» »

Malecky!!

Malecky!!

1
2
»

Malecky ::

Proc je bil poslan včeri ja...

Bom pogledu zdle....

Golden eye ::

Bom pol s tvojim procam probal ko ga dobim!!!
Kako pa naj nastavim množilnik in frekveknco ko ga dobim, kaj priporočaš!:D (ja sej vem da mora bit čim višji FSB ampak kaj bi bilo najbolj ugodno) npr.180x10 al pa 175x10.5??

Malecky ::

Kva pa maš zaen ram da misliš da boš prišel tko visok?

Glede na drugo temo v overclockanju boš ti uporablu zaenkrat 12.5 x xxx

Golden eye ::

Ja ram mam 512 DDR 2700 (333 mhz).:D

kako misliš da bom uporabil 12.5 x xxxx????

koliko pa so priporočene meje voltaže rama in procesorja, da nebi kaj skuru?:D

Zgodovina sprememb…

the_unborn ::

ce bos dal vse do konca se ne bo nic skurlo, malo visje temp bojo

Malecky ::

Nč nauš skuru, tud 3V na ramu mojmu nikol niso škodli, pa folk laufa tud 3.2V sam da je stabilno...sicer pa samsung ne mara viskohih napetosti.

Aja, če maš tak ram pol je pa res problem ja:) Em....edn te je nategnu:)

Razn če si dal na ultra decode pa vse timminge nabil do konca bi moru delat na 166mhz...

Golden eye ::

Kaj pa je narobe s tem ramom?? Samo BURN IN8-O ga moram!
Sem slišal da ta ram ful hvaljo(forumi) zdej pa ne vem:\

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Zeh, ja če je original, pa če je dobra serija, potem se zelo dobro navije.... Čeprav ti delaš nekaj hudo narobe, z odklenjenim cpu-jem ter to plato bi moral s tvojim ramom za šalo dobiti 166 in več, a si se sploh kaj igral z ddr nastavitami ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ma neki dela narobe...popolnoma, sam k te Epox plate nč ne poznam, sam tolk hudih timmingov zih nima na začetku, da bi pa PCI al pa AGP tolk hitro pokleknu pa ne verjamem. Pober naprave iz računala, poganjaj sam to kar rabiš, disk dej na ATA66 al pa clo pio mode (sam za test)....drgač pa....za 512MB modul sem dost sigurn da maš clo pravo stvar, ker CTL stickse 512MB tud js lahko zrihtam, sicer so skor 47KSIt sam...

Golden eye ::

MAlecky tvoj proc rula:D :D :D :D :D :D
Sem sklopu Cd-rom in pekač pa je nehal freeznit!!!

Ravno testiram in uspelo mi je navit na zunajo frekvenoc 200 to je 400 mhz ram>:D

Bom še poročal....

borchi ::

Malecky: a ti prodaš kak spodoben procesor (athlon xp 1600+)? sori, če te takole prosim, sam v profilu nimaš vidnega emaila.

email: brbo26@volja.net

hvala!
l'jga

Buggy ::

Malecky: Daj povej kaj je narobe z Samsung PC2700 RAM-i. Saj Mlakom ima original a ne?
A so 6ns in CAS 3 (2.5) ti CTL 512 sticki.
Kaj pa je potem DTL?
Po cem pa spoznas da je original Samsung?
Kje pa se potem kupi kvaliteten PC 2700 512 Samsung RAM?
Mislim da bi to se koga zanimalo: kdo ima kaksne izkusnje s tem?

morphling1 ::

Samsung so samo čipi in ne niso original, pojdi na Samsung stran pa si poglej kake oznake ima Samsung original modul in to ima tak ram vgravirano na pcb-ju, dtl so novejše serije čipov in se malo slabše navijajo kot ctl, seveda so še vedno izjeme in to ne drži v vsakem primeru. Kvaliteta modula (pcb-ja) pa tudi zelo vpliva na celotno kvaliteto rama in tu je Samsung ter recimo kvalitetni proizvajalci ki delajo samo pcb Corsair, Mushkin ... dosti boljša kot kak no-name modul ki ga dobiš pri nas
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Hehe ja Golden super da si happy, sm vedu da te neki ovira sam si nisem predstavljal da je to to... zj nap pa pokaži benchmarke.

Vidim da me zmeri več folka prosi za dobre CPU-je sam tko povem da cneje kot 23K za odklenjen proc pa prej testiran je norost...get them now! When I still have the will to get them for ya!

Buggy: JS pač pogledam ram in vem ker je pravi pol ga pa ŠE testiram preden ga prodam tko da ni napake, je malce dražji ker me še zmeri mal nategujejo vendar ista cena ali malce več kot Mlacom PC2700, če ti jaz obljubim PC3000 CAS2 se ti več kot splača...

V sloveniji se generalno prodajajo kreni PCB-ji zdaj sem videl že MAde in America, made in Japan...krneki noben pa ne samsung original, še vedno nisem našel pravih palčk razen original Samsung 512MB palčice ki jih lahko dobim.

