» »

Avatar(2009)

Avatar(2009)

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 11
»»

Nikec3 ::

V četrtek 17.12.09 pride, dan prej kot v ZDA , v naša kina dolgo pričakovani, opevani film Jamesa Camerona, z največjim budgetom v zgodovini, imenovan Avatar.

Tukaj si lahko ogledate trailer v 1080p ločljivosti:


Kaj pričakujete, kakšno je vaše mnenje?
  • razdelilo iz: gzibret ()

Nikec3 ::

Še predstavitev Pandore. Seveda v 1080p ločljivosti:

subby ::

kar se tiče avatarja... gledat ga bo treba v 3d ali pa sploh ne gledat... mogoče si ga ogledamo v četrtek 16:40

T-h-o-r ::

treba ga je gledat obakrat, da bomo videli, če je v 2d tudi super, ali pade v povprečje :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Bor H ::

Pomoje bo pretiravanje, nekako James Cameron ne more iz svoje kože (kar je baje lahko pozitivno) ampak sumim da bo spet spektakuliral povprečno zgodbo.

Tr0n ::

Mamo pri nas sploh 3D? :)

T-h-o-r ::

ne, mi smo v kameni dobi >:D


seveda mamo 3d man

p.s. zakaj v koloseju na vstopnicah še ni avatarja za ta teden za kupit :-\
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Tr0n ::

Ja pa ne oni lame 3D z ocali. Real IMAX 3D or something. :)

T-h-o-r ::

graz :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Tr0n ::

T-h-o-r ::

ja, en drug pa je nekje napisal, da je zgodba super, in da mu je bila po drugem ogledu še veliko boljša
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Nikec3 ::

Umetnost je stvar okusa tudi za kritike, ki poskušajo biti čimbolj objektivni. Vendar pa so kritike po večini pozitivne, film pa je tudi že prejel 4 nominacije za zlate globuse in sicer za najboljšo režijo, najbolši film, ter 2 za glasbo.

http://www.imdb.com/title/tt0499549/

tsh2 ::

najbrž bo nekaj takega kot abyss. torej bolj za geeke.

T-Majo ::

Bom šel v petek verjetno gledat v Xpand6D- Kolosej LJ.

Se izplača še doplačati za SFX sedeže? Ali naj grem gledat rajši navadno predstavo?

Mi lahko kdo opiše, kako izgleda vse skupaj?

subby ::

Sem ga ogledal v 3D in moram rečt, da film sam sploh ni nič posebnega(ok, malo nad povprečjem je sigurno).. kar se pa 3Dja tiče, je pa tako.. efekti se ravno izničijo s skoraj triurno bolečino, katero ti povzročajo očala

Nikec3 ::

Film sem si pogledal v 3D. Kar se tiče efektov bom povedal, da ima film oskarja že zagotovljenega, film je prijeten, zelo dolgo traja "opis" Pandore. Kjer Jake, spozanava Pandoro z Neytri. Kar se tiče zgodebe, menim da je dobra, čeprav bi jaz v njo vrinil malo več podatkov o tem kakšno je stanje na Zemlji itd. Scenarij je na trenutke malo šibak, igralci pa igrajo zelo dobro na čelu z negativcem polkovnikom Miles Quaritch, ki ga igra Stephen Lang, mogoče le na čase deluje preveč terminatorsko. Edina pomanjkljivost je, da je zgodba dokaj predvidljiva. Tako kot za posebne efekte, pa velja tudi za glasbo, da je izjemna.

Vsekakor eden najboljših filmov leta:

Ocena: 9/10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Icematxyz ::

Enkrat sem šel na slepo gledat film ki se ga je zelo priporočalo na slo-tech. Link na zunanje strani so bili samo takšni kjer so bile ocene vsaj 9/10.

Od takrat naprej vem da je treba vse to jemati z rezervo. Eno je pomp eno pa je pol ko greš z kina ali zadovoljen ali razočaran ali pa pač nekje vmes. Zdaj pa če se že od nekoga ki je navdušen nad filmom pojavlja kritika da je zgodba dokaj predvidljiva je to zame že velik -.

