» »

Boks

Boks

««
67 / 71
»»

oo7 ::

Nisem si mislil, da ga bo premagal ampak sem zelo vesel, da ga je :)

I'm Feel. I'm Very Feel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Matheus ::

2dark je izjavil:

Kako bo tako nizek premagal tako visokega. Furry je visok, dolge roke, Usyk bo moral pridet blizu. Nalomil ga bo.


Teb športne napovedi res ne gredo od rok.

Anney ::

Kaj naj rečem, ne(dovolj) zanimiva borba, Furry je bil pripravljen (napram prejšni borbi), se mu je videlo, enkrat dobro pretresen, škoda sodnika, da je posegel vmes v 9 rundi, bi verjetno padel v tistih zadjnih sekundah. Usik je pa tudi dobil par močnih udarcev. Na začetku se mislil, da bo šala mala za Furrya, ampak po polovici rund je bil kar zdelan in utrujen , takrat pa je Usik pokazal svojo premoč. Pa še nos mu je zlomil.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Okapi ::

Cigo se je preveč afnal. Oktobra naj bi bila revanša.

Anney ::

Na začetku je bil kar pogumen ja, veliko bolj natačnen je bil pa Usik, sploh v telo.
Zdaj bomo mel Tysona spet, to bo zanimivo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Okapi ::

Kot zanimivost, Usyk bo menda moral obvezno braniti pas IBF proti Hrvatu Hrkoviću, sicer mu bodo naslov vzeli.

2dark ::

Matheus je izjavil:

2dark je izjavil:

Kako bo tako nizek premagal tako visokega. Furry je visok, dolge roke, Usyk bo moral pridet blizu. Nalomil ga bo.


Teb športne napovedi res ne gredo od rok.


Lej. Tyson je visok 206 cm, tehta nekje 126 kg- prvak v težki kategoriji.. Mislim, da je kar normlano, da sem podvomil, da ga lahko UsYk premaga, ki je visok visok 191 cm in tehta 100 kg. Biti nižji od nekoga v boksu za 15 cm je ogromno. Tyson ima izjemno dolge roke.

To v boksu ni nekaj, kar zgolj zamahneš z roko in rečeš nima veze.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

arnecan1 ::

Mike Tyson je bil visok 178 cm, tehtal pa je ogromnih 100 kg za svojo težo. Višina ti ne pomaga, če jo ne izkoristiš. Mike Tyson je svojo višino, težo in hitrost izkoristil
za svoj slog borbe in premagoval višje ter težje nasprotnike.

Se spomnim pred leti ruskega velikana Nikolai Valueva. Višina kar 213 cm, teža nenormalnih 150 kg. Pa daleč od tega, da je bil debel. Dosegel nekaj uspehov, ampak enostavno mu je manjkalo hitrosti in posledično je nasprotnike večinoma premagoval s težo in surovo močjo. Dosegel je celo titulo svetovnega prvaka, ko je premagal solidnega Portoričana Ruiza, ampak zares odmevnega slovesa za seboj ni pustil.

Res veliko ime, katerega je premagal je bil Holyfield. S tem, da je bil ta takrat star kar 46 let! Ko je prišel do dveh res dobrih nasprotnikov je izgubil. To sta bila naravni cruiserweight David Haye, kateri je pozneje prestopil med težkaše in Ruslan Chagaev, kateri je meril 185 cm. Pa še ta dva nista bila med največjimi. Vse tri omenjene borbe je Rus sicer izgubil na tesno.

Samo za primerjavo, kakšna je bila razlika med Valuevom in Haysom, pa je Rus izgubil.

oo7 ::

Šele zdaj sem videl, da se je Artur Beterbiev poškodoval ;(( nisem bil na tekočem.



Jaz pa, do danes mislil, da bo 1 junija Artur Beterbiev vs Dmitry Bivol.

Bivol 22 zmag brez poraza in Beterbiev 20 zmag brez poraza in 20 knokoutov.