PCB nardi razliko oz ne PCB ampak kontroler od drugega proizvajalca ki je na njim, ker se ti sticki tudi totalno trugače obnašajo kot originali.

Za odklep pa te stvari ap: grega30@email.si

Golden eye ::

Malecky: Ugotovil sem zakaj mi frizne!!! Krive so IDE naprave še zlasti disk. ko sem imel nastavljeno na IDE mode (auto) mi je po savanju biosa in ponovnem zagonu friznu!!! Potem ko pa sem dal v PIO mode ni pa več friznu!!!
Kako naj naredim da mi bo delal na IDE Mode??;((
HELP


Sisoft sandri dobim 2700 ( a je to dobr)pik za RAm benchmark...ostalo bom potli povedal sam dons nimam časa

Malecky ::

ok, sm ti že drugje neki napsiu...

za RAm BM je pa dost crap ane boš moral mal timminge popravit, js mam čez 3K pri 198mhz

morphling1 ::

Ne pozabit da ma Epox 8k5a plato in ta ima verjetno enake probleme kot 8k3a, vsaj tako zgleda čeprav so rekli da bodo to popravil in da bo na nivoju KX7, hmm mogoče ma pa vseeno sam timinge u podnu, daj mal to poštimi pa poročaj 2700 je slab, jaz mam 2800/2650 na 8kha+ pri 184Mhz vse na ful, sam jaz pač vem da je to še vedno najboljša Epox plata zaenkrat :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

Še kr me fuk*ajo IDE vodila. Kva bi blo narobe!!!
Pa tud če nič ne navijam in da mam nastavljen na IDE 133 mi frizne?? :(

Malecky ::

Sm ti reku da pust ATA133 ker take špice disk sploh ne doseže oz če jo kdaj jo za kako milisekundo, IDE tool ATA100 pa bo!

Golden eye ::

Sej ATA 100 mi tud frizne!! Pa CDromi tud neki čuden delajo (slabo berejo pa bolj polčaš???)

Malecky ::

Then SCREW Epox, prej pa bios flashi čene pa enmu kolegu prodaj Epox pa kup abitko KX7 za 30K pa maš MIR.

Golden eye ::

Ja a se ti da poiskat NAJNOVEJŠI bios za mojo plato? Jest delam in nimam časa zdej! :\
(sem gledal mal na uradni strani pa nisem najdu za mojo plato, drugje pa nisem iskal ker res nimam zdej časa. Delao, služba pa to...):D

Epox 8k5a2+

Golden eye ::

Ok sem zrihtal. Vse dela!

Zdej m epa zanima s katerim programom lahko preverim da je sistem res stabilen in da ti ne testira predolgo (to misli kakšno uro al pa 2)?? (mogoče kakšna Sisoft sandra, Toast, Stabilty test, a ti programi so vredu??)
:\
Predlagajte kaj uporabnega in dobrega!:D

Malecky ::

superPI pa je zmenen, nared mi test z 1M iteracijo pa pol nared še 16MB za stabilnost...

Golden eye ::

Kakšen program?? SuperPI, kje naj ga pa najdem?? google ga sploh ne najde (sem gledal pa spolh ni)
bom še mal pogledu....
mogoče link?:D

SEM ŽE NAJDU!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

Golden eye ::

A se ti da pogledat mojo idejo na temi Predelava volcano 7+??
kaj se ti zdi kako naj bi to naredil a se da kaj takega kupit in kje, kako bi se obneslo...

Pa še neki kja naj bi tisti program delal??? (a je slučajno to za ram testirat) malo razlož če se ti da!:D

Zgodovina sprememb…

Golden eye ::

Še nekaj slik: :D

http://grashak16.tripod.com/Slike/ 2.JPG



Vse se mi zdi še dokaj OK. Samo ram benchmark je nekaj slab a ne???
V biosu mam nastavljen Settings za na fastest! 2-3-6-3...(ne vem na pamet)

Zgodovina sprememb…

dela ::

sicer hudo off topic ampak vseeno:
Golden eye:hehe fajn cenzuro si naredo:
Še kr me fuk*ajo IDE vodila. Kva bi blo narobe!!!
:D

Golden eye ::

Ne sem že popravu in vse dela OK!!:D

sam nevem zakaj slike ne delajo če jih dam kot image v foprum??

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Ker ti tega tripod ne dovoli, ker bi jim s tem samo bw kradu. Uporabi recimo voljo/arnes/kaksen slovenski streznik za shranjevanje slikc.

Golden eye ::

kako pa naj to naredim? kam naj grem na ktero starn!!:\

Ne vem zato ker se s tem res bolj mal ukvarjam?!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221129 (12259) Dr_M
»

Riva tuner in 9800pro?

Oddelek: Navijanje
181200 (941) Shark-357
»

YESS 13k+ na axp in GF4 4200

Oddelek: Navijanje
442022 (1240) planetparty
»

Samsung PC333 TCB0 RAM modul ?!!

Oddelek: Navijanje
381719 (1238) l-note
»

Sisoft sandra 2002 vaše slikce!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
624080 (3260) Malecky

Več podobnih tem