Naslovi "najdražji film vseh časov" še samo podkrepijo moj strah da je film zanič. Morda pa si ga vendarle grem pogledati. Ampak rad bi objektivno oceno. Je film vreden vstopnice ali ne? Je realno vreden 7/10 al ni?

Nikec3 ::

Če hočeš realno, najbolj objektivno oceno:

http://www.imdb.com/title/tt0499549/

Če slučajno ne spremljaš preveč IMDb-ja moraš vedeti, da je vse kar na IMDb prileze nad 8.0 izjemno.

Icematxyz ::

Ja saj to je problem. Na tako foro sem padel pri filmu ki sem ga omenil. Ocene strani ki ne dajejo visokih ocen so bile neverjetne. Jaz pa hladen da ne rečem razočaran zapustil kino dvorano.

Je pa res da igra Sigourney Weaver v filmu. In to je velik + z mojega vidika. Je pa spet res da sem pogledal trailer pa klasična zgodba. Mi zemljani - oni vesoljci - preizkusi na vesoljcih... sranje?

No bom videl. Verjetno bom šel pogledat ker me do sedaj Sigourney Weaver ni prav dostikrat razočarala. Če me sploh kdaj je.

subby ::

Nikec3, motiš se. Če res spremljaš IMDB, boš vedel, da je večina ocen tam totalno nerealnih in da filmov, serij, itd... definitivno ne smeš sodit po oceni tam.
Sicer pa jaz bi dal avatarju oceno 7,5/10.

T-h-o-r ::

sem gledal 3d

odlično, vizualna poslastica, pa tudi ni "za kozlat", kot kakšni transformerji or something


in ne vem, kako so vam 3d očala povzročala bolečine? mene ni popolnoma nič motilo (v kolosejevem xpandu)

tako podrobnega alien planeta še nismo nikoli videli, niti middle earth ni bil tako "živ"

in pa seveda celotna ideja o "uploadanju" svojih misli ni tudi samega sebe na biološki osnovi

kaj ni nikogar planet rahlo spominjal na nekašen Solaris? :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mastah ::

ta risanka bo glih fajn za otroke

Tr0n ::

Nikec3, motiš se. Če res spremljaš IMDB, boš vedel, da je večina ocen tam totalno nerealnih in da filmov, serij, itd... definitivno ne smeš sodit po oceni tam.

To je precej subjektivno. Za moj okus so IMDB ocene cisto prav "tunane". :)

T-h-o-r ::

ta risanka bo glih fajn za otroke


nekaj takšnega kot star wars
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jest10 ::

Nikec3, motiš se. Če res spremljaš IMDB, boš vedel, da je večina ocen tam totalno nerealnih in da filmov, serij, itd... definitivno ne smeš sodit po oceni tam.

To je precej subjektivno. Za moj okus so IMDB ocene cisto prav "tunane". :)

IMDB je relevanten šele po kakšnem letu od pojava xyz filma. Prve ocene so skoraj vedno nerealne, ker jih dajejo večinoma le brezglavi fanatiki tega xyz filma

Tr0n ::

Saj to je pa vsepovsod tak, tudi na RottenTomatoes.

bluefish ::

Na IMDB je dobro poleg ocene pogledati še komentarje in seveda gledati le tiste, ki podajo neko relano mnenje brez napihovanja.
Podobno sem recimo storil za Wanted, ki je imel na začetku predvajanja neke ogromne ocene, čeprav so bili komentarji kar realni. No, po nekaj tednih se je tudi ocena izenačila s povedanim.

Icematxyz ::

No vprašanje je ali je risanka za otroke ali za odrasle? Terminator in Batman bi tudi lahko rekli da je risanka. Pa mi je nadvse všeč taka vrsta risanke. S tem da pri obeh naslovih se razume zgodnejša dela. Ne potem ko vse poka pa se bliska pa sploh ne veš kaj gledaš.

T-h-o-r ::

pripoved je nekje na ravni star wars, ni globokih psiholoških študij likov ali kaj podobnega, je pa zabavna avantura :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

joze67 ::

Kako se obnesejo ta 3d očala za nas, ki imamo že taka navadna?