Res škoda. Ampak borba bo verjetno še letos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Ganon ::

Tysonova borba prestavljena zaradi zdravstvenih težav. Zdravniki mu za nekaj tednov prepovedujejo trenirati zaradi želodčne razjede.

Ganon ::

Moj bog, še ena sramotna predstava Wilderja. Pet rund je izgubljeno taval po ringu. Nokavtiral ga je 41-letni Kitajec Zhang. In to po tistem, ko je obupano sprožil desnico.

Dokler so mu skrbno izbirali nasprotnike, se je petelinil, ko je prišel prvi resen boksar, se je podrla hišica iz kart.

Okapi ::

No ja, nekaj dobrih je vseeno nokautiral. Zadnja 4 leta je pa res slab.

Drugače pa, Hrgović (ki je pred 2 leti premagal tega Kitajca) ves krvav prvič izgubil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mancini ::

Okapi je izjavil:

No ja, nekaj dobrih je vseeno nokautiral. Zadnja 4 leta je pa res slab.

Drugače pa, Hrgović (ki je pred 2 leti premagal tega Kitajca) ves krvav prvič izgubil.


Večina stroke pa pravi da je bil tisti meč Hrgovič Zhang pred 2 letoma neodločen (zhang še danes pravi da je on takrat zmagal), in so hrvatu sodniki podarili zmago.
Sicer pa v karieri ni imel resnih nasprotnikov, zgleda da so ga sama usta, star pa že preko 30

Okapi ::

Usta gor ali dol, prišel je do pomembno borbe. Zmagovalec se jeseni pomeri z Joshuo.

Marsikdo nikoli ne pride tako daleč.

Okapi ::

Recimo naš trenutno najboljši boksar naj bi bil Andrej Bakovič. Do včerak je imel statistiko 16-0, se pravi enako kot Hrgović, ampak za razliko od Hrvata je Bakoviću manager vedno izbriral neke res popolne levake, boksarje z veliko več porazi kot zmagami. Prejšnji boj je recimo imel z nekim Bosancem, ki ima 16 zmag in 58 porazov.

No, včeraj se je Bakovič pomeril z enim za malenkost manj slabim tekmecem, nekim Gruzijcem s statistiko 10-1-6. In izgubil.

oo7 ::

oo7 je izjavil:

Šele zdaj sem videl, da se je Artur Beterbiev poškodoval ;(( nisem bil na tekočem.



Jaz pa, do danes mislil, da bo 1 junija Artur Beterbiev vs Dmitry Bivol.

Bivol 22 zmag brez poraza in Beterbiev 20 zmag brez poraza in 20 knokoutov.

Res škoda. Ampak borba bo verjetno še letos.




Beterbiev je tudi že boksal proti Usyk leta 2011 na amaterskem prvenstvu.



Artuer Beterbiev je trenutno edini šampion kateri ima 100% KO statistiko. Škoda, ker se je poškodoval proti Bivolu to bi bila to borba leta.

fur80 ::

Okapi je izjavil:

Usta gor ali dol, prišel je do pomembno borbe. Zmagovalec se jeseni pomeri z Joshuo.

Marsikdo nikoli ne pride tako daleč.


Hrgovića so bila zadnjo leto ali dve sama polna usta, da naj mu dajo Usyka ali Fury-a. Vseskozi je tarnal kako je vse nastavljeno in da se on ne more borit z najboljšimi, v resnici pa smo sedaj videli, da so ga le varovali pred resnimi poškodbami! ;) Sem gledal njegov fight in bil razočaran kot velika večina, sploh se ni branil, roke je imel spuščene in posledica je bila da so mu arkade popokale in so prekinili tekmo, drugače se bi tak sam od utrujenosti zgrudil, kondicije je imel samo za 1-3 runde in je verjentno samo upal na hitri KO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Anney ::

