avto - 2005, 2,0T od WV.

Valda pa ne smem prtisnt sklopke. Mašina se mora vrtet. Ko se avto ustavi ali mašina ustavi, začne jamrat da je crknu. Logično

Če kdo ne verjame se komot peljemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

energetik ::

Spet odrivanje tople vode. Poraba je 0, če so izpolnjeni določeni pogoji. Recimo obrati nad 1500rpm, loputa za gas zaprta, MAP dovolj nizek. Takrat ni vbrizgavanja goriva. Pika. Je eden prej prilimal link s strojništva.com, tam vse pise v drugem postu.
Poleg tega so mislim da na BMW forumu na injektorje paralelno priklopili LEDice in jih napeljali v kabino. Ko so bremzali z mašino, so bile ugasnjene. Ko so obrati padli pod 1500, so začele utripati. Brez veze karkoli drugega razglabljat, ampak kot kaže bi morala tukaj večina manj filozofirat in si več prebrati o delovanju Ottovega in Dieselovega motorja. Pa še kaj o elektronskem vbrizgu in vžigu goriva.
Ker očitno vas tukaj veliko misli, da se mašina ne maže, če ni vbrizga goriva ter da bati vlečejo bencin iz cevk...
Ne samo da se maže, vsi sistemi delujejo (servo, klima...), pa če se cel dan voziš po klancu navzdol brez goriva. Še moj primer - vozil sem na zadnje hlape bencina in na ovinkih je avto že cukal. Nazadnje je za približno 5 sekund ostal brez goriva - mašina je takrat bremzala natanko tako, kot če bi sam spustil gas. Nobena lučka se ni prižgala - ker je oljna pumpa seveda normalno delovala, prav tako alternator - brez goriva. Iz kinetične energije avta.

Zgodovina sprememb…

zlobcek ::

Mozno, mozno. Teorije res ne poznam, men je sam avto delu brez motenj;). Sem bolj na hitro prebral prejsnje poste.

Se mi zdi pa defenitivno zanimivo.

Isotropic ::

darkolord je izjavil:

Bah, motor moraš žuliti do dovolj visokih obratov da odklopi dovod
Če tiščiš gas, ja. Če ga ne tiščiš ga pa odklopi, ko se lahko vzdržujejo dovolj visoki obrati brez izgorevanja

a da se? a vztrajnost ti ni poznana (valji ter vsi prenosi v avtomobilu so narejeni tako, da so sorazmerno lahki). pa pri tistem tiscanju si porabil vec goriva, kot ga bos pa prisparal, ko se bos (malo casa) vozil brez gasa. izgube vsepovsod delajo svoje.

Kako vem? - v svojem bencinarju imam doma vgrajeno zadevico za odvzem kontakta bencinski pumpi, ki jo lahko vzamem s sabo iz avta


to je anti-kraja device? kje si jo kupil?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

a da se? a vztrajnost ti ni poznana (valji ter vsi prenosi v avtomobilu so narejeni tako, da so sorazmerno lahki). pa pri tistem tiscanju si porabil vec goriva, kot ga bos pa prisparal, ko se bos (malo casa) vozil brez gasa. izgube vsepovsod delajo svoje.
?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avti, ki nimajo potovalnega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5614962 (12596) Spajky
»

Avto dolgi klanec (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7723752 (21621) Zheegec
»

Vožnja skozi ovinke (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25724595 (14885) Malajlo
»

Poraba avtomobila. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12022686 (19433) Zheegec
»

Dva centa za pospeševanje iz cestninske postaje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
637009 (4539) Tomi

Več podobnih tem