Bor H ::

Sem gledal Coraline s temi 3D očali in ne predstavljajo večjega problema "špeglarjem" ;) So dovolj veliko, če nimaš okvirja lih velikosti manjšega planeta bi mogl it :)

Nikec3 ::

IMDb poda najbolj realne ocene od vseh spletnih strani. O nasprotnem me ne bo nihče prepričal. Potem je pa samo še od tebe odvisno. Če tebi film ni všeč in ima na IMDb oceno preko 8.0, še ne pomeni, da je ocena na IMDb nerealna. Sicer pa filmom res v večini primerov ocene od začetka k koncu padejo, vem pa da je bilo pri filmu Star Trek(2009) ravno nasprotno. Fanatiki nad njim niso bili zelo navdušeni, saj je precej drugačen od ostalih Star Trekov, nato pa se je ocena zvišala ko so začeli Star Trek gledati tudi tisti, ki niso pogledali vseh Star Trekov v zgodovini.

T-Majo ::

Pravkar iz kina. Se bom potrudil biti čimbolj objeltiven.

Gledal sem v Xpand v ljubljani-nasproti Koloseja.

Najprej o 3D in podnapisih. 3D se mi je zdel dober, vendar morem priznati, da sem se od začetka malo mučil. Podnapisi so malo pred zaslonom (tako izgleda, ker je 3D) in se umaknejo levo ali desno, če se naprimer 2 osebi pogovarjata-ne zakrivajo obrazov itd. Ko se navadiš je vse ok (recimo 5-10min pri meni) ampak kasneje tudi pozabiš da je 3D (spet občutek pri meni). Za karto sem dal 6.30EUR, SFX sedeži pa niso delali. Tudi vetra megle ni bilo. In tudi nisem pogrešal.

Zgodba:

Zgodba je zelo dobra in ima svoj pomen-spoh na koncu. Res je, da vidimo nekaj Hollywoodskih predvidljih sceen, vendar me vseeno ni to motilo, ker tega ni bilo veliko. Še enkrat zgodba odlična, dosti akcije, ganljiva. Punca spoh ne mara te zvrsti filmov, pa je imela nekajkrat solze v očeh, čeprav sem jo sprva komaj prepričal, da je šla z mano. Res me je pa malo motil general in mogoče sem na trenutke hotel več vedeti o zemlji in o glavnih osebkih, ko so še bili na zemlji. Sem se pa zamislil na koncu:

SPOILER

tako kot film prikazujo človeško raso, takšni smo v resnici, spoh če imamo moč (ali pa mislimo, da jo imamo =).

KONEC

Efekti: na začetku, ko spoznamo Pandoro priznam, da sem nekajkrat sapo zajel ampak potem se navadiš na pokrajno (ko sem prišel iz dvorane pa spet sam beton hehe). Skratka Pandora odlična, če pa lahko same efekte primerjam z 2012, bi rekel da so boljši. Ampak to je moja ocena.

Moja ocena 10/10 in trenutno najboljši film. Končno sem odšel ne razočaran in dvorane.

Mogoče tisti, ki se odločate med 2D/3D (sicer ne vem, kakšen 3D imajo prav v Koloseju-sam sem gledal v Xpand), po moje nimate kaj zgrešiti tudi z 2D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

T-Majo ::

Aja, motilo me je pa nekaj v Xpandu-očala se ne dajo prilagoditi in so mi lezla dol :/

Nikec3 ::

Zelo zanimivo se mi zdi spremljanje ocen na IMDb-ju. Po 6600 glasovih ima Avatar oceno 8.7! Kar pomeni, da se je ocena dvignila in ni padla. Pomojem sicer tako dobro ocenjen ne more ostati, sem pa prepričan da pod 8.2 ne bo padel.

Swiper ::

Fantje, a so v Koloseju in Tušu IMAX 3D varijante? Kaka očala se dobijo za gledanje? Nekaj kot

tole

ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

Tr0n ::

Heh ne. Graz ali Wien. :)

Swiper ::

Škoda, baje da je veliko boljše :(

T-h-o-r ::

Fantje, a so v Koloseju in Tušu IMAX 3D varijante? Kaka očala se dobijo za gledanje? Nekaj kot
 tole

tole

ali ne?



ok, v koloseju niti približno ne dobiš takšnih očal :))

vendar ne vem, kako imate narejeno v LJ, da sta xpand in kolosej ločena
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

subby ::

jaz sem film gledal v tušu(Nm) in očala niso bila prav nič udobna.. nad ušesi so me/nas žulila pa da ne omenjam, kako lisasta so bila...