Se je kdo poglobil v tole temo, glede Iman Helif, ki dviguje toliko prahu. Je ali ni? Nočem zdaj političnih in rasističnih mnenj, niti ubiti teme, ampak zgolj subjektivno mnenje posameznika. Sam ne spremljam ženskega boksa, mi je pa zadeva zanimiva. IBA ne, MOK ja, ne vem. Moje mnenje po videnem je ne. Zanima me predvsem zgodovina Iman Helif-e. če se je kdo poglobil.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Ganon ::

Anney ::

Sem, pa tole natolcevanje novinarjev me ne zanima, pozna kdo zgodovino te/tega boksarja. Se je kdo poglobil?
Tudi na tweeterju se vidi k si popravlja, nekaj, zato mi tule v boksu zelo smrdi. Mogoče je šalčka za menzo?


https://streamable.com/epnxmf
https://youtube.com/shorts/hZIslKbsKBM

https://www.youtube.com/shorts/hZIslKbs...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Okapi ::

Sicer je precej jasno, kaj bi rad s tem "vprašanjem" dosegel, ampak dejstvo je, da je punca, z vsem kar mora punca imeti. Po naključju pa ima pač zaradi svoje genetike nekaj več testosterona od povprečja. Ampak zaradi genetike imajo tudi nekateri moški prednost pred drugimi moškimi. Luka Gabrijelčič je lepo napisal v kolumni v Delu danes.

Zakaj naj bi med vsemi genetskimi prednostmi bila ravno visoka raven testosterona nesprejemljiva? Zakaj so genetske posebnosti, zaradi katerih je Michael Phelps zmagoval v plavanju (nenavadno dolg torzo, izjemno nizka raven mlečne kisline v mišicah, neobičajno raztegnjeni sklepi) in so mu prislužile naziv "leteča riba", sprejemljive, nič manj naravna zvišana raven testosterona pa ne? Phelpsovih 23 zlatih olimpijskih kolajn kaže, da je bila njegova genetska prednost bolj "nepremostljiva", kot bi smeli reči za genetske posebnosti alžirske boksarke, ki je doslej že večkrat izgubila.


https://www.delo.si/mnenja/kolumne/kolu...

A bi morali športniki in športnice tekmovati s handicapom, kot dirkalni konji (kjer boljše konje obtežijo, da so dirke bolj enakovredne in nepredvidljive)?

Ganon ::

Anney je izjavil:

Sem, pa tole natolcevanje novinarjev me ne zanima


"Natolcevanje" novinarjev te ne zanima, te pa zanima izsek videa, v katerem si "nekaj" popravlja. Bom ostal modro tiho, ker je preveč neumno.

kingsix ::

Ni tako enostavno.
Phelps ima (bojda) marfan'ov sindrom.. Tukaj je načeloma tudi težje gradit mišično maso.. Tako da ima tudi slabosti.

Ženska s povišanim testosteronom.. Ki je v določenih primerih na nivoju moških, ima zelo zelo veliko prednost v določenih športih pred ženskami, ki tega nimajo.
Večji okvir, višja kostna gostota, sirski ramenski obroč, več mišične mase, večja agresija, boljša vzdržljivost.. Skratka enormna prednost.
Že pri moškem ki gre na testosteron se le-to zelo pozna. Vem iz lastnih izkušenj ker sem že cca 10 let na testosteronski terapiji.
Razlika je dan in noč. Že samo to nadomeščanje predstavlja kar prednost pred tistimi ki imajo naravno dovolj visok testosteron.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

hotig ::

@Anney

Stvar je taka, po splošni razlagi kot sem jo jst razumel iz različnih medijskih in strokovnih zapisov v zadnjih dneh: tako ta Alžirka kot tista iz Tajvana sta ženski. Rodili sta se kot ženski, vendar imata neko gensko motnjo ali bolezen, zato imata namesto standardnih ženskih xx kromosomov oni dve xy kromosome, kar pa je značilno za moške. Ta razlika se ponavadi pokaže oz. razkrije v puberteti. Ena izmed pomembnih zadev pri tem je, da imata zaradi tega večjo količino tostesterona (oz. jim xy kombinacija omogoča lažji nastanek in večjo količino tostesterona kot pri ženskah z xx kromosomom). Tostesteron pa je med drugim pomemben tudi za povečanje mišične mase. Zaradi tega pač lahko pridobita več "moči" in imata delno priviligiran položaj v boksu proti drugim tekmovalkam. To je samo kratek povzetek, lahko pa še kdo kaj doda ali popravi! L.p.

o.k. Vidim da je še kingsix dodal nekaj bistvenih podatkov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

Okapi ::

kingsix je izjavil:

Ni tako enostavno.
Phelps ima (bojda) marfan'ov sindrom.. Tukaj je načeloma tudi težje gradit mišično maso.. Tako da ima tudi slabosti.

Ženska s povišanim testosteronom.. Ki je v določenih primerih na nivoju moških, ima zelo zelo veliko prednost v določenih športih pred ženskami, ki tega nimajo.
Večji okvir, višja kostna gostota, sirski ramenski obroč, več mišične mase, večja agresija, boljša vzdržljivost.. Skratka enormna prednost.

Če bi bila res "enormna", bi bila nepremagljiva. Pa niti slučajno ni.
Phelps je bil precej bolj nepremagljiv.

kingsix ::

Verjjetno bi imela brez tega 50% manj zmag. Tehnika je vseeno pomembna. Bila bi 5 razredni boksar za katereo nebi nikoli slišali. Ali pa se bolj verjetno.. Niti nebi boksala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Okapi ::

Enako velja za Phelpsa, če bi imel "normalne" roke in noge.>:D

Anney ::

hotig je izjavil:

@Anney

Stvar je taka, po splošni razlagi kot sem jo jst razumel iz različnih medijskih in strokovnih zapisov v zadnjih dneh: tako ta Alžirka kot tista iz Tajvana sta ženski. Rodili sta se kot ženski, vendar imata neko gensko motnjo ali bolezen, zato imata namesto standardnih ženskih xx kromosomov oni dve xy kromosome, kar pa je značilno za moške. Ta razlika se ponavadi pokaže oz. razkrije v puberteti. Ena izmed pomembnih zadev pri tem je, da imata zaradi tega večjo količino tostesterona (oz. jim xy kombinacija omogoča lažji nastanek in večjo količino tostesterona kot pri ženskah z xx kromosomom). Tostesteron pa je med drugim pomemben tudi za povečanje mišične mase. Zaradi tega pač lahko pridobita več "moči" in imata delno priviligiran položaj v boksu proti drugim tekmovalkam. To je samo kratek povzetek, lahko pa še kdo kaj doda ali popravi! L.p.

o.k. Vidim da je še kingsix dodal nekaj bistvenih podatkov


Odlično, hvala za razlago. Pa ne nimam proti nokomur nič, smili se mi italijanka, ker da kariero za to na koncu pa dobi ono. Še vedno pa mi te izbokline in video ne data miru. Bomo videli kaj bo iz tega. Oz je že zaključeno.

"Tisti, ki imajo moške genske karakteristike, ne morejo biti uvrščeni med ženske," pravi italijanska premierka Giorgia Meloni.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

kingsix ::

Okapi.. Sam sem na testosteronski terapiji. V poznih najstniških letih sem imel prenizke vrednosti testosterona in sem od takrat na terapiji. Nadomeščam toliko da imam kot bi imel naravno. Verjami mi ko ti povem - razlika je enormna.
Treniral sem judo. Nisem bil niti v 50% najboljših v klubu. Po 5 mescih terapije sem pubece metal ko otroke.
Izboljša se moč, vzdržljivost, agresija, zmanjša se strah, zelo se izboljša vzdržljivost. Skratka ne morem ti niti pojasnit.