A. Smith ::

IMDB je relevanten šele po kakšnem letu od pojava xyz filma. Prve ocene so skoraj vedno nerealne, ker jih dajejo večinoma le brezglavi fanatiki tega xyz filma

Amen to that.

Ker filma še nisem videl, bom pač napisal nekaj vtisov, ki sem jih dobil ob gledanju reklam in trailerjev (iz tipičnega holivudskega trailerja tako ali tako izluščiš večino zgodbe... gotta love it.):

Zlobnozlobni ljudje so zasedli nek planet, ker je tam neka ruda (pa ne mi rečt, da s tehnologijo, s katero razpolagajo ne dosežejo kakšnega planeta, ki ni naseljen). Potem se začne konflikt s folkom, ki je tam doma (z ljudmi se ne poštekajo, in namesto da bi trgovali z njimi, jih začnemo kar pobijat). In potem je nekaj človeških bebcev tako zelo pacifističnih, da se postavijo na njihovo stran (videl sem neko preobrazbo v aliena -> najbrž je bil na začetku za vohuna, potem je pa prestopil).

Vsebina je miks že preživetega: kavbojci in indijanci, postavljeni v sceno iz filmov vojne zvezd. Ista pogreta župa, dodanih nekaj pacifistčnih idej in pa ogabna CGI, zaradi česar bodo tole trume slinastih najstnic kar drle gledat. In potem bomo spet brali, zakaj so si drznili pri NASA zagnat tisto bombo na luno -> grdogrdi kolonizatorski ljudje! Sram naj nas bo, da obstajamo.

In še, kar je najbolj butasto. Na točno to sranje tripa tudi družba, ki me obkroža, kar avtomatsko implicira čez nekaj dni mene z njimi v kino gledajoč tale drek. No, potem vam, cenjenim bralcem, postrežem še z ugotovitvami, koliko prvih vtisov se je skladalo z videnim v filmu.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

lebang1 ::

Gledal film v koloseju in se mi je zdel zelo dober, po sami zgodbi, kot po odlični grafiki in efektrih.
Sicer sem gledal običnega 2D in pomojem mora biti v 3D res dobro :)

Nashina ::

Film se gre o američanih, iračanih in seveda nafti hehe
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

A. Smith ::

Film se gre o američanih, iračanih in seveda nafti hehe


A! Itak. :D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Nikec3 ::

Mogoče sem tečen s tem, ampak vseeno:
Avatar ima na IMDb-ju po 12 tisoč glasovih oceno 8.9!!!

Mavrik ::

Škoda da ni tako dober.

Zgodba je tako klišejsko zlajnana da se sliši kot da bi Golico poslušal, liki pa so tak enodimenzionalni da so skoraj premica.

Izgleda pa noro hudo in je prvi 3D film, ki sem ga videl, kjer je 3D tehnologija res izboljšala izkušnjo in ni delovala kot nek gimmick.
The truth is rarely pure and never simple.

Gandalfar ::

To samo pomeni, da je treba Ghost in the Shell 2.0 posnet v 3D tehniki. In bos imel futuristicnega Avatarja s cyborgi :)

st0jko ::

Preprosto vprašanje. Kaj pogledat. 2D ali 3D?
keks?

Mavrik ::

3D. Na vsak način. Zgleda precej neprimerno bolj kul.
The truth is rarely pure and never simple.

st0jko ::

Hvala. 3D it is...
keks?
««
«
1 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avatar: The Way of Water [Avatar 2] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18931288 (4571) opeter
»

3D Filmi? Ne pa ne! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11119389 (12405) kitl76
»

Prenosi s spleta slabo napovedali dobitnike oskarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6815983 (13932) BaToCarx
»

Unreal Engine 3 podpira 3D

Oddelek: Novice / Grafične kartice
266907 (6090) HeMan
»

Oskarji 2010 za pirate nezanimivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5417443 (15054) Bor H

Več podobnih tem