Zato ker sam vidim kako je sem zelo proti takih zadevam. Tudi proti temu da bi športniki nadomeščali.. Sedaj že skoro vsak v borilnih veščinah. Bullshit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

hotig ::

Pa še to - kolikor sem razbral iz medijskih člankov, ju je IBF pred svetovnim prvenstvom testiral in so ugotovili, da imata preveliko količino tostesterona (najbrž imajo neko mejo glede na spol, starost, težo ali nevem kaj pač). Uradno teh rezultatov niso objavili (zaradi zaščite podatkov) ampak so jim pač onemogočili nastopanje na prvenstvu - zaradi tega pa je potem MOK izključil IBF iz MOK in organizacijskega komiteja OI v Parizu, tako da tam tekmovanja potekaju pod nadzorom in po pravilih samo in izključno MOK, IBF pa s tem nima ničesar.

Okapi ::

Anney je izjavil:

smili se mi italijanka, ker da kariero za to na koncu pa dobi ono.

A tisti, ki so v tenisu naleteli na Djokovića in Alcaraza se ti pa ne smilijo?

S to Alžirko se je veliko drugih punc pogumno "steplo"- 51 bojev - 9 porazov.

hotig ::

@Okapi
Meni se bi tudi te dve smilile, če bi šle v ring z Emo Kozin. Lahko gresta obe hkrati pa jih bo E. K. postavila na realna tla (dobesedno) in bosta jokali od jutra do sutra, kako jih je punca pretepla. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

Anney ::

Okapi je izjavil:

Anney je izjavil:

smili se mi italijanka, ker da kariero za to na koncu pa dobi ono.

A tisti, ki so v tenisu naleteli na Djokovića in Alcaraza se ti pa ne smilijo?

S to Alžirko se je veliko drugih punc pogumno "steplo"- 51 bojev - 9 porazov.



Pa dobro, ali razumeš moje prvotno vprašanje? OK ženska je, trenutno uradno, na kretnje in obnašenje pa navaden dec. Pika konc.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Samael ::

Torej v resnici ni šlo za vprašanje, ampak si želel samo potrditev nečesa, pa se ni izšlo tako... in zdaj pritrjuješ samemu sebi?
Samael != Samuel

Anney ::

Ne, uradno je uradno, pa hvala za razlage, mislil sem da se je gdo bolj potrudil z zgodovino šprortnice, pa temu ni tako. Vsi vemo enako, s tem da sem nekaj strokovnega znanja pridobil. Končano. Kdaj imamo težkokatergornike na lagerju?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zigerion ::

Problem je ker ni transparentnosti, potem pa ljudje ugibajo, zavajajo in manipulirajo. Kakšna zaščita podatkov je tu potrebna? Preprosto naj preverijo, če ima testosterona več kot je threshold oz. če ima XY kromosom in ji glede na to dovolijo ali prepovejo nastopanje. Njihov odziv, da gledajo samo kaj piše v potnem listu je bizaren.

Anney ::

Končno en pameten komentar, ampak MOK tega ne počne, ima potni list za žensko, z IBA sta pa v laseh. (MOK)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Sync ::

Ne vem no. Po enem udarcu pa taka scena. To je boks piz*da, saj nimajo podvodnega kičkanja. Plus ni ji bila prva nasprotnica v ringu.

Legon ::

Zigerion je izjavil:

Problem je ker ni transparentnosti, potem pa ljudje ugibajo, zavajajo in manipulirajo. Kakšna zaščita podatkov je tu potrebna? Preprosto naj preverijo, če ima testosterona več kot je threshold oz. če ima XY kromosom in ji glede na to dovolijo ali prepovejo nastopanje. Njihov odziv, da gledajo samo kaj piše v potnem listu je bizaren.

Kaj pa je threshold? Kje je tista meja ko zacnemo sankcionirat sportnike zaradi genske predispozicije? Zgoraj je omenjen primer Phelps. A mu treba odvzet medalije, ker ima gensko preddispozicojo, ki mu je omogocila popolno dominanco v plavanju? Pa trenutno imamo situacijo, ko v U18 kosarki dominira 220cm velika igralka, ki ima neko obliko genske mutacije. A uvedemo da kosarkas ne sme biti vecji od povprecne visine? Torej tam nekje okrog 185cm? Eden od razlogov, ki je delal MJ tako dominantnega je bila genska predispozicija, da je imel dovolj dolge prste in je zogo lahko drzal v dlani z eno roko. A moramo sedaj prepovedat igranje vsem, ki imajo prevelike dlani/predolge prste? Ali pa guinessov record Erni Hilla... kje torej potegnit mejo?

Kar se pa IBF tice, pa odvzem njihovega statusa nima kaj dosti s testiranji za testosteron.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

kingsix ::

Mogoče uporabit malo zdrave pameti.. Omenjaš mutacije, ki igrajo bistveno manjso vlogo kot v tem primeru.
Tukaj gre za mutacijo kjer ima tale zaradi le-te bistveno večjo moč, vzdržljivost, agresijo, prednost zaradi okvirja (ramenski obroč itd) itd od normalne ženske. Skratka mutacija ji je izboljšala prav vsak aspekt tekmovanja v tej disciplini.
Polek tega ima povišan testosteron ampak ga kar prezrejo zaradi mutacije (kot izgleda - neke transparentnosti ni). Phelps etc je kljub temu bil v vseh testih "izpraven".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

IL_DIAVOLO ::

Ženska itak ni, moški pa tudi ne. Izgleda res kot nek mutant.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Legon ::

kingsix je izjavil:

Mogoče uporabit malo zdrave pameti.. Omenjaš mutacije, ki igrajo bistveno manjso vlogo kot v tem primeru.
Tukaj gre za mutacijo kjer ima tale zaradi le-te bistveno večjo moč, vzdržljivost, agresijo, prednost zaradi okvirja (ramenski obroč itd) itd od normalne ženske. Skratka mutacija ji je izboljšala prav vsak aspekt tekmovanja v tej disciplini.
Polek tega ima povišan testosteron ampak ga kar prezrejo zaradi mutacije (kot izgleda - neke transparentnosti ni). Phelps etc je kljub temu bil v vseh testih "izpraven".

Seveda, ker tega niso testiral. Saj je tudi ona na vseh testih MOK izpravna. Dejstvo je da je njen povisan testosteron posledica redke genske mutacije in ni nekja kar je umetno dodano in je njena odlocitev. Torej kje je meja ko zacnemo sankcionirat genske posebnosti? A so to rezultati?

Sync ::

Muško ali žensko. Italijanka je vedla za kaj se gre. Bi pa pred borbo zagnala protest. Kaj je čakala na batino od 20cm ali kaj?

kingsix ::

Pa še nekaj bode v oči.. Ona je prešla iz do 60kg..pol 63 in sedaj 66 v roku 3 let. Za žensko je nemogoče pridobit toliko kvalitetne mase v toliko časa.
Če pogledate druge tekmovalke.. Nobena v 3 letih ne gre toliko gor.. Šel sem skozi 6..alo so ista kategorija ali nižja (znižale maščobo). Ona pa če pogledaš fotka sama kvalitetna masa (mišica).

gazibo ::

Kje so sedaj feministke in kaviar levičarji ko bi morali biti glasni ? :)):)):))
Žensk se ne pretepa, potem naredijo olimpijsko disciplino pred očmi celega sveta 8-)

Zigerion ::

Legon je izjavil:

kingsix je izjavil:

Mogoče uporabit malo zdrave pameti.. Omenjaš mutacije, ki igrajo bistveno manjso vlogo kot v tem primeru.
Tukaj gre za mutacijo kjer ima tale zaradi le-te bistveno večjo moč, vzdržljivost, agresijo, prednost zaradi okvirja (ramenski obroč itd) itd od normalne ženske. Skratka mutacija ji je izboljšala prav vsak aspekt tekmovanja v tej disciplini.
Polek tega ima povišan testosteron ampak ga kar prezrejo zaradi mutacije (kot izgleda - neke transparentnosti ni). Phelps etc je kljub temu bil v vseh testih "izpraven".

Seveda, ker tega niso testiral. Saj je tudi ona na vseh testih MOK izpravna. Dejstvo je da je njen povisan testosteron posledica redke genske mutacije in ni nekja kar je umetno dodano in je njena odlocitev. Torej kje je meja ko zacnemo sankcionirat genske posebnosti? A so to rezultati?

Kako veš? Kolikor je meni znano se ne ve ali ima naravno povišan testosteron ali pa zato ker je moški - popravi me če se motim. MOK tega ne testira, boksarska zveza pa ne razkrije zaradi varstva osebnih podatkov. Vse ostalo so ugibanja. Se strinjam glede kompleksnosti prezdispozicij in thresholdov, ampak za nek fundament kot je spol je tukaj treshold zelo jasen. MOK je tukaj odpovedal na celi črti.

Legon ::

Kar se ve, je da je bila rojena kot deklica z gensko mutacijo kot je na primer 36xy kariotip in da je vse od tam naprej kup brezveznega nabijanja.

In ravno zato ker je spol z strani MOK jasno definiran in se doloci ob rojstvu v konretnem primeru ni nikakrsnih dokazov, da je v njenim nastopu karkoli spornega. Transeksulec, ji bi bil rojen kot moski kolikor je meni znano po MOK pravilih ne bi smel nastopat ne glede na to kolikorat spremeni spol.

Razen seveda ce gremo diskcalificirat vse, ki imajo gensko preddsipozicijo, da so v dolocenem sportu boljsi. Samo potem moramo zacet s tem da prepovemo igrat kosarko vsem nad 185cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

kingsix ::

To NI "predispozicija".

Če se dovolji/sprejme to potem počakajte..te športe bodo dominirali taki v roku X let. "Čiste" ženske pa bodo na odpadu zgodovine. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Legon ::

kingsix je izjavil:

To NI "predispozicija".

Če se dovolji/sprejme to potem počakajte..te športe bodo dominirali taki v roku X let. "Čiste" ženske pa bodo na odpadu zgodovine. :D

To da je plavanje dominiral Thorpe bi po tej logiki moralo bit isto problematicno ker "cisti" moski niso imeli sans dokler je on plaval. Pa je bil bistveno bolj dominanten.

Tega sporta seveda ne bodo dominirali taki, ker se kombinacije genske preddispozicije in treninga ter dela ki je potreben za tak nivo seveda ne da kar tako umetno ustvarjat po potebi. To da pa doloceno obdobje dolocen posameznik dominira, pa ni v sportu nic tako nenavadngea.

kingsix ::

Plius še tole: določene tekmovalke brez tega sindroma ki imajo Naravno povišan testosteron morajo jemat za nastope androgen (testo) blockerje. Ta jih ne rabi... tukaj je vse malo..mučka.

@Legon, spet se ne zavedaš enormne prednosti ki ji prinaša ta mutacija tej tekmovalki. Ni primerjave s Thorpom nobene...tisto je pljunek v morje.

Delam s tekmovalci/tekmovalkami ki tekmujejo na mednarodni ravni. Študiral sem endokrinologijo in splošno poznam kako različni hormoni vplivajo na performanse itd.
Če se da trenutno (pod)povprečno tekmovalki npr v karateju na testosteron - bo v roku 2-3 mesecev dominirala vrstnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()
««
67 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UFC - tema (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Šport
1055156283 (388) Zigerion
»

Mayweather vs. Paul

Oddelek: Loža
162379 (1529) Ganon
»

Floyd Mayweather Jr. vs. Conor McGregor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17036351 (29999) Jst
»

Boksarski dvoboj leta z zamudo zaradi težav s spletnim prenosom

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
359816 (6712) Vazelin
»

Cro-cop jih je dubu po pic.. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15619502 (11565) jakaspaka

Več podobnih tem